ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΚΑΒΑΛΑ 0-6… ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ…

Νοε 18, 2018
Εφιαλτικό το απόγευμα της σημερινής Κυριακής για την ομάδα του Εθνικού που υπέστη βαριά ήττα στο Σιδηρόκαστρο με 0-6, από την πολύ ανώτερη ομάδα της Καβάλας, απογοητεύοντας τους φίλους της ομάδας. Μια ήττα που κρατά την ομάδα της Σιντικής κάτω από την γραμμή του υποβιβασμού.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για την ομάδα της Σιντικής, αφού μόλις στο 13’ ήταν ήδη πίσω στο σκορ με 2 γκολ. Από κει και πέρα οι παίκτες του  Σάκη Καρυπίδη προσπάθησαν να ξεπεράσουν το ισχυρό σοκ του πρώτου 15λεπτου, να βγάλουν αντίδραση και κατάφεραν με κάποια στημένα να δημιουργήσουν κάποιες προϋποθέσες κυρίως αλλά ως εκεί, αφού η εξέλιξη γενικά στο β' ημίχρονο ήταν χειρότερη μιας και της Καβάλας ασταμάτητη πέτυχε άλλα 4 γκολ και έφτασε το σκορ στο 0-6.
Τα τέρματα πέτυχαν οι: 9’, 65’ Μαρκόπουλος, 13’ Τσούτσης, 77’ Γεμιστός, 89’ Γιατσβίνοβιτς, 90+ Βαλαβανόπουλος.
Πολλά παράπονα από τους Σιδηροκαστρινούς για το πέναλτι που δεν σφύριξε ο διαιτητής Ημαθίας, Μελτζανίδης υπέρ των γηπεδούχων και ενώ το σκορ ήταν ακόμη 0-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ(Σ. Καρυπίδης): Δ. Τσιντσάρης, Ι. Τσιντσάρης(74' Καραχάλιος), Τσιατμάς, Καρυπίδης, Σαμαράς, Σπανίδης(53' Ράτσικας), Τοπάλ, Νικολαΐδης, Γεράκης, Μαυρουδής(60' Αγγελίδης), Γέρμανλης(46' Παπίτσας)

ΚΑΒΑΛΑ(Π. Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Ζέρης, Λυμπεράκης, Τουμανίδης, Κασμερίδης, Γαβριηλίδης(80’ Θωμαΐδης), Βαλαβανόπουλος, Ψάλτης , Τσούτσης(59’ Γεμιστός), Γιατσβίνοβτς, Μαρκόπουλος(72’ Παπαδόπουλος)

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…