ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-0... ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ… ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ…

Νοε 15, 2015
Άσχημη εμφάνιση πραγματοποίησε ο Πανσερραϊκός, κόντρα στα Τρίκαλα, στην ουδέτερη έδρα, του Αλκαζάρ της Λάρισας, με αποτέλεσμα να υποστεί βαριά ήττα, από τους Θεσσαλούς που φιγουράρουν στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Είναι η δεύτερη σερί ήττα για τον Πανσερραϊκό στα 2 από τα 3 εκτός έδρας παιχνίδια που δίνουν αυτές τις μέρες οι Κόκκινοι, με τελευταίο παιχνίδι μέσα στην έδρα του ουραγού Πανελευσινιακού και το παιχνίδι αυτό μοιάζει με τελικό και ευκαιρία για ανάκαμψη.
Στο σημερινό παιχνίδι μπορεί ο Πανσερραϊός να είχε ελλείψεις. Μπορεί να είχε την ατυχία να χάσει και τον Ολίσσε. Όμως η εικόνα των Σερραίων στον αγωνιστικό χώρο ήταν άσχημη και ευτυχώς που τα δοκάρια(2) αλλά και ο Ανδρούτσος για μια ακόμη φορά περιόρισε το εύρος της ήττας.
Μόνο οι 50 περίπου Σερραίοι που ακολούθησαν και σ’ αυτό το παιχνίδι τον Πανσερραϊκό στάθηκαν στο ύψος τους, αφού έδωσαν βροντερό παρόν, όμως αυτό δεν άνηκε να βοηθάει σε τίποτα.

O αγώνας από το Live...

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό το δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι του Πανσερραϊκού με τα Τρίκαλα που θα διεξαχθεί στην ουδέτερη έδρα του Αλκαζάρ της Λάρισας σήμερα Κυριακή 15/11, στις 15:00.

- Έναρξη του αγώνα... Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε, για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στη Γαλλία...

10' κίτρινη κάρτα για τον Ολίσε

11' αναγκαστική αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - στη θέση του Ολίσε ο Ρούτσης

13' εκτελεί φάουλ ο Ριζογιάννης, ο Ανδρούτσος με τα ακροδάχτυλα απομακρύνει σε κόρνερ

14' Πάσα του Στεφάνοβιτς στον Κουσκουνά που σουτάρει, ο Ανδρούτσος αποκρούει και πάλι

- Έχουν μπει καλύτερα και πιέζουν τα Τρίκαλα σ' αυτά τα πρώτα 15 λεπτά...

24' κίτρινη κάρτα για τον Ιωαννίδη

26' κίτρινη κάρτα και για τον Ατματσίδη

28' ΓΚΟΛ 1-0!!! Ο Κουσκουνάς δίνει στον Γκονζάλες που με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 1-0

30' μακρινό σουτ του Παπαστεργίου, η μπάλα άουτ

38' ΔΟΚΑΡΙ!! Σέντρα του Γκονζάλες, ο Στεφάνοβιτς πιάνει κεφαλιά αλλά η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι - στην επαναφορά η μπάλα στρώνεται στον Δουκάκη αλλά αυτός σουτάρει ψηλά άουτ

40' ο Γκονζάλες βγάζει ασίστ στο Δουκάκη, που βγαίνει τετ α τετ με τον Ανδρούτσο αλλά δεν καταφέρνει να τον νικήσει

45'+ κίτρινη κάρτα για τον Καψάλη
        κίτρινη κάρτα για τον Κουσκουνά

- Έναρξη Β' ημιχρόνου στο Αλκαζάρ...

46' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - στη θέση του Στεργιανού ο Ραμίρεζ

56' ΓΚΟΛ 2-0!!! ασίστ του Στεφάνοβιτς στον Κουσκουνά που με πλασέ κάνει το 2-0

60' κίτρινη κάρτα για τον Γκονζάλες

62' αλλαγή για τα Τρίκαλα - στη θέση του Ρεπετσά ο Παπαπαναγιώτου

63' αλλαγή για τον Πανσερραϊκό - στη θέση του Τσιμίκα ο Πόποβιτς

67' σουτ του Πόποβιτς, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι

68' αλλαγή για τα Τρίκαλα -  στη θέση του Γκονζάλες ο Αρσενίεβιτς

71' ΓΚΟΛ 3-0!!! Ασίστ του Στεφάνοβιτς στο Δουκάκη που βρίσκεται τετ α τετ με τον Ανδρούτσο και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

72' ΔΟΚΑΡΙ!! Ο Αρσενίεβιτς γύρισε στο Δουκάκη που με πλασέ έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ανδρούτσου που έπειτα μπλόκαρε

73' αλλαγή για τα Τρίκαλα - στη θέση του Κουσκουνά ο Βάσκες

85' σουτ του Μπεριάν, μπλοκάρει ο Σικαλιάς

87' σουτ του Ριζογιάννη, αποκρούει ο Ανδρούτσος

89' εκτελεί φάουλ ο Ατματσίδης, ο Ρούτσης κεφαλιά, μπλοκάρει ο Σικαλιάς