Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ... ΟΙ 12 ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΤΩΝ PLAY OFF!!!

Μαρ 03, 2018
Ολοκληρώθηκε σήμερα και η τελευταία αγωνιστική και στους δυο ομίλους της Β’ κατηγορίας και έγιναν γνωστές οι 12 φιναλίστ των Play Off, έξι ανά όμιλο που θα διεκδικήσουν τα 4 εισιτήριαανόδου(2 ανά όμιλο)  στην Ανώτερη κατηγορία***. 
Με την ολοκλήρωση δηλαδή των Play Off θα γίνουν αγώνες μόνο όπου κρίνει η ΕΠΣΣ για να καταρτισθεί η Ενιαία βαθμολογική κατάσταση. Και επειδή υποβιβάζεται μία ομάδα από την Γ’ Εθνική, όπως προβλέπει η προκήρυξη θα ανεβούν στην Ανώτερη 4 ομάδες. Δηλαδή δυο από κάθε όμιλο. 
Το πιο πιθανόν είναι να δοθούν αγώνες κατάταξης μεταξύ των 3 αλλά και των 4 και ίσως των 5 για την περίπτωση που προκύψουν κενά στις παραπάνω κατηγορίες.
Αναλυτικά οι δυο όμιλοι καταρτίζονται ως εξής:
 
PLAY OFF - Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ηρακλής Αμμουδιάς, (46-22=24:3=8) 8 π.
2. Αναγέννηση Ν.Πετριτσίου, (45-22=23:3= 7,66) 8 π.
3. Άρης Ποντισμένου 7 π. 
4. Τριεθνής Πλατανακίων 3 π. 
5. Ιωνικός 2 π.
6. Δόξα Βυρώνειας 0 π.
 
PLAY OFF -  Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ατρόμητος Βαλτοτοπίου (54-32=22:3=7,33) 7 π. 
2. Δόξα Παλαιοκώμης (48-32=16:3=5,33) 5 π.
3. Οινουσιακός Οινούσας 5 π.
4. Στρυμών Πεθελινού 2 π.
5. Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης, 0 π.
6. Αστέρας Πεπονιάς 0 π.
 
*** Υπολείπεται ένα παιχνίδι που δεν επηρεάζει την κατάταξη των 6 πρώτων ομάδων, αυτό ανάμεσα στον Εμμανουήλ Παπά και το Δημητρίτσι που θα διεξαχθεί αύριο. 
 

…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Μάιος 2020 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 07 & 08/3 -15:30

Μαρ 07, 2020

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 07 & 08/3 -15:30

Οι ορισμοί των διαιτητών των πρωταθλημάτων ΕΠΣ Σερρών για το Σαββατοκύριακο...