Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Τετάρτη, 15 Νοεμβρίου 2017
Πέμπτη, 16 Νοεμβρίου 2017 00:50

«ΟΙΚΟΝΟΜΕΙΑ 2017»… ΣΑΒ & ΚΥΡ 18 & 19 / 11…

Για 34η συνεχή χρονιά το τμήμα κολύμβησης  του Μ.Γ.Σ.  Πανσερραϊκός διοργανώνει στις 18 και 19 Νοεμβρίου 2017 τα 'ΌIΚΟΝΟΜΕIΑ" 2017, τους κολυμβητικούς αγώνες προαγωνιστικής και αγωνιστικής κατηγορίας. 
 
Αναλυτικά η επίσημη ανακοίνωση:
 
«ΟΙΚΟΝΟΜΕΙΑ»  2017
Το τμήμα κολύμβησης  του Μ.Γ.Σ.  Πανσερραϊκός διοργανώνει στις 18 και 19 Νοεμβρίου 2017  για 34η συνεχόμενη χρονιά τους κολυμβητικούς αγώνες προαγωνιστικής και αγωνιστικής κατηγορίας με την ονομασία 'ΌIΚΟΝΟΜΕIΑ" 2017  αφιερωμένους στη µνήµη του αείμνηστου προέδρου µας  Γ. OIKONOMOY. 
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κλειστό κολυμβητήριο  Σερρών, µε ηλεκτρονική χρονομέτρηση και σύµφωνα µε τους κανονισμούς της F.I.N.A. 
 
Πρόγραμμα αγώνων:
Προαγωνιστική  κατηγορία
Σάββατο  πρωί                   ώρα   09:30
Τελετή επίσημης έναρξης ώρα   16:45
Σάββατο  απόγευμα           ώρα   17:00
 
Αγωνιστική  κατηγορία
Κυριακή πρωί                      ώρα   10:30
Κατηγορία ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Στο γήπεδο «Πέτρος Θεοδωρίδης» στην περιοχή Αεροδρομίου, ο Απόλλων Παραλιμνίου πήρε εύκολα την πρόκριση με 5-0, με την ομάδα της Serres 1800,  να το παλεύει όσο μπορούσε κόντρα σε έναν αντίπαλο που αγωνίζεται δυο κατηγορίες παραπάνω.
Τα γκολ:
 
12', 0-1: Ρούμπος
70', 0-2: Τάντιτς
82', 0-3: Μουτεσίδης
87', 0-4: Φιλέντας
89', 0-5: Φιλέντας
 
SERRES 1800(N. Κουζουτζίδης): Κατζίβελος, Αναγνωστίδης, Στεργιάδης, Παυλίδης, Τυχάλας, Λάππας, Χαλκίδης, Αγγελακάς, Ρούμπος, Κουκούτσης, Μαλαδάκης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Π. Δημητρίου): Σαββίδης, Πολυζωίδης, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου(46' Kλειτσιώτης), Στεργίου(71' Τάντιτς), Ρούμπος(75' Μουτεσίδης), Μεταλλίδης, Λιάρας(55' Ανθουλάκης), Φιλέντας
KERAMARIS SELI
 
Κατηγορία ΕΠΣΣ
Ο Γιώργος Μιχαηλίδης από τον σύνδεσμο Βοιωτίας θα σφυρίξει το παιχνίδι του Πανσερραϊκού την προσεχή Κυριακή 19 Νοεμβρίου, στη Λάρισα με τον τοπικό Απόλλωνα. 
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής είναι το εξής:
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 18/11 – 15:00
ΤΡΙΚΑΛΑ - ΟΦΗ
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτικής Αττικής), Παπαδημητρίου (Θεσσαλίας)
4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 19/11 – 15:00
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ
Διαιτητής: Πουλήμας (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας), Σκορδίλης (Κέρκυρας)
4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΡΗΣ
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Πριόνας (Εύβοιας)
4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ - ΣΠΑΡΤΗ
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)
Βοηθοί: Γκοτσόπουλος (Αχαΐας), Θανασιάς (Ηπείρου)
4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)
ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
Διαιτητής: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Καλλής (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Κακριδής (Πειραιά)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
Διαιτητής: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)
Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας), Βρούζος (Πιερίας)
4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Καρακώστας (Λάρισας)
4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ
Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Νταβέλας (Μακεδονίας)
4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
 
Κατηγορία ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ
Σερραϊκό διαιτητικό τρίο που ηγείται ο Πασχάλης Τρακαλιάνης με βοηθούς τους Χρήστο Κρυωνά και Αχιλλέα Αναστασιάδη, ορίσθηκε από την ΚΕΔ, να σφυρίξει το Σερραϊκό ντέρμπι της Γ’ Εθνικής(1ος όμιλος), ανάμεσα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου και τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής.
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 7ης αγωνιστικής:
 
ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ – Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
Διαιτητές: Δρακίδης, Δημητριάδης, Δανδανίδης (Θράκης)
 
ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΕΛΠΙΔΑ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ
Διαιτητές: Γεωργιτσόπουλος, Ραβικάλης, Οικονομίδης (Δράμας)
 
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ
Διαιτητές: Σιδηρόπουλος, Διαμάντης, Κίτσος (Έβρου)
 
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ – ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ
Διαιτητές: Κιγιτζή, Τζιώτζιος (Θράκης), Κηλικιώτης (Ξάνθης)
 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – Μ. ΑΛΕΞΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ
Διαιτητές: Τρακαλιάνης, Κρυωνάς, Αναστασιάδης (Σερρών)
 
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΔΟΞΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ
Διαιτητές: Τσαλουχίδης, Κωτούλας, Ζιγκερίδης (Κιλκίς)
Κατηγορία ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΦΩΤΟ: ο Ματίγια Τάντιτς προσπαθεί να ξεφύγει από τους αντιπάλους του στον σημερινό αγώνα Serres 1800-Aπόλλωνα Παραλιμνίου που έληξε με νίκη της ομάδας του με 5-0...

Το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Σερρών πήρε ο Απόλλων Παραλιμνίου, που κέρδισε με 5-0 την Serres 1800.

Τα γκολ:

12', 0-1: Ρούμπος
70', 0-2: Τάντιτς
82', 0-3: Μουτεσίδης
87', 0-4: Φιλέντας
89', 0-5: Φιλέντας

Την μεγάλη πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣΣ πήρε ο Πανσουλιακός που αγωνίζεται στην Επίλεκτη κατηγορίας, καθώς κέρδισε στην διαδικασία των πέναλτι με 3-2 την ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Καρπερής, που αγωνίζεται στην Γ' Εθνική. Ο κανονικός αγώνας αλλά και η παράταση έληξαν χωρίς να σημειωθεί κάποιο τέρμα.

 Πέναλτι: 

Πανσουλιακός:

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής:  

Η σειρά των πέναλτι

1. Μπάρδας, Δοκάρι

1. Λεωνίδας, 1-0
................................................

2. Γκόγκας, 1-1

2. Τσιακμάκης, 2-1,
..................................................

3. Αγγελίδης, 2-2

3. Σακκάς, άουτ
.................................................

4. Ζάντσιος απέκρουσε ο Μαδένης

4. Αργυρίου, 3-2 
..................................................

5. Μπίντσης, άουτ

 

 

 

Κατηγορία ΕΠΣΣ

…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Απρίλιος 2020 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 07 & 08/3 -15:30

Μαρ 07, 2020

ΕΠΣΣ: ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 07 & 08/3 -15:30

Οι ορισμοί των διαιτητών των πρωταθλημάτων ΕΠΣ Σερρών για το Σαββατοκύριακο...