ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 1-0, ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ... ΧΩΡΙΣ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΑΔΑ!!!

Μαϊ 20, 2018

Δεν πέτυχε γκολ ούτε στην Λευκάδα ο Απόλλων Παραλιμνίου και μοιραία γνώρισε μια ήττα. Μια άδικη ήττα που ήρθε χωρίς οι αντίπαλοι να του κάνουν ευκαιρία, αφού και το γκολ που δέχτηκε ήταν αυτογκόλ, που προήλθε από μια άτυχη στιγμή της άμυνας.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου που ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα είχε την ατυχία να χάσει και τον Γαϊδαρτζή που αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο δεκάλεπτο κια από κει και πέρα η υπόθεση γκολ έγινε ακόμη πιο δύσκολη, αφού η ομάδα των Σερρών δεν έχει γευτεί ακόμη την χαρά του γκολ στα μπαράζ ανόδου και οιραία γμώρθισε μια ακόμη ήττα

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE...

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό το πολύ σημαντικό παιχνίδι του Απόλλωνα Παραλιμνίου στην Λευκάδα κόντρα στον γηπεδούχο Τηλυκράτη για την 3η θέση στου βαθμολογικό πίνακα των μπαράζ του Α΄ομίλου, που υπό προϋποθέσεις μπορεί να φέρει άνοδο στην Football League.

SELI KERAMARIS B

Live... Live... Live... Live...

Ξεκίνησε το παιχνίδι...

12' Η ατυχία χτύπησε τον Απόλλωνα, καθώς τραυματίας αποχώρησε από το γήπεδο ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής και τη θέση παίρνει ο Ρούμπος

13', ΓΚΟΛ!!! 1-0, αυτογκόλ ο Σαββίδης. Η ατυχία συνεχίζει να χτυποά τον "Απόλλωνα", παράλληλη σέντρα από αριστερά, ο Λαβιδάς απέκρουσε άτσαλα, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά χτύπησε στην πλάτη του νεαρού πορτιέρο του Απόλλωνα, Σαββίδη και κατέληξε στα δίχτυα

Τίποτα το σημαντικό στο παιχνίδι μετά το τυχερό γκολ των Επτανησίων...

31' σουτ του Μεταλλίδη η μπάλα άουτ

33' σέντρα σου του Πολυζωίδη, δεν ανησυχεί ο Καραγκούνης, άουτ η μπάλα

35' σέντρα του Τσαούση,  οΤσομαχασβίλι επιχειρεί ανάποδο ψαλίδι, δεν βρίκσκει όμως όπως θα ήθελε την μπάλα που δεν βρίσκει στόχο

41' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΡΙΑ, γυριστό σουτ του Ναλμπάντη μέσα από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΑΔΑ

49' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουτεσίδη από την γωνία της μεγάλης περιοχής μπλοκάρει ο Καραγκούνης

64' σέντρα από αριστερά του Μουτεσίδη ο Τσομαχασβίλι δεν βρίσκει την μπάλα και χάνει μεγάλη ευκαιρία για το γκολ και την ισοφάριση

69' σουτ-φάουλ του Μουτεσίδη μπλοκάρει και πάλι ο Καραγκούνης, με τηνομάδα του ΑΠόλλωνα να έχει την υπεροχή να μην μοπορεί όμως να πετύχει το γκολ

82' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ, ο Ρούμπος για διαμαρτυρία, με δέκα παίκτες στα τελευταία κρίσιμα λεπτά η ομάδα του Παύλου Δημητρίου

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ(Ανδ. Παντζιαράς): Καραγκούνης, Βασίλας, Καταγής Σπ., Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Περιστέρης(89' Κτενάς), Φέτσης, Γραμματικόπουλος(64' Γεωργάκης), Καββαδίας(74' Μπαλογιάννης), Καταγής Γ.(90+ Παπακωνσταντής)

ΑΠΟΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Π. Δημητρίου): Σαββίδης, Πολυζωίδης,  Τσαούσης(85' Κουτζαβασίλης), Δέντσας, Λαβιδάς, Τριανταφύλλου, Μεταλλίδης(64΄Λιάρας), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Τσομαχασβίλι(82' Κουλτσιάκης), Μουτεσίδης

Διαιτητής: Πουλημάς Νικόλαος(Κέρκυρας)
Βοηθοί διαιτητές: Σκορδίλης(Κέρκυρας), Τίκας(Θεσπρωτίας)
Παρατηρητής: Πάνου Γρηγόριος(Αιτωλοακαρνανίας)