Παρακολουθήστε από το Serresgoal.gr, το αγαπημένο σας Λεπτό Προς Λεπτό, με πλήρη, έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση όλων των αγώνων, που θα διεξαχθούν σήμερα Σάββατο 20 Απριλίου 2019, για την Επίλεκτη(7η αγων.-Play Off και Play Out), την Ανώτερη κατηγορία(8η & 7η αγων.-Play Off και Play Out), αλλά και τη Β' κατηγορία(23η αγων., 3ος γύρος), με ώρα έναρξης τις 17:00

Η ανανέωση της ιστοσελίδας μας γίνεται με το κουμπί F5 ή με τον κλασσικό τρόπο(επιλογή διεύθυνσης και enter)...

 * Μαύρο χρώμα... σε εξέλιξη…
** Κόκκινο χρώμα... σε εξέλιξη με γκολ… σε παρένθεση το ημίχρονο...
*** Γαλάζιο χρώμα... τελικά αποτελέσματα…
 

PAPOUTSIS 2019 04 13 ANOIKSH

Αναλυτικά:

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/04/2019 - 05:00μ.μ
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(7η αγων.)
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-SERRES 1800.....3-1 (1-0)
Σκόρερ: 24',49' Λεκάκης, 73' (αυτογκόλ) Παυλίδης - 59' Στεφανίδης
Διαιτητές: Μπάτσιος, Φράγκαλας Ρ., Αναστασίου
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΧΡΥΣΟ.....0-1 (0-0)
Σκόρερ: 48' Κλάιντι
Διαιτητές: Κεφαλάς, Βογιατζή, Γεωργίου
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ.....3-1 (1-0)
Σκόρερ: 38', 83', 88' Μαλετσκάνοφ - 90+ ....
Διαιτητές: Κρυωνάς, Σάκκος, Δημητριάδης
Ιατρικό προσωπικό: Υφαντίδου Αλεξάνδρα
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ.....2-0 (0-0)
Σκόρερ: 46' Γκότσικας, 66' Τ. Παπαδόπουλος
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Απιδόπουλος, Χολάνης
Ιατρικό προσωπικό: Κωτούλας Αθανάσιος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ.....3-0 (2-0)
Σκόρερ: 18' Τσιακμάκης, 31' Σκέντερι, 89' Ιωαννίδης 
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Σάββας, Μπαντή
Ιατρικό προσωπικό: Σιάκκας Αντώνιος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OUT(7η αγων.)
ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ.....1-0 (0-0)
Σκόρερ: 51' Δ. Αντωνιάδης
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαυρίδης, Καμπαρντίνας
Ιατρικό προσωπικό: Τσαριτζής Νικόλαος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OUT(8η αγων.)
ΠΗΓΑΣΟΣ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ.....0-1 (0-1)
Σκόρερ: 21' Σεΐζης
Διαιτητές: Χαψάς, Σώμης, Μπεριντζής Στ.
Ιατρικό προσωπικό: Μητρόπουλος Νικόλαος
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ.....0-4 (0-1)
Σκόρερ: 27' Αθανασιάδης, 49' Μηλάρης, 85',88', Μοσχοφίδης
Διαιτητές: Παγωνάς, Μπεριντζής Ευαγγ., Μπακιρτζής
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
Β’ ΕΠΣΣ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ....3-1 (3-1)
Σκόρερ: 10', 28' Χατζηπαντελής, 18' Δάφκος - 42' ...
Διαιτητές: Κουρουζίδης, Αρχοντογιάννης Γ., Μαρλά
Ιατρικό προσωπικό: Πασχαλίδου Χριστίνα
Β’ ΕΠΣΣ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ.....2-1 (2-0)
Σκόρερ: 24' Δαφνοτίδης, 38' Τζαμπάζης - 65'(π) Βόγκλι
Διαιτητές: Σαφούρης, Δουλγέρης, Πούλιος Ι.
Ιατρικό προσωπικό: Φούρναρη Κυριακή
ΨΥΧΙΚΟ-ΒΙΣΑΛΤ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ.....5-0 (4-0)
Σκόρερ: 19' αυτογκόλ, 28' Μανάσης, 34', 37' Τάφα, 69' Μετούσι
Διαιτητές: Βακουφτσής, Βασάκης, Ντούγιας
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστάσιος
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 21/04/2019 - 12:30μ.μ.
 
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
(Ε.Π.Σ.Σ) Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπαντή, Φραγκάκης, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό: Παπαδόπουλος Νάσος
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 21/04/2019 - 05:00μ.μ.
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(7η αγων.)
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Μαυρίδης, Παπαποστόλου
Ιατρικό προσωπικό: Σιδηρόπουλος Κων/νος
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OUT(7η αγων.)
ΝΕΟΧΩΡΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Σαφούρης, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος Ι.
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Χαψάς, Μπομπόγιας, Αχιλλεύς
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστάσιος
ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Μπάρκας, Παυλίδου
Ιατρικό προσωπικό: Σιάκκας Αντώνιος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Σάββας, Δουλγέρης
Ιατρικό προσωπικό: Μοσχάκη Σωτηρία
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018-ΠΡΩΤΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρυωνάς, Σώμης, Βακουφτσής
Ιατρικό προσωπικό: Κούκλη Παναγιώτα
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OUT(7η αγων.)
ΚΑΡΠΕΡΗ-ΚΕΡΚΙΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Ντεμάι,  Καρασάββας
Ιατρικό προσωπικό: Στεργιανού Άννα
Β’ ΕΠΣΣ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Βογιατζή, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα,
(Αερ.Α’)ΙΩΝΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Βογιατζής, Αρχοντογιάννης Γ., Τσίκου
Ιατρικό προσωπικό: Παπουτσής Κων/νος
ΠΟΣ 2000-ΧΑΡΩΠΟ................ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ
Β’ ΕΠΣΣ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαδένης, Πούλιος Αντ., Μαργαριτόπουλος
Ιατρικό προσωπικό: Κατσιαμπάκης Νικόλαος
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Πούλιος Ι., Χολάνης
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
 
 
 
Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε για 24η συνεχή χρονιά από το Δήμο Σερρών η αθλητική διοργάνωση 3χ3 μπάσκετ για παιδιά. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά στο καινούργιο πεζόδρομο της οδό  Δορυλαίου στο κεντρικό πάρκο της πόλης μας με τη συμμετοχή 1.000 και πλέον παιδιών, αγοριών και κοριτσιών δημοτικού και γυμνασίου. 
Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο δήμαρχος Σερρών κ. Πέτρος  Αγγελίδης και ο πρόεδρος του ΟΠΑΚΠΑ κύριος Μαργαρίτης  Χατζημαργαρίτης οι οποίοι και εξέφρασαν την απόλυτη ικανοποίηση τους για την πολύ επιτυχημένη αυτή διοργάνωση. 
Η εκδήλωση πραγματοποιείται σε συνεργασία με την ελληνική ομοσπονδία καλαθοσφαίρισης με την οποία ο Δήμος Σερρών τα τελευταία χρόνια έχει αναπτύξει μία έντονη δημιουργική σχέση με επιστέγασμα την προετοιμασία της εθνικής ομάδας εφήβων στην πόλη μας πέρσι αλλά και φέτος με την επίσκεψη του προέδρου της ελληνικής ομοσπονδίας καλαθοσφαίρισης κυρίου Γιώργου Βασιλακοπούλου πριν λίγους μήνες.
 

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών, οι διαιτητικές τριπλέτες που θα διευθύνουν τα παιχνίδια της Επίλεκτης(7η αγων.-Play Off και Play Out), της Ανώτερης κατηγορίας(8η αγων.-Play Off και Play Out), αλλά και της Β' κατηγορίας(23η αγων., 3ος γύρος), που θα διεξαχθούν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 20 και 21 Απριλίου 2019, με ώρα έναρξης τις 17:00 

GOAL CAFE 3D 2

Αναλυτικά:  

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/04/2019 - 05:00μ.μ
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(7η αγων.)
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-SERRES 1800
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Φράγκαλας Ρ., Αναστασίου
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΧΡΥΣΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Βογιατζή, Γεωργίου
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρυωνάς, Σάκκος, Δημητριάδης
Ιατρικό προσωπικό: Υφαντίδου Αλεξάνδρα
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Απιδόπουλος, Χολάνης
Ιατρικό προσωπικό: Κωτούλας Αθανάσιος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Σάββας, Μπαντή
Ιατρικό προσωπικό: Σιάκκας Αντώνιος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OUT(7η αγων.)
ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαυρίδης, Καμπαρντίνας
Ιατρικό προσωπικό: Τσαριτζής Νικόλαος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OUT(8η αγων.)
ΠΗΓΑΣΟΣ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Χαψάς, Σώμης, Μπεριντζής Στ.
Ιατρικό προσωπικό: Μητρόπουλος Νικόλαος
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Παγωνάς, Μπεριντζής Ευαγγ., Μπακιρτζής
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
Β’ ΕΠΣΣ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κουρουζίδης, Αρχοντογιάννης Γ., Μαρλά
Ιατρικό προσωπικό: Πασχαλίδου Χριστίνα
Β’ ΕΠΣΣ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Σαφούρης, Δουλγέρης, Πούλιος Ι.
Ιατρικό προσωπικό: Φούρναρη Κυριακή
ΨΥΧΙΚΟ-ΒΙΣΑΛΤ./ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Βακουφτσής, Βασάκης, Ντούγιας
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστάσιος
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 21/04/2019 - 12:30μ.μ.
 
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
(Ε.Π.Σ.Σ) Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπαντή, Φραγκάκης, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό: Παπαδόπουλος Νάσος
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 21/04/2019 - 05:00μ.μ.
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(7η αγων.)
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Μαυρίδης, Παπαποστόλου
Ιατρικό προσωπικό: Σιδηρόπουλος Κων/νος
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OUT(7η αγων.)
ΝΕΟΧΩΡΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Σαφούρης, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος Ι.
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Χαψάς, Μπομπόγιας, Αχιλλεύς
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστάσιος
ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Μπάρκας, Παυλίδου
Ιατρικό προσωπικό: Σιάκκας Αντώνιος
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Σάββας, Δουλγέρης
Ιατρικό προσωπικό: Μοσχάκη Σωτηρία
ΑΝΩΤΕΡΗ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ - PLAY OFF(8η αγων.)
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018-ΠΡΩΤΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρυωνάς, Σώμης, Βακουφτσής
Ιατρικό προσωπικό: Κούκλη Παναγιώτα
ΑΝΩΤΕΡΗ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OUT(7η αγων.)
ΚΑΡΠΕΡΗ-ΚΕΡΚΙΝΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Ντεμάι,  Καρασάββας
Ιατρικό προσωπικό: Στεργιανού Άννα
Β’ ΕΠΣΣ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μπάτσιος, Βογιατζή, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό: Δίγκα Στέλλα,
(Αερ.Α’)ΙΩΝΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Βογιατζής, Αρχοντογιάννης Γ., Τσίκου
Ιατρικό προσωπικό: Παπουτσής Κων/νος
ΠΟΣ 2000-ΧΑΡΩΠΟ................ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ
Β’ ΕΠΣΣ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ(23η αγων. - 3ος γύρος)
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαδένης, Πούλιος Αντ., Μαργαριτόπουλος
Ιατρικό προσωπικό: Κατσιαμπάκης Νικόλαος
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Πούλιος Ι., Χολάνης
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
 
 
 
Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών με τη φιλική συμμετοχή της εταιρείας «ΑΘΛΟΡΓΑΝΩΣΗ», διοργανώνει το 1ο Εαρινό Τουρνουά Ποδοσφαίρου Ακαδημιών «SPRING FOOTBALL TOURNAMENT 2019» το τριήμερο 20 με 22 Απριλίου 2019 στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Ένωσης στο πάρκο Ομόνοιας.
Στο τουρνουά θα συμμετάσχουν οχτώ σύλλογοι που είναι οι: Πανσερραϊκός, Εθνικός Σιδηροκάστρου, Ολυμπιακός Λευκώνα, Νιγρίτα 2018, Απόλλων Πόντου, Ακαδημία Γιαννιτσών, Έσπερος Θεσσαλονίκης και Α.Ε. Σίνδου με 22 αγωνιστικά τμήματα υποδομών 
 
Αναλυτικά:
 
«1ο Spring Football Tournament 2019» από την Ε.Π.Σ.Σερρών
 
Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών με τη φιλική συμμετοχή της εταιρείας «ΑΘΛΟΡΓΑΝΩΣΗ», διοργανώνει το 1ο Εαρινό Τουρνουά Ποδοσφαίρου Ακαδημιών «SPRING FOOTBALL TOURNAMENT 2019», το οποίο θα διεξαχθεί το τριήμερο 20-22 Απριλίου 2019 στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις της Ένωσης στο Πάρκο Ομόνοιας με τη συμμετοχή 22 τμημάτων υποδομών.
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:
Νέων (2002-03), Παίδων (2004-05), Προπαίδων (2006-07), Τζούνιορ (2008-09)
 
ΟΜΑΔΕΣ:
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΕΘΝ.ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ, ΝΙΓΡΙΤΑ 2018, ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΣ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ, ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ, ΕΣΠΕΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΑΕ ΣΙΝΔΟΥ
 
ΓΗΠΕΔΑ:
Ε.Π.Σ.ΣΕΡΡΩΝ: Αγώνες Νέοι-Παίδες
ΧΡΙΣΤΟΣ: Αγώνες Προπαίδες-Τζούνιορ
 
ΕΝΑΡΞΗ:
Σάββατο 20/4, 16:00 γήπεδο Χριστός & 16:30 γήπεδα Ε.Π.Σ.Σ
 
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ:
Δευτέρα 22/4, 13:15, Ε.Π.Σ.Σερρών
001
 
Μια μεγάλη ποδοσφαιρική γιορτή ετοιμάζει η ΕΠΣ Σερρών για τον 48ο Τελικό του Κυπέλλου που θα διεξαχθεί την Μεγάλη Τετάρτη 24 Απριλίου, στις 16:30. Μια γιορτή που αρμόζει και στο όνομα και των δυο φετινών φιναλίστ καθώς δυο από τις πιο ιστορικές ομάδες του νομού, Πανσερραϊκός και Απόλλων Παραλιμνίου θα διεκδικήσουν το τρόπαιο, αλλά και το εισιτήριο συμμετοχής στο Κύπελλο Ελλάδας. Από την άλλη η διοργανώτρια αρχή ετοιμάζει   βραβεύσεις με αναμνηστικές πλακέτες, δωρεάν είσοδο στις γυναίκες, στους ποδοσφαιριστές των Ακαδημιών που παίρνουν μέρος στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΣ, αλλά και σε όλους τους μαθητές των Δημοτικών Σχολείων.
 
Αναλυτικά η επίσημη ανακοίνωση:
 
48oς Τελικός Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Σ «bristot»
 
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
 
Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών και οι δύο φιναλίστ, Μ.Γ.Σ Πανσερραϊκός και Απόλλων Παραλιμνίου, προσκαλούν όλους τους Σερραίους φιλάθλους στη γιορτή του Σερραϊκού ποδοσφαίρου, στον 48ο Τελικό Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Σ «bristot», ο οποίος θα διεξαχθεί τη Μεγάλη Τετάρτη 24 Απριλίου 2019 και ώρα 16:30 στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών, με έπαθλο για το νικητή το τρόπαιο και ένα εισιτήριο για το Κύπελλο Ελλάδας της σεζόν 2019-20.
 
Στο περιθώριο του Τελικού θα βραβευτούν για την προσφορά τους ο πρώτος αρχηγός του Πανσερραϊκού Θεόδωρος Φραγκόπουλος, με την ομάδα του 1964 να έχει την τιμητική της και ο παλαίμαχος διεθνής Σερραίος ποδοσφαιριστής Στάθης Ταυλαρίδης.
 
Οι ακαδημίες των ερασιτεχνικών σωματείων που αγωνίζονται στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ.Σερρών και οι μαθητές Δημοτικών Σχολείων, θα εισέλθουν ΔΩΡΕΑΝ στο γήπεδο από τη Θύρα 1. 
Επίσης ΔΩΡΕΑΝ θα είναι η είσοδος και για τις γυναίκες εκτός από τη Θύρα 3.
 
Η πώληση των εισιτηρίων θα γίνει την ημέρα του αγώνα από τα εκδοτήρια του Δημοτικού γηπέδου ως εξής:
ΘΥΡΑ 1: 5 ευρώ
ΘΥΡΑ 5: 5 ευρώ
ΘΥΡΑ 2(Φίλαθλοι Απόλλων Παραλιμνίου): 10 ευρώ
ΘΥΡΑ 4(Φίλαθλοι Πανσερραϊκού): 10 ευρώ
ΘΥΡΑ 3: 12 ευρώ
 

Παρακολουθήστε από το Serresgoal.gr, το αγαπημένο σας Λεπτό Προς Λεπτό, με πλήρη, έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση όλων των αγώνων, που θα διεξαχθούν σήμερα Τετάρτη 17 Απριλίου 2019, για την Επίλεκτη(6η αγων.-Play Off και Play Out), με ώρα έναρξης τις 17:00

Η ανανέωση της ιστοσελίδας μας γίνεται με το κουμπί F5 ή με τον κλασσικό τρόπο(επιλογή διεύθυνσης και enter)...

 * Μαύρο χρώμα... σε εξέλιξη…
** Κόκκινο χρώμα... σε εξέλιξη με γκολ… σε παρένθεση το ημίχρονο...
*** Γαλάζιο χρώμα... τελικά αποτελέσματα…
 

G GAVRIHLIDHS

Αναλυτικά:

TETAΡΤΗ 17/04/2019 - 05:00μ.μ 
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(6η αγων.)
ΧΡΥΣΟ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ.....6-1 (3-0)
Σκόρερ: 01', 36' Δίγκας, 26' Άγγος, 66' Βουδουρίδης, 73' Πασχαλίδης 76' Κλάιντι- 64' Καλλαϊτζίδης
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Παυλίδου, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό: Ματενόγλου Δέσποινα
(Αερ.Α΄)SERRES 1800-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ.....2-0 (1-0)
Σκόρερ: 13΄Ζέττας, 89' Μπογιατζής
Διαιτητές: Σαφούρης, Καμπαρντίνας, Σώμης
Ιατρικό προσωπικό: Βασιλειάδης Κων/νος
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ.....5-2 (3-0)
Σκόρερ: 14' Λεωνίδας, 24' (π), 65', 86' Χρ. Ζυγκερίδης, 34' Τσομαχασβίλι - 50' Σταματίου, 90' Μήλιος
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαυρίδης, Βακουφτσής
Ιατρικό προσωπικό: Στεργιανού Άννα
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OUT(6η αγων.)
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ.....0-0 
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Αναστασίου, Παπαποστόλου
Ιατρικό προσωπικό: Μαλούδης Γεώργιος
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΝΕΟΧΩΡΙ.....1-0 (0-0)
Σκόρερ: 50΄Ασλανίδης
Διαιτητές: Κρυωνάς, Χολάνης, Βογιατζής
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ.....0-0 
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Δουλγέρης, Παπαδόπουλος Χ.
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστ.,
 
 
Μια κατάφωρη αδικία έχει υποστεί ο Πανσερραϊκός αλλά και άλλες ομάδες, που όχι μόνον σώθηκε στην κατηγορία, αλλά τερμάτισε και τρίτος και σαν επιβράβευση υποβιβάζεται μια κατηγορία παρακάτω, αφού ουσιαστικά με την αναδιάρθρωση το να παραμείνεις στην κατηγορία σημαίνει υποβιβασμός από την Γ’ Εθνική, στην Δ’ Εθνική, αφού προέκυψε στα ψηλότερα και άλλη κατηγορία.  Αυτά και άλλα πολλά καταγγέλλει με ανακοίνωσή  του η Διοικούσα επιτροπή του Πανσερραϊκού όσον αφορά την επικείμενη αναδιάρθρωση.
 
Αναλυτικά:
 
Ανακοίνωση:
 
Κύριοι του Ελληνικού ποδοσφαίρου και της Ελληνικής πολιτείας εμείς τελειώσαμε με τις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις αλλά ακόμα και τώρα δεν έχουμε καταλάβει, για ποιον στόχο αγωνιστήκαμε και για ποιον λόγο έχουμε υποστεί αυτή την κατάφωρη αδικία, που μας υποβιβάζει, ενώ έχουμε τερματίσει στην τρίτη θέση!
Η δημιουργική ασάφεια, βρίσκει δυστυχώς εφαρμογή και στο δύσμοιρο Ελληνικό ποδόσφαιρο, με την Football League να γίνεται Γ΄ Εθνική και την Γ΄ Εθνική… τέταρτη κατηγορία. Ζούμε τον απόλυτο εμπαιγμό με τις λέξεις, επειδή φοβάστε να κατονομάσετε την αλήθεια αλλά κυρίως εμπαίζετε τις ομάδες, των χαμηλότερων κατηγοριών, αντιμετωπίζοντας τες, ως «παράπλευρες απώλειες».
Η πρόταση της πολιτείας, θίγει δεκάδες ομάδες, ιστορικές ή μη, όλων των πρωταθλημάτων. Κυρίως όμως θίγονται, τα συμφέροντα, όλων των ομάδων, της Γ΄ Εθνικής, που είτε προβιβάστηκαν (παραμένουν στην ίδια κατηγορία), είτε παρέμειναν (υποβιβάζονται στη νέα Γ΄ Εθνική) ή υποβιβάστηκαν (υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα). Όλοι χαμένοι!
Για ποιον λόγο δημιουργούνται οικονομικές εξαρτήσεις (ΕΡΤ-ΠΑΕ) και τοποθετούνται ανήθικα διλήμματα στον βωμό μιας αναδιάρθρωσης, που δημιουργεί μόνον αντιδράσεις; Σας απασχολούν άραγε τα ερασιτεχνικά σωματεία και τα προβλήματα στις μικρότερες κατηγορίες ή μονάχα οι ΠΑΕ;
Εμείς προερχόμαστε από τον αθλητισμό και περιμένουμε από εσάς, μια τεχνοκρατική και σοβαρή προσέγγιση αναδιάρθρωσης, σε βάθος ετών, με ενίσχυση όλων των αθλητικών σωματείων και των κατηγοριών που συμμετέχουν, με σκοπό όχι την κρατική επαιτεία αλλά την οικονομική αυτάρκεια των συλλόγων.
 
Με σεβασμό και εκτίμηση,
 
Νίκος Κατσαβάκης | Πρόεδρος
 
Τάσος Καζίας | Γενικός διευθυντής  
 
ΦΩΤΟ: Χρήστος κρυωνάς θα σφυρίξει το ντέρμπι κορυφής για τα Play Out της Επίλεκτης, ανάμεσα στον Θρακικό Άνω Μητρουσίου και τον Αστέρα Νεοχωρίου... 

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τα παιχνίδια της Επίλεκτης κατηγορίας(Play Off- Play Out) που θα διεξαχθούν αύριο Τετάρτη 17 Απριλίου 2019, στις 17:00, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής.
GOAL CAFE 3D 2 
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
 
TETAΡΤΗ 17/04/2019 - 05:00μ.μ 
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OFF(6η αγων.)
ΧΡΥΣΟ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ 
Σκόρερ:
Διαιτητές: Φράγκαλας Ρ., Παυλίδου, Χατζηαθανασίου
Ιατρικό προσωπικό:
(Αερ.Α΄)SERRES 1800-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Σαφούρης, Καμπαρντίνας, Σώμης
Ιατρικό προσωπικό: Βασιλειάδης Κων/νος
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαυρίδης, Βακουφτσής
Ιατρικό προσωπικό: Στεργιανού Άννα
 
ΕΠΙΛΕΚΤΗ – PLAY OUT(6η αγων.)
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κεφαλάς, Αναστασίου, Παπαποστόλου
Ιατρικό προσωπικό: Μαλούδης Γεώργιος
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΝΕΟΧΩΡΙ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρυωνάς, Χολάνης, Βογιατζής
Ιατρικό προσωπικό: Ντάκουλας Θεόφιλος
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Μαγής, Δουλγέρης, Παπαδόπουλος Χ.
Ιατρικό προσωπικό: Γκαβανόζης Αναστ.,
 
 
Η ώρα του «Πιο Μεγάλου Τελικού Κυπέλλου» της ΕΠΣ Σερρών έφτασε, καθώς σε 8 μέρες θα συναντηθούν για πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού δυο ομάδες της Γ' Εθνικής, από τις πιο ιστορικές του νομού Σερρών.
Την Μεγάλη Τετάρτη 24 Απριλίου 2019, στις 16:00 στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, ο Πανσερραϊκός, στην παρθενική του συμμετοχή στον θεσμό, ως φυσικός γηπεδούχος θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Παραλιμνίου  που είναι η δεύτερη ομάδα με τα περισσότερα τρόπαια, αφού σε 7 συμμετοχές έχει κατακτήσει 6 τρόπαια.
Ένα παιχνίδι που αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον από το Σερραϊκό φίλαθλο κοινό και είναι βέβαιο ότι θα συγκεντρώσει στις κερκίδες του Δημοτικού πολλούς φίλους του ποδοσφαίρου, αφού και οι δυο ομάδες θέλουν, μετά από μια χρονιά που δεν τους πρόσφερε κάτι παραπάνω από ένα θετικό πλασάρισμα στον βαθμολογικό πίνακα, να κερδίσουν το πρώτο τρόπαιο του νομού.
   
Ακολουθούν δυο πίνακες, πρώτος με τους 47 Τελικούς που έχουν διεξαχθεί μέχρι σήμερα και ο δεύτερος με τα τρόπαια και τις συμμετοχές.
  
  
Α'. ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
 
47) 2018   25-03-18 ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ..........1-2
46) 2017   12-03-17 ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΣΚΟΥΤΑΡΙ....................0-2
45) 2016   03-02-16 ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ.................1-2
44) 2015   25-02-15 ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ................1-2
43) 2014   19-02-14 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ................1-0
42) 2013   25-03-13 ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ................1-2 παρ. (1-1 κ.α.)   
41) 2012   24-03-12 NEA ZIXNH- ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ............1-3
40) 2011   23-03-11 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ.........6-1
39) 2010   17-03-10 ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ-ΓΑΖΩΡΟΣ...................1-3 παρ. (1-1 κ.α.)
38) 2009   18-03-09 ΓΑΖΩΡΟΣ-ANΩ ΠΟΡΟΪΑ...................4-0 
37) 2008   26-03-08 ΗΡΑΚΛΕΙΑ- ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ................4-2 πεν.(2-2 παρ.)(1-1κ.α.) 
36) 2007   28-03-07 ΗΡΑΚΛΕΙΑ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ................0-3 
35) 2006   15-03-06 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ- ΗΡΑΚΛΕΙΑ.............0-2 α.α.
34) 2005   23-03-05 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ-ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ............4-1
33) 2004   10-03-04 ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ – ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ.......1-0 (παρ.) 
32) 2003   26-03-03 ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΑ.................2-0 
31) 2002   13-03-02 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ-ΗΡΑΚΛΕΙΑ..................1-0 (παρ.) 
30) 2001   14-03-01 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ –NEO ΠΕΤΡΙΤΣΙ...........3-0 
29) 2000   08-03-00 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ -ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ........6-0
28) 1999   24-03-99 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ- ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ.....3-0 
27) 1998   15-03-98 ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ..............2-1
26) 1997   12-03-97 ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.............2-0 
25) 1996   03-04-96 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΒΑΛΤΕΡΟ...............3-1
24) 1995   22-03-95 ΣΕΡΡΕΣ 85- ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ............3-0 
23) 1994   23-03-94 ΣΕΡΡΕΣ 85-ΚΕΡΚΙΝΗ......................3-0 
22) 1993   31-03-93 ΣΕΡΡΕΣ 85-NEO ΠΕΤΡΙΤΣΙ...............1-0
21) 1992   ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΧΡΥΣΟ.................................1-0
20) 1991   ΣΕΡΡΕΣ 85-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ...........................1-0
19) 1990   ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ......................0-0 (5-4 πεν.)
18) 1989   ΗΡΑΚΛΕΙΑ- ΣΕΡΡΕΣ 85..................................2-2 (4-2 πεν.)
17) 1988   ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ - ΣΕΡΡΕΣ 85.........................0-0 (3-0 πεν.)
16) 1987   ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΦΟΙΝΙΞ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ...........2-1
15) 1986   ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΕΡ.ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ....................1-1 (3-1 παρ.)
14) 1985   ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΠΡΩΤΗ....................................2-0
13) 1984   ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ................................1-0
12) 1983   ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ.........................4-0
11) 1982   ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΘΥΕΛΛΑ ..................................1-0
10) 1981   ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΗ ..............................3-0
09) 1980   ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ..............................1-1 (5-4 πεν.)
08) 1979   ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΙΓΡ................3-2
07) 1978   ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΙΓΡ................7-0
06) 1977   ΠΡΩΤΗ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ..................................0-1
05) 1976   ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ.............................5-3
04) 1975   ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ.........................2-1
03) 1974   ΗΡΑΚΛΕΙΑ-ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ...............................3-0 (Διακ. 87΄)
02) 1973   ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ.....................0-0 (5-4 πεν.) 
01) 1972   ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΗΡΑΚΛΕΙΑ...........................3-1 (πεν.)
 

Β'. ΤΡΟΠΑΙΑ - ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

ΟΜΑΔΑ ΤΡΟΠΑΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
1 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 9 13
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 6 7
3 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ NEOΥ ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ 4 7
4 ΣΕΡΡΕΣ 85 4 6
5 ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ 4 4
6 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ 4 8
7 ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ 3 5
8 ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ 2 3
9 ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ 2 2
10 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ 2 2
11 ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ 1 2
12 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ 1 2
13 ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ 1 3
14 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ 1 2
15 ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ 1 1
16 ΕΛΠΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑ 1 1
17 ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ 1 1
18 ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ 3
19 ΘΡΑΚΙΚΟΣ ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ 2
20 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΙΓΡΙΤΑΣ 2
21 ΚΑΕ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ 2
22 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΑΣ ΖΙΧΝΗΣ 2
23 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΛΤΕΡΟΥ 1
24 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ 1
25 ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ 1
26 ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΑΛΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ 1
27 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ 1
28 ΔΙΓΕΝΗΣ ANΩ ΠΟΡΟΪΩΝ 1
29 ΣΤΡΥΜΩΝ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ 1
30 ΦΟΙΝΙΞ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 1
31 ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ 1
32 ΟΡΦΕΥΣ ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΩΝ 1
33 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
34 ΑΣΠΙΣ ΔΡΑΒΙΣΚΟΥ 1
35 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ 1
36 ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ 1
47 94

 


 

Ήθελαν νίκη πάση θυσία και την πέτυχαν, οι Ίκαροι, δείχνοντας την διάθεση τους να παραμείνουν στην κατηγορία με κάθε τρόπο. Η προσπάθεια ήταν μεγάλη, από όλη την Σερραϊκή ομάδα, που έδειξε σθένος και αποφασιστικότητα, προκειμένου να γυρίσει από το -12 στα μισά του αγώνα και να κρατήσει, έστω και δύσκολα, την μεγάλη νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα.
 
Ο ΑΓΩΝΑΣ:
Όσον αφορά το παιχνίδι, που διεξήχθη στο κλειστό της Καρδίτσας και όχι στο «Χαλκιοπούλειο» κλειστό της Λαμίας, οι τυπικά γηπεδούχοι, ξεκίνησαν καλύτερα και είχαν ένα μικρό προβάδισμα. Οι παίχτες των Ικάρων ανασυντάχτηκαν και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε στο 21-17. Στην 2η περίοδο, ο Έσπερος συνέχισε να βρίσκει εύκολα καλάθια με τα ποσοστά του να είναι σε υψηλά επίπεδα. Οι "κυανοκίτρινοι" ωστόσο δεν το έβαλαν κάτω και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 42-34.
Στην τρίτη περίοδο, οι Ίκαροι μείωσαν γρήγορα σε 46-40, αλλά ο Έσπερος με δυο τρίποντα ανέβασε την διαφορά στην ύψιστη τιμή της +12 (52-40) στο 26’, αναγκάζοντας το staff, να καλέσει time out. Οι παίκτες αποφάσισαν να το πάρουν πάνω τους, μπήκαν αποφασισμένοι και έριξαν την διαφορά στο καλάθι, 54-52, στο 30'. Με ένα γρήγορο σερί 5-0, η Σερραϊκή ομάδα, πήρε προβάδισμα και θα μπορούσε να τελειώσει το παιχνίδι γρηγορότερα, καθώς προηγήθηκε 67-60, με τρίποντο του Γιάννη Κακιούζη.
Τρία λεπτά πριν το φινάλε κι ενώ το σκορ ήταν 69-62, η Σερραϊκή ομάδα πήγε να ζήσει το ίδιο έργο όλης της σεζόν… με τους παίκτες να ξεμένουν, από δυνάμεις… ενώ αντίθετα, οι παίκτες του Σοφογιάννη, δεν παράτησαν το ματς και στην απέλπιδα προσπάθεια τους να κερδίσουν, μείωσαν σε 68-70 με 30" να απομένουν.
Μπορεί, το τρίποντο του Καραμπέκη να μην βρήκε στόχο στα 5" ευτυχώς όμως, ο Ολύμπιος αστόχησε και αυτός σε σουτ τριών πόντων ακριβώς με την κόρνα, παραμένοντας έτσι, το +2 που έδωσε τελικά, την μεγάλη νίκη για τους Ικάρους, που παραμένουν ζωντανοί στο κυνήγι της παραμονής. Έξαλλοι ήταν οι πανηγυρισμοί από τους "κυανοκίτρινους" με την λήξη της αναμέτρησης.
 
ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ:
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-17,42-34,54-52,68-70 
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ξέρας-Καρακώστας
 
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ(Σοφογιάννης): Στολίγκοβιτς 5(1), Ρούζιος 7(1), Πάππος 3 (1), Κατσαρές 10(3), Παπανικολάου 3(1), Παπαργυρόπουλος 21(1), Αργύρης, Τεπετίδης 14(1), Ολύμπιος 5(1)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ(Σίσκος): Κάτος 5(1), Σιδερίδης 2, Γεωργιανός 7, Δαλαγκόζης, Κακιούζης 25(1), Παπαδόπουλος 9(1), Καραμπέκης 7, Θολιώτης 10(2), Φώτογλου 5
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
      Βαθμοί Α Ν Η Εντός Εκτός  T3  ΣΕΡΙ Επίθ Άμυν +/- Βαθ2 Διαφ2 Διαφ3 Θέση
1   ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 50 26 24 2 13-0 11-2 3-0 N7 2143 1799 344 0 1 1.191 -
2   ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 45 26 19 7 12-1 7-6 3-0 N4 1943 1799 144 0 1 1.080 -
3   ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 44 26 18 8 11-2 7-6 2-1 H1 1881 1691 190 0 1 1.112 -
4   ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 42 26 16 10 12-1 4-9 2-1 H1 1827 1814 13 0 1 1.007 -
5   Χ.Α.Ν.Θ. 41 26 15 11 8-5 7-6 2-1 H1 1864 1774 90 0 1 1.050 -
6   ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 40 26 14 12 10-3 4-9 2-1 N2 1846 1746 100 2 1 1.057 -
7   ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜ. ΠΕΥΚΩΝ 40 26 14 12 7-6 7-6 2-1 N2 1773 1741 32 1 1 1.018 -
8   ΑΜΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 38 26 12 14 8-5 4-9 2-1 H1 1754 1807 -53 0 1 0.970 -
9   ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 37 26 11 15 9-4 2-11 1-2 H2 1763 1854 -91 3 1.134 0.950 -
10   ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 37 26 11 15 7-6 4-9 1-2 N1 1884 1886 -2 3 0.881 0.998  + 2
11   ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ 36 26 10 16 7-6 3-10 0-3 H4 1721 1967 -246 9 1.060 0.874  - 1
12   ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 36 26 10 16 7-6 3-10 1-2 H2 1823 1874 -51 9 0.942 0.972  - 1
13   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 36 26 10 16 9-4 1-12 1-2 N1 1822 1902 -80 8 1 0.957 -
14   ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 36 26 10 16 8-5 2-11 1-2 N1 1765 1839 -74 7 1 0.959 -
15   ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 35 26 9 17 6-7 3-10 1-2 N1 1763 1820 -57 0 1 0.968 -
16   ΑΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 31 26 5 21 4-9 1-12 0-3 H8 1669 1928 -259 0 1 0.865

 
 
Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων–ΧΑΝΘ 56-51
Φάρσαλα–Γέφυρα 90-69
Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας 89-85 (παρ.)
Έσπερος Λαμίας–Ίκαροι Σερρών 68-70
Νίκη Βόλου-Ελευθερούπολη 76-73
Μακεδονικός-Ανατόλια 61-86
Φαίακας Κέρκυρας–Ερμής Λαγκαδά 54-88
Στρατώνι–Χαλκηδόνα 86-76
 
Επόμενη αγωνιστική (27η, 21/4):
ΧΑΝΘ–Φάραλα (22/4)
Γέφυρα–Αγρίνιο
Ίκαροι Σερρών-Φίλιππος Βέροιας
Ελευθερούπολη Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ανατόλια–Νίκη Βόλου
Ερμής Λαγκαδά–Μακεδονικός
Χαλκηδόνα–Φαίακας Κέρκυρας
Έσπερος Λαμίας-Στρατώνι
 
 
Prev Next
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
STUDIO FOTO KLIK
P&J Papoutsis, clothes & shoes
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
Με τη συλλογή ποτηριών cocktail κάθε μέρα είναι γιορτή!
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
Le@rn it... ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ...
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
www.serresgoal.gr - FOTO KLIK - Εθν. Αντίστασης 5 (πλατεία Ελευθερίας) - Σέρρες- Τηλ.: 23210 23131
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
ΟΠΤΙΚΑ - ΗΛΙΑΣ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ - Λ. ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ 18, ΣΕΡΡΕΣ - ΤΗΛ: 23210 23124 - 6936 903 511
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΤΑΣΟΣ ΔΕΝΤΣΑΣ... ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΛΑΤΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ...

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Απρίλιος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣΣ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 20 & 21/04 - 17:00

Απρ 19, 2019

ΕΠΣΣ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 20 & 21/04 - 17:00

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών, οι ...