ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-0... ΤΟ ΔΙΠΛΟ… ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΒΑΤΕΡΛΩ!!!

Μαρ 18, 2018
Ένας απογοητευτικός Πανσερραϊκός δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά το εντός έδρας τρίποντο με τον Απόλλωνα Λάρισας και υπέστη νέα βαριά ήττα από την ΑΕ Καραϊσκάκης.
Έτσι το διπλό που μετά το τέλος του αγώνα του περασμένου Σαββάτου που ζήτησε επιτακτικά ο κόσμος του Πανσερραϊκού κατάντησε Βατερλώ, αφού η νέα ήττα κρατάει πολύ χαμηλά βαθμολογικά τα Λιοντάρια.
ΟΠπανσερραϊκός ήταν γνωστό ότι πήγαινε να αγωνιστεί σε μια δύσκολη έδρα, όπως είχε τονίσει και ο προπονητής του Απόστολος Χαραλαμπίδης σε δηλώσεις την περασμένη βδομάδα, τονίζοντας όμως ότι πρέπει να πάρουμε και βαθμούς εκτός έδρας. Η εμφάνιση όμως των Κόκκινων μόνο τέτοια προοπτική δεν έδινε, αφού οι παίκτες ήταν υποτονικοί και πολύ κατώτεροι τω περιστάσεων με αποτέλεσμα η ήττα με 3-0 να έρθει σαν φυσιολογική εξέλιξη του αγώνα.
Το μόνο παρήγορο της σημερινής αγωνιστικής είναι ότι ηττήθηκαν και όλες οι άλλες ομάδες που είναι κοντά στην γραμμή του υποβιβασμού κι έτσι δεν επιβαρύνθηκε περισσότερο η ήδη βεβαρημένη βαθμολογικά θέση της ομάδας των Σερρών. Μάλιστα για τη συνέχεια ο Πανσερραϊκός κερδίζει δυο τρίποντα με Αχαρναϊκό και Βέροια και για τη συνέχεια έχει δυο εντός έδρας παιχνίδια με Σπάρτη(Μεγάλη Τετάρτη 4/4 και Χανιά/Κισσαμικό Κυρ 15/4), οπότε γίνεται εύκολα κατανοητό ότι ο βαθμολογικός απολογισμός επιβάλλεται να είναι 4Χ3=12 βαθμοί για να μπορέσει να βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον του στην Football League.
Οι παίκτες του Πανσερραϊκού στο σημερινό παιχνίδι η μόνη φορά που πλησίασαν το γκολ και στάθηκαν άτυχοι ήταν  η φάση του 19’ που μετά από σουτ του Ρούσσου η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
PANSER KARAISK 18 03 18 B

TO ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE...

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό σήμερα Κυριακή 18 Μαρτίου 2018, στις 15:00, τον πολύ κρίσιμο αγώνα του Πανσερραϊκού στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων Άρτας, κόντρα στη γηπεδούχο ΑΕ Καραϊσκάκης, στα πλαίσια της 22γς αγωνιστικής της Football League, με τους Σερραίους να καίγονται για το τρίποντο προεκιεμένου να ενισχλυσουν τις ελπίδες παραμονής στην κατηγορία.

BLAXOS XROMATA 2

LIVE... LIVE... LIVE... LIVE...

- Καλησπέρα... Ξεκίνησε το παιχνίδι...

- Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά,

02' ΔΟΚΑΡΙ!!! Σουτ του Μακρίδη, η μπάλα στματά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ρίστιτς

07' σουτ του Μπεκατώρου, μπλοκάρει ο Ρίστιτς

19' ΔΟΚΑΡΙ!!! Σουτ του Ρούσσου απ' το ημικύκλιο, η μπάλα στο δοκάρι

34' ΓΚΟΛ!!! 1-0 ο Λουκίνας με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ρίστιτς και κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους

37' κίτρινη κάρτα για Κάκκο και Μέλκα

38' εκτελεί φάουλ ο Ψιάνος, κεφαλιά του Καραγιαννίδη, η μπάλα καταλήγει στον Θεολόγου που με προβολή στέλνει τη μπάλα άουτ

42' σουτ του Κυριάκη, η μπάλα άουτ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

- Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο με μια αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - στη θέση του Δούμτσιου ο Πόζογλου...

48' ο Μακρίδης εκτελεί κόρνερ, κεφαλιά του Καραγιαννίδη, η μπάλα άουτ

57' κίτρινη κάρτα για τον Ορφανίδη

61' κίτρινη κάρτα για τον Παπουτσογιαννόπουλο

68' ΓΚΟΛ!!! 2-0 ο  Λουκίνας. Σέντρα του Μπεκατώρου, ο Λουκίνας με προβολή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ρίστιτς για δεύτερη φορά, δίνοντας ένα ασφαλές προβάδισμα στους γηπεδούχους

69' αλλαγή για τους γηπεδούχους - στη θέση του Ψιάνου ο Κόλινς

73' ΓΚΟΛ!!! 3-0 ο Μακρής. Ο Μακρίδης εκτελεί κόρνερ, ο Μακρής πιάνει κεφαλιά και τριπλασιάζει τα τέρματα για τον Καραϊσκάκη Άρτας

81' δεύτερη κίτρινη κάρτα(ΚΟΚΚΙΝΗ) για τον Παπουτσογιαννόπουλο σε άσχημη αντίδρασή του σε υπόδειξη του διαιτητή και με 10 συνεχίζει ο Πανσερραϊκός...

82' αλλαγή για τους γηπεδούχους - στη θέση του Μακρή ο Δημητριάδης

83' κίτρινη κάρτα για Ρίστιτς και Δημητριάδη

86' κίτρινη κάρτα για τον Αναστασόπουλο

88' κίτρινη κάρτα για τον Γκούρτσα

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ(Σ. Θεοδοσιάδης): Μέλκα, Θεολόγου, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Καραγιαννίδης, Μακρής(82' Δημητριάδης), Ψιάνος(69' Κόλινς), Κυριάκης, Χούσος, Μακρίδης, Λουκίνας

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Α. Χαραλαμπίδης): Ρίστιτς, Ορφανίδης, Ποζατζίδης, Σιάκκας, Ρούσσος, Αναστασόπουλος, Παπουτσογιαννόπουλος, Κρητικός, Δούμτσιος(46' Πόζογλου), Κάκκο, Γκούρτσας

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Β. Τριανταφύλλου (Αιτωλοακαρνανίας), Φραγκούλης(Πρέβεζας)
4ος: Μακρυπόδης (Αρκαδίας)