ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-Today's Μ.Α. ΚΑΡΠΕΡΗΣ 1-0… ΝΙΚΗΤΗΣ… ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!!!

Νοε 18, 2017

ΦΩΤΟ: ο σκόρερ του "χρυσού" όπως αποδείχτηκε γκολ, Δημήτρης Γαϊδαρτζής πνίγεται στις αγκαλιές των συμπαικτών του και του προέδρου Δημήτρη Κεραμάρη...

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στην κορυφή ο Απόλλων Παραλιμνίου,  ο οποίος κέρδισε στο ντέρμπι τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής, με 1-0, εκμεταλλεύτηκε τα στραβοπατήματα των άλλων ομάδων και βρέθηκε μόνος στην κορυφή του Α’ ομίλου. Ενός αμφίρροπου και πολύ ενδιαφέροντος πρωταθλήματος(Α’ όμιλος) που αναμένεται με μεγαλύτερο ενδιαφέρον.
Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, γιορτή του Σερραϊκού ποδοσφαίρου, χωρίς σκοπιμότητες και από τις δυο μεριές, με πάθος και δύναμη που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Τρακαλιάνη, που το χάρηκαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο Δημοτικό γήπεδο Παραλιμνίου.
Το σημερινό παιχνίδι είχε δυο όψεις, καθώς στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι είχαν την υπεροχή η οποία απέδωσε και στο 25ο λεπτό έφτασαν στο γκολ που έκρινε τελικά το παιχνίδι. Οι παίκτες του Παύλου Δημητρίου έχοντας και το ψυχολογικό πλεονέκτημα συνέχισαν να είναι καλύτεροι, έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ δεν κατάφεραν όμως να το πετύχουν και να κλειδώσουν τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο δεκάλεπτο αντέδρασαν, ανέβασαν την απόδοσή τους χωρίς να πετύχουν κι αυτοί κάτι θετικό.
Στο Β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν με σαφή διάθεση να φυλάξουν τα νώτα τους, ενώ αντίθετα οι παίκτες του Μίλτου Δουλγέρη μπήκαν δυνατά θέλοντας να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης. Όμως οι φιλοξενούμενοι παρά την εδαφική υπεροχή και την κατοχή της μπάλας δεν μπορούσαν να φτάσουν με αξιώσεις στην περιοχή του Γουναρίδη και να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για γκολ, φτάνοντας τελικά στις δυο πιο επικίνδυνες στιγμές τους στο τρίλεπτο 88’-91’ με δυο σέντρες και ισάριθμες κεφαλιές.
Από την άλλη οι γηπεδούχοι βρίσκοντας ανοιχτούς χώρους έβγαιναν πολύ επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις, χωρίς όμως κι αυτοί να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο γκολ, κάνοντας έτσι ακόμη πιο ενδιαφέρον το Σερραϊκό ντέρμπι αφού το ρευστό 1-0 έμεινε ως το τέλος.
Καλό το διαιτητικό τρίο(Τρακαλιάνης, Κρυωνάς, Ανανστασιάδης)

SERG0679
O Γαϊδαρτζής με κεφαλιά πετυαχίνει το μοναδικόγκολ του αγώνα..

Το παιχνίδι στο Live...

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό το μεγάλο και σημαντικό Σερραϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον γηπεδούχο Απόλλωνα Παραλιμνίου και τον φιλοξενούμενο Today's Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του Α' ομίλου της Γ' Εθνικής, με τις δυο ομάδες να θέλουν όσο τίποτε άλλο το θετικό αποτέλεσμα.
Οι γηπεδούχοι θέλουν το τρίποντο γιατί προέρχονται από δυο συνεχή ανεπιτυχή εκτός έδρας αποτελέσματα στον γειτονικό νομό της Καβάλας, τα οποία τους γκρέμισαν από την κορυφή και ελπίζουν ότι με την επιστροφή στις νίκες θα επιστρέψουν στην κορυφή.
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από καλές εμφανίσεις και 3 επιτυχημένα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα και θέλουν να συνεχίσουν για να διασκεδάσουν κιόλας τις άσχημες εντυπώσεις από τον αποκλεισμό της περασμένης Τετάρτης 15/11, από τον θεσμό του Κυπέλλου Σερρών.

KERAMARIS SELI

LIVE... LIVE... LIVE...

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

95' κίτρινη κάρτα στον Γαϊδαρτζή

92' αντεπίθεση των γηπεδούχων, δυνατό σουτ του Φιλέντα απ' το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ απ' το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπρόκου

91' σέντρα του Γκάλιου από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Γκόγκας πιάνει κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι

88' ωραία εκτελεσμένο φάουλ του Μπίντση από θέση μέσα δεξιά, ο Κούτλας στο σημείο του πέναλτυ πιάνει κεφαλιά, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ, στην πρώτη καλή στιγμή στο Β' ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους, παρά την υπεροχή που έχουν

86' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - ο Τουνουσίδης στη θέση του Παπανικολάου

85' αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Πολυζωίδης μέσα απ' την περιοχή και δεξιά πιάνει δυνατό σουτ που αποκρούει εντυπωσιακά ο Μπρόκος

82' κίτρινη κάρτα στον Λιάρα

76' σουτ του Μουτεσίδη μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει ο Μπρόκος

75' αλλαγή για τους γηπεδούχους - ο Τσομαχασβίλι στη θέση του Τάκα

71' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - ο Νέδος στη θέση του Μαυρουδή

67' αλλαγή για τους γηπεδούχους - ο Πολυζωίδης στη θέση του Ναλμπάντη

65' αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Μουτεσίδη μέσα απ' την περιοχή και δεξιά να πιάνει διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι

62' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - ο Μπίντσης στη θέση του Σελαλματζίδη

58' κίτρινη κάρτα ο Αγγελίδης

55' αλλαγή για τους φιλοξενούμενους - ο Γκάλιος στη θέση του Μηντιούρη

αλλαγή για τους γηπεδούχους - ο Κουτζαβασίλης στη θέση του Τάντιτς και ο Φιλέντας στη θέση του Ρούμπου

54' δυνατό σουτ του Ναλμπάντη μέσα απ' την περιοχή και δεξιά, απέκρουσε στην κλειστή γωνία ο Μπρόκος, σ' ένα Β' ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν μπει καλύτερα και να επιχειρούν να φτάσουν στην ισοφάριση. Από την άλλη οι γηπεδούχοι βρίσκουν χώρους και βγαίνουν επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις

- Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τους φιλοξενούμενους, που εκμεταλλεύτηκαν λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και επιχείρησαν διπλό σουτ με τους Μπάρδα και Σελαλματζίδη, με το σουτ του τελευταίου να καταλήγει λίγο άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι του Γουναρίδη

42' κίτρινη κάρτα στον Τάκα για σκληρό μαρκάρισμα στον Παπανικολάου

36' κίτρινη κάρτα στον Σελαλματζίδη για σκληρό φάουλ στον Τριανταφύλλου

34' ωραία προσπάθεια του Σελαλματζίδη, που πιάνει δυνατό σουτ έξω απ' το ημικύκλιο, αλλά μπλοκάρει σταθερά στην δεξιά του γωνία ο Γουναρίδης

25' ΓΚΟΛ!!!! 1-0 ο Γαϊδαρτζής. Πολύ ωραία και γρήγορη επίθεση των γηπεδούχων, με τον Τάντιτς να βγάζει δεξιά στον Λιάρα, ο οποίος βγάζει σέντρα ακριβείας στον Γαϊδαρτζή, που με καρφωτή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει Μπρόκου και βάζει φωτιά στο Δημοτικό Γήπεδο Παραλιμνίου

23' ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ με καλές προϋποθέσεις του Κούτλα λίγο έξω απ' την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι

21' μακρινό πολύ δυνατό σουτ του Μουτεσίδη, περνάει λίγο άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι

18' σέντρα από αριστερά του Σελαλματζίδη, ο Γκόγκας δεν βρίσκει καλά τη μπάλα με το κεφάλι κι αυτή περνάει άουτ απ' το αριστερό κάθετο του Γουναρίδη, στην πρώτη ολοκληρωμένη επιθετική προσπάθεια των φιλοξενούμενων

12'-14' ένα 2λεπτο επιθετικό κρεσέντο των γηπεδούχων απέφερε δύο φάουλ ελάχιστα έξω απ' την γραμμή της μεγάλης περιοχής, τα οποία έφεραν πολυκοσμία στα καρέ των φιλοξενούμενων, χωρίς όμως να δημιουργήσουν κάποιον ιδιαίτερο κίνδυνο

10' μετά το πρώτο πολύ δυνατό 5λεπτο των γηπεδούχων, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι