ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ, ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΜΕ ΤΕΣΣΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δεκ 16, 2011

odysseas_pontioi_katerinis
(Φωτο αρχείου από το περσινό νικητήριο παιχνίδι του Οδυσσέα στην Αναγέννηση, στις 30-01-11 κόντρα στην ΑΕ Ποντίων, με 2-1).
Με σκυμμένο κεφάλι επέτρεψαν από την Κατερίνη οι παίκτες του Οδυσσέα Αναγέννησης που γνώρισαν βαριά ήττα με 4-0 από την Α.Ε. Ποντίων, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου, στη Football League 2. Ο Οδυσσέας Αναγέννησης παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας μόνο έναν βαθμό, ενώ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους φετινή νίκη και μάλιστα με εμφατικό τρόπο.
Για τους παίκτες του Σάκη Αλεξίου όλα χάθηκαν στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όταν στο 46΄ και στο 48΄ έχασαν 2 απανωτές ευκαιρίες με τον Χατζημιχαήλ και στο αμέσως επόμενο λεπτό δέχθηκαν το 2ο γκολ.
Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε και με τον καλύτερο τρόπο για την ομάδα του Σάκη Αλεξίου, αφού μόλις στο 14ο λεπτό οι Κατερινιώτες άνοιξαν το σκορ, με γκολ που σημείωσε ο Τσιτλακίδης, ενώ το β’ μέρος αποδείχθηκε… εφιαλτικό για τους Σερραίους.Στο 49’ ο Χασιώτης με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, ενώ ο Σαπάνης στο 61’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 3-0. Στο 84’ ο Σαπάνης, με ωραία ατομική προσπάθεια, έβαλε το… κερασάκι στη τούρτα της επικράτησης της Α.Ε. Πιερέων, αφού διαμόρφωσε το τελικό 4-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του.
Αξίζει ν’ αναφερθεί πως οι Πόντιοι της Αναγέννησης ολοκλήρωσαν το ματς με αριθμητικό μειονέκτημα, αφού στο 62ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπασιούκας, με τον διαιτητή της αναμέτρησης, Μπίμπα (Ηπείρου), να δείχνει κίτρινη κάρτα και στους Σαπάνη, Πιπινίκα και Μπάκανο.
ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Λεωνίδας Μπίλης): Κελπέκης, Σαββίδης (59’ Χιντζίδης), Δεληζήσης, Χασιώτης, Τροΐρης, Τσιτλακίδης (65’ Χιονίδης), Γούλας, Μουρατίδης, Βεϊδαμενίδης (59’ Κυβρακίδης), Σαπάνης, Κωνσταντινίδης.
OΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ (Σάκης Αλεξίου): Σαμουηλίδης, Δρούζας, Χατζημιχαήλ, Λαμπερνάκης, Μαγγανάς, Μπάκανος, Κιουρτσίδης (78’ Τσελεμπής), Κοσμάς (70’ Ζάκοφ), Μπλατσέρης (60’ Κεφαλάς), Μπασιούκας, Πιπινίκας.