ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 2-1, ΗΤΤΑ ΜΕ... ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ...

Δεκ 03, 2015
Ήττα με πολλά θετικά για τον Πανσερραϊκό που είναι σε μια μεταβατική περίοδο, καθώς είναι στην  αναζήτηση προπονητή.
Μια ήττα που ήρθε με… ανατροπή καθώς ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε  στο 15’ με τον Πόποβιτς, μετά από παράλληλη σέντρα του Αγγελούδη, αλλά οι νησιώτες με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσαν 2 γκολ και πήραν τη νίκη που τους φέρνει πολύ κοντά στην πρόκριση.
Μια ήττα που αφήνει πολύ καλή εντύπωση για την εικόνα του Πανσερραϊκού στο Α’ ημίχρονο παρότι παρουσιάστηκε με πολλές αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα του, αυτό όμως δεν τον εμπόδισε να κοιτάξει στα μάτια τους νησιώτες τους οποίους και αιφνιδίασε προηγούμενος στο σκορ στο 15’ και στη συνέχεια αμυνόμενος σωστά απέφυγε τις πολύ δύσκολες καταστάσεις μπροστά στην εστία του.

Ο αγώνας
Πρώτη ευκαιρία του αγώνα θα ανήκει στην Καλλονή με τον Γεωργίου  να πιάνει ένα σουτ από το ύψος του πέναλτι όμως ο Ηλίας Μέλκας θα αντιδράσει θετικά και θα αποκρούσει την μπάλα πέφτοντας στην δεξιά του γωνία.
Στο 14΄ Μανούσο θα επιχειρήσει μία σέντρα-σουτ η οποία όμως δεν θα απειλήσει την εστία του Πανσερραϊκού. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Πανσερραϊκός θα αιφνιδιάσει ανοίγοντας το σκορ, ο Αγγελούδης προστάτευσε όμορφα τη μπάλα με την πλάτη μέσα στην περιοχή έκανε την παράλληλη προς την εστία, πάσα και ο Πόποβιτς, ήταν εκεί για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.
Στο 16ο λεπτό ο Ελακόπουλος θα σουτάρει από μακριά όμως ο Μέλκας θα μπλοκάρει εύκολα, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει και ένα σουτ του Μανούσου στο 18΄.
Στο 38΄ο Τσιμίκας θα προσπαθήσει να γεμίσει στην μεγάλη περιοχή όμως ο Δαύκος θα βγει και θα μπλοκάρει.
Στο 40΄ οι Πανσερραϊκός θα κερδίσει ένα φάουλ με τον Αγγελούδη να σημαδεύει το τοίχος και την να καταλήγει κόρνερ που εκτελέστηκε από τον Πόποβιτς όμως θα απομακρύνει ο Αναστασιάδης με κεφαλιά.
Στο 43΄ο Μέλκας θα δηλώσει ξανά παρόν και με επέμβαση θα μπλοκάρει το σουτ στην κίνηση του Μανούσου.
Στην επανάληψη η γηπεδούχος ομάδα θα χάσει σημαντική ευκαιρία με τον Μάρκοβιτς να βαίνει σε πλεονεκτική θέση στο 51΄ ωστόσο ένα λάθος κοντρολάρισμα θα ευνοήσει τον γκολκίπερ του Πανσερραϊκού που θα μαζέψει.
Τέσσερα λεπτά αργότερα η Καλλονή θα φέρει το ματς στα ίσα με τον Γεωργίου να βρίσκει με σέντρα τον Μπαργκάν που είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι να βρίσκει δίκτυα με πλασέ.
Λίγα λεπτά αργότερα ο Μάρκοβιτς πάτησε στην περιοχή του Πανσερραϊκού από αριστερά, όμως, η παράλληλη μπαλιά προς την εστία δεν είχε αποδέκτη κάποιον συμπαίκτη του και η άμυνα του Πανσερραϊκού απομάκρυνε.
Στο 81΄ο Μανούσος θα εξαπολύσει ένα δυνατό σουτ όμως η ευκαιρία θα περάσει απευθείας άουτ.
Η Καλλονή θα κάνει την ανατροπή πέντε λεπτά πριν το 90΄ με τον Μανούσο να συνεργάζεται με τον Γεωργίου και τον τελευταίο να νικά από κοντά τον Μέλκα γράφοντας το τελικό 2-1.

ΚΑΛΛΟΝΗ(Θ. Θεοδωρίδης): Δαύκος, Τσαμπούρης, Βαλιός, Αναστασιάδης, Ευαγγελιδάκης, Γιούκαρης (34' Kλαντρούμπσκι), Καλτσάς, Ελλακόπουλος (46' Μπαργκάν), Γεωργίου, Μανούσος, Μάρκοβιτς (60' Ξυδάς).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Δημητρίου): Μέλκας, Κούκολης, Στεργιανός(74'Ιωαννίδης), Καψάλης, Ρούτσης, Τσιμίκας, Κιοσέ, Πόποβιτς, Ανδρέου (60' Ραμίρεζ), Παπαστεργίου(68' Μπεριάν), Αγγελούδης.

ΠΗΓΉ: panserraikos1964.gr

STUDIO FOTO KLIK

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Νοέμβριος 2019 »
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30