Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Κυριακή, 18 Ιανουάριος 2015
KYROY AFOI 180115
Θωρακίζει την άμυνα του ο Θρακικός Άνω Μητρουσίου με την επιστροφή των αδελφών Κύρου. Του πορτιέρο Θόδωρου και του κεντρικού αμυντικού Αντώνη.
Είναι δυο θέσεις που από την αρχή της χρονιάς πονούσε ο Θρακικός καθώς ο προπονητής Νίκος Κουζουτζίδης δεν μπορούσε να βρει λύσεις μόλις προέκυπτε κάποιος τραυματισμός ή τιμωρία.
Οι λύσεις προστέθηκαν και σίγουρα προπονητής και Διοίκηση αισθάνονται πιο ασφαλείς και πιο σίγουροι για την μελλοντική πορεία του Θρακικού, στην δύσκολη φετινή χρονιά, στη νεοσύστατη κατηγορία της ΕΠΣ Σερρών, την Επίλεκτη. Μάλιστα ο Αντώνης,  ο πολύπειρος κεντρικός αμυντικός, έπαιξε στο τελευταίο παιχνίδι της «νέας» του ομάδας, στα Άνω Πορόια. Ένα παιχνίδι που συνδυάστηκε με μια θριαμβευτική νίκη με 4-0 και τα πήγε περίφημα δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση.

Κατηγορία ΕΠΣΣ
Κυριακή, 18 Ιανουάριος 2015 23:53

ΙΒΗΡΑ: ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΜΕ ΙΩΑΝΝΟΥ & ΣΟΥΛΙΔΗ

IBHRA IOANNOY SOYLIDHS
Σε δυο μεταγραφικές κινήσεις προχώρησε η Διοίκηση του Μακεδονικού Ιβήρων, έχοντας ξεκάθαρο στόχο την άνοδο στην Ανώτερη κατηγορία, μέσα από την κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλητή.
Ο Δημήτρης Ιωάννου, που μέχρι πριν λίγο καιρό αγωνίζονταν στο Γεφυρούδι, ενώ μεταξύ άλλων έχει αγωνιστεί στον Πήγασο, τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και σε ομάδες της Αθήνας. Ο 25χρονος Ιωάννου, ένας έμπειρος και ποιοτικός ποδοσφαιριστής θα αποτελέσει μια αξιόπιστη λύση στη «μηχανή» του Μιχάλη Καμάρη.
Η προσθήκη του Βάιου Σουλίδη, του 18χρονου μέσου, που προέρχεται από τις Ακαδημίες του Άρη Θεσσαλονίκης, αποτελεί μια λύση παραπάνω στην προσπάθεια που γίνεται για την άνοδο.
Τέλος οι Διοικούντες του Μακεδονικού προχώρησαν σε μερική ανακαίνιση του γηπέδου δείχνοντας πίστη στο στόχο που έχουν θέσει.

MONOBRYSH 11ADA
Ο  Ηρακλής Μονόβρυσης μετά τη νίκη(1-0)  στο ντέρμπι με την Ορεινή και τη χθεσινή ισοπαλία του πρωτοπόρου Δραβίσκου, βρέθηκε σε απόσταση βολής από την κορυφή(τρίποντο). Κερδισμένη και η Νέα Ζίχνη που κέρδισε μέσα στους Επταμύλους με 2-0. Από κει και πέρα στο ντέρμπι Πανσουλιακός-Βέργη η λευκή ισοπαλία δεν φαίνεται να βόλεψε καμία ομάδα, ιδίως τους γηπεδούχους, αφού έμειναν μακριά από την κορυφή.
Στον Α΄ όμιλο το Μεγαλοχώρι, μετά τη νίκη της περασμένης Κυριακής επί της Καρπερής κέρδισε και την Ροδόπολη με 2-1, έδωσε νέο ενδιαφέρον στο κυνήγι της 2ης προνομιούχου θέσης(με 38 πόντους Καρπερή έχει αποσπασθεί), αφού η τετράδα Σκοτούσσα 32, Γόνιμο 31, Μεγαλοχώρι και Ροδόπολη  28 είναι πλέον πολύ κοντά και όλα ανατρέπονται ακόμη και για την Άνω Καμήλα που ακολουθεί με 27.
Στη Β΄ κατηγορία(Γ΄ όμιλος) στο ντέρμπι κορυφής Μαυρόλοφος-Ίβηρα, η λευκή ισοπαλία διατήρησε την πρωτοπορία των γηπεδούχων με 2 πόντους, ενώ η Τούμπα δεν την εκμεταλλεύτηκε, αφού κι αυτή έμεινε στο 0-0 μέσα στην Κορμίστα.
Συνολικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου είναι τα εξής:

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/01/2015 - 03:00 μμ

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α' ΟΜΙΛΟΣ - 15η Αγων.

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ.............................................2-1
Σκόρερ: 50' Μπάτσεφ, 53' Παππάς Άγγ. - 77' Αραμπατζίδης
Διατητές: Τζουμαλάκης, Ζιγκερίδης, Κρυωνάς

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β' ΟΜΙΛΟΣ - 15η Αγων.

ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ...........................................3-2
Σκόρερ: 40'(π) Βαγενάς, 85' Αθανασούδας, 90' Καραγιάννης - 05' Κουσίδης, 60' Στόικος Θ.

Σκόρερ: 69' Παπαδόπουλος, 72' Καφαλίδης Χαρ. - 35' Κοφοκώτσιος
Διατητές: Μαγής, Δουλακάκης Σ. , Αρχοντογιάννης Γ.
ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ...................................................5-2
Σκόρερ: 49', 75' Γκιούρι, 70', 80' Παπαδόπουλος, 90' Σπαθής - 32', 65' Τσακιρίδης
Διατητές: Κεφαλάς Δ., Βασάκης, Κεφαλάς Κ.

Β' ΕΠΣΣ - Γ' ΟΜΙΛΟΣ - 14η Αγων.

ΑΧΙΝΟΣ-ΚΡΗΝΙΔΑ..........................................................1-0
Σκόρερ: 12' Βέντας
Διατητές: Μπάτσιος, Πολυζώης,  Στεργάκης
ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ-ΙΒΗΡΑ....................................................0-0
Σκόρερ:
Διατητές: Παπαδόπουλος Πετ.,  Παπαδόπουλος Χ., Πούλιος Ι.

Σκόρερ: 22' Γκαϊντατζής, 24', 75', 85' Δίγκας
Διατητές: Τζουμαλάκης, Κρυωνάς, Παπαδόπουλος Χ.

ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ......................................2-2
Σκόρερ: 50' Ιωαννίδης, 80' Τρύφωνας - 10' Βέλλιος, 20' Τσεκιτσίδης Φ.
Διατητές: Χάψας, Πούλιος Ι., Δουλγέρης
ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ-SERRES 1800...................................2-0
Σκόρερ: 47' Καντίεφ, 69' Τούσεφ
Διατητές: Γαβριήλ, Βασάκης, Βουρλιάκης
ΓΟΝΙΜΟ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ........................................1-1
Σκόρερ: 90'+ Χατζηγκάεφ - 40' Τσούλιας
Διατητές: Ζιγκερίδης, Χουρίδης, Αρχοντογιάννης Χ.

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ....................................0-7
Σκόρερ: 02', 55' Ζιγκερίδης Μ., 13', 19', 67' Χαλκίδης, 24' Γρούλιος, 50' Ζιγκερίδης Γ.
Διατητές: Μενέξης, Παπαδόπουλος Ι., Βασιλειάδης
(ΚΟΙΜ)ΚΕΣΣΑΝΗ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ..................................0-2
Σκόρερ: 30', 80' Πετρίδης
Διατητές: Παπαδόπουλος Πετ., Αρχοντογιάννης Γ. , Μπομπόγιας
ΒΑΛΤΕΡΟ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ..........................................5-1
Σκόρερ: 35'(π), 53', 62' Μπατοτάκης Π., 40' Αλεξανδρίδης, 60' Νάτσιος Π. - 62' Μπεκιάρης

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ...............................1-5
Σκόρερ: 70' Μανδηλής - 10' Φάκης Ι Ν., 20'(π), 90' Βέρρος, 67' Κωνσταντινίδης Γ., 88' Αναστασιάδης Ν.
Διατητές: Σαφούρης, Αχτσής, Μαλλίδης
(ΗΛΙΟΚ)ΝΕΑ ΜΠΑΦΡΑ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ.......................1-8
Σκόρερ: - 23' Στανιτσόπουλος, 30', 86' Κεβάνι, 40' Παντελίδης, 43', 92' Ξενίδης, 88' Γεμενετζής, 90' Καρπουχτσής
Διατητές: Γάδος, Δημητριάδης, Σάκκος
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ- ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ..............................0-3αα

Κυριακή, 18 Ιανουάριος 2015 17:15

"ΛΕΥΚΟ" ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ, +2 ΣΤΑ ΣΕΡΡΑΣ

PANSER GOAL PANHGYRIA 170115
Λευκή ισοπαλία στην Καβάλα και +2 η βαθμολογία για τον Πανσερραϊκό, που μένει μόνος πρώτος στην κορυφή, αφού επιβεβαιώθηκε το καλύτερο σενάριο για τα Λιοντάρια αυτή την αγωνιστική. Μια ισοπαλία που φέρνει τον Πανσερραϊκός στο +2 από την Καβάλα και στο +3 από τον Άρη Θεσσαλονίκης.
Από κει και πέρα η ήττα του Καμπανιακού στο Φιλώτα του έκοψε την ανοδική πορεία, ενώ δυο νίκες είχαμε για τις ομάδες του Έβρου καθώς το Σουφλί κέρδισε με 3-0 την Καστοριά και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης κέρδισε με 1-0 τον Ορφέα Ελευθερούπολης.
Τέλος ο Ακροπόταμος του δικού μας , Άκη Βάβαλη, δεν μπόρεσε να κερδίσει στα Γιαννιτσά παρά την υπεροχή που είχε, καθώς οι κίτρινοι δεν βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου είναι τα εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/01/2015

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ..................................0-4
Θεολόγου, Δεμερτζής, Κεσίσογλου (Πέλλας)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ...........................................2-1
Μελιτζανίδης, Παπαδάκης, Κελεσίδης (Ημαθίας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/01/2015

ΚΑΒΑΛΑ – ΑΡΗΣ...............................................................................0-0
Δραγάτης, Χριστάκογλου, Μαλανδρής (Χαλκιδικής)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ..............1-0
Γκουγκούδης, Γκαϊταντζής, Καμπούρης (Σερρών)

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ..........................................................3-0
Κουναλάκης (Ξάνθης), Δημητριάδης (Θράκης), Κούλα (Ξάνθης)

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ – ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ....................................................1-0
Βλιώρας, Τσάπραζης, Ακρίβος (Λάρισας)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ................................0-0
Παρχαρίδης, Ζήρδας (Δράμας), Μηναδάκης (Καβάλας)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ.............................0-0
Μπαϊραμίδης, Τζιουβάρας, Παπαδόπουλος (Κοζάνης)

Κατηγορία Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Κυριακή, 18 Ιανουάριος 2015 14:13

FC SERRES-TYΡΝΑΒΟΣ 0-1, ΟΔΥΝΗΡΗ ΗΤΤΑ

FC SERRES HTTA 180115

(Σκυμμένα κεφάλια μετά το τέλος του αγώνα για τους παίκτες της FC Serres)
Οδυνηρή ήττα για την ομάδα του Ντράγκαν Κοκότοβιτς, που έχασε από μια ομάδα με τους ίδιους στόχους, τον Τύρναβο, κατρακύλησε στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα(παρέα με τον Αιγινιακό, επόμενο αντίπαλο), ενώ μετά από 4 παιχνίδια με τον Σέρβο προπονητή στον πάγκο(3 πρωτάθλημα, 1 Κύπελλο), δεν έχει γευτεί ακόμη τη χαρά της νίκης.
Από την άλλη βάσει προγράμματος την ομάδα την περιμένει ένας πραγματικός "Γολγοθάς", καθώς στις 4 ερχόμενες αγωνιστικές, έχει 3 εκτός έδρας παιχνίδια αλλά και το ρεπό της(Αιγινιακός, ρεπό, Φωκικός, Λαμία).
Οι Σερραίοι παρουσιάστηκαν πολύ κατώτεροι του αναμενόμενου, για ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι, καθώς ήταν νωθροί και ασύνδετοι στο πρώτο ημίχρονο, μια εικόνα που βελτίωσαν στο Β΄ ημίχρονο, χωρίς όμως αυτό να είναι αρκετό, πέρα από τις όποιες ευκαιρίες δημιούργησαν για γκολ, αφού και πάλι δεν ξεπέρασαν την μετριότητα.
Οι φιλοξενούμενοι παρά τη νίκη τους δεν παρουσίασαν κάτι το ιδιαίτερο, είχαν κατά διαστήματα μια φλύαρη υπεροχή, αλλά εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία που τους παρουσιάστηκε από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και σημείωσαν ένα γκολ που ήταν αρκετό για να τους δώσει ένα τεράστιο τρίποντο. Ένα τρίποντο που τους δίνει βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Όλα αυτά σε ένα πολύ μέτριο παιχνίδι, με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Ένα παιχνίδι που διεξήχθη στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής, τελευταίας του πρώτου γύρου, σε ένα γήπεδο με λιγοστούς φιλάθλους στις κερκίδες.
Μέτρια η διαιτησία του Τζοβάρα(Δόσκορης, Δουδούμης)  από το σύνδεσμο Φθιώτιδας, άφησε με παράπονα και τις δυο ομάδες.

Φάσεις και γκολ

03' κάθετη πάσα του Τσιλούλη στον Λαζαρίδη που βγαίνει μόνος του προ του Πρίφτη αλλά κόβεται από τον Καραμανλή

Αναγνωριστικό παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις και χωρίς ρυθμό στο πρώτο 20λεπτο, με εξαίρεση την ευκαιρία των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά

25', η πρώτη φάση που ολοκληρώθηκε ήταν για τους φιλοξενούμενους, με τον Ποκόνγκ μέσα από την περιοχή και αριστερά να κάνει δυνατό σουτ που όμως πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

31', πολύ καλή ευκαιρία για την FC Serres, ο Χατζηδημητρίου έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και δεξιά, έπιασε δυνατό σουτ αλλά ο Πρίφτη το απέκρουσε σε κόρνερ

42', ΓΚΟΛ 0-1!!, ένα ολέθριο λάθος από τους αμυνόμενους μέσα στην περιοχή το εκμεταλλεύτηκε ο Όττα που με κοντινό σουτ έκανε το 0-1

49', δυνατό σουτ του Μαρίνου λίγο έξω απ' την περιοχή, αποκρούει εντυπωσιακά στη δεξιά του γωνία ο Πρίφτη

58', φάουλ κέρδισε ο Μαρίνου εκατοστά έξω από την μεγάλη περιοχή και αριστερά - μετά από κομπίνα, το σουτ εκτέλεσε ο ίδιος αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Στο Β ημίχρονο η FC Serres μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και δημιουργεί προϋποθέσεις για κάτι καλό

63', ο Λαζαρίδης μπήκε από δεξιά στη μεγάλη περιοχή, γύρισε τη μπάλα στον Μαρίνου αλλά αυτός δεν αντέδρασε γρήγορα και έχασε μια καλή ευκαιρία να ισοφαρίσει

66' διπλή αλλαγή για την FC Serres. Στη θέση του τραυματία Κοφοκώτσιου που αποχώρησε με το φορείο(αμαξίδιο) ο Κοντσίδης και στη θέση του Χατζηδημητρίου ο Ναστέφσκι

87', απευθείας φάουλ του Ναστέφσκι λίγο έξω απ' την περιοχή, εκπληκτική απόκρουση του Πρίφτη στην αριστερή του γωνία, κρατάει ανέπαφη την εστία του

92', με 10 ο Τύρναβος, αποβολή του Κυριάκου με δεύτερη κίτρινη

FC SERRES(Κοκότοβιτς Ν.): Κραβαρίτης, Κοφοκώτσιος(66' Κοντσίδης), Μερεσιώτης, Δέντσας, Χατζηδημητρίου(66' Ναστέφσκι), Κουκόλης, Σαββίδης, Λαζαρίδης, Μαρίνου, Τσιλούλης, Ελευθεριάδης(46' Κρεββατάς)

ΤΥΡΝΑΒΟΣ(Χαραλαμπίδης Α.): Πρίφτη, Κισκαμπάνης, Ποκόνγκ(75' Γεωργίου), Καραμανλής, Κυριάκος, Όττα(65' Αλεξίου), Χαλούλος, Παπασάββας(58' Μιλουτίνοβιτς), Λαμπρόπουλος, Παληγεώργος, Ντατίδης

Κατηγορία B' ΕΘΝΙΚΗ
NEOS SKOPOS 180115
Η τετράδα των μεταγραφών, που πραγματοποίησε η Διοίκηση της Δόξας Νέου Σκοπού, δείχνει με τον πιο εύγλωττο τρόπο ότι «Ασπρόμαυροι» ετοιμάζουν στον δεύτερο γύρο του Πρωταθλήματος, την μεγάλη τους αντεπίθεση  προκειμένου η ιστορική ομάδα να προλάβει το τρένο της ανόδου.
Η συγκεκριμένη τετράδα των ποδοσφαιριστών που την αποτελούν ο Βασίλης Τσαρούχας( ΑΕ Χρυσού), Τσώνης Νίκος(ΑΕ Χρυσού), Κώστας Πετρίδης(Καρπερή), Κεβάνι Ίλμε(Πήγασος), αγωνίζονταν τα τελευταία χρόνια σε ομάδες της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών και σίγουρα μπορούν να συμβάλλουν αποφασιστικά στο επάνοδο της Δόξας στα ψηλότερα του Σερραϊκού ποδοσφαίρου.

EPSS FASH 2Παρακολουθήστε Λεπτό προς Λεπτό την εξέλιξη των αγώνων που διεξάγονται για τα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών σήμερα Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015 και ξεκινούν στις 3:00 μμ:

Kάντε ανανέωση πατώντας F5 ή με τον κλασσικό τρόπο(Enter).

* Με μαύρο χρώμα σε εξέλιξη, χωρίς γκολ ...

** Τα γκολ με κόκκινο

*** Με γαλάζιο τα τελικά αποτελέσματα...

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ...

Error: No articles to display

O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

« Αύγουστος 2017 »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30