Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Πέμπτη, 16 Ιούνιος 2011

232312345
Χορταστική ισοπαλία στην ρεβάνς με τον Πανσερραϊκό
Η ρεβάνς μεταξύ των παλαιμάχων του Ορφέα και της αντίστοιχης ομάδας του Πανσερραϊκού έγινε το απόγευμα της Τετάρτης (15/6) στο δημοτικό στάδιο Ελευθερούπολης και έληξε ισόπαλη, με το χορταστικό 4-4. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά με γκολ από το 3ο μόλις λεπτό αλλά σε διάστημα τριών λεπτών (15-18ο) οι παλαίμαχοι του Πανσερραϊκού έκαναν την ολική ανατροπή. Το δίδυμο Δανιηλίδης –Παμπούκας έφεραν τα πάνω κάτω για το 3-2 πριν την λήξη του ημιχρόνου και στο ξεκίνημα της επανάληψης ο πρώτος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-2. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, έχασαν πολλές ευκαιρίες αλλά απέναντι τους είχαν τον…ετοιμοπόλεμο Τάσο Τσάβλο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν το τελικό 4-4. Οι σχέσεις των δύο ομάδων είναι ιδιαίτερα καλές και όλα δείχνουν ότι η σειρά των μεταξύ τους φιλικών αγώνων θα συνεχιστεί και στο μέλλον.
Τα γκολ του αγώνα
**Στο 3ο μόλις λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στ. Κατρακυλάκη λίγο έξω από την περιοχή έγινε το 1-0.
**Στο 15 ο Πεμπές ισοφάρισε σε 1-1.
**Στο 18 σουτ του Χρυσοστομίδη για την ολική επαναφορά 1-2 (προηγήθηκε σουτ που απέκρουσε ο Τσάβλος).
**Στο 21 σουτ του Δανιηλίδη απέκρουσε ο Κοτσαμπασίδης και ο Παμπούκας από κοντά ισοφάρισε σε 2-2.
**Στο 35 σουτ του Δανιηλίδη απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού και στην επαναφορά σουτ του Παμπούκα για το 3-2.
**Στο 38 σουτ του Παμπούκα εκπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα και έτσι έληξε το ημίχρονο (40λεπτα).
**Στο 44 με προσπάθεια του Δανιηλίδη και σουτ έγινε το 4-2.
**Στο 68 ο Πεμπές, μετά από σύγχυση στην άμυνα του Ορφέα, μείωσε σε 4-3.
**Στο 77 μακρινό δυνατό σουτ του Στυλιανού έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
**Στο 79 ο Πάτηνιος διαμόρφωσε το τελικό 4-4.
**Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Θόδωρος Καϊπης, Μανώλης Κολοκυθάς, Ανάργυρος Κατσίνης.
Συνθέσεις
Παλαίμαχοι ΟΡΦΕΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Τσάβλος, Φιλίππου, Παλούσης, Στυλιανού, Φιλιτσόπουλος, Μανάφης, Βογιατζίδης, Κατρακυλάκης, Παμπούκας, Δανιηλίδης, Μεντεσίδης. Αλλαγές αγωνίστηκαν και οι: Αμπατζής, Βελετάνης, Πατσίδης, Ψευτάκης, Αναστασιάδης, Χαραλαμπίδης, Λεοντής, Τριανταφυλλίδης, Πέπε.
Παλαίμαχοι ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ: Κοτσαμπασίδης, Χατζής, Αποστόλου, Δημητρίου, Μπαΐρας, Σαββίδης, Τσιρίκας, Χρυσοστομίδης, Εγγονίδης, Πεμπές, Σεΐζης. Αλλαγές έπαιξαν και οι: Γκουμάσης, Πάτηνιος, Μακράκης, Τουτουντζής, Χατζηδημητριάδης, Τσιφούτης.
Τίμησαν τον Αλέκο Αθανασάκη
Πριν την σέντρα του φιλικού οι παλαίμαχοι του Ορφέα Ελευθερούπολης απένειμαν τιμητική πλακέτα στον Αλέκο Αθανασάκη για την προσφορά του στον σύλλογο. Όπως είπε και ο πρόεδρος των παλαιμάχων του Ορφέα, Σταύρος Παμπούκας: «Είναι χαρά μας να τιμάμε ανθρώπους που έχουν βοηθήσει την ομάδα. Είναι χαρά μας να τους έχουμε δίπλα μας». Ο κ. Αθανασάκης ένοιωσε αμηχανία για την βράβευση και φυσικά φωτογραφήθηκε με τους παλαίμαχους.
**Μετά την λήξη του αγώνα οι παλαίμαχοι του Ορφέα Ελευθερούπολης παρέθεσαν δείπνο στην αποστολή του Πανσερραϊκού στην ταβέρνα του Γ. Παπαδόπουλου στο Χορτοκόπι.

Κατηγορία B' ΕΘΝΙΚΗ

STR-GAZ_50
Οι ελλείψεις αλλά και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει το γήπεδο του Γαζώρου, τα οποία δεν επιτρέπουν την τέλεση αγώνων Γ΄ Εθνικής, οδήγησαν την Διοίκηση του Εθνικού Γαζώρου, να ζητήσει από τον Αθλητικό Οργανισμό του Δήμου
Σερρών, για έδρα της, στην ερχόμενη αγωνιστική περίοδο, το Δημοτικό Γήπεδο Σερρών. Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες στις πρώτες επαφές που έγιναν, υπάρχει θετικό κλίμα από την μεριά του Αθλητικού Οργανισμού, αφού η ομάδα του
Γαζώρου προτίθεται να αναλάβει τη συντήρηση του αγωνιστικού χώρου, αλλά και να αποδίδει στον Οργανισμό, σημαντικό ποσό από τα εισιτήρια αλλά και τις διαφημίσεις, αλλά και δημιουργία νέων αποδυτηρίων.
Επίσημη απόφαση δεν υπάρχει ακόμη αλλά το θέμα αναμένεται να ξεκαθαρίσει εντός των προσεχών ημερών.
Με ενδιαφέρον αναμένεται τέλος και η επίσημη αντίδραση του Πανσερραϊκού στο ενδεχόμενο συστέγασης με τον Εθνικό Γαζώρου.
Στον αντίποδα όλων αυτών οι Διοικούντες και το τεχνικό τιμ βρίσκονται σε διαρκείς επαφές με ποδοσφαιριστές, που τα ονόματα τους θα προκαλέσουν αίσθηση στον ποδοσφαιρικό κόσμο των Σερρών και όχι μόνο. Δεν υπάρχει όμως τίποτα ανακοινώσιμο, αφού πολλά θα εξαρτηθούν από την κατάληξη του θέματος του γηπέδου.

Κατηγορία Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
STUDIO FOTO KLIK

Error: No articles to display

O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Οκτώβριος 2019 »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30