ΕΠΣΣ ΚΥΠΕΛΛΟ, ΒΡΟΧΗ ΑΠΟ ΓΚΟΛ ΤΑ... ΦΑΒΟΡΙ

Σεπ 15, 2012
AEN_GOAL_XATZHTOLIOS
(Πανηγύρια από τους Νιγριτινούς στο Σκούταρι για το 1-0 που πέτυχε ο Χατζητόλιος)
Βροχή από γκολ τα φαβορί που πέτυχαν εύκολες νίκες, Άνω Πορόια, Αναγέννηση και Πήγασος, ενώ στα ντέρμπι, όου συγκρούονταν ομάδες της Α΄ Κατηγορίας είχαμε εντυπωσιακό πέρασμα του Χείμαρου από την Καρπερή, της Νιγρίτας από το Σκούταρι,ενώ τα Ίβηρα κέρδισαν τελιστην έδρα τους τη Βέργη.Τέλος η Πρώτη δύσκολα πέρασε στην παράταση από τους Επταμύλους.
Ένα άλλο χαρακτηριστικό της ημέρας είναι ότι όλες οι ομάδες της Β΄ κατηγορίας(Χαροπό, Καλά Δένδρα, Πανσερραϊκή, Επτάμυλοι) έμειναν εκτός συνέχειας του θεσμού, μάλιστα μόνον οι Επτάμυλοι κατάφεραν να πετύχουν γκολ.
Συνολικά στην κληρωτίδα της ΕΠΣ Σερρών την ερχόμενη Τρίτη θα βρεθούν: τα Άνω Πορόια, η Αναγέννηση, ο Χείμαρρος, η ΑΕ Νιγρίτας, τα Ίβηρα, ο Πήγασος, και η Πρώτη.
.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΠΟΥ- ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΩΝ 0-4
Στο Χαροπό, ο Διγενής, πέρασε με το επιβλητικό 4-0 επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του μεγάλου φαβορί, σημειώνοντας δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει.
Η σειρά των γκολ:  Κώστας Κόλα, Τακαβάκης, Γκότσικας, Φώτης Κόλα.
.
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΑΛΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ- ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ 0-3
Ο Οδυσσέας πέρασε από τα Καλά Δένδρα με το άνετο 3-0, παίζοντας με έναν αντίπαλο, δυο κατηγορίες χαμηλότερα, χωρίς όμως να πιάσει υψηλά επίπεδα  απόδοσης, σε έναν ομολογουμένως πολύ κακό αγωνιστικό χώρο, εξ αιτίας των πολλών βροχοπτώσεων, αλλά και της γνωστής υπεροψίας με την οποία αντιμετωπίζουν οι παίκτες των μεγαλύτερων κατηγοριών αυτά τα παιχνίδια.
Σκόρερ και των τριών τερμάτων ο Γιώργος Ζαγοριανός (22΄, 60΄, 75΄), στο πρώτο μάλιστα που σημειώθηκε με πέναλτι είχαμε και αποβολή για τον γηπεδούχο Πυθαγόρα, ενώ μετά από ένα δεκάλεπτο αποβλήθηκε και ο Μάκης Μουσικάκης του Οδυσσέα.
.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ- ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ 0-3
Σαν χείμαρρος παρέσυρε την Καρπερή, ο φιλοξενούμενος Ηρακλής Χειμάρρου, πετυχαίνοντας μια άνετη όσο και δίκαιη νίκη με 3-0. Ο Χείμαρρος μετά τον αποκλεισμό της Αμμουδιάς, συνεχίζει να εντυπωσιάζει μετά και το σημερινό 3-0 και δείχνει ότι θα είναι από τους πρωταγωνιστές του Α΄ ομίλου στο πρωτάθλημα που αρχίζει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.
Το σκορ διαμόρφωσε στο πρώτο ημίχρονο διαμόρφωσε ο Βασιλειάδης, ενώ δυο γκολ με πέναλτι του Θεοδωρίδη διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.
.
ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ- ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ 0-2
Σε ένα ισορροπημένο ντέρμπι που έδειχνε ότι δύσκολα θα ξέφευγε από την ισοπαλία, το κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, αφού κατάφεραν να αξιοποιήσουν  τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν με τον Χατζητόλιο και τον Ζαφειριάδη, ενώ οι γηπεδούχοι αν και το επιδίωξαν δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο γκολ που θα τους έβαζε και πάλι στο παιχνίδι.
.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΙΒΗΡΩΝ- ΚΟΥΠΑΤΣΙΑΝΟΣ ΒΕΡΓΗΣ 2-1
Σε ένα ντέρμπι ισοδύναμων ομάδων, ο γηπεδούχος Μακεδονικός ευτύχησε τελικά να πάρει την πρόκριση αφού ήταν αυτός που μετά την ισοπαλία (1-1) του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε το νικητήριο γκολ και πάλι με τον Παπαθεοδώρου, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει λίγο πριν την ανάπαυλα με τον Πολυχρονιάδη.
.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ- ΠΗΓΑΣΟΣ 0-5
Ήταν το φαβορί και το επιβεβαίωσε με τον καλύτερο τρόπο αφού η πεντάρα που πέτυχε εις βάρος της Πανσερραϊκής δείχνει και τη διαφορά δυναμικότητας, σε ένα παιχνίδι που ήταν ένας διαρκής μονόλογος των νικητών. Τα γκολ πέτυχαν οι: Χαψάς, Χατζηλάρης, Κουτζαβασίλης, Μπονέρης, Κλάιντι.
.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΠΤΑΜΥΛΩΝ- ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ 1-2 παρ. (1-1 κ.α.)
Πιο τυχερός ο Άρης Πρώτης μπόρεσε να καταβάλει την ορμή των γηπεδούχων, που πίστεψαν και έδειξαν ότι ήθελαν την πρόκριση και να κερδίσει έστω και στην παράταση με 2-1. Και τα δυο γκολ των νικητών πέτυχε ο Σάκη Τσιότρας, το πρώτο με πέναλτι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα οι γηπεδούχοι οδήγησαν το παιχνίδι στην παράταση χάρις σε ένα γκολ που πέτυχε ο Πεχλιβανίδης.
(ΟΜ. Ε)ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ........0-5
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΠΡΩΤΗ.........................1-2 παρ. (1-1 κ.α.)
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)

Error: No articles to display

BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Οκτώβριος 2019 »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30