ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-2… ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΠΛΑΟΥΚ ΑΟΥΤ… ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΗΤΤΑ!!!

Νοε 05, 2017
Ο Πανσερραϊκός μπήκε στο παιχνίδι μοιάζοντας να έχει πάθει μπλακ άουτ και μοιραία υπέστη την δεύτερη φετινή του νίκη, σε δυο παιχνίδια, αφού μόλις στο 7ο λεπτό έχανε με 2-0, ενώ η αντίδραση στο 9ο λεπτό και η μείωση του σκορ σε 2-1, δεν απέδωσε, αφού οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 3-1 με την συμπλήρωση του 20λεπτου.
Το ημίχρονο έκλεισε χωρίς κάτι ουσιαστικό για τα Λιοντάρια τα οποία στο Β’ ημίχρονο παρουσιάστηκαν αναγεννημένα και μείωσαν στο 56΄ σε 3-2, όμως παρά την υπεροχή και την πίεση στο υπόλοιπο του αγώνα και τις ευκαιρίες δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση. Πάντως ο προπονητής του Πανσερραϊκού Περικλής Αμανατίδης, εξέφρασε τα παράπονά του για την διαιτησία του Κερκυραίου Σπύρου Κολυτά, αφού όχι μόνο δεν είδε κανέναν πέναλτι σε δυο φάσεις, αντίθετα έδειξε και κίτρινες κάρτες για θέατρο στους παίκτες του Πανσερραϊκού.
Το παιχνίδι στο Αίγιο ανήκει πλέον στο παρελθόν και θα πρέπει οι Κόκκινοι να κρατήσουν το θετικό της αντίδρασης στο αιφνιδιαστικό πρώτο ημίχρονο και τα δυο γκολ που πέτυχε η ομάδα, αλλά και σίγουρα το κάτι παραπάνω που δικαιούνταν βάσει της συνολικής παρουσίας της στον αγωνιστικό χώρο.
Μπορεί το παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής  κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου να είναι δύσκολο, όμως τα Λιοντάρια καλούνται να πάρουν το πρώτο θετικό αποτέλεσμα.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE...

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Πανσερραϊκού στο Αίγιο, κόντρα στον τοπικό Παναιγιάλειο, που διεξάγεται σήμερα Κυριακή 5 Νοεμβρίου, στις 15:00.

LIVE... LIVE... LIVE...

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

94' κίτρινη κάρτα για τον Πολίτη

85' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Ζιγκερίδης αντικαθιστά τον Ιωαννίδη

84' κίτρινη κάρτα για τον Ιωαννίδη

82' αλλαγή για τους γηπεδούχους - ο Παπαχρήστος στη θέση του Κοντοχρήστου

77' σουτ του Πόζογλου, η μπάλα περνάει άουτ πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι

75' ο Πανσερραϊκός συνεχίζει να έχει την υπεροχή, μάλιστα έχει εντείνει τις προσπάθειές του, αφού παίζει στο μισό γήπεδο τον Παναιγιάλειο, αποζητώντας το γκολ της ισοφάρισης

74' κίτρινη κάρτα για τον Βοσκόπουλο

66' κίτρινη κάρτα για τον Τσελεπίδη

65' αλλαγή για τον Παναιγιάλειο - στη θέση του Γκούμα ο Καζναφέρης

64' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - ο Παπουτσογιαννόπουλος αντικαθιστά τον Φούσου

- Ο Πανσερραϊκός μπήκε πολύ δυνατά στο Β' ημίχρονο, έχει τα ηνία του αγώνα και διαμαρτύρεται για μια φάση, στην οποία ανατράπηκε ο Γκούρτσας, με τον διαιτητή όχι μόνο να δείχνει "παίζετε" αλλά να τιμωρεί και με κίτρινη κάρτα τον επιθετικό του Πανσερραϊκού

56' ΓΚΟΛ!!! 3-2 ο Γκούρτσας. Σέντρα του Ιωαννίδη, ωραία καρφωτή κεφαλιά του Γκούρτσα που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πολίτη και μειώνει σε 3-2 για την ομάδα του Πανσερραϊκού

49' αλλαγή για τον Παναιγιάλειο - στη θέση του Στίκα ο Βλάχος

- Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

33' κίτρινη κάρτα για τον Φούσου

26' ΕΥΚΑΙΡΙΑ!!! για τον Πανσερραϊκό! Ο Ιωαννίδης εκτελεί φάουλ, κεφαλιά του Δούμτσου, πολύ καλή απόκρουση από τον τερματοφύλακα Πολίτη, που αποσοβεί ένα βέβαιο γκολ

18' ΓΚΟΛ!!! 3-1 ο Γεωργακόπουλος. Ο Σκαρτσίλας κάνει σέντρα, ο Γεωργακόπουλος πιάνει κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ρίστιτς, σημειώνοντας το 3-1

- Εκρηκτικό ξεκίνημα στο παιχνίδι, αφού με τη συμπλήρωση του 10λεπτου έχουν επιτευχθεί συνολικά 3 γκολ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και πέτυχαν τον πλήρη αιφνιδιασμό, αφού στο 03' έκαναν το 1-0 και στο 07' το 2-0, αλλά ευτυχώς τα Λιοντάρια αντέδρασαν άμεσα και στο 09' μείωσαν σε 2-1 και ξαναμπήκαν στο παιχνίδι

09' ΓΚΟΛ!!! 2-1 ο Δούμτσιος. Αντεπίθεση του Πανσερραϊκού, ο Δούμτσιος με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και μειώνει για τα Λιοντάρια

07' ΓΚΟΛ!!! 2-0 ο Κριστέτο. Σέντρα του Σκαρτσίλα, ο Κριστέτο κάνει το πλασέ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα τέρματα για τους γηπεδούχους

03' ΓΚΟΛ!!! 1-0 ο Αρναρέλλης με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ από πολύ νωρίς για τους γηπεδούχους