Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Κυριακή, 20 Ιανουάριος 2019
Η χαρά από την λύπη στον αθλητισμό απέχει μόλις μια στιγμή! Οι Ίκαροι μερικά δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του αγώνα στην Γέφυρα, κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους (61-58), όμως ένα φάουλ σχεδόν στην εκπνοή και τρεις εύστοχες βολές των γηπεδούχων, έστειλαν το ματς στην παράταση, όπου εκεί οι Ίκαροι που δεν έχουν πολλές λύσεις από τον πάγκο φέτος, δεν άντεξαν και έχασαν με σκορ 69-66. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα αλλά πρέπει κάποια στιγμή να έρθουν κρίσιμες νίκες!

Ο ΑΓΩΝΑΣ:
Η Σερραϊκή ομάδα ξεκίνησε νωθρά, φανερά επηρεασμένοι και ψυχολογικά από τις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο οι γηπεδούχοι που εκτοπίζοντας με παγίδες τον Γιάννη Κακιούζη και ευστοχώντας σε σουτ τριών πόντων, εκτροχίασαν τους Ικάρους φτάνοντας σε μια διαφορά 19-9 περίπου στα μισά του δεκαλέπτου. Οι παίκτες όμως του Κώστα Σίσκου, μπορεί να υστερούν σε τρίποντα ή νίκες ψυχολογίας, δεν έχουν ξεχάσει όμως και τα βασικά του μπάσκετ… έσφιξαν λοιπόν την άμυνα και στο φινάλε με ένα σερί 5-0 μείωσαν σε 19-14 το δεκάλεπτο.
Στην Β΄ περίοδο, ο coach Σίσκος κράτησε λίγο παραπάνω στον πάγκο τον Γιάννη Κακιούζη για να ηρεμήσει και να διαβάσει το ματς καλύτερα, αφήνοντας στο παρκέ τον Γκούτζια, που ήταν ορεξάτος και βοήθησε με καλάθια μέσα από την ρακέτα, ώστε να αντεπιτεθούν οι «κυανοκίτρινοι». Πράγματι, το 24-18 στο 15’, ανατράπηκε πλήρως, με την είσοδο των «μικρών» (Κάτος-Δάλα-Μπάμπης) με 2 τρίποντα από Σιδερίδη και Δαλαγκόζη, ενώ στην εκπνοή ο Γιάννης… «κάπνισε» ακόμα ένα τρίποντο, δίνοντας προβάδισμα με δυο πόντους, στους Ικάρους 33-31.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τον Δαλαγκόζη και τον Γεωργιανό να οδηγούν σοβαρά τους Ικάρους, ενώ ο Γιάννης μπήκε με φόρα και έδινε τις δικές του βοήθειες σε άμυνα και επίθεση. Η διαιτησία, ξαναχτύπησε σε ακόμα ένα ματς, με τους ρέφερι να δίνουν εύκολα φάουλ στους Ικάρους και να οδηγούν με αυτόν τον τρόπο τους παίκτες της Γέφυρας στην γραμμή των βολών για να σκοράρουν. Με ακόμα ένα buzzer beater όμως, ο Δαλαγκόζης, μείωσε το σκορ από 51-57 σε 51-50, κλείνοντας έτσι το δεκάλεπτο.
Στην τελευταία περίοδο οι Ίκαροι έλεγχαν πλήρως το ματς και η πρώτη νίκη μετά από καιρό έμοιαζε δική τους. Γεωργιανός, Γιάννης και Φώτογλου κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό με κερδισμένο αντιαθλητικό φάουλ του Μπάμπη να προηγηθούν 61-58, όμως τρεις εύστοχες βολές του Αποστολίδη, ισοφάρισαν το ματς. Στα τελευταία 10’’ έγινε πεντακάθαρο φάουλ σε προσπάθεια του Κακιούζη για δίποντο που δεν δόθηκε, ενώ το τελευταίο –υπό πίεση- σουτ από τον ίδιο δεν κατέληξε σε καλάθι.
Στην 5λεπτη παράταση οι Ίκαροι ευστόχησαν για το 61-63 αλλά από εκεί και πέρα, το άγχος και η κούραση, οδήγησαν τους Σερραίους σε συνεχόμενα λάθη και άστοχα σουτ, ενώ από την άλλη πλευρά οι παίκτες της Γέφυρας με την βοήθεια και του κόσμου τους, ήταν πιο εύστοχοι. Το τελικό σκορ 69-66 άφησε μια πικρή γεύση στους Ικάρους που παλεύουν κάθε ματς αλλά λείπει το κάτι για να δώσει τις νίκες που χρειάζεται η ομάδα για να ανεβεί βαθμολογικά.

ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ:
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 31-33, 51-59, 61-61 (κ.δ.) 69-66 (παράταση)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ(Αλμπάνης): Πουλιανίτης 7, Καραγιαννάκης, Ψευτόγκας 7(1), Καταβαίνης 5, Αποστολίδης 12, Ζιάκας 4, Κουτουξίδης 2, Σιώμος 6, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 18, Παπαδόπουλος 8(1)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ(Σίσκος): Γεωργιανός 12 (2) Δαλαγκόζης 14(4), Κουτσοκώστας 2,Γκούτζιας 8,Καραμπέκης 7 (1), Θολιώτης 5 (1).Φώτογλου 8, Κακιούζης 10(1), Κάτος, Σιδερίδης.

Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ

ΦΩΤΟ:  Αλέξης Αβράμης και Δαμιανός Τριανταφύλλου διεκδικούν με πάθος την μπάλα σε έναν άριστο αγωνιστικό χώρο, αφού οι άνθρωποι του Παραλιμνίου είχαν φροντίσει οι μεγάλες ποσότητες χιονιού που κάλυπταν το τερέν, να μεταφερθούν έξω από τον αγωνιστικό χώρο...

Κατηγορία Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Εμφανώς ικανοποιημένος από την εμφάνιση του Πανσερραϊκού στο β’ μέρος, ο τεχνικός της ομάδας Ηλίας Εγγονίδης μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του:
«Θέλαμε να... ξεπλένουμε την ντροπή για το αποτέλεσμα με το Καλαμπάκι. Λέγαμε όλες αυτές τις μέρες να μπούμε με ψυχολογία και δυνατά. Δυστυχώς στο α’ μέρος είχαμε το… σύνδρομο του Καλαμπακίου. Ευτυχώς καταφέραμε και μειώσαμε σε καθοριστικό σημείο. Στο β’ μέρος η ομάδα που παρουσιάστηκε ήταν εντελώς διαφορετική και αυτή την ομάδα θέλουμε να βλέπουμε και ευτυχώς γυρίσαμε το αποτέλεσμα και κερδίσαμε. Διάθεση υπάρχει απ’ όλους αλλά αυτό το αποτέλεσμα στο Καλαμπάκι μας… ταρακούνησε. Θα πρέπει να συνεχίσουμε με εμφανίσεις όπως του β’ μέρους γιατί αν παρουσιαστούμε πάλι όπως το α’ μέρος, θα έχουμε πισωγύρισμα. Ακολουθεί ένα ματς πάρα πολύ δύσκολο απέναντι στον Αλέξανδρο Κιλκίς, η οποία είναι μια αμυντικογενής ομάδα και περιμένουμε ένα κλειστό παιχνίδι. Αλλά επαναλαμβάνω αν παρουσιαστούμε όπως στο β’ μέρος δεν φοβάμαι κανέναν αντίπαλο».

ΔΙΓΚΑΣ: «ΤΠ ΜΑΤΣ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΕΙΚΟΝΕΣ»
Στο γκολ που δέχθηκε η ομάδα του στην εκπνοή του α’ μέρους κάτι που έβαλε τον Πανσερραϊκό στο παιχνίδι αλλά και στις εμφανίσεις των δύο ημιχρόνων στάθηκε ο τεχνικός του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, Γιώργος Δίγκας.
Αναλυτικά:
«Συγχαρητήρια στον Πανσερραϊκό για τη νίκη. Το ματς είχε δύο εικόνες για μας, ελέγχαμε το ματς στο α’ μέρος, ενώ στο β’ μέρος δεν μπορέσαμε να ανταπεξέλθουμε. Σίγουρα αν πηγαίναμε στα αποδυτήρια με το 0-2 τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Είμαι καινούργιος στην ομάδα και θα πρέπει να αλλάξουμε κάποια πράγματα».

Έχοντας από ένα ημίχρονο ο Πανσερραϊκός κατάφερε να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα επικρατώντας του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με το επιβλητικό 5-2, λίγες μέρες μετά το ηχηρό… χαστούκι από το Καλαμπάκι και να «ανασάνει» βαθμολογικά. Η ομάδα του Ηλία Εγγονίδη, θύμισε κάτι από την… πρόσφατη ήττα και εμφάνιση στο Καλαμπάκι καθώς στο α’ ημίχρονο μπήκε μουδιασμένη, αδιάφορη και χωρίς να γίνει απειλητική στην εστία του Εθνικού. Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι, στάθηκαν καλά αμυντικά για 45 λεπτά, καταφέρνοντας να προηγηθούν στο σκορ με τους Μαλτέζο στο 21’ και Δεδελούδη στο 36’ «παγώνοντας» το ήδη παγωμένο λόγω καιρικών συνθηκών Δημοτικό γήπεδο Σερρών. Οι Σερραίοι προς το τέλος του α’ μέρους πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν με τον Κονταξή στο 45’ μπαίνοντας στα αποδυτήρια με το 1-2.

Μονόλογος στη συνέχεια…

Στο β’ μέρος και με τις οδηγίες του Ηλία Εγγονίδη στα αποδυτήρια, ο Πανσερραϊκός «ξύπνησε», άρχισε να πιέζει την αντίπαλη άμυνα και να προσφέρει απολαυστικό ποδόσφαιρο με πρωταγωνιστές τους Κονταξή, Ομπόσου να δημιουργούν και τους Παπαβασιλείου, Γκούρτσα να εκτελούν!. Στο 56’ ο Κονταξής, από τους πιο δραστήριους παίκτες των «λιονταριών», με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2. Η πίεση ήταν «καταιγιστική» στη συνέχεια του αγώνα, με τον Παπαβασιλείου να κάνει την ολική ανατροπή στο 70’ με πλασέ ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια και πάσα του Ομπόσου, ενώ δύο λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Γκούρτσα να πετύχει το πρώτο του γκολ με τον Πανσερραϊκό φέτος (καθότι χειμερινό μεταγραφικό απόκτημα) με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κονταξή, ενώ το σκορ έκλεισε στο 5-2 και πάλι ο Παπαβασιλείου με πλασέ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ…
21’ ΓΚΟΛ! 0-1! Πλασέ του Μαλτέζου μέσα από την περιοχή, ο Εθνικός ανοίγει το σκορ.
29’ Κεφαλιά του Καστριτσέα ο Μπαμπλής απέκρουσε σε κόρνερ.
30’ Κεφαλιά του Ομπόσου η μπάλα ελάχιστα άουτ.
36’ ΓΚΟΛ! 0-2! Ο Εθνικός «παγώνει» για τα καλά τις Σέρρες, με τον Δεδελούδη να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του.
39’ Φάουλ του Παπαβασιλείου, ο Μπαμπλής απέκρουσε σε κόρνερ.
45’ ΓΚΟΛ! 1-2! Ο Πανσερραϊκός μειώνει το σκορ με τον Κονταξή και μπαίνει στα αποδυτήρια με αλλαγμένη ψυχολογία.
50’ Ο Παπαβασιλείου πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.
56’ ΓΚΟΛ! 2-2! Ο Κονταξής με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή ισοφαρίζει το ματς!
57’ Σουτ του Γκούρτσα, μπλόκαρε ο Μπαμπλής.
61’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Γκούρτσα να βγαίνει μόνος με τον Μπαμπλή αλλά σε ετοιμότητα απέκρουσε το πλασέ του ο τελευταίος.
67’ Σουτ του Πέτρου η μπάλα άουτ.
70’ ΓΚΟΛ! 3-2! Ο Ομπόσου κάνει την σέντρα, ο Παπαβασιλείου το πλασέ από το ύψος του πέναλτι και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
72’ ΓΚΟΛ! 4-2! Ο Κονταξής βγάζει ωραία σέντρα και ο Γκούρτσας με κεφαλιά στέλνει για τέταρτη φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Εθνικού.
80’ ΓΚΟΛ! 5-2! Ο Παπαβασιλείου με πλασέ «κλείνει» τον… χορό των γκολ!

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Η. Εγγονίδης): Στεφανίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κούτλας, Κεχαγιάς (76’ Πέτρου), Κονταξής (85’ Σαρέγκος), Ζιώγας (57’ Πέτρου), Παπαβασιλείου, Γκούρτσας, Ομπόσου (86’ Μπίλης)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ(Γ. Δίγκας): Μπαμπλής, Δουρουγιδένης, Λυμπέρης, Σωτηράκης, Γκουντενούδης, Κούλας (81’ Αντωνιάδης), Λίτσιος (58’ Τσαπάνης), Μαλτέζος (76’ Μαρασλής), Γκαϊτατζής, Γκαβανόζης, Δεδελούδης (64’ Καρακασίδης)

Ανώτερος ο Απόλλων Παραλιμνίου στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κέρδισε δίκαια τον Εθνικό Σιδηροκάστρου στο σημερινό Σερραϊκό ντέρμπι επιπέδου Γ’ Εθνικής και διεύρυνε κι άλλο την απόσταση του, στο +9, από το γκρουπ των ομάδων που υποβιβάζονται, εκεί όπου μένει καθηλωμένη η ομάδα της Σιντικής μετά και το σημερινό αρνητικό αποτέλεσμα.
Οι φιλοξενούμενοι από την μεριά τους κατέβαλαν φιλότιμες προσπάθειες και προσπάθησαν όσοσ ακόμη(76') το σκορ ήταν στο εύπλαστο 1-0 να φτάσουν στην ισοφάριση όμως δεν κατάφεραν να γίνουν επικίνδυνοι.
Σε ένα παιχνίδι μέτριο σε γενικές γραμμές που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Τα εύσημα όμως παίρνουν και οι άνθρωποι του Απόλλωνα που κατάφεραν παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν τις τελευταίες ημέρες να έχουν το γήπεδο σε άριστη κατάσταση και να επιτρέψουν στους λιγοστούς φίλους των δυο ομάδων να δουν το ντέρμπι να διεξάγεται σε ποδοσφαιρικές συνθήκες.

Το φιλμ του αγώνα
12’ σουτ του Μουτεσίδη απ’ το ημικύκλιο, η μπάλα ψηλά πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι
14’ παράλληλη επικίνδυνη σέντρα του Τάκα από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι και προ του επερχόμενου Λιάρα, ο Πετρίδης αποκρούει σε κόρνερ
20’ φάουλ του Μουτεσίδη λίγο έξω απ’ την περιοχή κι αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι του Γαβριηλίδη
29’ ΓΚΟΛ!!! 1-0 αυτογκόλ ο Τσεμπερίδης. Ο Μουτεσίδης εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, πολύ μπροστά από το πρώτο δοκάρι πετάχτηκε ο Τάκας, έπιασε γυριστή κεφαλιά, αυτή βρήκε σε σώματα αμυνόμενων, τελευταία στον Τσεμπερίδη, ξεγέλασε τον Γαβριηλίδη και κατέληξε στα δίχτυα του
30’ σουτ του Μουτεσίδη μέσα απ’ την περιοχή κι αριστερά, η μπάλα ψηλά άουτ
37’ επικίνδυνη παράλληλη σέντρα από δεξιά του Μουτεσίδη, μόνος προ του Γαβριηλίδη ο Τάκας επιχειρεί προβολή, δε βρίσκει τη μπάλα όμως και χάνει μια μοναδική ευκαιρία για γκολ
46’ σουτ του Τσιντσάρη απ’ το ημικύκλιο, η μπάλα βρίσκει σε πόδι αμυνόμενου και περνάει λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι του Γουναρίδη
57’ σέντρα από αριστερά του Τάκα, σύγχυση στα καρέ των φιλοξενούμενων μετά την ασθενή απόκρουση του Γαβριηλίδη, αλλά διαδοχικά οι Καρυοφύλλης και Μουτεσίδης δεν μπορούν να πλασάρουν σωστά και χάνεται μια καλή ευκαιρία
61’ δυνατό μακρινό σουτ του Δ. Τριανταφύλλου, μπλοκάρει ο Γαβριηλίδης
63’ σουτ του Ζιγκερίδη μέσα απ’ την περιοχή και δεξιά, αποκρούει ο Γαβριηλίδης
69’ σουτ του Τοπάλ απ’ το ημικύκλιο, η μπάλα περνάει λίγο άουτ
71’ ωραία προσπάθεια του Σιψή, απέφυγε τον προσωπικό του φρουρό, αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Ράτσικα και ήταν εύκολη υπόθεση για τον Γαβριηλίδη
75’ πέναλτι εις βάρος του Σιδηροκάστρου, όταν μετά από σέντρα που έγινε μέσα στην περιοχή ο Τσιατμάς τράβηξε αγκαλιάζοντας τον Ζιγκερίδη και ο διαιτητής έδειξε την εσχάτη των ποινών
76’ ΓΚΟΛ!!! 2-0 ο Μουτεσίδης. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Μουτεσίδης κι έκανε το 2-0
78’ δυνατό μακρινό σουτ του Αβράμη, μπλοκάρει σταθερά ο Γουναρίδης
Εύκολο το έργο για το διαιτητικό τρίο από την Δράμα(Χορόζογλου, Ραβικάλης, Κοτανίδου)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Δ. Τριανταφύλλου(67’ Σιψής), Τάκας, Κουτζαβασίλης, Δέντσας(79’ Μεταλλίδης), Μερεσιώτης, Λιάρας, Νικολαΐδης(54’ Αμπντουλαγιέ), Ζιγκερίδης, Β. Καρυοφύλλης, Μουτεσίδης(84’ Ι. Καρυοφύλλης)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ(Σ. Καρυπίδης): Γαβριηλίδης, Ι. Τσιντσάρης, Πετρίδης(65’ Παρούκας), Τσιατμάς, Κ. Σαμαράς, Τοπάλ, Γέρμανλης(55’ Βεντούζης), Καραχάλιος(57’ Ράτσικας), Γεράκης, Τσεμπερίδης(79’ Ν. Σαμαράς), Αβράμης

Παρακολουθείστε Λεπτό Προς Λεπτό όλα τα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής του Α' ομίλου της Γ΄Εθνικής που διεξάγονται σήμερα Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019, στις 15:00.
PAPOYTSIS PJ ESO
Αναλυτικά:

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/1 - 15:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ....2-0 (1-0)
Σκόρερ: 29' (αυτ.) Τσεμπερίδης, 76'(π) Μουτεσίδης
Διαιτητές: Χορόζογλου, Ραβικάλης, Κοτανίδου(Δράμας)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ – ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ....0-2 (0-1)
Σκόρερ: 33' Βαλαβανόπουλος, 88' Μαρκόπουλος
Διαιτητές: Αγγελάκης, Τυριακίδης, Φράγιος(Μακεδονίας)
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ – ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ....3-0 (0-0)
Σκόρερ: 65', 74' Μουδούρογλου, 80' Ελέζι
Διαιτητές: Χαψάς(Σερρών), Παστιάδης(Δράμας), Σάκκος(Σερρών)
ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ – ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ....1-0 (0-0)
Σκόρερ: 86' Ψεμματάς
Διαιτητές: Κεφαλάς(Σερρών), Βερνέζης, Δεδονάκης (Καβάλας)
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ....2-1 (1-0)
Σκόρερ: 28' Αγαθαγγελίδης, 82'(π) Προβατίδης - 88' Ξαντινίδης
Διαιτητές: Τεβεκέλης, Αϊναλής, Νταβέλας(Μακεδονίας)
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ....5-2 (1-2)
Σκόρερ: 45', 55' Κονταξής, 70', 82' Παπαβασιλείου, 74' Γκούρτσας - 21' Μαλτέζος, 38' Δεδελούδης
Διαιτητές:Τακίδης, Χαραλαμπόπουλος, Ιωαννίδης(Κιλκίς)
ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΥΛΗΣ....1-2 (0-1)
Σκόρερ: 67' Θεοδοσιάδης - 32' Μελισσόπουλος Αλ., 71' Γκουτσίδης
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος(Φλώρινας), Δεμερτζής, Δέλλιος(Πέλλας)

STUDIO FOTO KLIK
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…