ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΡΗΣ 1-3... ΑΔΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

Φεβ 10, 2018
Άδικη ήττα με 1-3, για τον Πανσερραϊκο, κόντρα στον Άρη, στο σημερινό μεγάλο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής, που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, που φέρνει τα Λιοντάρια στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, μια αγωνιστική πριν ολοκληρωθεί ο Α’ γύρος της Football league.
Και ήταν άδικη γιατί ο Πανσερραϊκός δεν έδειξε σε καμία στιγμή του αγώνα ότι είναι ουραγός. Αντίθετα έκανε ακόμη μια καλή εμφάνιση, αλλά δέχτηκε και πάλι γκολ λίγο στη λήξη του αγώνα, τότε που ήταν έκδηλο ότι το άγχος βαραίνει τους ποδοσφαιριστές του Απόστολου Χαραλαμπίδη.
Μετά το πρώτο ημίχρονο όπου δεν πρόσφερε πολλές συγκινήσεις με τον Πανσερραϊκό να τα πηγαίνει περίφημα στον αμυντικό τομέα, αφού δεν κινδύνεψε καθόλου και όλοι ήταν αισιόδοξοι ότι στο Β΄ μέρος ότι τα Λιοντάρια θα διεκδικήσουν το μεγάλο αποτέλεσμα. Δεν έπεσαν και πολύ έξω, αφού στο 50’ η μπάλα δεν έκανε φέτος για μια ακόμη φορά το χατίρι στους Σερραίους και σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι.
Από ένα στημένο ο Άρης στο 59’ πήρε κεφάλι στο σκορ, όμως τα Λιοντάρια έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με άπιαστο σουτ του Τσιμίκα στο 77’ και πέντε λεπτά αργότερα πλησίασαν το γκολ με γυριστή κεφαλιά του Τσιμίκα.
Όμως η αδράνεια και πάλι στην αμυντική λειτουργία των Κόκκινων έφερε στο 89’ το 2ο γκολ για τους Θεσσαλονικείς και από κει και πέρα στις καθυστερήσεις όταν όλοι είχαν βγει μπροστά με ταχύτατη αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και το 3ο γκολ.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE....

Παρακολουθήστε Λεπτό Λρος Λεπτό το πολύ σημαντικό παιχνίδι του Πανσερραϊκού με τον πρωτοπόρο Άρη που ανοίγει την 16η αγωνστική της Football League και θα διεξαχθεί σλήμερα Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2018, στις 15:00, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών.

sotos 2

LIVE.... LIVE... LIVE...

- Καλησπέρα απ' το Δημοτικό Γήπεδο Σερρών... Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι... Βροχερό το σκηνικό, που σε συνδυασμό με την τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα απέτρεψε πολλούς φιλάθλους απ' το να βρεθούν στο γήπεδο... Παρ' όλα αυτά στο γήπεδο υπάρχει μια πολύ ωραία ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα, καθώς μετά από χρόνια έχει ανοίξει η θρυλική Θ5, που φιλοξενεί τους οργανωμένους φιλάθλους του Πανσερραϊκού, ενώ στη Θ8 υπάρχουν περίπου 700 Θεσσαλονικείς που δίνουν κι αυτοί το δικό τους χρώμα

- Ξεκίνησε το παιχνίδι... Αναγνωριστικά τα πρώτα 10 λεπτά, με τους Θεσσαλονικείς να έχουν την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να μπορούν να φανούν επικίνδυνοι...

14' δυνατό σουτ του Μουμίν, έξω απ' την περιοχή κι αριστερά, η μπάλα άουτ, δεν ανησυχεί τον Πολίτη - με τους Θεσσαλονικείς να συνεχίζουν να έχουν την κατοχή της μπάλας και τους γηπεδούχους να προσπαθούν με αντεπιθέσεις να φανούν επικίνδυνοι. Μέχρι στιγμής κατάφεραν να κερδίσουν δύο στημένα, με τα οποία έκαναν αισθητή την παρουσία τους στην αντίπαλη περιοχή

18' δυνατό σουτ του Πλατέλλα έξω απ' την περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε σώμα αμυνόμενου και καταλήγει κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο

29' παιχνίδι κέντρου χωρίς κάποια μεγάλη φάση μέχρι στιγμής...

30' σέντρα του Τζανακάκη λίγο έξω απ' την περιοχή και δεξιά, στο πρώτο δοκάρι καρφωτή κεφαλιά του Χαντί, η μπάλα περνάει μερικά μέτρα άουτ απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πολίτη

32' ωραία αλλαγή της μπάλας από αριστερά του Γκούρτσα με τον Ποζατζίδη, ο τελευταίος βρήκε τον Τσιμίκα μέσα στην περιοχή και μαζί με τον Κρητικό δεν συνεννοήθηκαν σωστά και δεν κατάφεραν να φανούν επικίνδυνοι, δίνοντας τη δυνατότητα στους αμυντικούς των Κίτρινων να απομακρύνουν τη μπάλα

36' Ο Πλατέλλας με τον Μπαστακό συνδυάστηκαν ωραία μέσα στην περιοχή, το σουτ του τελευταίου απομάκρυνε ο Χατζητερζόγλου

39' φάση διαρκείας στα καρέ του Πανσερραϊκού μετά από δύο διαδοχικά κόρνερ που κέρδισε ο Άρης, ο Κάσσος έκανε γυριστή κεφαλιά προς τα πίσω, ο Μουμίν στο δεύτερο δοκάρι βρήκε τη μπάλα αλλά δεν μπόρεσε να φανεί επικίνδυνος, με τους αμυνόμενους να διαμαρτύρονται ότι ο Μουμίν βρισκόταν σε αντικανονική θέση

41' αιφνίδιο, δυνατό ψηλοκρεμαστό σουτ του Κρητικού έξω απ' την περιοχή κι αριστερά, η μπάλα κατέληξε στην πάνω πλευρά των διχτύων

- Ολοκληρώθηκε το Α' ημίχρονο με τον Πανσερραϊκό να τα πηγαίνει περίφημα απέναντι στον μεγάλο αντίπαλό του, τον πρωτοπόρο της Football League, Άρη, αφού κατάφερε να περιορίσει την επιθετικότητα των Κίτρινων, οι οποίοι δεν δημιούργησαν τη μεγάλη φάση μπροστά απ' τα καρέ του Πολίτη, αν και είχαν την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα του α' μέρους, και παίζοντας πολύ καλά στις αντεπιθέσεις προσπάθησαν απ' τη μεριά τους να κάνουν αισθητή την παρουσία τους στα αντίπαλα καρέ...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

- Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο...

46' ο Κάσσος δέχθηκε ωραία πάσα απ' τον Μουμίν κι απ' το ημικύκλιο έκανε δυνατό συρτό σουτ με τον Πολίτη να πέφτει εντυπωσιακά στην δεξιά του γωνία και να μπλοκάρει

50' ΔΟΚΑΡΙ!! Μετά από συνολική προσπάθεια των γηπεδούχων, ο Ναζίμ έπιασε ένα εναέριο πλασέ, η μπάλα κάπου κόντραρε, πήρε μια περίεργη ψηλοκρεμαστή τροχιά και με τον τερματοφύλακα εκτός θέσης αργά και βασανιστικά βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και έδωσε τη δυνατότητα σε αμυντικό του Άρη να απομακρύνει

53' κόρνερ του Πλατέλλα, γυριστή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι του Μπαστακού, μπλόκαρε εντυπωσιακά ο Πολίτης

54' αλλαγή για τον Άρη - ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Μπαστακού

56' αλλαγή για τον Πανσερραϊκού - στη θέση του Ποζατζίδη ο Ενομό

57' κίτρινη κάρτα για τον Ναζίμ

58' ΓΚΟΛ!!! 0-1 ο Σόουζα. Φάουλ του Πλατέλλα από δεξιά, αδράνεια στην αμυντική λειουργία των γηπεδούχων και με κοντινή κεφαλιά ο Σόουζα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Πολίτη, βάζοντας φωτιά στην κίτρινη κερκίδα, με τον Βραζιλιάνο αμυντικό του 'Αρη να σημειώνει το πρώτο του γκολ

61' φάουλ ένα μέτρο έξω απ' την περιοχή και δεξιά, πολύ καλά εκτελεσμένο απ' τον Ιωαννίδη, η μπάλα ένα μέτρο άουτ απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου

64' κίτρινη κάρτα ο Βαλεριάνος για σκληρό φάουλ στον Τσελεπίδη

69' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Κάκκο στη θέση του Κρητικού

73' φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη σχεδόν πάνω στη γραμμή της περιοχής, το εκτελεί ο Πλατέλλας, βρήκε στο τείχος και ο Διαμαντόπουλος από εμφανή θέση οφσάιντ την έστειλε στα δίχτυα αλλά ακυρώθηκε από το βοηθό

77' ΓΚΟΛ!!! 1-1 ο Τσιμίκας. Πανέμορφο γκολ του Τσιμίκα που απ' το ημικύκλιο έπιασε έναν κεραυνό κι έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Αναγνωστόπουλου, που δεν είχε κανένα περιθώριο αντίδρασης

82' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Ο Κάκκο εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, ο Τσιμίκας στο πρώτο δοκάρι έπιασε γυριστή κεφαλιά, αλλά πολύ ωραία ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε στην κλειστή γωνία

83' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Βοσκόπουλος στη θέση του Ναζίμ

αλλαγή για τον Άρη - ο Χαντί ο Πασάς

87' σέντρα από αριστερά ο Βαλεριάνος, καρφωτή κεφαλιά ο Κάσσος μπλοκάρει ο Πολίτης

88' αλλαγή για τον Άρη - ο Μιλούνοβιτς στη θέση του Κάσσου
      ωραίο σουτ του Ενομό έξω απ' την περιοχή, μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος
      κίτρινη κάρτα για τον Γκούρτσα

89' ΓΚΟΛ!!! 1-2 ο Διαμαντόπουλος αφού εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του κεντρικού αμυντικού διδύμου, με κοντινό σουτ νίκησε τον Πολίτη κι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Άρη

- 5 τα λεπτά των καθυστερήσεων...

94' ΓΚΟΛ!!! 1-3 ο Τζανακάκης. Ταχύτατη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, που βρήκαν ανοιχτή την άμυνα του Πανσερραϊκού, ο Πασάς έβγαλε σέντρα και με προβολή σε άδεια εστία ο Τζανακάκης έκανε το 3-1 για τους Κίτρινους

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Απ. Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Τσελεπίδης, Ιωαννίδης, Ρούσσος, Χατζητερζόγλου, Ναζίμ(83' Βοσκόπουλος), Σιάκκας, Τσιμίκας, Ποζατζίδης(56' Ενομό), Κρητικός(69' Κάκκο), Γκούρτσας

ΑΡΗΣ(Δημ. Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Τζανακάκης, Ιντζόγλου, Μουμίν, Πλατέλλας, Χαντί, Κάσσος, Μπαστακός(54' Διαμαντόπουλος)

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Θράκης), Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος: Σιδηρόπουλος (Έβρου)

ΤΟ ΝΟΤΙΟ ΠΕΤΑΛΟ... Η ΘΡΥΛΙΚΗ ΘΥΡΑ 5 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΟΣΜΟ... ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!!!
BP ΜΑΝΑΦΗΣ... ΤΑΞΙΔΕΨΤΕ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΣΤΥΛ!!!
ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΕΛΗΣ Α.Ε. - ΟΠΙΣΘΕΝ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΥ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ – ΣΕΡΡΕΣ- ΤΗΛ.: 23210 46497