ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0… ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΡΙΟ...

Απρ 22, 2018
Ηττήθηκε ο Πανσερραϊκός, με 1-0 στην Καρδίτσα με 1-0, στο παιχνίδι χωρίς αύριο όπως το χαρακτηρίσαμε, μια ήττα που μπορεί να αποβεί μοιραία, αφού τα Λιοντάρια υποχώρησαν στο -5 από την θέση σωτηρίας(Εργοτέλης), χωρίς να υπολογίζουμε το -3, που στην ουσία υποχώρησε στο -8 από την σωτηρία.
Τα Λιοντάρια που όλη την περασμένη βδομάδα είχαν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της συμμετοχής και της παρουσίας στο σημερινό παιχνίδι ήταν πολύ δύσκολο να ξεπεράσουν αυτό το μειονέκτημα και να ανταποκριθούν αγωνιστικά στις συνθήκες ενός τόσου κρίσιμου και δύσκολου αγώνα.
Ο Πανσερραϊκός παίζοντας χωρίς καθαρόαιμο φορ έδειξε πάλι τις γνωστές αδυναμίες του, δυστοκία στο γκολ(δεύτερο παιχνίδι χωρίς φορ και χωρίς γκολ), αφού δημιούργησε και έχασε καλές ευκαιρίες(είχε και δοκάρι), κυρίως στο Β' ημίχρονο όταν οι παίκτες του Πανσερραϊκού ανέβασαν την απόδοσή τους, ενώ από την άλλη δέχτηκε και πάλι ένα γκολ που προήλθε από λάθος της άμυνας.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE....

Το Serresgoal.gr, θα σας παρουσιάσει Λεπτό Προς Λεπτό, το παιχνίδι χωρίς αύριο αυτό που διεξάγεται σήμερα Κυριακή 22 Απριλίου 2018, στις 17:00, στην Καρδίτσα, ανάμεσα στην γηπεδούχο Αναγέννηση και τον φιλοξενούμενο Πανσερραϊκό. Δυο ομάδες που προσπαθούν να βρουν και το Διοικητικό τους αύριο πέρα από το αγωνιστικό, μ' όλα αυτά τα προβλήματα που έχουν περάσει τις τελευταίες ημέρες.. Ένα παιχνίδι που διεξάγεται στα πλαίσια της 27ης αγωνσιτικής της Football League.

BLAXOS XROMATA

LIVE... LIVE... LIVE... LIVE...

- Καλησπέρα... Ξεκίνησε το παιχνίδι...

10' κίτρινη κάρτα για τον Ρούσσο

12' φάουλ για την Καρδίτσα. Το εκτελεί ο Σταματάκης, η μπάλα λίγο άουτ απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκέκα

- Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο από πλευράς Πανσερραϊκού τα πρώτα αγωνιστικά λεπτά...

26' επίθεση του Πανσερραϊκού, ο Παπουτσογιαννόπουλος πιάνει σουτ, ο Γκέκας αποκρούει και στην επαναφορά ο Κρητικός σουτάρει, με τη μπάλα να πηγαίνει ψηλά άουτ

40' δυνατή διεκδίκηση της μπάλας Ρούσσου και Πλαβούκου, ο δεύτερος έσπρωξε τον αντίπαλό του, είσοδος στον αγωνιστικό χώρο παικτών του πάγκου. Προς στιγμήν το ματς έδειξε να ξεφεύγει αλλά με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων και με 2 κίτρινες κάρτες που έδειξε ο διαιτητής στους πρωταγωνιστές της φάσης επανήλθε η ηρεμία

44' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!! Μονοκόματο σουτ του Καρρίκι λίγο έξω απ' τη μεγάλη περιοχή, πέφτει και αποκρούει εντυπωσιακά ο Πολίτης σε κόρνερ

- Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

- Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο...

53' ΓΚΟΛ!!! 1-0 ο Παπαευθυμίου. Γέμισμα του Μπιτέλη στον Παπαευθυμίου, που πιάνει ψηλοκρεμαστό σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πολίτη

55' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Ενομό στη θέση του Πόζογλου

66' δεύτερη αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Κάκκο στη θέση του Ποζατζίδη

72' αλλαγή για την Καρδίτσα - στη θέση του Παπαευθυμίου ο Λεφίδης

75' ΔΟΚΑΡΙ!! Ο Παπουτσογιαννόπουλος το σουτ η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του Γκέκα και στην επαναφορά ο Τσελεπίδης πιάνει κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι

80' τρίτη αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Στέβιτς στη θέση του Τσελεπίδη

83' δυνατό σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου, πέφτει και μπλοκάρει ο Γκέκας

85' κίτρινη κάρτα στον Κρητικό για τράβηγμα στον Κονέ

- Πιέζει ο Πανσερραϊκός στα τελευταία λεπτά, προσπαθώντας για την ισοφάριση...

88' αλλαγή για την Αναγέννηση - στη θέση του Κωνσταντινόπουλου ο Μπούσδρας

90' Ο Πανσερραϊκός ζητάει πέναλτυ μετά από ανατροπή του Κρητικού στην περιοχή. Κίτρινη κάρτα στον Στέβιτς από τον διαιτητή για διαμαρτυρία

- 5 τα λεπτά των καθυστερήσεων...

93' τρίτη αλλαγή για την Αναγέννηση - ο Ντάγκρας στη θέση του Πλαβούκου

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γ. Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος(88' Μπούσδρας), Ρουσσάκης, Τζέκος, Μπιτέλης, Πλαβούκος(93' Ντάγκρας), Σταματάκης, Κονέ, Βατουσιάδης, Παπαευθυμίου(72' Λεφίδης)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Απ. Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Τσελεπίδης(80' Στέβιτς), Τσαμούρης, Ποζατζίδης(66' Κάκκο), Αναστασόπουλος, Ρούσσος, Ναζίμ, Παπουτσογιαννόπουλος, Πόζογλου(55' Ενομό), Κρητικός, Δούμτσιος