ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ: ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΣ - ΔΟΞΑ ΜΕΛΕΝΙΚΙΤΣΙΟΥ 3-2

Νοε 13, 2011

xintiridis

Ένα ντέρμπι διαφήμιση του
ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου!
Το Χριστός ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στο κυριακάτικο ντέρμπι ενάντια στη Δόξα Μελενικιτσίου, επικρατώντας με 3-2, σ’ ένα παιχνίδι που μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί ως διαφήμιση του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου. Η αναμέτρηση ήταν κυριολεκτικά ακατάλληλη για… καρδιακούς, ενώ ενδεικτικό της αμφίρροπης εξέλιξης είναι το γεγονός πως μέχρι το 18ο λεπτό είχαν ήδη σημειωθεί τέσσερα τέρματα, με το σκορ να είναι στα επίπεδα του 2-2! Με τη νίκη της αυτή, η Νίκη Χριστός ξεπέρασε τον αντίπαλο στη βαθμολογία και αναρριχήθηκε ακόμη ψηλότερα στον πίνακα, αισιοδοξώντας για ακόμη καλύτερη συνέχεια.
Στο αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν… αφιονισμένοι στο παιχνίδι και πριν ακόμη συμπληρωθούν δέκα λεπτά παιχνιδιού, βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Χιντερίδης (3’) και Πάντσεφ (9’). Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, αντέδρασαν άμεσα και με τέρματα των Χαριλάου (13’) και Τσεκιτσίδη (17’), κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην ανάπαυλα με ισόπαλο σκορ, 2-2.,
Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον ίδιο φρενήρη ρυθμό, με τους γηπεδούχους να είναι και πάλι αυτοί που πανηγύρισαν την επίτευξη ενός τέρματος, που αποδείχθηκε και το πλέον καθοριστικό, αφού έκρινε το νικητή της αναμέτρησης. Ήταν το 62ο λεπτό, όταν ο Πάντσεφ και πάλι, με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας, ξεσπώντας σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Η Δόξα Μελενικιτσίου δεν βρήκε τον τρόπο ν’ αντιδράσει, παρά την ασφυκτική πίεση που άσκησε στα αντίπαλα καρέ στα τελευταία λεπτά, ενώ η Νίκη Χριστός αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 85’ και έπειτα, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Παπαδόπουλου.
Αξίζει ν’ αναφερθεί πως την αναμέτρηση παρακολούθησαν περισσότεροι από διακόσιοι φίλαθλοι, που ευχαριστήθηκαν δεόντως την σπουδαία αναμέτρηση.

NIKH XΡΙΣTOΣ (Μεταλλίδης Λεωνίδας): Εμμανουηλίδης, Γεωργιόπουλος (57΄ Κεραμιδάς), Καρολίδης, Νικολαΐδης, Τσιγκράκης, Καλτσάς, Χιντερίδης, Οικονομίδης, Ζαχαρίας (69΄ Παπαδόπουλος), Πάντσεφ (81΄ Ναγκολούδης), Κορωνίδης
ΔΟΞΑ ΜΕΛΕΝΙΚΙΤΣΙΟΥ (Πάντσιος Παναγιώτης): Μπιρμπίλης, Στογιαντζίκης, Χαριλάου, Τσεκιτσίδης, Δελίτσικος, Δελής (68΄ Κουρούς), Βαρβέλης(37΄ Λεϊλεκτσόγλου), Στανόεφ (59΄ Κούκος), Μπραϊκίδης, Κοράκης, Ντίνας

* Το Serresgoal θέλοντας να σας ενημρώνει όσο το δυνατόν καλύτερα και στο ερασιτεχνικό ποδοόσφαιρο, από αυτή την εβδομάδα καθιερώνει "ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ". Κάθε βδομάδα θα επιλέγουμε ένα παιχνίδι της ΕΠΣ Σερρών και θα σας το παρουσιάζουμε αναλυτικά.
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
STUDIO FOTO KLIK
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2019... ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ...