ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ- ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ 3-4… ΣΕ 99 ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ!!!

Οκτ 14, 2017

ΦΩΤΟ: ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ... όπως παρατάχθηκε σήμερα...
Όρθ.: Άγγος, Δίγγας, Παπώτης, Γατούλας, Καστανιώτης, Μπρινιάς
Καθ.: Μπογιατζής, Ζέττας, Λαπούσι, Αβραμίδης, Ζάγκας

Σε ένα πολύ καλό από άποψη θεάματος παιχνίδι που τα είχε όλα… 4 γκολ, πολλές φάσεις… 4 κόκκινες κάρτες, ανατροπές στο σκορ και εναλλαγές συναισθημάτων, πολλές διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή Δαουλτζή, η έμπειρη ομάδα της ΑΕ Χρυσού παρότι για μεγάλο διάστημα έπαιζε με παίκτη λιγότερο, πήρε το πολύτιμο τρίποντο που ήθελε και παρέμεινε στην κορυφή, αφού οι παίκτες του Αχιλλέα Αγγελόπουλου έκαναν κατάθεση ψυχής και διεκδίκησαν με πολύ πάθος τη νίκη.
Από την άλλη η νεανική ομάδα του Λεωνίδα Μεταλλίδη για ένα ακόμη παιχνίδι έχασε το θετικό αποτέλεσμα στις λεπτομέρειες.
Οι νεαροί παίκτες της γηπεδούχου πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό στο παιχνίδι και με γκολ από τα αποδυτήρια πήραν κεφάλι στο σκορ.
Οι παίκτες της ΑΕΧ αντέδρασαν και μετά από ένα δεκάλεπτο έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Από κει και πέρα οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα και παρότι στο 35’ έμειναν με 10 παίκτες(αποβολή Μπογιατζή) συνέχισαν να ζητούν το 2ο γκολ. Στο 38’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία(αποβλήθηκε ο Πέππας), όμως στο 45’ αποβλήθηκε και 2ος παίκτης από το Χρυσό(Λαπούσι). Τον εκνευρισμό που έφερε η 2η αποβολή εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και στις καθυστερήσεις πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ.
Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στην έναρξη του Β’ ημιχρόνου τη νεανική ομάδα του ΠΣ Σέρρες που πίστεψε, όντας μπροστά στο σκορ, ότι παίζοντας με παίκτη παραπάνω τα πράγματα απλοποιήθηκαν όσον αφορά τον τελικό νικητή του αγώνα και πέτυχαν σε 3 λεπτά 2 πανομοιότυπα γκολ.
Από κει και πέρα οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και αφού πλησίασαν πολλές φορές το γκολ το πέτυχαν στο 68’.
Οι παίκτες του Χρυσού αντέδρασαν και πάλι μετά την ισοφάριση και κατάφεραν να πετύχουν και 4ο γκολ με τον Δίγγα στο78’.
Στο 85’ αποκαταστάθηκε εκ νέου η αριθμητική ισορροπία στον αγώνα με την αποβολή(Γεωργιάδης) δεύτερου παίκτη από τους γηπεδούχους και τα πράγματα απλοποιήθηκαν για τους φιλοξενούμενους που στο τέλος πανηγύρισαν το τρίποντο που τους διατηρεί στην κορυφή.

ΤΑ ΓΚΟΛ… ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ...

01’, ΓΚΟΛ, 1-0, Σιψής Παναγιώτης. Μετά από σύγχυση στα καρέ ο Σιψής Π. με κοντινό βολέ ανοίγει το σκορ για τον ΠΣ Σέρρες
12’, ΓΚΟΛ, 1-1, Μπογιατζής. Δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής και η μπάλα στα δίχτυα του Νικολούδη για την ισοφάριση
34’ Κόκκινη Κάρτα ο Μπογιατζής γιατί απώθησε αντίπαλο
38’ Κόκκινη Κάρτα(2η κίτρινη) ο Πέππας για επικίνδυνο φάουλ, την πρώτη την είχε δεχθεί στην αποβολή του Μπογιατζή
45’ Κόκκινη Κάρτα ο Λαπούσι μάλλον για εξύβριση
45’+, ΓΚΟΛ, 2-1, Αγαπίδης. Ο Κτίστου μέσα από την περιοχή και αριστερά βρίσκει στο δεύτερο δοκάρι τον Αγαπίδη που με ψύχραιμο πλασέ δίνει εκ νέου προβάδισμα στον ΠΣ Σέρρες
46’, ΓΚΟΛ, 2-2, Ζάγκας. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων με τον Ζέττα να βγάζει κάθετη στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, ο Ζάγκας βγαίνει απέναντι από τον Νικολούδη και από το ημικύκλιο κερδίζει τον έμπειρο πορτιέρο που εν τω μεταξύ είχε επιχειρήσει έξοδο αι φέρνει το παιχνίδι και πάλι στα ίσα.
49’, ΓΚΟΛ, 2-3, Ζάγκας. Γκολ γκαρμπόν με το προηγούμενο, αφού μετά από μακρινή πάσα αυτή τη φορά, ο ταχύτατος Ζάγκας Ραφαήλ βγαίνει και πάλι μόνος προ του Νικολούδη και για δεύτερη φορά πετυχαίνει γκολ, αυτή τη φορά δίνοντας για πρώτη φορά προβάδισμα στην ΑΕΧ
68’, ΓΚΟΛ, 3-3, Σιψής Π. Ο νεαρός ταλαντούχος επιθετικός με ψύχραιμο διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή κερδίζει για δεύτερη φορά τον Καστανιώτη και φέρνει το παιχνίδι στα ίσα
79’, ΓΚΟΛ, 3-4, Δίγγας. Κόρνερ από δεξιά εκτέλεσε ο Μπομπότας, στο πρώτο δοκάρι με κοντινό πλασέ ο έμπειρος αμυντικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Νικολούδη και διαμόρφωσε το τελικό 3-4.
85’, Κόκκινη Κάρτα ο Γεωργιάδης για εξύβριση του  «πάγκου» των φιλοξενούμενων
"Υπερβολικός" στις αποφάσεις του ο διαιτητής του  αγώνα Δαουλτζής...

ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ(Λ. Μεταλλίδης): Νικολούδης, Χούμκοζλης, Κτίστου(57’ Καδής), Σπαχής, Γεωργιάδης, Βαλσαμάκης(14’ λ.τρ. Έλεζι), Θυμιατής, Πέππας, Σιψής Κ.(62’ Μαγούδης), Αγαπίδης, Σιψής Π.
ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ(Αχ. Αγγελόπουλος): Καστανιώτης, Γατούλας, Αβραμίδης, Παπώτης, Άγγος, Δίγγας, Μπογιατζής, Λαπούσι, Μπρινιάς, Ζάγκας(53’ Εφραιμίδης), Ζέττας(70’ Μπομπότας)

ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
STUDIO FOTO KLIK
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2019... ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ...