ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ… ΜΕ ΞΑΝΘΗ, ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

Αυγ 11, 2017
Χωρίς τον μεγάλο αντίπαλο στην 1η και 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας κληρώθηκε ο Πανσερραϊκός που θα σήμαινε και εμπορική επιτυχία, αφού η κληρωτίδα τον έφερε στον 6ο όμιλο, αντίπαλο με Ξάνθη, Παναιτωλικό και Εργοτέλη.
Στην 1η αγωνιστική(19-21/9) θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Εργοτέλη, για την 2η αγωνιστική(24-26/10) θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Παναιτωλικό, ενώ για την 3η αγωνιστική(28-30/11) θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Ξάνθη.
 
Πιο αναλυτικά:
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική(19-21/9)
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
 
2η αγωνιστική(24-26/10)
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη
 
3η αγωνιστική(28-30/11)
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Παναιτωλικός – Εργοτέλης
* Την πρόκριση στην επόμενη φάση εξασφαλίζουν οι ομάδες που θα τερματίσουν στις πρώτες δύο θέσεις.
 
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΠΟ:
Διενεργήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο πάρκο Γουδή η κλήρωση των αγώνων για την 1η και 2η φάση του Κυπέλλου Επαγγελματικών Ομάδων περιόδου 2017-2018.
Στην πρώτη φάση η οποία έχει έναν διπλό αγώνα και που είναι προγραμματισμένοι για τις 19-20/8/2017 (1ος) και 29-30/8/2017 (2ος) κληρώθηκαν να αγωνιστούν ο Αιγινιακός με τη Βέροια. Η νικήτρια ομάδα του ζευγαριού αυτού θα προκριθεί στη δεύτερη φάση της διοργάνωσης, όπου ήδη είχαν περάσει χωρίς κλήρωση οι υπόλοιπες 15 ομάδες Football League που έχουν δηλώσει συμμετοχή, όπως και οι ομάδες της Super League.
Στη δεύτερη φάση, λοιπόν, οι 31 ομάδες που πέρασαν άνευ κλήρωσης και η νικήτρια του Αιγινιακός-Βέροια κληρώθηκαν σε οκτώ ομίλους των 4 ομάδων. Το σύστημα διεξαγωγής εξασφαλίζει καθώς οι αγώνες θα είναι μονοί ότι οι ομάδες της Super League θα δώσουν δύο αγώνες εκτός και έναν αγώνα εντός έδρας και οι ομάδες της Football League το ακριβώς αντίστροφο. Προκρίνονται στην επόμενη φάση οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογίας κάθε ομίλου. Οι προτεινόμενες ημερομηνίες διεξαγωγής των τριών αγωνιστικών είναι 19-21/9/2017, 24-26/10/2017 και 28-30/11/2017.
 
Αναλυτικά οι όμιλοι:
1ος: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής
2ος: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Αιγινιακός ή Βέροια
3ος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα
4ος: Ατρόμητος, Κασσιόπη, Τρίκαλα, Σπάρτη
5ος: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός
6ος: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Εργοτέλης, Πανσερραϊκός
7ος: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναγιάλειος
8ος: Παναθηναϊκός, Λάρισα, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή
 
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
 
2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη
 
3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Παναιτωλικός – Εργοτέλης
 
1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ
 
2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς
 
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου
 
2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ
 
3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας
 
2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
 
3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Λαμία – Απόλλων Λάρισας
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα
 
2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος
 
3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟΚ Κέρκυρα – ΑΟ Τρίκαλα
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής – Αχαρναϊκός
 
2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Ηρακλής
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός
 
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – Αχαρναϊκός
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης
 
2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος
 
3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας
 
2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός
 
3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας
 
 

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΤΖΑΟΓΛΟΥ - ΤΟΛΗΣ ΜΗΛΙΟΣ... ΕΦΥΓΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!
Prev Next
Μαθητοδρόμιο και…πέτυχες!!!
ΟΠΤΙΚΑ - ΗΛΙΑΣ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ - Λ. ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ 18, ΣΕΡΡΕΣ - ΤΗΛ: 23210 23124 - 6936 903 511
KENNEDY - GASTRO & COFFEE BAR - SERRES
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
ΒΛΑΧΟΣ Δ. ΣΩΤΗΡΗΣ - ΧΡΩΜΑΤΑ - Παλαιολόγου 13 & Κιλκίς (γωνία) - Σέρρες - Τηλ. 23210 39431
BP Autogas Serres Manafis... ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ... ΜΕ 9 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ!!!
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
ΤΣΙΡΩΝΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ-ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΩΝ-ΖΩΟΤΡΟΦΕΣ-ΓΕΩΡΓΙΚΑ ΕΦΟΔΙΑ & ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-ΟΡΥΚΤΕΛΑΙΑ- ΜΕΣΟΡΑΧΗ ΣΕΡΡΩΝ, ΤΗΛ.: 2324022873, 2324020110, 6944740126, 6971804152
ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ - ΣΕΜΕΛΟΓΛΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ - ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ 58 - ΤΗΛ: 23215 52860, 6971 647 358
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΕΛΗΣ Α.Ε. - ΟΠΙΣΘΕΝ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΥ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ – ΣΕΡΡΕΣ- ΤΗΛ.: 23210 46497
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
JOY by analosimo
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
EVOLUTION, ΠΙΠΙΛΙΟΣ Χ.-ΡΑΠΤΗΣ Β. Ο.Ε. - Μεραρχίας 163 - Σέρρες. Τηλ.: 2321115688
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
www.serresgoal.gr - FOTO KLIK - Εθν. Αντίστασης 5 (πλατεία Ελευθερίας) - Σέρρες- Τηλ.: 23210 23131
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
ΚΡΕΑΤΑΓΟΡΑ "ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ" - ΒΑΣΙΛΗΣ & ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΙΩΤΗΣ - ΣΠΕΤΣΩΝ & ΚΟΜΝΗΝΩΝ(γωνία) - ΣΕΡΡΕΣ,Τηλ.: 23210 50003 - 6997151187-6986238104
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Νοέμβριος 2017 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣΣ... ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 18 & 19/11 -15:00

Νοε 17, 2017

ΕΠΣΣ... ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 18 & 19/11 -15:00

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών οι Δ...