Προβολή άρθρων κατά ημερομηνία: Κυριακή, 27 Ιανουάριος 2019
Κυριακή, 27 Ιανουάριος 2019 21:51

ΣΤΟΝ ΑΕΤΟ ΟΡΦΑΝΟΥ Ο ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΗΣ!!!

Στον Αετό Ορφανού Καβάλας θα συνεχίζει την ποδοσφαιρική του καριέρα ο Νίκος Γεράκης. Ο Σερραίος επιθετικός αγωνίστηκε σήμερα για τελευταία φορά με την φανέλα του Εθνικού Σιδηροκάστρου και αναχώρησε για την ομάδα της Καβάλας, αφού καλείται να καλύψει το κενό που άφησε η μετακίνηση στον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, του σέντερ φορ του Αετού, Γιώργου Παυλίδη, πρώτου σκόρερ του Α’ ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Ο 24χρονος κεντρικός επιθετικός, Νίκος Γεράκης, την περσινή χρονιά αγωνίσθηκε με τα χρώματα της Ελπίδας Σκουτάρεως, σημειώνοντας 3 γκολ, ενώ το 2016-17 αναδείχθηκε Πρωταθλητής Σερρών με τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής, σημειώνοντας 21 γκολ.

Κατηγορία Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Απόλλων Παραλιμνίου στο Δημοτικό γήπεδο Χρυσούπολης με τον κεραυνό Πέρνης. Σε ένα αγωνιστικό χώρο που οι έντονες βροχοπτώσεις που ακολούθησαν τις χιονοπτώσεις τον μετέτρεψαν σε βούρκο.
Οι γηπεδούχοι που μπήκαν πιο δυνατά ευτύχησαν στο 15’ να προηγηθούν με πλασέ του Μπαντάνη.
Στο 45΄αποβλήθηκε ο Καλτσάς και με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου η ομάδα του Παραλιμνιου, θέλησε να εκμεταλλευτεί αυτό το δώρο. Πραγματικά μπήκε πολύ ορεξάτη στον αγωνιστικό χώρο, που όμως είχε επιβαρυνθεί ακόμη περισσότερο δυσκολεύοντας τις προσπάθειές των Σερραίων.
Τελικά λίγο πριν τη λήξη έσωσε την παρτίδα, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει όταν μετά από σέντρα του Δαμιανού Τριανταφυλλου η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Λεγάτου και κατέληξε στα δίχτυα ανήμπορου να αντιδράσει Ψαρρά.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ: Ψαρράς, Μπαντάνης, Μπουλγκούρας(92’ Παναγιώτου), Μαρκάκης, Κωνσταντάρας, Παυλίδης, Χατζηκυριάκου(87’ Χιονίδης), Λάσπατζης, Γεωργιάδης(60’ Τσάκωνας), Τζιβανόπουλος(45’ Λεγάτος), Καλτσάς.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Δ. Τριανταφύλλου, Τάκας, Μερεσιώτης, Κουτζαβασίλης, Κ. Τριανταφύλλου(78' Γκόλιας), Νικολαΐδης(46' Β. Καρυοφύλλης), Λιάρας, Ντιαλό(67' Τσαούσης), Μουτεσίδης, Σιψής(58' Ζυγκερίδης).

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Ζορζ Ομπόσου ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ, ο Πανσερραϊκός πανηγύρισε τη νίκη στην Ξάνθη επί της Ασπίδας με 2-0 και παράλληλα την επιστροφή του στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από διακοπή… μιας αγωνιστικής (0-0 με Αλέξανδρο Κιλκίς).
Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, ο αγώνας άνετα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί «λασπομαχία», με τους «κόκκινους» να στέκονται όρθιοι και να κερδίζουν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Όπως γίνεται αντιληπτό, οι φάσεις ήταν ελάχιστες και όχι σοβαρές στις δύο εστίες με τον Πανσερραϊκό στις δύο καλές στιγμές που του παρουσιάστηκαν να δείχνει την απαιτούμενη σοβαρότητα και να τις τελειώνει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Για άλλη μια φορά ο παράγοντας κούραση έπαιξε σημαντικό ρόλο στην προσπάθεια των Σερραίων παικτών οι οποίοι μπορεί να πραγματοποίησαν την καλύτερη δυνατή εμφάνιση, όμως ήταν ουσιαστικοί, πανηγυρίζοντας στο τέλος το τρίποντο.

Διαιτητές: (Γεωργιτσόπουλος (Δράμας), Δημητριάδης, Καραγιάννης της ΕΠΣ Θράκης)
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ(Χ. Σαμαράς): Παπαγεωργίου, Σαμαράς, Ζωτός, Νικολούδης, Μερακλής, Χατζηπαπάς, Κυριαζίδης, Δογανίδης, Χριστοφορίδης, Παπαδόπουλος, Σαβόγλου
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Η. Εγγονίδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Μακούσης(46’ Κονταξής), Καστριτσέας, Κούτλας, Πολύζος(85’ Μπίλης), Αποστολόπουλος, Κεχαγιάς, Παπαβασιλείου(60’ Παπαδόπουλος), Γκούρτσας(80’ Ζώβλικας), Ομπόσου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης–Ορφέας Ξάνθης

Ο πρώτος από τους 8 εντός έδρας τελικούς των Ικάρων, κερδήθηκε και μάλιστα με άνεση και διαφορά! Η Σερραϊκή ομάδα που μετρούσε τόσες σερί ήττες (7), όσες πριν 6 σεζόν και τον υποβιβασμό από την Α2, επιτέλους πήρε βαθμολογική ανάσα! Απομένουν ακόμα 7 ματς-τελικοί εντός έδρας που οι Ίκαροι οφείλουν να κερδίσουν ένα θέλουν να παραμείνουν στην κατηγορία! Το σίγουρο είναι ότι η ομάδα είχε σφυγμό και σε άλλα ματς, όμως δεν κέρδιζε, το πρώτο βήμα έγινε, μένει να δούμε και την συνέχεια!

Ο ΑΓΩΝΑΣ:
Στην πρώτη περίοδο οι Ίκαροι μπήκαν φουριόζοι και αποφασισμένοι για την τελική έκβαση του αγώνα, πριν καλά-καλά ολοκληρωθεί η πρώτη περίοδος! Η άμυνα ήταν ατσάλι, ο αντίπαλος χαμένος στα προβλήματα του και στον τρελό ρυθμό των «κυανοκίτρινων» με τους Κακιούζη και Θολιώτη να εκτελούν εύστοχα κάθε προσπάθεια στην επίθεση και το τελικό 19-11 να βάζει τις σωστές βάσεις για την πρώτη νίκη σε εφτά αγώνες!
Στην Β΄ περίοδο, η ομάδα του coach Κοντογιάννη, άλλαξε στυλ παιχνιδιού και επιχείρησε να παίξει περισσότερο από μέσα, δημιουργώντας ρήγματα στην ρακέτα των Ικάρων. Οι Περουλης και Νικας μείωσαν μέχρι τους 5 αλλά αυτό δούλεψε ελάχιστα,  με τον Γιάννη να παίρνει ρόλο «4», όπως σχεδόν σε όλη του την μεγάλη καριέρα στην Α1 και τον Γκούτζια στο 5, εναλλάξ με τον Παπαδόπουλο. Τα σουτ μπήκαν από Γεωργιανό και Δαλαγκόζη, και το ημίχρονο έληξε στο +11, 33-22.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Φαίακα έκαναν ένα γρήγορο 4-0 αλλά μέχρι εκεί. Το σκληρό τους παιχνίδι, που έβγαλε εκτός για λίγα λεπτά τον Γεωργιανό με βαθύ σκίσιμο στην μύτη και τον Φώτογλου με ελαφρύ χτύπημα, δεν έπιασε τόπο, αφού η διαιτησία… αυτή την φορά ήταν κανονική και οι νεαροί Κατος-Σιδεριδης-Δαλαγκοζης, δεν… μάσησαν, οργανώνοντας και εκτελώντας την κατάλληλη στιγμή όπως πρέπει. Καραμπέκης και Κακιούζης «διόσκουροι» στο σκοράρισμα με τους Γκουτζια-Κουτσοκωστα σκληρούς στα ριμπάουντ και τις μονομαχίες. Το 55-40 στο φινάλε έδειχνε επιτέλους νίκη.
Στην τελευταία περίοδο οι Ίκαροι δεν πιέστηκαν από τον αντίπαλο τους που είχαν νοκ αουτ τον Σερραίο Γρίψιο από την αρχή συν τον Ταουσανη στη συνέχεια, επομένως η κούραση και η ταλαιπωρία από το ταξίδι έπαιξε τον ρόλο της και η διαφορά μάλιστα σε κάποιο σημείο έφτασε και του 18 πόντους. Ο Φαίακας προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, που ίσως παίξει ρόλο στον β΄ γύρο αλλα οι Κακιούζιδης, Σιδερίδης και Φώτογλου, κράτησαν τους Σερραίους και το τελικό σκορ έκλεισε με +14 72-58.
Οι Ίκαροι ήταν συγκεντρωμένοι από την αρχή έως το τέλος και για πρώτη φορά φάνηκε η απουσία άγχους από την ομάδα. Οι μικροαλλαγές στα συστήματα και η ώθηση από τον κόσμο που όντως βοήθησε τους Ικάρους, έδωσαν μια πολύτιμη νίκη! Χρειάζονται άλλες 5 σίγουρα για να μην έχει η ομάδα μπλεξίματα… με τέτοιες εμφανίσεις όμως, σύντομα δεν θα μιλάμε για παραμονή αλλά υπάρχει δρόμος ακόμη!

ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ:
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-11, 32-22, 55-40, 72-58
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Θεοδώρου-Τζιοπάνος

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ(Σίσκος): Γεωργιανός 3, Δαλαγκόζης 3(1), Κουτσοκώστας 2,Γκούτζιας,Καραμπέκης 9, Θολιώτης 10(2).Φώτογλου 13 (2), Κακιούζης 26, Κάτος, Σιδερίδης 6(3).
ΦΑΙΑΚΑΣ(Π.Κοντογιάννης): Γερασιμόπουλος, Γρίψιος, Ματενίδης 8, Σιώπης 10(2), Σπιτιέρης, Πεταλωτής 4, Περούλης 15(1), Νίκας 14(2), Ταουσάνης 2, Χατζόπουλος 4, Κατέχης.

Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ
ΦΩΤΟ: πανηγύρια από τους παίκτες της Δόξας Κάτω Καμήλας για το γκολ του ΚΦώτη Κωνσταντίνου που έδωσε την άμεση απάντηση στο γκολ του Αστέρα Νεοχωρίου και έδωσε την ψυχολογία για να τάσει η ομάδα του στη νίκη.

Μετά από 40 περίπου μέρες αγωνιστικής απραξίας επιτέλους ποδόσφαιρο με την 15η αγωνιστική να ολοκληρώνεται με μία αναβολή στην Επίλεκτη κατηγορία και 7 αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας, μεγάλες κερδισμένες είναι οι ομάδες της Κάτω Καμήλας, του Λιθοτόπου του Νέου Σκοπού, ενώ τη νίκη της ημέρας πέτυχε η Σκοτούσσα.

ASIMONIS

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(15η αγων.)

Στο Νεοχώρι σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι όπου και οι δυο αντίπαλοι πρόσφεραν ωραίο θέαμα, η Δόξα Κάτω Καμήλας κατάφερε να πάρει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο κόντρα στον γηπεδούχο Αστέρα και εκμεταλλευόμενη την ήττα της ΑΕ Χρυσού να ξεφύγει στην κορυφή της βαθμολογία στο +3 για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν. Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν στο σκορ δεν πήραν τίποτα από το παιχνίδι. Τα γκολ: 56' Σένια - 60' Κωνσταντίνου, 83' Μουσικάκης
Ήττα σοκ για την Αθλητική Ένωση στο Χρυσό, καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τον Άρη Σκοτούσσας που παραμένει 7ος στο -1 από την διεκδίκηση της μάχης για την πρώτη εξάδα. Οι γηπεδούχοι πλήρωσαν το κακό πρώτο ημίχρονο όταν και διαμορφώθηκε το τελικό σκορ χάρις στα γκολ των Στοΐλα(35'), και Μήλιο(38')
Εντυπωσιακή η Δόξα Λιθοτόπου πέρασε άνετα από τον Λευκώνα επικρατώντας με το ευρύ 4-1, κόντρα στον γηπεδούχο Ολυμπιακό και ανέβηκε στην 3η θέση, ενώ η ηττημένοι παραμένουν στην ουρά της βαθμολογίας. Τα γκολ: 92' Ακριτίδης - 38' Γκόγκας, 49' Σαββίδης, 65' Τσομαχασβίλι, 88' Ζιγκερίδης Γ.
Στον Προβατά Δόξα Νέου Σκοπού μπήκε με το δεξί στο 2019, καθώς κέρδισε με 2-0 την γηπεδούχο Ελπίδα και κλείνει την πρώτη εξάδα. Αντίθετα οι γηπεδούχοι μετά και την σημερινή ήττα παρέμειναν καθηλωμένοι στην ουρά της βαθμολογίας. Τα γκολ:  42'(π) Βόγκλι, 57' Πέππας
Ισόπαλοι αναδείχθηκαν στο Άνω Μητρούσι ο Θρακικός και ο Πανσουλιακός ελαττώνοντας ακόμη περισσότερο τις όποιες ελπίδες διατηρούν για είσοδο στην πρώτη εξάδα. Τα γκολ: 14' Ασλανίδης, 72' Σκολαρίκης - 56' Λούσιος, 76' Μπομπάι
Αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου το ντέρμπι της τετράδας ανάμεσα στον Ηρακλή Χειμάρρου και την Serres 1800.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ(16η αγων.)
Τρία από τα πέντε παιχνίδια διεξήχθησαν σήμερα με μεγάλο κερδισμένο τον Ηρακλή Αμμουδιάς που επιβλήθηκε με 2-0 του Κεραυνού Μεγαλοχωρίου και συνεχίζει μόνος στην κορυφή. Τα γκολ: 42' Γκάλιος Χρ., 44' Σαδίκης
Άνετη νίκη πέτυχε στο Νέο Πετρίτσι η γηπεδούχος Αναγέννηση επικρατώντας με 5-0 της Νίκης Χριστός και συνεχίζει στην 3η θέση. Τα γκολ: 27' Δήμου Αλ., 31' Γκούπε, 68' Αραμπατζής Π., 85' Μαλετσκάνοφ, 88' Νάτσιος Π.
Ασταμάτητος στην Κερκίνη ο γηπεδούχος Διαγόρας κέρδισε με το εξωπραγματικό 8-0 τον ουραγό Μέγα Αλέξανδρο Αγκίστρου. Τα γκολ: 14', 35', 61' Κίροφ, 14' Νικολακίεφ, 19' Μαντζάρης, 30' Μούντζελος, 48' Μανόλεφ, 50' Τσαλής

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ(16η αγων.)
Μόνο ένα παιχνίδι διεξήχθη για την 16η αγωνιστική, αυτό της πρωτοπόρου ΠΑΕ Αγίου Πνεύματος, που κέρδισε τελικά εντός έδρας την νεανική ομάδα του Πήγασου και ξέφυγε στο +5, έχοντας όμως 2 παιχνίδια περισσότερο. Οι «μικροί» του Πήγασου αιφνιδίασαν με το καλημέρα και μόλις στο 3' προηγήθηκαν με τον Τσιφούτη, όμως οι γηπεδούχοι είχαν άμεση απάντηση για την ισοπαλία στο 6' με τον Μάκη Στόικο και για τη νίκη στο 89΄ με τον νεοαποκτηθέντα Μητριτζάκη στο 89'.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ(12η αγων.)
Ο πρωτοπόρος ΠΟΣ 2000 κέρδισε με 3-1 την ομάδα της Νέας Τυρολόης και διατηρεί στην κορυφή το +5. Τα γκολ: 10' Νταλίπ, 46' Σοφιανός, 52' Ηλιόπουλος - 88'(π) Πατραλέξης
Ο Ηρακλής Σερρών κέρδισε εκτός έδρας τον Διαγόρα Δασοχωρίου, χάρις σε ένα αυτογκόλ και συνεχίζει στην δεύτερη θέση.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ(12η αγων.)
Στο ντέρμπι κορυφής ο γηπεδούχος Εμμανουήλ Παπάς κέρδισε την Πεπονιά/Σκούταρι με 2-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ πλησίασε τον σημερινό του αντίπαλο στους 2 πόντους και έδωσε νέο ενδιαφέρον στην μάχη της κορυφής.
Τα γκολ: 86' Μπεκιαρίδης, 92' Καρακασίδης - 59' Σερέκας

Τα συνολικά αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 26 & 27/1/2019:

Ποδοσφαιρική δραστηριότητα και πάλι στο νομό Σερρών, μετά από 40 περίπου μέρες και το Serresgoal.gr, είναι κοντά σας με το αγαπημένο σας Λεπτό Προς Λεπτό, με πλήρη, έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση όλων των αγώνων, που θα διεξαχθούν σήμερα Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019, για την Επίλεκτη(15η αγων.), την Ανώτερη(16η αγων) και τη Β΄κατηγορία(12η Αγων.) με ώρα έναρξης τις 15:00.

Η ανανέωση της ιστοσελίδας μας γίνεται με το κουμπί F5 ή με τον κλασσικό τρόπο(επιλογή διεύθυνσης και enter)...

* Μαύρο χρώμα... σε εξέλιξη…
** Κόκκινο χρώμα... σε εξέλιξη με γκολ… σε παρένθεση το ημίχρονο...
*** Γαλάζιο χρώμα... τελικά αποτελέσματα…

ΚΕΡΚΙΝΗ–ΑΓΚΙΣΤΡΟ....8-0 (5-0)
Σκόρερ: 14', 35', 61' Κίροφ, 14' Νικολακίεφ, 19' Μαντζάρης, 30' Μούντζελος, 48' Μανόλεφ, 50' Τσαλής

ΒΥΡΩΝΕΙΑ–ΧΑΡΟΠΟ....2-2 (0-2)
Σκόρερ: 75' Παπαδόπουλος, 87' Τσιφτσίνης - 36' αυτογκόλ, 43' Στόικος Ι.
Διαιτητές: Πούλιος Α., Χατζηαθανασίου, Ζαχαρία
Ιατρικό προσωπικό: Μούστα Τζίνα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (12η αγων.)
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ–ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ....2-1 (0-0)
Σκόρερ: 86' Μπεκιαρίδης, 92' Καρακασίδης - 59' Σερέκας
Διαιτητές: Χαψάς, Βακουφτσής, Μαυρίδης
Ιατρικό προσωπικό: Βασιλειάδης Κων/νος
(Τερπνή)ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ–ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ....0-2 (0-2)

ΛΕΥΚΩΝΑΣ–ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ....1-4 (0-1)
Σκόρερ: 92' Ακριτίδης - 38' Γκόγκας, 49' Σαββίδης, 65' Τσομαχασβίλι, 88' Ζιγκερίδης Γ.

Σκόρερ: 42' Γκάλιος Χρ., 44' Σαδίκης
Διαιτητές: Φραγκαλάς Ρ., Παπαποστόλου, Πούλιος Ι.
Ιατρικό προσωπικό: Στεργιανού Άννα
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ–ΧΡΙΣΤΟΣ....5-0 (2-0)
Σκόρερ: 27' Δήμου Αλ., 31' Γκούπε, 68' Αραμπατζής Π., 85' Μαλετσκάνοφ, 88' Νάτσιος Π.
Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Καραμανίδης Ι., Μαδένης
ΡΟΔΟΠΟΛΗ–ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ....ANABΟΛΗ
Σκόρερ:
Διαιτητές: Κρυωνάς, Μαυρίδης, Παπαδόπουλος Ι.

Ιατρικό προσωπικό: Πασχαλίδου Χριστίνα

(Πεπονιά)ΠΟΣ 2000–ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ....3-1 (1-0)

Κατηγορία ΕΠΣΣ

Παρακολουθείστε Λεπτό Προς Λεπτό τα πολύ ενδιαφέρονται και σημαντικά παιχνίδια των 3 Σερραϊκών ομάδων(Πανσερραϊκός, Απόλλων Παραλιμνίου, Εθνικός Σιδηροκάστρου) που διεξάγονται σήμερα Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019, στις 15:00, στα της 16ης αγωνιστικής.

SOTOS LOGO

Αναλυτικά:

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/1 - 15:00

ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ....0-2 (0-1)
Σκόρερ: 18', 85' Ομπόσου
Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)
Βοηθοί: Δημητριάδης, Καραγιάννης (Θράκης)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ....1-1 (1-0)
Σκόρερ:
Διαιτητής: Στρατούδης (Έβρου)
Βοηθοί: Διαμαντής (Έβρου), Κυριαζής (Θεσσαλίας)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ....1-3 (0-2)
Σκόρερ: 49' Παρούκας - 24', 56' Μουδούρογλου, 27' Παυλίδης Γ.
Διαιτητής: Μαυρίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Κεσίσογλου, Αρέστης (Πέλλας)

A.O. ΚΑΒΑΛΑ-AΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ....2-0 (1-0)
Σκόρερ: 13' Βαλαβανόπουλος, 51' Τσούτσης
Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παπαδάκης, Χριστοδούλου (Ημαθίας)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ....0-1 (0-0)
Σκόρερ: 90' Μκρτσιάν
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας), Εμπλιούκ (Ξάνθης)

ΟΡΦΕΑΣ PUMA ΞΑΝΘΗΣ-ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ....0-0
Σκόρερ:
Διαιτητής: Σαφούρης (Σερρών)
Βοηθοί: Αναστασιάδης, Σάκκος (Σερρών)

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ....1-2 (1-0)
Σκόρερ: 16' Πλασταράς - 63' Προβατίδης, 80' Λεβεντέλης
Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)
Βοηθοί: Κουκούμης, Ζαχαρίας (Καβάλας)

Κυριακή, 27 Ιανουάριος 2019 12:34

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ... ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 27/1...

ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
STUDIO FOTO KLIK
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…