ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 1-2... ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ!!!!

Απρ 25, 2018
Από ποιόν να ζητήσεις ευθύνες για το σημερινό αγωνιστικό πρόσωπο-κατάντημα του Πανσερραϊκού.
Από έναν Πανσερραϊκό που ήταν για λύπηση, παρά τις όποιες φιλότιμες προσπάθειες κατέβαλλαν οι ποδοσφαιριστές του.
Ήταν οφθαλμοφανές ότι η ομάδα δεν μπορούσε. Ακόμη και στο 90 όταν ισοφάρισε δεν μπόρεσε να βρει τα ψυχικά αποθέματα για να κρατήσει έστω την ανώφελη βαθμολογικά ισοπαλία.
Και πως όμως να ζητήσεις ευθύνες από τους ποδοσφαιριστές μετά από όλα αυτά που βίωσαν την φετινή χρονιά με αποκορύφωμα αυτά που βιώνουν  τις τελευταίες ημέρες.
Σίγουρα τους ανατέθηκε ένα βαρύ φορτίο που δεν μπορούσαν να το σηκώσουν, καθώς όλοι ήταν νεαρής ηλικίας, μετά και τον τραυματισμό του φυσικού και αγωνιστικού ηγέτη Δημήτρη Γκούρτσα.
Μπορεί η σημερινή εμφάνιση να τους αδικεί, όμως δεν μπορείς να ζητήσεις ευθύνη από αυτούς.
Ευθύνη μπορείς να ζητήσεις από αυτούς που τους επέλεξαν να στελεχώσουν τον Πασνερραϊκό.
Από τους Διοικούντες και τα απανωτά λάθη που έκαναν στην φετινή χρονιά!!!
Σε μια χρονιά που στην αρχή έμοιαζε ονειρική, καθώς όλοι πιστέψαμε ότι βρέθηκε επενδυτής που θα φέρει την άνοιξη στις Σέρρες και τον Πανσερραϊκό.
Το όνειρο όμως έγινε εφιάλτης, αφού ο Πανσερραϊκός οδηγείται σε εξαφάνιση με τον κίνδυνο του υποβιβασμού στο ερασιτεχνικό των Σερρών όπως συνέβη πέρσι με τον Πανθρακικό να είναι πολύ ορατός.
Για το σημερινό παιχνίδι απλά να πούμε ότι ο Πανσερραϊκός έχασε ένα παιχνίδι στο οποίο ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα, από έναν αντίπαλο με σαφώς καλύτερη ψυχολογική κατάσταση, αφού το πρόβλημα τουλάχιστον του Πανσερραϊκού στο σημερινό παιχνίδι δεν ήταν αγωνιστικό.

TO ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣTO LIVE...

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό, ένα ακόμη παιχνίδι ζωής ή θανάτου του Πανσερραϊκού, με ομάδα με τους ίδιους στόχους, τον Αιγινιακό, που  διεξάγεται σήμερα Τετάρτη 25 Απριλίου, στις 15:00, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, με τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ 3.
Αναλυτικά η αποστολή:
Πολίτης, Άντμαν, Στέβιτς, Αναστασόπουλος, Τσαμούρης, Τσελεπίδης, Ρούσσος, Ναζίμ, Παπουτσογιαννόπουλος, Κάκκο, Πόζογλου, Ενομό, Δούμτσος, Γιαξής, Μακούσης, Σιάκκας, Κρητικός, Ποζατζίδης και Πέτρου
1800 logo SITE

LIVE... LIVE... LIVE... LIVE...

- Καλησπέρα απ' το Δημοτικό Γήπεδο Σερρών... Όλα είναι έτοιμα να ξεκινήσει το παιχνίδι... Καλοκαιρινές οι καιρικές συνθήκες σήμερα με υπερβολική ζέστη που θα δυσκολέψει τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών... Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο...

- Ξεκίνησε το παιχνίδι...

07' πρώτη καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό στο παιχνίδι. Σέντρα από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Ρούσσος πιάνει το σουτ αλλά ο Τόλιος αποκρούει

- χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο τα τελευταία λεπτά στο παιχνίδι

19' συρτό σουτ του Ζούρκου έξω απ' την περιοχή, ο Πολίτης πέφτει στην αριστερή του γωνία και με τις άκρες των δαχτύλων αποκρούει σε κόρνερ

25' διακοπή στο παιχνίδι για να πάρουν οι ποδοσφαιριστές μια ανάσα δροσιάς καθώς η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή αγγίζει τους 31 βαθμούς

28' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον Πανσερραϊκό! Αντεπίθεση από δεξιά των γηπεδούχων, ο Ναζίμ δίνει στον Κάκκο που κάνει το σουτ, ο Τόλιος απομακρύνει αλλά η μπάλα καταλήγει στον Ναζίμ που κάνει το πλασέ αλλά μπλοκάρει ο πορτιέρο του Αιγινιακού

32' ωραίο δυνατό σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου έξω απ' την περιοχή κι αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Τόλιου

35' αλλαγή για τον Αιγινιακό - ο Πέριτς στη θέση του Τοπαλίδη

40' σέντρα από αριστερά, σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Σοφιάνη η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα αλλά ο διαιτητής τον έχει υποδείξει ήδη σε θέση οφσάιντ

43' ΓΚΟΛ!!! 0-1  ο Πέριτς. Σέντρα από αριστερά, αδράνεια στην άμυνα του Πανσερραϊκού, η μπάλα καταλήγει στον Πέριτς που μέσα απ' την μεγάλη περιοχή σουτάρει και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0 για τον Αιγινιακό

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

- Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους.. Ο Κρητικός και ο Στέβιτς στη θέση των Τσελεπίδη και Αναστασόπουλου

47' Κόρνερ από δεξιά του Πόζογλου στην καρδιά της άμυνας, κεφαλιά του Ναζίμ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

52' ΔΟΚΑΡΙ! Ο Κάκκο εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, εντυπωσιακή απόκρουση του Τόλιου στο δεξί του παραθυράκι, που με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού έσωσε την εστία του. Η μπάλα έμεινε στην περιοχή, διαδοχικές προσπάθειες των Σερραίων με τον Παπουτσογιαννόπουλο, τον Ενομό και τον Ρούσσο σε μια μάχη σώμα με σώμα, απέκρουσαν τελικά οι αμυνόμενοι.

64' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Δούμτσιος στη θέση του Ναζίμ

65' 20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο με το παιχνίδι να είναι μέτριο, κάτι που βολεύει τους φιλοξενούμενους αλλά δεν βολεύει καθόλου τον Πανσερραϊκό, αφού η υπερβολική ζέστη και οι πολλές διακοπές δεν επιτρέπουν στο παιχνίδι να βρει έναν ρυθμό

74' Ο Ενομό τροφοδοτείται μέσα στην περιοχή και από πλεονεκτική θέση μόλις ετοιμάζεται να σουτάρει, πέφτει πάνω του ο Βλάχος και του αποσπά την μπάλα , με τους Σερραίους να διαμαρτύρονται για παράβαση(πέναλτι) και τον διαιτητή να δείχνει ''παίζετε''

75' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Πολύζος στη θέση του Ζούρκου

80' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον Πανσερραϊκό με τον Κάκκο να πιάνει ενα τεχνικό σουτ η μπάλα να βρίσκει σε ένα σώμα και να δίνει την ευκαιρία στον Τόλιο να αποκρούσει αποσοβώντας έναν μεγάλο κίνδυνο..

82' Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Ανδρικόπουλος στην θέση του Τσολακίδη

85' Ωραία επιθετική ενέργεια των γηπεδούχων με τον Κρητικό μέσα στην περιοχή και δεξιά να επιχειρεί μια σέντρα σουτ που δεν ήταν όμως δυνατό να απειλήσει τον Τόλιο

89' ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!!!!! 1-1 Ο Ενομό. Γρήγορη επιθετική προσπάθεια των Σερραίων και παράλληλη σέντρα από αριστερά του Ποζατζίδη που δίνει την ευκαιρία στον Ενομό να φέρει το παιχνίδι στα ίσια

92' ΓΚΟΛ !! 1-2  Ο Σοφιάνης. Ο Γιαζιτζόγλου έκλεψε την μπάλα από τον Στέβιτς, τροφοδότησε τον αφύλαχτο Σοφιάνη που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Πολίτη και να γράψει το 1-2..

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Απ. Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Τσελεπίδης(46' Κρητικός), Τσαμούρης, Αναστασόπουλος(46' Στέβιτς), Ποζατζίδης, Ναζίμ(64' Δούμτσιος), Ρούσσος, Παπουτσογιαννόπουλος, Κάκκο, Πόζογλου, Ενομό

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ(Κ. Νικολαΐδης): Τόλιος, Λιόλιος, Βλάχος, Προσκυνητόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Πετρούσης, Γκατσολάρι, Ζούρκος(75' Πολύζος), Τοπαλίδης(35' Πέριτς), Τσολακίδης(82' Ανδρικόπουλος), Σοφιάνης

Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Μαλανδρής (Χαλκιδικής)
4ος: Κιγιντζή (Ξάνθης)

VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358