ΠΛΟΥΣΙΟ & ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΡΡΑΪΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

Νοε 26, 2010

26112010
Πλούσιο και αυτό το Σερραϊκό ποδοσφαιρικό Σαββατοκύριακο, αφού και ο Πανσερραϊκός αγωνίζεται στις Σέρρες (Σάββατο 27/11,17:15), ο Οδυσσέας αγωνίζεται εντός, Βισαλτιακός και Νέα Ζίχνη εντός αλλά και όλες οι κατηγορίες της ΕΠΣ Σερρών σε φουλ ρυθμούς.


Αναλυτικά έχουμε:

SUPER LEAGUE: ΤΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ

Τη νίκη θα επιδιώξουν στο αυριανό παιχνίδι με τον Άρη τα Λιοντάρια για να ανασάνουν βαθμολογικά, μετά και τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής που περιέπλεξαν περισσότερο την κατάσταση στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα. Ο προπονητής Ντράγκαν Κοκότοβιτς προετοίμασε όλη την βδομάδα προς αυτή την κατεύθυνση την ομάδα και όλοι είναι έτοιμοι για τον μεγάλο αγώνα, με την αποστολή να αποτελείται από τους παρακάτω ποδοσφαιριστές:
Ράντμαν, Νόβοτα, Αμπουμπακαρί, Αλβάρεζ, Άμο, Παπάζογλου, Μπέλιτς, Κάστρο, Σουμπίνιο, Νταλέ, Λεοζίνιο, Μαουενέ, Τάντιτς, Ανάκογλου, Βοσκόπουλος, Γαλανόπουλος, Γεωργιάδης, Τριανταφύλλου, Ασλανίδης, Βλασόπουλος, Μουσικάκης.

Το συνολικό πρόγραμμα της 12ης Αγωνιστικής είναι το παρακάτω: 

ΣΑΒΒΑΤΟ    27-11-2010 17:15  ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΛΑΡΙΣΑ - NOVA
ΣΑΒΒΑΤΟ    27-11-2010 17:15  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΡΗΣ - NOVA
ΣΑΒΒΑΤΟ    27-11-2010 19:30  ΑΕΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. - NOVA

ΚΥΡΙΑΚΗ     28-11-2010 15:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-SKODA ΞΑΝΘΗ 
ΚΥΡΙΑΚΗ     28-11-2010 15:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΚΑΒΑΛΑ - NOVA
ΚΥΡΙΑΚΗ     28-11-2010 15:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ - NOVA
ΚΥΡΙΑΚΗ     28-11-2010 17:15  ΠΑΟΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - NOVA
ΚΥΡΙΑΚΗ     28-11-2010 19:30  ΚΕΡΚΥΡΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - NOVA

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: ΔΥΣΚΟΛΗ ...ΚΑΜΠΗ


Δύσκολη καμπή για τις 2 Σερραϊκές ομάδες, στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, αφού θέλουν τη νίκη για να βελτιώσουν την βαθμολογική τους θέση, ενώ από την άλλη αντιμετωπίζουν δύσκολους αντίπαλους. Ο μεν Οδυσσέας επιστρέφει στην έδρα του και υποδέχεται τους Λιγνιτωρύχους (Εορδαϊκό), που θέλει να διεκδικήσει την απευθαίας άνοδο στην Β΄ Εθνική, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας θα αντιμετωπίσει στην Κρανούλα Ιωαννίνων την ισχυρή και φιλόδοξη φέτος Δόξα.

Το συνολικό πρόγραμμα της 12ης Αγωνιστικής είναι το παρακάτω: 

KYPIAKH 28-11-2010 - 15:00

ΑΝΑΓΕΝ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΚΑΛΛΟΝΗ....................................
ΑΝΑΓΕΝ. ΕΠΑΝΟΜΗΣ - ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ......................
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ.........
ΚΟΖΑΝΗ - ΑΕΤΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ............................................
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ............................
ΤΥΡΝΑΒΟΣ - ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ............................
ΦΩΚΙΚOΣ - ΖAΚΥΝΘΟΣ.................................................
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ - ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ.........................

Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ: ΓΙΑ ΤΟ 3Χ3

Έτοιμες για το 3Χ3 οι Σερραϊκές ομάδες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Δ΄ Εθνικής. Την πιο δύσκολη αποστολή έχει ο Εθνικός Γαζώρου που αγωνίζεται στην Ξάνθη κόντρα στον Ορφέα που είναι 2ος στην βαθμολογικό πίνακα. Όμως οι παίκτες του Παναγιώτη Διλμπέρη, που ξεκίνησαν φέτος με υψηλούς στόχους, θα πρέπει να κάνουν την υπέρβαση τους και να γυρίσουν με το διπλό από την Ξάνθη αν δεν θέλουν πολύ νωρίς να μείνουν εκτός στόχων.
Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εντός έδρας για τον Βισαλτιακό και μετά το άτυχο αποτέλεσμα της περασμένης Κυριακής με τον Ορφέα, θα πρέπει οι παίκτες του Στράτου Κιουτσεκτσίδη να τα δώσουν όλα, να είναι πιο προσεκτικοί και να κατακτήσουν το τρίποντο.
Μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για επιστροφή στις νίκες έχουν οι ποδοσφαιριστές του Μπάμπη Χρυσοστομίδη, αφού υποδέχονται την ουραγό και αδύναμη ομάδα του Κοσμίου Ροδόπης. Τέτοια παιχνίδα πρέπει να τα καθαρίσουν και μάλιστα εύκολα, οι παίκτες του Μέγα Αλέξανδρου Νέας Ζίχνης για να ανέβουν όχι μόνο βαθμολογικά αλλά και ψυχολογικά.

Το συνολικό πρόγραμμα της 12ης Αγωνιστικής είναι το παρακάτω:

KYPIAKH 28-11-2010 - 15:00

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΓΑΖΩΡΟΣ....................
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ-ΕΥΜΟΙΡΟ ΞΑΝΘ..........
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.-ΕΧΙΝΟΣ ΞΑΝΘ...............
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣ.-ΣΑΠΠΕΣ.........................
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ-ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ....................
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΠΕΤΡΟΥΣΑ ΔΡ.................
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΚΡΗΝΙΔΕΣ.................
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΚΟΣΜΙΟ ΡΟΔ. ....................


ΕΠΣΣ: Ο ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ...ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

Ο μαραθώνιος των πρωταθλημάτων της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών συνεχίζεται με το ενδιαφέρον να φουντώνει και το θέαμα να βρίσκεται σε υψηλά επίοπεδα, τουλάχιστον στην Α΄ κατηγορία.
29 παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγρμμα που αναλυτικά σας παραθέτουμε παρακάτω και εσείς δεν έχετε παρά να κάνετε την επιλογή της αρεσκείας για τα παιχνίδια που θα παρακολουθήσετε:

ΣΑΒΒΑΤΟ: 27/11/10 03:00 μμ

 1. ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ............
 2. ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΚΟΙΜΗΣΗ......................
 3. ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ..................
 4. ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΚΕΡΚΙΝΗ...................
 5. ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ.......................
 6. ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ.....................
 7. Α.Ε.ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ..............
 8. ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΘΕΡΜΟΠΗΓΗ.................
 9. (ΒΑΛΤΡ)ΠΑΟΚ ΗΡΑΚΛ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ.....
10. ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΙΝΤ-ΧΟΡΤΕΡΟ..................
11. ΚΑΣΤΑΝΟΥΣΑ-ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ................
12. ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ..................
13. ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ..............3-0 αα
14. ΜΕΛΕΝΙΚΙΤΣΙ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ.................
15. ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ-ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ...........
16. (ΕΘΝ)ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ-ΟΡΕΙΝΗ..........
17. ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ..................
18. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΠΡΩΤΗ..............
19. ΟΜΛ/ΘΡΑΚΚ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ..................
20. (ΠΟΝΤΣΜ)ΚΕΣΣΑΝΗ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ.........
21. ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ..................
22. ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΕΛΠ. ΠΟΝΤΙΩΝ.............
23. (ΜΑΥΡΘΛ)ΠΑΟΚ ΤΡΑΓΙΛ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ....
24. (ΟΜ.Β)ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΠΟΣ 2000.............

ΚΥΡΙΑΚΗ: 28/11/10 03:00 μμ

 1. ΧΡΙΣΤΟΣ-ΓΕΦΥΡΟΥΔΙ.............................
 2. ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ-ΣΚΟΤΟΥΣΑ.......................
 3. ΠΕΠΟΝΙΑ-ΤΕΡΠΝΗ.................................
 4. ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΣΕΡ..................
 5. ΨΥΧΙΚΟ-ΑΜΠΕΛΟΙ & ΛΒΔΧΡ....................
 6. (ΠΑΛΑΙΟΚ)ΑΜΦΙΠΟΛΗ 2000-ΧΡΥΣΟ.........
 7.  ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ-ΚΑΤΩ ΠΟΡΟΪΑ...............
 8.  ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ........................
 9.  ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΒΑΛΤΕΡΟ.......................
10. (ΟΜ.Β)ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ..
11. ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΒΕΡΓΗ................................
12. ΤΡΙΑΔΑ-ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ.............................
13. ΒΑΜΒΑΚΙΑ-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ....................
14. ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ-ΑΕΔ ΤΡΑΓΙΛΟΥ................
15. (ΗΛΙΟΚ)ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ.......
16. ΟΙΝΟΥΣΑ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ........................
17. ΔΑΦΝΟΥΔΙ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ.....................
18. (ΑΕΡ.Β)ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΣΕΡ-ΤΟΥΜΠΑ............
19. (ΑΕΡ.Α)ΑΝΑΤΟΛΗ-ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ...............
20. ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ-ΓΟΝΙΜΟ.......................
21. ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΧΑΡΟΠΟ.........................
22. (ΡΟΔΠΛ)ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙ-ΚΑΡΠΕΡΗ.............
23. ΑΝΘΗ-ΑΕΤΟΙ......................................
24. ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ....................

ΚΥΡΙΑΚΗ: 28/11/10 11:00 πμ

 1. (ΟΜ.Γ)ΗΡΑΚΛΗΣ-ΘΥΕΛΛΑ.....................
.

…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιανουάριος 2020 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 19 & 20/1 -15:00

Ιαν 18, 2020

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 19 & 20/1 -15:00

Ορισμοί διαιτητών πρωταθλημάτων ΕΠΣ Σερρών (18 & 19/1/2020) ...