ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ-ΚΙΤΡΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ, ΤΕΤ 25/3-15:30

Μαρ 19, 2015
PARALIMNIO KYPELLOYXOS2015
Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση για το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας. Αντίπαλος του Απόλλωνα Παραλιμνίου, είναι η Κυπελλούχος ομάδα της ΕΠΣ Πιερίας, Πύδνα Κίτρους, που στον τελικό κέρδισε με 1-0 τον Διαγόρα Σεβαστής. 
Η Πύδνα Κίτρους είναι πρωτοπόρος στην Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας με μεγάλη διαφορά μάλιστα από τον δεύτερο στη βαθμολογία, Όλυμπο Λεπτοκαρυάς.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 25 Μαρτίου στο Παραλίμνιο, στις 15:30.
Ο νικητής αυτής της συνάντησης θα αντιμετωπίσει το νικητή του άλλου ζευγαριού του 2ου ομίλου που απαρτίζουν οι Κυπελλούχοι ΕΠΣ Τρικάλων(Νικ. (Μετέωρα-Δήμητρα) - ΕΠΣ Λάρισας(Αμπελωνιακός), στις 1 Απριλίου.
Από κει και πέρα και στη φετινή διοργάνωση πολλές είναι οι ηχηρές απουσίες από το θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, καθώς δεν είναι υποχρεωτική η συμμετοχή. Πιο συγκεκριμένα δεν δήλωσαν συμμετοχή 21 Κυπελλούχοι που είναι οι εξής: Έβρου, Χαλκιδικής, Μακεδονίας, Κοζάνης, Ημαθίας, Κιλκίς, Πέλλας, Καρδίτσας, Θεσσαλίας, Πρέβεζας/Λευκάδας, Ευρυτανίας, Λακωνίας, Ζακύνθου, Ηλείας, Αθήνας, Πειραιά, Δυτ. Αττικής, Κυκλάδων, Ηρακλείου, Χανίων και Δωδεκανήσου.
 
Οι προημιτελικοί θα γίνουν 22/4 σε ουδέτερες έδρες. 
Οι ημιτελικοί θα γίνουν στις 29 Απριλίου και ο τελικός θα διεξαχθεί στις 9 Μαΐου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης φάσης:
 
1ος OMIΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
1 Δόξα Προσκυνητών- Ηρακλής Ζυγού
2 Άρης Φωτολίβους - Νέστος Χρυσούπολης
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 1-Νικητής 2
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
3 Τρίκαλα (Μετέωρα-Δήμητρα) - Αμπελωνιακός
4 Απόλλων Παραλιμνίου- Πύδνα Κίτρους
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 3-Νικητής 4
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
5 ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου-Χουλιαράδες
6 Ερμής Αμυνταίου-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας Καστοριάς
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 6-Νικητής 5
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
7 ΟΦΑΜ - Σούλι Παραμυθιάς
8 Προοδευτική Γραμμενίτσας - Φλόγα Παλαιομάνινας
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 7-Νικητής 8
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
9 Θήβα – Κορωνίδα Κοιλάδας
10 Δωριείς Μανάγουλης – Καμένα Βούρλα
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 10-Νικητής 9
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
11 Θύελλα Ραφήνας-Καρλόβασι
12 Δάφνη Δαφνώνα-Ολυμπιακός Χαλκίδας
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 12-Νικητής 11
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
13 Άρης Πατρών-ΑΕ Διλινάτων
14 Τσικλιτήρας Πύλου-Πανθυρεατικός
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 14-Νικητής 13
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική (25/3)
15 ΟΦ Ιεράπετρας-Αστέρας Περάματος
16 Ηρακλής Ατσικής-ΑΟ Ζευγολατιού
2η αγωνιστική (1/4)
Νικητής 16-Νικητής 15
 
Προημιτελική φάση (22/4)
25 Νικητής 7ου ομίλου-Νικητής 5ου ομίλου
26 Νικητής 8ου ομίλου-Νικητής 6ου ομίλου
27 Νικητής 1ου ομίλου-Νικητής 2ου ομίλου
28 Νικητής 4ου ομίλου-Νικητής 3ου ομίλου
 
Ημιτελική φάση 29/4
29 Νικητής 28-Νικητής 27
30 Νικητής 25-Νικητής 26
 
Τελικός
Νικητής 29-Νικητής 30
 

…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Error: No articles to display

www.serresgoal.gr - FOTO KLIK - Εθν. Αντίστασης 5 (πλατεία Ελευθερίας) - Σέρρες- Τηλ.: 23210 23131

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιούλιος 2020 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 07 & 08/3 -15:30

Μαρ 07, 2020

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 07 & 08/3 -15:30

Οι ορισμοί των διαιτητών των πρωταθλημάτων ΕΠΣ Σερρών για το Σαββατοκύριακο...