ΜΕΓΑΣ Ο... ΘΡΑΚΙΚΟΣ, ΕΛΑΜΨΕ Ο... ΑΣΤΕΡΑΣ

Ιαν 14, 2012

peponia_140112
Μέγας στο Βαλτερό ήταν ο Θρακικός Άνω Μητρουσίου που κέρδισε τον γηπεδούχο Μέγα Αλέξανδρο με 2-1 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.
Έλαμψε ο Αστέρας Πεπονιάς στις Σέρρες περνώντας νικηφόρα από την έδρα του Πήγασου με 1-0, ενώ παραμένουν πρωτοπόροι του Β΄ ομίλου παρά την ήττα, για δεύτερη αγωνιστική όμως δεν έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης.
Εκπλήξεις όμως είχαμε και στην Β΄ κατηγορία, όπου ο πρωτοπόρος Απόλλων Θερμοπηγής έχασε στο Αχλαδοχώρι με 1-0, ενώ η Πανσερραϊκή δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της ουραγού Αμφίπολης.

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΠΟΝΙΑΣ 0-1, ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ-ΚΑΕ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ 7-2, ΡΕΣΙΤΑΛ ΓΙΩΡΓΟΥ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Ρεσιτάλ του Γιώργου Παπαβασιλείου στην Πρώτη, αφού ο νεαρός 1ος σκόρερ του ομίλου πέτυχε πέντε γκολ και οδήγησε την ομάδα του σε μια θριαμβευτική νίκη ενώ ο ίδιος έγινε άφαντος στον πίνακα τον σκόρερ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ για τον πίνακα των σκόρερ). Παίρνοντας το παιχνίδι από την αρχή τίποτα δεν προδίκαζε το τελικό 7-2, αφού το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο και έληξε 1-1 και με τις δυο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα. Όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και έχοντας σε δαιμονιώδη φόρμα το νεαρό στράικερ έφτασαν σ΄ αυτό το επιβλητικό 7-2.
Η σειρά των γκολ: 1-0(12΄): Αυτογκόλ Μάκης Στόικος, 1-1(38΄): Παπαθεοδώρου, 2-1(46΄): Παπαβασιλείου, 3-1(50΄): Παπαβασιλείου(π), 4-1(54΄): Παπαβασιλείου, 4-2(60΄): Στόικος Παναγιώτης, 5-2(67΄): Παπαβασιλείου, 6-2(79΄) : Κουταντώνης Βασίλης, 7-2(84΄): Παπαβασιλείου.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΛΤΕΡΟΥ-ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ 2-1, ΜΕΓΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΘΡΑΚΙΚΟΣ
Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες στο σημερινό παιχνίδι. Πιο εύστοχοι και ουσιαστικοί όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή του σκορ και να αναρριχηθούν κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα.
Προβάδισμα για την ομάδα του Γιώργου Παπαδόπουλου έδωσε ο Κώστας Βαλλιάνης στο 60΄, για να ισοφαρίσει ο Φίλιας στο 78΄ και να ολοκληρώσει την ανατροπή και τον θρίαμβο για την ομάδα του Χρήστου Πεμπέ, ο νεαρός Χρήστος Σιάκκας στο 89΄.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ-ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ 4-1, ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΡΟΛΟ
Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψαν το διαφαινόμενο ντέρμπι οι γηπεδούχοι, αφού επιβλήθηκαν με το εντυπωσιακό και άνετο 4-1.  Στις επιστροφές των παικτών αλλά και στην μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας απέδωσε την βελτίωση του αγωνιστικού προφίλ ο προπονητής των ερυθρόλευκων, Θόδωρος Κερογλίδης, σε επικοινωνία που είχαμε μαζί του και μάλιστα τόνισε ότι περιμένει η ομάδα του να παρουσιάσει ακόμη καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα.
Καθοριστικό ρόλο όμως στην εξέλιξη του παιχνιδιού έπαιξε η αποβολή του Τζάβρα, τερματοφύλακα της Σκοτούσσας, που αποβλήθηκε μόλις στο 30ο δευτερόλεπτο του αγωνα.
Η σειρά των γκολ: 1-0 (24΄) Μουτεσίδης, 2-0 (32΄) Καμπράνωφ, 3-0 (71΄) Νικφόρου, 4-0 (83΄) Μουτεσίδης, 4-1 (90΄) Στογιάννωφ.
Με το γκολ που πέτυχε ο Γκαμπράνωφ πήρε αέρα 2 γκολ στον πίνακα των σκόρερ από τον ομοεθνή του Συμεούνωφ παίκτη του Διγενή Άνω Ποροΐων (ΚΛΙΚ ΕΔΩ για τον πίνακα των σκόρερ).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ 2-1, ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΟΠΗ
Επεισοδιακό παιχνίδι στην Αμμουδιά, όπου ο γηπεδούχος Ηρακλής κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να γυρίσει το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι του Νέου Πετριτσίου μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους του Νίκου Γρεασίδη και προηγήθηκαν με τον Σωτήρη Μωραΐτη στο 5ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα και στο 18΄ απάντησαν με τον Φιλιππίδη και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν με το ισόπαλο 1-1, στα αποδυτήρια. Πιο μπροστά στα μισά περίπου του ημίχρονου ο διαιτητής Ανανίας Φωτιάδης απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Κωστή Παπαδόπουλο του Ηρακλή. Στο σημείο αυτό είχαμε πολύ ένταση αλλά με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων αποφεύχθηκαν τα χειρότερα. Στο 65΄ ο Ηλίας Γκάλιος έδωσε τη νίκη στην ομάδα του μια νίκη που χαρακτηρίζεται δίκαιη. Όμως με τη λήξη είχαμε και πάλι ένταση και ο διαιτητής απέβαλε και τον Γιώργο Παπαδόπουλο.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΙΜΝΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΩΝ & ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙΟΥ 1-0, ΜΙΚΡΟ ΣΚΟΡ ΜΕΓΑΛΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ
Ένα γκολ ήταν αρκετό για να δώσει την πολύ σημαντική νίκη στον γηπεδούχο Ηρακλή κόντρα σε έναν αντίπαλο με τους ίδιους στόχους που του έδωσε βαθειά βαθμολογική ανάσα. Οι νικητές ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια επικράτησαν του Αστέρα. Χρυσός σκόρερ ο Βαγγέλης Μπούρας που έφτασε τα 10 γκολ στον πίνακα των σκόρερ.

STUDIO FOTO KLIK

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Νοέμβριος 2019 »
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30