Εκτύπωση αυτής της σελίδας

ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ Ο ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ… ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ Ο ΠΡΟΒΑΤΑΣ…

Μαϊ 18, 2019
Την ελπίδα να διεκδικήσει την παραμονή του στην Ελίτ του Σερραϊκού απέκτησε σήμερα το απόγευμα η Δόξα Νέου Σκοπού, καθώς κέρδισε στο γειτονικό ντέρμπι τον Αστέρα Νεοχρίου με 2-1, χάρις στα γκολ που πέτυχαν οι δυο αμυντικοί του που ήρθαν στους Μαυραετούς τον φετινό χειμώνα. Πιο συγκεκριμένα από πολύ νωρίς ο Ταΐρης και ο Γκιέργκι έδωσαν ένα σκορ ασφαλείας με 2-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλομενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 με πέναλτι του Σιψή. 
Την ίδια ώρα η Ελπίδα Προβατά που ισοβαθμούσε με την ομάδα του Νέου Σκοπού, έχασε στο Νέο Σούλι με 2-1 από τον τοπικό Πανσουλιακό με 2-1 και μαζί κάθε ελπίδα για κάτι καλύτερο. Τα γκολ: 23' Χατζηπαυλίδης, 25' Μυλωνάς - 36' Χουρουζίδης
Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας στον Λευκώνα, ο Ολυμπιακός  και ο θρακικός Άνω Μητρουσίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2. Τα γκολ:  23' Μπαλτζής, 78' Καραμβαλάσης - 21' Ούτσιος, 76' Μακράκης 
Στο μοναδικό παιχνίδι της ημέρας για τα Play Off, της Επίλεκτης, στον Λιθότοπο, η γηπεδούχος Δόξα κέρδισε με 6-2 τον Ηρακλή Χειμάρρου σε ένα χορταστικό παιχνίδι από άποψη θεάματος, με τον πρώτο σκόρερ του τουρνουά Χρήστο Ζυγκερίδη να πετυχαίνει ακόμη δυο γκολ και να προηγείται στον σχετικό πίνακα με 13 γκολ, πολύ μακριά από τους δεύτερους που ακολουθούν με 5. Αναλυτικά τα γκολ: 16' Λεωνίδας, 29' Μουτίδης, 40',64' Ζυγκερίδης, 74' Τσομαχασβίλι, 90' Σαββίδης Αν. - 19' Λεκάκης, 69'(π) Βασιλειάδης Στ.
Στην Β’ κατηγορία ο ΠΟΣ 2000 και ο Ηρακλής Σερρών, παρότι μένει ακόμη μία αγωνιστική, έχουν τερματίσει εδώ και καιρό στις δυο προνομιούχες θέσεις του Α’ ομίλου της Β’ κατηγορία και κέρδισαν τα αντίστοιχα εισιτήρια σε πρώτη φάση τουλάχιστον για την Ανώτερη.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 

AUTO CLUB MOYRATIDHS

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/05/2019 - 05:00μ.μ
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(10η αγων.)
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ.....6-2 (3-1)
Σκόρερ: 16' Λεωνίδας, 29' Μουτίδης, 40',64' Ζυγκερίδης, 74' Τσομαχασβίλι, 90' Σαββίδης Αν. - 19' Λεκάκης, 69'(π) Βασιλειάδης Στ.
Διαιτητές: Βακουφτσής, Αρχοντογιάννης Γ., Κιοσσές Ι.
Ιατρικό προσωπικό: Παπουτσής Κων/νος
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OUT(10η αγων.)
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ.....2-2 (1-1)
Σκόρερ: 23' Μπαλτζής, 78' Καραμβαλάσης - 21' Ούτσιος, 76' Μακράκης 
Διαιτητές: Μπάτσιος, Σάκκος, Παπαποστόλου
Ιατρικό προσωπικό: Στεργιανού Άννα
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΝΕΟΧΩΡΙ.....2-1 (2-0)
Σκόρερ: 4' Ταΐρης, 22' Γκέργκι - 89'(π) Σιψής
Διαιτητές: Κεφαλάς, Χολάνης, Δημητριάδης
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ.....2-1 (2-1)
Σκόρερ: 23' Χατζηπαυλίδης, 25' Μυλωνάς - 36' Χουρουζίδης
Διαιτητές: Σαφούρης, Καμπαρντίνας, Μπομπόγιας
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστ.
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OUT(10η αγων.)
ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΚΑΡΠΕΡΗ.....3-0 αα
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπαντή, Πούλιος Ι., Καραμανίδης Σ.
Ιατρικό προσωπικό: , Τσαριτζής Νικόλαος
Β’ ΕΠΣΣ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ(26η αγων. - 3ος γύρος)
ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΗΡΑΚΛΗΣ.....4-4 (1-2)
Σκόρερ: 31', 66' Σαπουντζής, 51', 90' Kαραβασίλης - 5' Αποστόλου, 12' Σαρακατσάνης, 47' Κούμλελης, 58' Μελαδίνης 
Διαιτητές: Μαυρίδης, Γαβριήλ, Μπεριντζής Στυλ.
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα
(Αερ.Α΄)ΙΩΝΙΚΟΣ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ.....4-0 (2-0)
Σκόρερ: 07' Καραποτόσογλου, 26',88' Καράδαγης, 66' Αγγέλου
Διαιτητές: Ντεμάι, Μπακιρτζής, Σαββάτης
Ιατρικό προσωπικό: Βασιλειάδης Κων/νος
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΠΟΣ 2000….0-3 αα
ΧΑΡΟΠΟ-ΝEA ΤΥΡΟΛΟΗ.....0-3 αα
 
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ....
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 19/05/2019 - 04:30μ.μ
 
ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. Θέσεις 3-4
(Παραλίμνιο) ΠΡΩΤΗ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρυωνάς, Δουλγέρης, Βογιατζής
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
2. Θέσεις 5-6
(Λευκώνας) ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Χαψάς, Σάββας, Φραγκάκης
Ιατρικό προσωπικό: Μούρας Δήμος
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 19/05/2019 - 05:00μ.μ
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(10η αγων.)
(ΝΕΟΧΩΡΙ)SERRES 1800-ΧΡΥΣΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Παπαδόπουλος Ι., Παπαδόπουλος Χ.
Ιατρικό προσωπικό: Παπουτσής Κων/νος
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Δαουλτζής, Σώμης, Βογιατζή
Ιατρικό προσωπικό: Σιώης Γεώργιος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OUT(10η αγων.)
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Παγωνάς, Μαργαριτόπουλος, Μαρλά
Ιατρικό προσωπικό: Σιάκκας Αντώνιος
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΚΟΡΜΙΣΤΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Βουρλιάκης, Ευθυμιάδης
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα
Β’ ΕΠΣΣ - B’ ΟΜΙΛΟΣ(26η αγων. - 3ος γύρος)
(Πεπονιά)ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΠΕΠΟΝΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής,
Ιατρικό προσωπικό: Γιατρός ομάδας
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ-ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Ντούγιας, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
ΨΥΧΙΚΟ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καραμανίδης Ι., Κουρουζίδης, Τσίκου
Ιατρικό προσωπικό: Μαλούδης Γεώργιος
(Τούμπα)ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαδένης, Καρασάββας, Ντεμάι
Ιατρικό προσωπικό: Γιατρός ομάδας