ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΧΡΥΣΟ, ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ ΚΑΙ SERRES 1800… ΓΚΕΛΑ ΤΟ ΝΕΟΧΩΡΙ!!!

Οκτ 07, 2017
ΦΩΤΟ: ο Βάκουλης του Αγίου Πνεύματος, ελίσσεται ανάμεσα στους Βαλαβανίδη, Χατζηπαυλίδη και Κιουτσεκτσίδη του Πήγασου σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό συνεχή βροχή...

Επέστρεψαν εντυπωσιακά στις νίκες το Χρυσό(4-0 το Ψωμοτόπι), ο Λιθότοπος(4-1 την Ανγέννηση) και η Serres 1800(3-0 τον ΑΟ Νιγρίτας), ενώ νέα γκέλα για το Νεοχώρι 1-1 με την Πρώτη.
Στο Χρυσό, η γηπεδούχος Αθλητική Ένωση επέστρεψε εντυπωσιακά στις νίκες, καθώς κέρδισε με 4-0 τον ΑΟ Ψωμοτοπίου, ο οποίος δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στο πρώτο νικηφόρο αποτέλεσμα της περασμένης Τετάρτης. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μόνοι στην κορυφή στο +2 και περιμένουν την αυριανή μέρα για να κάνουν συνολικό ταμείο. Τα γκολ: 32' αυτογκόλ Καρυφύλλης Β., 43', 87' Λαπούσι, 90'+ Πασχαλίδης
Στον Λιθότοπο η τοπική Δόξα επέστρεψε κι αυτή στις νίκες με εντυπωσιακό σκορ 4-1, κόντρα στον Οδυσσέα Αναγέννησης ανέβηκε στην 2η θέση και περιμένει την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής. Τα γκολ: 18', 34' Μουτίδης, 37' Παπαδόπουλος, 90' Ζαχαριάς - 53' Μαντέλας
Στον Α’ όμιλο της Ανώτερης, η Νίκη Χριστός μετέτρεψε σε περίπατο το παιχνίδι στο Βαλτερό κόντρα στον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο, κερδίζοντας με 6-1 και ζευγάρωσε τις νίκες της. Τα γκολ: 79' Τζας - 10', 16', 68' Εμμανουηλίδης, 70' Κυριακίδης, 83' Ζαμπούνης, 85' Καλαμάρας
Γκέλα στο Νεοχώρι για τον γηπεδούχο Αστέρα που ισοφαρίστηκε από τον Άρη Πρώτης στο τελευταίο λεπτό και δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο μεγάλο τρίποντο της περασμένης αγωνιστικής. Το γκολ του Αστέρα ο Ατζιαμής, ενώ ισοφάρισε για τον Άρη ο Γκρέτσα.
Επιστροφή στις νίκες για την Serres 1800,  που κέρδισε με 3-0 τον ΑΟ Νιγρίτας και βλέπει πιο αισιόδοξα τη συνέχεια. Τα γκολ πέτυχαν Κουκούτσης Αλεξούδης και ο Λούα Λούα(Ρούμπος Λάζαρος) στην πρώτη του εμφάνιση με τους Σερραίους.
Πρώτη νίκη φέτος για την ΚΑΕ Αγίου Πνεύματος με ανατροπή μάλιστα μέσα στις Σέρρες κόντρα στη νεανική ομάδα του Πήγασου, καθώς παρότι βρέθηκε στο 58’ πίσω στο σκορ από το γκολ του Χατζηπαυλίδης, κατάφερε με δυο γκολ στο 82’ και 84 των Κουσίδη και Ζάγκα αντίστοιχα να γυρίσει το ματς.
Τρίτη νίκη για τον Αγώνα Κορμίστας στην Ανώτερη, που έφτασε στους 9 πόντους καθώς κέρδισε με 3-0 τον ΠΟΣ 2000. Τα γκολ: 06' Γιαριτζίδης, 42'(π) Σωμάδης, 62' Χατζηιορδανίδης
Στη Βυρώνεια, για τον Α’ όμιλο της Β’ κατηγορίας, ο Ηρακλής Αμμουδιάς έκανε το 3Χ3, κερδίζοντας με 3-2 την τοπική Δόξα και βρέθηκε μόνος στην κορυφή εκμεταλλευόμενος το ισόπαλο 2-2 στο ντέρμπι Ποντισμένο-Νέο Πετρίτσι με τις δυο ομάδες να ακολουθούν με 7 πόντους στη δεύτερη θέση.
Στον Β’ όμιλο της Β’ κατηγορίας ο Ατρόμητος Βαλτοτοπίου πέρασε νικηφόρα από την Παλαιοκώμη με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, έκανε το 3Χ3 και συνεχίζει μόνος στην κορυφή.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
 

ACS ESOT

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/10/17  - 04:00 μμ
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 6η αγων.
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ......................4-1 (3-0)
Σκόρερ: 18', 34' Μουτίδης, 37' Παπαδόπουλος, 90' Ζαχαριάς - 53' Μαντέλας
Διαιτητές: Σαφούρης, Παυλίδου, Σιάκκας Αντ.
ΧΡΥΣΟ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ..................................4-0 (2-0)
Σκόρερ: 32' αυτογκόλ, 43', 87' Λαπούσι, 90'+ Πασχαλίδης
Διαιτητές: Μπάτσιος, Δουλγέρης, Αναστασιάδης Αν.
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5η αγων
ΒΑΛΤΕΡΟ-ΧΡΙΣΤΟΣ..................................1-6 (0-2)
Σκόρερ: 79' Τζας - 10', 16', 68' Εμμανουηλίδης, 70' Κυριακίδης, 83' Ζαμπούνης, 85' Καλαμάρας
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Βασάκης, Παπαδόπουλος Ι.
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – B’ ΟΜΙΛΟΣ – 5η αγων
ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΠΟΣ 2000..............................3-0 (2-0)
Σκόρερ: 06' Γιαριτζίδης, 42'(π) Σωμάδης, 62' Χατζηιορδανίδης
Διαιτητές: Στόλης, Αναγνωστίδης, Σαββάτης
(Ομ.Α)ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ...............1-2 (0-0)
Σκόρερ: 58' Χατζηπαυλίδης - 82' Κουσίδης, 84' Ζάγκας
Διαιτητές: Αχτσής,Σάββας, Φραγκάκης
ΝΕΟΧΩΡΙ-ΠΡΩΤΗ.....................................1-1 (0-0)
Σκόρερ: 88' Ατζιαμής - 90' Γκρέτσα
Διαιτητές: Δαουλτζής, Πούλιος Ι., Σώμης
(Αερ.Α)SERRES 1800-ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ.........3-0 (0-0)
Σκόρερ: 65' Κουκούτσης, 69' Αλεξούδης, 88' Ρούμπος
Διαιτητές: Κεφαλάς, Σεβοζλίδης, Παπαδόπουλος Ε.  
 
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3η αγων
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ-ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ...................2-0 (1-0)
Σκόρερ: 04' Χατζηανδρέου, 82' Κοκκινίδης
Διαιτητές: Φραγκαλάς Ρ., Βογιατζή, Βακουφτσής
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ............................2-3 (1-2)
Σκόρερ: 27' Κωνσταντινίδης Αβρ., 80' Κωνσταντινίδης Ν. - 11', 15' Γκάλιος, 58'(π) Μητκώνης
Διαιτητές: Πετρίδης, Βότσης, Καμπαρντίνας
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ..................2-2 (1-0)
Σκόρερ: 44' Μιντσώκης, 92' Μάττας - 75' Τσούλιας, 87' Τάτσιος
Διαιτητές: Χαψάς, Τούτκας, Χολάνης
 
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 3η αγων
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ.....................1-2 (1-0)
Σκόρερ: 40' Πετρίδης Γ. - 85' αυτογκόλ, 92' Χασιωτάκης
Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Βουρλιάκης, Ντεμάι
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ...............................3-3 (0-3)
Σκόρερ: 46' Αλευράς, 49' Γκαρακλίδης, 84' Τσιότρας - 11', 18' Στεφάνογλου, 45'+ Μιγγιάνης
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Αλεξίου, Αχιλλεύς
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΠΕΠΟΝΙΑ............................2-2 (1-0)
Σκόρερ: 35', 89' Βαλιούγας - 64' Τοπούζης, 80' Βαλλούντος
Διαιτητές: Μπιμπή, Παυλίδης, Μαυρίδης
 
BLAXOS XROMATA 2
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/10/17 - 04:00 μμ
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 6η αγων.
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φωτιάδης, Σώμης, Παυλίδου
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Σαφούρης, Σάββας, Απιδόπουλος
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Γκουγκούδης, Αρχοντογιάννης Γ., Καμπαρντίνας
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τρακαλιάνης, Δουλγέρης, Μαλλίδης
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5η αγων
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ 03:00 μμ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Χαψάς, Φραγκάκης, Τρικάζης
ΚΕΡΚΙΝΗ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Αχτσής, Πούλιος Ι., Φραγκαλάς Δ.
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Βογιατζή, Πασχαλίδης
ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Στόλης, Τσίκου, Μαργαριτόπουλος
ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καρασάββας, Ντεμάι, Χολάνης
ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΧΑΡOΠΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πετρίδης, Μπιμπή, Μαυρίδης
 
ΑΝΩΤΕΡΗ – B’ ΟΜΙΛΟΣ – 5η αγων
ΟΡΕΙΝΗ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Τούτκας, Φραγκαλάς Ρ.,
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Μενέξης, Σαπαρδάνης
(Χριστός)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Παπαδόπουλος Ε., Μακκίνας 
 
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3η αγων
(ΟΜ.Β)ΛΕΟΝΤΕΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τάλλιου, Αλεξιάδης, Παπαδόπουλος Χ.,
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Κιοσσές Κ., Καραμανίδης Σ.,
 
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3η αγων
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΗΡΑΚΛΗΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρομμύδας, Καραμανίδης Ι., Τρανούδης
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπομπόγιας, Τζαχείλης, Κωνσταντινίδης Κ.,
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπαντή, Καπρινιώτης, Βασιλόγλου

DIDYMA mesa

 

 

…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιανουάριος 2020 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 19 & 20/1 -15:00

Ιαν 18, 2020

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 19 & 20/1 -15:00

Ορισμοί διαιτητών πρωταθλημάτων ΕΠΣ Σερρών (18 & 19/1/2020) ...