ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ- ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ 4-0… ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ... ΑΝΤΕΞΕ... ΜΟΝΟ ΣΤΟ Α’ ΜΕΡΟΣ… (Pics)

Φεβ 17, 2018
Μόνο στο πρώτο μέρος το πάλεψε ο Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής στο δύσκολο  ομολογουμένως έργο που είχε να επιτελέσει στο Γήπεδο της Φελώνης Ξάνθης κόντρα στον γηπεδούχο, Άρη Αβάτου που καίγονταν για το τρίποντο, για να διατηρηθεί πάνω από την κόκκινη γραμμή. Μάλιστα οι παίκτες του Ηλία Εγγονίδη μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και λίγο έλειψε πετύχουν τον απόλυτο, αφού στο πρώτο δεκάλεπτο έχασαν δυο ευκαιρίες με τον Μπίντση.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα δυο γρήγορα γκολ/πέναλτι των γηπεδούχων έδωσαν την χαριστική βολή  στους Σερραίους που γνώρισαν μια ακόμη ήττα και πλέον οι 5 αγωνιστικές που απομένουν προσφέρονται μόνον για ποδοσφαιρικές εμπειρίες από Εθνικά πρωταθλήματα, αφού δεν υπάρχει πλέον ελπίδα σωτηρίας, παρά μόνο μαθηματικά υπάρχουν ακόμη ελπίδες.

Τα γκολ:
Στο 51' και 57' ο Χαριτίδης με πέναλτι, που κέρδισαν οι Γκέκας και Κωτόπουλος έκανε το 2-0.
Στο 60' ο Κωτόπουλος με δυνατό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Στο 69' ο Κελεσιάδης έκανε το 4-0, κάνοντας πιο εμφατική τη νίκη της ομάδας της Ξάνθης.

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ: Αμουτζάκης, Μελισσόπουλος Μ., Ψεμματάς(46′ Μπουνταγκίδης), Ταχτσίδης, Παπαδιώτης, Δόντσος, Γκέκας, Ευθυμιάδης(66′ Βαφειάδης), Λαζαρίδης(25′ λ.τρ. Κοτόπουλος), Χαριτίδης, Σαρηγιαννίδης(62′ Κελεσιάδης)
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ (Ηλ. Ζλατίντσης): Μπρόκος, Παπανικολάου, Νέδος, Ζάντσιος, Μάνος(73′ Μόσχος), Νικολίτσας, Τουνουσίδης(62′ Σελαλματζίδης), Μπίντσης, Κούτλας(66′ Γκλαβίνης), Μαυρουδής, Μπάρδας.

Error: No articles to display

www.serresgoal.gr - FOTO KLIK - Εθν. Αντίστασης 5 (πλατεία Ελευθερίας) - Σέρρες- Τηλ.: 23210 23131

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…