ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 3-4, ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ "ΜΑΡΤΥΡΙΟ"… ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ "ΧΑΜΗΛΑ"... ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ!!!

Μαϊ 27, 2018
ΦΩΤΟ: ο Πανσερραϊκός όπως παρατάχθηκε σήμερα..
Όρθ.: Γιαξής, Δούμτσιος, Ναζίμ, Τσελεπίδης, Σιάκκας, Άντμαν
Καθ.: Μακούσης, Ενομό, Στέβιτς, Πόζογλου, Πέτρου

Τέλος στο μαρτύριο της συμμετοχής ή μη και της αποστολής που δύσκολα συμπληρώνονταν στα τελευταία παιχνίδια και αντίο στην Football League με ψηλά το κεφάλι για τον Πανσερραϊκό, αφού σε ένα ακόμη από τα τελευταία διαδικαστικά στην επαγγελματική κατηγορία, έδειξε καλό αγωνιστικό πρόσωπο και έχασε το θετικό αποτέλεσμα στο τελευταίο κυριολεκτικά λεπτό.
Ο Πανσερραϊκός που στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι παρουσιάστηκε με στο γήπεδο έχοντας μόνο 1 αλλαγή στον πάγκο γεγονός που φάνηκε, αφού προπονητής Πέτρος Στοΐλας  δεν μπορούσε να φρεσκάρει την ομάδα.
Ο Πανσερραϊκός επιστρέφει στις ερασιτεχνικές κατηγορίες, μετά από 3 χρόνια παρουσίας στην Β’ Εθνική, «εγκαταλελειμμένος» και αυτό είναι σίγουρα που ανησυχεί περισσότερο από κάθε άλλο τους φίλους της ομάδας, αφού το μέλλον της προδιαγράφεται πολύ δύσκολο.
Είναι πολλά τα ερωτήματα που γεννώνται και έχουν να κάνουν με την οντότητά της ομάδας και τη συνέχεια που μπορεί να έχει ο Σερραϊκός σύλλογος και σίγουρα θα μας απασχολήσουν το μακρύ και θερμό καλοκαίρι που ακολουθεί, αφού έτσι κι αλλιώς μια λύση «δυνατή» που θα ενώσει όλους τους φίλους της ομάδας δεν υπάρχει στον ορίζοντα.
Στο σημερινό παιχνίδι που δεν είχε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτά, πρόσφεραν γκολ και θέαμα και σίγουρα γι αυτό ικανοποίησαν τους φίλους τους που βρέθηκαν στο Δημοτικό.

Το φιλμ του αγώνα:
2’ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανσερραϊκό στο ημικύκλιο της περιοχής, εκτελεί ο Πόζογλου, η μπάλα χτυπάει στο τείχος.
3’ Κόρνερ με εκτελεστή τον Ριζογιάννη από δεξιά, κεφαλιά του Φανούρη στο 1ο δοκάρι, η μπάλα έξω.
7’ Ωραία διείσδυση από τον Ζούμτσιο από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή κινείται παράλληλα προς την γραμμή του άουτ αλλά η σέντρα που επιχειρεί απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.
11’ ο Ενομό ελίσσεται ωραία στην αριστερή πλευρά και επιχειρεί ένα τεχνικό διαγώνιο σουτ λίγο έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
16’ σουτ του Αρναρέλλη μέσα από την περιοχή και αποκρούει ο Άντμαν.
18’ Ωραία κάθετη του Πέτρου στην πλάτη της άμυνας των Δραμινών, ο Στέβιτς βγαίνει απέναντι από τον αντίπαλο πορτιέρο, αλλά αποκρούει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων .
19’ σουτ του Λίτσκα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Άντμαν.
20’ Μακρινό σουτ του Βιτλή, η μπάλα άουτ.
23’ Κοντινή σέντρα του Αρναρέλλη από τα αριστερά, ο Φανούρης με κεφαλιά τροφοδοτεί τον Κουσκουνά, αυτός με ανάποδο ψαλιδάκι δεν μπορεί να νικήσει τον Άντμαν καθώς η μπάλα περνάει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.
29’ ΓΚΟΛ! 1-0, Δούμτσιος: Πολύ ωραία προσπάθεια του Ενομό, ο οποίος κινούμενος από θέση μέσα αριστερά βγάζει ωραία κάθετη στην πλάτη της άμυνας στον Δούμτσιο, αυτός με ιδανικό πλασέ τελειώνει την φάση ανοίγοντας το σκορ για τον Πανσερραϊκό.
31’ ΓΚΟΛ! 1-1, Αρναρέλλης: Ο Πεταυράκης φαίνεται να ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Στέβιτς, ο Σιδηρόπουλος καταλογίζει το πέναλτι παρά τις διαμαρτυρίες των Σερραίων. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Αρναρέλλης, φέρνοντας το ματς στα ίσια μέσα σε λίγα λεπτά.
34’ Ο Πόζογλου από αριστερά εκτελεί φάουλ, κεφαλιά του Δούμτσιου, η μπάλα λίγο άουτ.
35’ Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Στεφάνοβιτς πιάνει διαγώνιο σουτ από τ’ αριστερά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.
39’ ΓΚΟΛ!  1-2, αυτογκόλ ο Μακούσης:  Περνάει μπροστά στο σκορ η Δόξα Δράμας με αυτογκόλ του Μακούση! Σέντρα από τον Αρναρέλλη από αριστερά, ο νεαρός αμυντικός προσπάθησε να διώξει με κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε  στα δίχτυα.
40’ Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό  σε ανατροπή του Δούμτσιου από τον Γκότοβο.
41’ ΓΚΟΛ! 2-2, Πόζογλου: Ο Πόζογλου εκτελεί εύστοχα ισοφαρίζοντας το ματς λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου.
45+’ Ο Αρναρέλλης στην αντεπίθεση των Μαυραετών επιχειρεί διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
53’ ΓΚΟΛ! 2-3, Κουσκουνάς: Γρήγορη αντεπίθεση των Μαυραετών, ο  Ματσούκας θα βρει τον Κουσκουνά, ο οποίος με ωραία προσπάθεια ξεπέρασε τον Άντμαν και δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
71’ Μακρινό σουτ του Βιτλή, η μπάλα άουτ.
80’ ΓΚΟΛ! 3-3, Ενομό: Πολύ ωραία προσπάθεια του Ενομό, ο οποίος κινήθηκε προς το ημικύκλιο και με ωραίο δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
82’ Παράλληλη σέντρα του Ματσούκα, κοντινή κεφαλιά του Κουσκουνά, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
85’ ΔΟΚΑΡΙ! Διαγώνιο σουτ του Ματσούκα από αριστερά(γωνία μεγάλης περιοχής), η μπάλα βρίσκει το δοκάρι και βγαίνει έξω.
93’ ΓΚΟΛ! 3-4, Αρναρέλλης: Σέντρα του Γεωργιάδη, κεφαλιά του Αρναρέλλη και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα, παγώνοντας το Δημοτικό.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Στοΐλας): Άντμαν, Στέβιτς(68’ Ποζατζίδης), Μακούσης, Σιάκκας, Τσελεπίδης, Ναζίμ, Γιαξής, Πόζογλου, Πέτρου, Δούμτσος, Ενομό
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ(Κ. Βασιλακάκης): Βούρας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Γκότοβος, Ριζογιάννης, Στεφάνοβιτς(69’ Σιώπης), Αρναρέλλης, Γουνδουλάκης(78’ Γεωργιάδης), Βιτλής, Κουσκουνάς, Λίτσκας(46’ Ματσούκας)