Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ- Τoday's ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ 2-1… ΜΕΓΑΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ…

Οκτ 15, 2017
Ο Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής ήταν Μέγας μόνο στο Α’ ημίχρονο όταν αιφνιδίασε τους Θρακιώτες και μόλις στο 5ο λεπτό με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Σάκη Γκόγκα προηγήθηκε στο σκορ, είχε τον έλεγχο του αγώνα και έχασε μάλιστα την ευκαιρία στο 37’ να διπλασιάσει τα γκολ και πάλι με τον Γκόγκα.
Στο Β’ ημίχρονο άλλαξαν όλα για τους Σερραίους, αφού οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, πέτυχαν γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης(50’) και από κει και πέρα έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος τους κατάφεραν να φτάσουν και στο νικητήριο γκολ(78’) με πέναλτι, αφού πιο μπροστά δεν τα κατάφεραν και πάλι από την άσπρη βούλα(67’) να πάρουν κεφάλι στο σκορ.
Το τρίποντο αυτό που ήρθε με ανατροπή για τους Εβρίτες τους φέρνει στην κορυφή παρέα με το Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ οι Σερραίοι παραμένουν στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα αφού μετά από τρία παιχνίδια έχουν μόλις 1 βαθμό.
Πολλά παράπονα του Μέγα Αλέξανδρου Καρπερής για την διαιτησία του κ.Κακουλίδη(Τζιώτζιος-Δανδανίδης) (Θράκης)

ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ(Τελκίνσκι): Συριτούδης, Πατιαλάκας, Παντελίδης, Χρίστεφ, Τζανετάκος, Πετρόπουλος, Εμρέ(78' Παπούδης), Αβογιάν, Σουλεϊμάν(87' Μαμρικισβίλι), Γιαννόπουλος(95′ Αλεξακίδης), Ιντζές(83′ Ζαφειρόπουλος)
Today’s Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ(Μ. Δουλγέρης): Χατζηδάκης, Παπανικολάου, Γκάλιος(81' Κωνσταντίνου), Ζάντσιος, Αγγελίδης, Νικολίτσας(85' Νέδος), Μπίντσης(56' Σελαλματζίδης), Κούτλας, Γκόγκας, Μπάρδας

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…