Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Σάββατο, 30 Οκτώβριος 2010

AP_KR__215
Τα πάνω κάτω στο Μητρούσι, όπου ο τοπικός Θρακικός ενώ στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 2-0 στο τέλος έχασε, αφού οι φιλοξενούμενοι του Στρυμονικού έκαναν την μεγάλη ανατροπή και επικράτησαν με το εντυπωσιακό 5-2.
Φυσιολογικά τα υπόλοιπα αποτελέσματα με το Σιδηρόκαστρο, τα Άνω Πορόια αλλά και το Νέο Πετρίτσι να πετυχαίνουν καθαρές όσο και δίκαιες νίκες επί των αντιπάλων τους.
Επιστροφή στις νίκες και για τον Ηρακλή Μονόβρυσης, μετά από πολύ καιρό, αλλά και πρώτη νίκη για τους Επταμύλους.

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Το παιχνίδι της ημέρας έγινε λοιπόν στο Μητρούσι όπου ο Καρφαρίδας και ο Λιθαρής έβαλαν μπροστά με 2-0 τον τοπικό Θρακικό. Όμως αυτό που θα συνέβαινε στο δεύτερο ημίχρονο δεν το περίμενε ούτε
ο πιο αισιόδοξος φίλος του Στρυμονικού, αφού με χατ τρικ του Τσεκιτσίδη και γκολ των Τσίκου και Παρασιάδη έγινε αυτή η μεγάλη ανατροπή, με το απίστευτο τελικό σκορ 2-5.
Στο Σιδηρόκαστρο ο τοπικός Εθνικός συνέχισε ατπόητος το σερί του κάνοντας επίδειξη δύναμης, απέναντι στην φιλόδοξη Αμμουδιά, με το επιβλητικό 4-0 να διαμορφώνουν οι Παναγιωτίδης 2, Δημητρανόπουλος και Δεμερτζής.
Το σερί τους όμως συνέχισαν και τα Άνω Πορόια, αφού για 9η αγωνιστική κράτησαν το μηδέν στην άμυνα (16-0) κερδίζοντας με 2-0 και την Κερκίνη στο ντέρμπυ του Μπέλες. Μια αξιόμαχη όμως Κερκίνη που στο πρώτο ημίχρονο κράτησε το μηδέν ενώ ήταν πολύ επικίνδυνη όταν έβγαινε μπροστά. Τα γκολ πέτυχαν οι Σαββίδης και Ζέλιος.
Συνεχίζει να εντυπωσιάζει το Νέο Πετρίτσι, αφού κέρδισε και την Σκοτούσσα με 2-0 και εδραιώθηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τα γκολ οι Τάτσιος και  Ταλιουρίδης.
Σημαντική όμως νίκη και για τη Νέα Τυρολόη με 4-1 επί της Βυρώνειας, που την απομάκρυνε από τα «χαμηλά» ενώ κράτησε «χαμηλά» την Βυρώνεια. Τα γκολ οι Ζάντσιος, Ηλιόπουλος Μάκης (2), Μπάτης.
Τέλος νίκη με μεγάλο σκορ (5-1) και για την Κοίμηση επί του Γεφυρουδίου με πρωταγωνιστή το νεαρό Καζακίτη που πέτυχε 4 γκολ ενώ γκολ σημείωσε και ο Αγγούσης. Το γκολ των ηττημένων ο Μαυρουδής.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Δύο γκολ του Θεοδωρίδη, επί του Αστέρα Αμπέλων & Λιβαδοχωρίου, έδωσαν ένα σημαντικό τρίποντο στο Λευκώνα, που τον φέρνουν στην έκτη θέση.
Μετά από 4 παιχνίδια ο Ηρακλής Μονόβρυσης γεύτηκε τη χαρά του τρίποντου αφού πέρασε με 2-0 από το Ροδολίβος, με τον Εθνικό να μη μπορεί να εκμεταλλευθεί την έδρα του και να τα πηγαίνει καλύτερα εκτός έδρας. Τα γκολ για τους νικητές ο Χαραλαμπίδης και ο Ατέσογλου.
Τέλος την πρώτη του φετινή νίκη πέτυχε σήμερα ο Μακεδονικός Επταμύλων επί της Αμφίπολης, αποκτώντας συγκατοίκους στην τελευταία θέση όχι μόνο την Αμφίπολη αλλά και την Τερπνή.
Τα συνολικά αποτελέσματα του Σαββάτου στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών είναι τα παρακάτω:

STUDIO FOTO KLIK

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Νοέμβριος 2019 »
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30