(ΝΕΟΙ)ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 0-2… ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΝ!!!

Μαρ 14, 2018
Έχασαν οι Νέοι των Σερρών με 2-0 από την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλείου και αποκλείστηκαν από το Final Four για την ανάδειξη του Πρωταθλητή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής ΕΟ Νέων, στο παιχνίδι που διεξήχθη στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Μίκρας.
Οι Σερραίοι που το πάλεψαν, έχασαν τις ευκαιρίες να προηγηθούν στο σκορ, ενώ δεν είχαμε ακόμη γκολ, όμως λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και κόντρα στην ροή του αγώνα, δέχθηκαν σε αντεπίθεση το πρώτο γκολ σ’ ένα άσχημο χρονικά σημείο.
Στο Β’ ημίχρονο μπήκαν με σκοπό να αλλάξουν τα δεδομένα στο παιχνίδι, δεν κατάφεραν αν εκμεταλλευτούν όμως τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και σαν να μη έφτανε αυτό δέχτηκαν και το 2ο γκολ που έφερε ουσιαστικά την ήττα-αποκλεισμό από την συνέχεια του θεσμού.
Οι Κρητικοί από την μεριά τους πήραν την εκδίκηση για την ήττα πέρσι στον τελικό της Διοργάνωσης από την ομάδα των Σερρών.
Η ομάδα από το Ηράκλειο συμπληρώνει μαζί με Κυκλάδες, Αχαΐα και Μακεδονία, την τετράδα του Final Four που θα διεξαχθεί το επόμενο διάστημα.

Φάσεις και γκολ:
4’ σουτ του Πακιουφάκη μέσα από την περιοχή μπλοκάρει σταθερά ο Γκαϊδατζάκης.
5’ ο Γκίκας επιχειρεί τη σέντρα σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
28’ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τις Σέρρες με τον Σιψή, ο Ψιμόπουλος παραχωρεί κόρνερ στο τετ-α-τετ με τον αντίπαλο επιθετικό.
36’ συρτό σουτ από τον Νέο για τους τυπικά γηπεδούχους, η μπάλα θα περάσει εκτός εστίας.
40’ ΓΚΟΛ, 0-1: Σέντρα του Σαβουϊδάκη από δεξιά, κεφαλιά του Κουτεντάκη στην "καρδιά" της άμυνας και 0-1 για τους Νέους του Ηρακλείου.
54’ σουτ του Σιψή από το ύψος της περιοχής δε θα βρει στόχο.
59’ κεφαλιά του Μαμουλάκη μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
63’ γύρισμα για τις Σέρρες από δεξιά, ο Αποστολόπουλος από πολύ κοντά δε θα καταφέρει να κάνει την προβολή.
68’ ΓΚΟΛ, 0-2: Κόρνερ του Μαμουλάκη από δεξιά, κεφαλιά του Σμπώκου στο δεύτερο δοκάρι και 0-2.
83’ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τους Νέους της ΕΠΣ Σερρών σε φάση διαρκείας, διαδοχικά όμως Σιψής, Χατζηπαυλίδης, Τζελέπης αλλάζουν την μπάλα ο τελευταίος πιάνει την προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή, όμως ο Κουτεντάκης διώχνει πάνω στη γραμμή.
86’ σέντρα του Ζηδιανάκη από δεξιά, κεφαλιά του Στακάκη εκτός εστίας.
Διαιτητής: Αγγελάκης, Τσιότσος, Φράγιος(Μακεδονίας)

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ(Γιάννης Κόκκινος): Γκαϊδατζάκης, Τζελέπης, Γιαγτζόγλου, Μυλωνάς, Μακράκης (83' Μάδι), Βαλαβανίδης (71' Βεντούζης), Αλεξιάδης (53' Κυριακίδης), Νέος, Χατζηπαυλίδης, Σιψής, Αποστολόπουλος.
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ(Γιάννης Χατζησεβαστός): Ψιμόπουλος, Σμπώκος, Μανιουδάκης, Πακιουφάκης (56' Στακάκης), Γκίκας, Κουτεντάκης (88' Βοργιάς), Παπαδάκης, Σαβουϊδάκης, Μαμουλάκης, Ροδίτης (83' Λίλο), Τσαμπουράκης (75' Ζηδιανάκης).

ΤΣΙΡΩΝΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ-ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΩΝ-ΖΩΟΤΡΟΦΕΣ-ΓΕΩΡΓΙΚΑ ΕΦΟΔΙΑ & ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ-ΕΛΑΣΤΙΚΑ-ΟΡΥΚΤΕΛΑΙΑ- ΜΕΣΟΡΑΧΗ ΣΕΡΡΩΝ, ΤΗΛ.: 2324022873, 2324020110, 6944740126, 6971804152
ΟΠΤΙΚΑ - ΗΛΙΑΣ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ - Λ. ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ 18, ΣΕΡΡΕΣ - ΤΗΛ: 23210 23124 - 6936 903 511
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)