Με τον καλύτερο τρόπο γιόρτασαν την κατάκτηση του τίτλου του Πρωταθλητή, στον ΠΟΣ 2000, καθώς στην σεμνή τελετή που οργάνωσαν οι Διοικούντες, στο Δημοτικό Γήπεδο της Σκοτούσσας, οι νεαροί Πρωταθλητές επιβλήθηκαν με 1-0 του δεύτερου στην βαθμολογία Ηρακλή Σερρών, διεύρυναν την διαφορά στους 15 πόντους και πανηγύρισαν στο τέλος του αγώνα με τον δικό τους τρόπο την απονομή της Κούπας του Πρωταθλητή, που έκανε ο Αντιπρόεδρος της ΕΠΣΣ Κώστας Νταούδης.
Όσον αφορά το παιχνίδι ήταν ανοιχτό και πρόσφερε καλό θέαμα σε όσους βρέθηκαν στις κερκίδες και ήταν η αλήθεια αρκετοί. 
Το σκορ κρίθηκε στο 17ο λεπτό από το πολύ ωραίο γκολ που πέτυχε ο Αναστασιάδης με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά. Ένα γκολ ωραίο και σε εκτέλεση, αφού ήταν προϊόν μια συνολικής επιθετικής προσπάθειας των τυπικά γηπεδούχων, όταν ο Πασχαλίδης από θέση μέσα αριστερά κινήθηκε ωραία, πάσαρε στον Ηλιόπουλο που αυτός άλλαξε παιχνίδι στην απέναντι πλευρά που βρήκε τον Κωνσταντινίδη. 
Δυο φορές σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι από πλεονεκτική θέση ο Ηλιόπουλος την πρώτη στο 60’ και την δεύτερη στο 68’.
ΠΟΣ 2000(Αλ. Μόσχου): Κουγιουμτζόπουλος, Θωμόγλου, Ματσικόπουλος, Κουκούτσης, Παπαδόπουλος Στ., Παχαδίρογλου(64’Φωτιάδης), Πασχαλίδης, Παπαδόπουλος Ι., Ρήγας(75’ Αξαρλής), Ηλιόπουλος(75’ Λαδόπουλος), Αναστασιάδης(46’ Αλεξανδρίδης)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ(Π. Κασάπης):  Δ.Κοτζαμπασίδης, Χαϊμανατζής, Βαλκάνης(64’ Κιτουκίδης), Μελαδίνης, Αν.Κοτζαμπασίδης(89’ Διάκου), Κωνσταντινίδης, Κούμλελης(82’ Μιχάλαινας), Πάγκαλης(89’ Πανταζής), Σαρακατσάνης, Κίστα, Αποστόλου 
IMG 3755
O Πρωταθλητής ΠΟΣ 2000, όπως παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι...
IMG 3765
...οι νεαροί Πρωταθλητές περιμένουν πώς και πώς να σηκώσουν την Κούπα...
IMG 3767
...ο Αντιπρόεδρος της ΕΠΣΣ, Κώστας Νταούδης, παραδίδει την Κούπα στον αρχηγό, Απόστολο Κουγιουμτζόπουλο... ενώ ο προπονητής Αλέκος Μόσχου χειροκροτεί γεμάτος περηφάνεια...
IMG 3776
...και απ' τον αρχηγό σε όλη...
IMG 3777
... την ομάδα... στους Πρωταθλητές 2018-19(Β'κατηγορία-Α΄όμιλος)
 

Διεξήχθη πριν από λίγο στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής, της ΕΠΣΣ, η κλήρωση για τα Play Out της Β' Κατηγορίας σε Α' και Β' όμιλο με τους αγώνες να ξεκινούν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 23 και 24 Μαρτίου.

Αναλυτικά η κλήρωση για τον Α' όμιλο της Β' κατηγορίας:
 
1η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ(Σ 23/3)
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ(Κ 24/3)
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ(Κ 24/3)
ΧΑΡΟΠΟ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ(Σ 23/3)
Ρεπό: ΔΑΣΟΧΩΡΙ
 
2η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΧΑΡΟΠΟ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Ρεπό: ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
Ρεπό: ΙΩΝΙΚΟΣ 
 
4η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΠΟΣ 2000 
 
5η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΧΑΡΟΠΟ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
6η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ– ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΠΟΣ 2000 
Ρεπό: ΧΑΡΟΠΟ
 
7η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΠΟΣ 2000 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΗΡΑΚΛΗΣ 
 
8η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΟΣ 2000
ΔΑΣΟΧΩΡΙ– ΗΡΑΚΛΗΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ –ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΧΑΡΟΠΟ - ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
Ρεπό: ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
 
9η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 - ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ– ΙΩΝΙΚΟΣ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΒΥΡΩΝΕΙΑ
 
Αναλυτικά η κλήρωση για τον Β' όμιλο της Β' κατηγορίας:
 
1η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΟΙΝΟΥΣΑ(Κ 24/3)
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ(2Κ 4/3)
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ(Κ 24/3)
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Κ 24/3)
Ρεπό: ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
 
2η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΨΥΧΙΚΟ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΟΙΝΟΥΣΑ
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΛΑΣΣΑ- ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΨΥΧΙΚΟ
 
4η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΤΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
 
5η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ - ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΨΥΧΙΚΟ - ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
 
6η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ - ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
Ρεπό: ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
 
7η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΨΥΧΙΚΟ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
 
8η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΟΙΝΟΥΣΑ
Ρεπό: ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ 
 
9η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΨΥΧΙΚΟ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
 
 
Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας(Α’ όμιλος) και οι ομάδες οδηγούνται στα μπαράζ για να κερδίσουν μέσα από την διαδικασία οι δυο πρώτες ομάδες τα δυο εισιτήρια ανόδου που αντιστοιχούν στον όμιλο. Μια διαδικασία καινούργια για το Σερραϊκό ποδόσφαιρο αφού εφαρμόζεται για πρώτη φορά. 
Τα ιδιαίτερα αυτά Play Off θα ολοκληρωθούν σε 9 αγωνιστικές, αφού οι ομάδες θα συναντηθούν από μία φορά μεταξύ τους, δηλαδή θα δώσουν 8 παιχνίδια και θα έχουν ένα ρεπό.
Το πλεονέκτημα που παίρνουν οι 4 πρώτες ομάδες από την κανονική διάρκεια είναι τα 5 εντός έδρας παιχνίδια και 3 εκτός έδρας που θα δώσουν. Πιο συγκεκριμένα οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
 
Βάσει του πίνακα που σας παραθέτουμε παρακάτω το συνολικό πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:
 
1η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΧΑΡΟΠΟ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΔΑΣΟΧΩΡΙ
 
2η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΧΑΡΟΠΟ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Ρεπό: ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
Ρεπό: ΙΩΝΙΚΟΣ 
 
4η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΠΟΣ 2000 
 
5η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΧΑΡΟΠΟ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
6η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ– ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΠΟΣ 2000 
Ρεπό: ΧΑΡΟΠΟ
 
7η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΠΟΣ 2000 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΗΡΑΚΛΗΣ 
 
8η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΟΣ 2000
ΔΑΣΟΧΩΡΙ– ΗΡΑΚΛΗΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ –ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΧΑΡΟΠΟ - ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
Ρεπό: ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
 
9η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 - ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ– ΙΩΝΙΚΟΣ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΒΥΡΩΝΕΙΑ
 
 2 EPSS PROGRAMMA
 
Αναλυτικά η προκήρυξη της ΕΠΣΣ που αφορά την Β’ κατηγορία.
 
Β΄ Κατηγορία Περιόδου 2018-2019
Το πρωτάθληµα της κατηγορίας αυτής την περίοδο 2018-2019 διεξάγεται σε δύο (2) οµίλους των εννιά (9) οµάδων . [Σύνολο (18)]
Αφού οριστικοποιηθεί η κατάταξη των οµάδων σε κάθε όµιλο σύµφωνα µε τις διατάξεις του ΚΑΠ, εν συνεχεία γίνεται η οριστική ενιαία κατάταξη από την 1η  µέχρι την 18η  θέση ως εξής:
Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων και στους δύο οµίλους, θα υπάρξει και τρίτος γύρος µεταξύ των οµάδων µε την υπάρχουσα βαθµολογία σε κάθε όµιλο, µε την έδρα να καθορίζεται βάση της βαθµολογικής θέσης των οµάδων.
Οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
Συγκεκριµένα:
1.- Η οµάδα που βρίσκεται στην πρώτη θέση (1η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις δύο έως έξι (2η-6η θέση).
2. - Η οµάδα που βρίσκεται στη δεύτερη θέση (2η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τρία ως επτά (3η-7η θέση).
3. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τρίτη θέση (3η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τέσσερα έως οχτώ (4η-8η θέση).
4. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τέταρτη θέση (4η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις πέντε έως εννέα (5η-9η θέση).
5. - Η οµάδα που βρίσκεται στην πέµπτη θέση (5η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η-9ηθέση).
6. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έκτη θέση (6η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις επτά έως εννέα (7η-9ηθέση).
7. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έβδοµη θέση (7η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις οχτώ, εννέα και ένα (8η-9η-1η).
8. - Η οµάδα που βρίσκεται στην όγδοη θέση (8η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις εννέα, ένα και δύο (9η-1η-2η).
9. – Η οµάδα που βρίσκεται στην ένατη θέση (9η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τρία (1η-3η).
Στη φάση αυτή όλα τα έσοδα και τα έξοδα του αγώνα ανήκουν στη γηπεδούχο οµάδα. 
 
Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας(Β’ όμιλος) και οι ομάδες οδηγούνται στα μπαράζ για να κερδίσουν μέσα από την διαδικασία αυτή οι δυο πρώτες ομάδες τα δυο εισιτήρια ανόδου που αντιστοιχούν στον όμιλο. Μια διαδικασία καινούργια για το Σερραϊκό ποδόσφαιρο αφού εφαρμόζεται για πρώτη φορά. 
Τα ιδιαίτερα αυτά Play Off θα ολοκληρωθούν σε 9 αγωνιστικές, αφού οι ομάδες θα συναντηθούν από μία φορά μεταξύ τους, δηλαδή θα δώσουν 8 παιχνίδια και θα έχουν ένα ρεπό.
Το πλεονέκτημα που παίρνουν οι 4 πρώτες ομάδες από την κανονική διάρκεια είναι ότι θα δώσουν 5 παιχνίδια εντός έδρας και 3 εκτός έδρας. Πιο συγκεκριμένα οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
Βάσει του πίνακα που σας παραθέτουμε παρακάτω το συνολικό πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:
 
1η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΟΙΝΟΥΣΑ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
 
2η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΨΥΧΙΚΟ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΟΙΝΟΥΣΑ
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΛΑΣΣΑ- ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΨΥΧΙΚΟ
 
4η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΠΕΘΑΛΙΝΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΤΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΜΥΣΟΡΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
 
5η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ - ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΨΥΧΙΚΟ - ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
 
6η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ - ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
Ρεπό: ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
 
7η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΨΥΧΙΚΟ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
 
8η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΟΙΝΟΥΣΑ
Ρεπό: ΕΜΜΝΑΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ 
 
9η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΨΥΧΙΚΟ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2 EPSS PROGRAMMA
 
Αναλυτικά η προκήρυξη της ΕΠΣΣ που αφορά την Β’ κατηγορία.
 
Β΄ Κατηγορία Περιόδου 2018-2019
Το πρωτάθληµα της κατηγορίας αυτής την περίοδο 2018-2019 διεξάγεται σε δύο (2) οµίλους των εννιά (9) οµάδων . [Σύνολο (18)]
Αφού οριστικοποιηθεί η κατάταξη των οµάδων σε κάθε όµιλο σύµφωνα µε τις διατάξεις του ΚΑΠ, εν συνεχεία γίνεται η οριστική ενιαία κατάταξη από την 1η  µέχρι την 18η  θέση ως εξής:
Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων και στους δύο οµίλους, θα υπάρξει και τρίτος γύρος µεταξύ των οµάδων µε την υπάρχουσα βαθµολογία σε κάθε όµιλο, µε την έδρα να καθορίζεται βάση της βαθµολογικής θέσης των οµάδων.
Οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
Συγκεκριµένα:
1.- Η οµάδα που βρίσκεται στην πρώτη θέση (1η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις δύο έως έξι (2η-6η θέση).
2. - Η οµάδα που βρίσκεται στη δεύτερη θέση (2η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τρία ως επτά (3η-7η θέση).
3. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τρίτη θέση (3η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τέσσερα έως οχτώ (4η-8η θέση).
4. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τέταρτη θέση (4η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις πέντε έως εννέα (5η-9η θέση).
5. - Η οµάδα που βρίσκεται στην πέµπτη θέση (5η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η-9ηθέση).
6. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έκτη θέση (6η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις επτά έως εννέα (7η-9ηθέση).
7. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έβδοµη θέση (7η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις οχτώ, εννέα και ένα (8η-9η-1η).
8. - Η οµάδα που βρίσκεται στην όγδοη θέση (8η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις εννέα, ένα και δύο (9η-1η-2η).
9. – Η οµάδα που βρίσκεται στην ένατη θέση (9η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τρία (1η-3η).
Στη φάση αυτή όλα τα έσοδα και τα έξοδα του αγώνα ανήκουν στη γηπεδούχο οµάδα. 
 
Επιστρέφει "στα πάτρια εδάφη" ο νεαρός ποδοσφαιριστής Γιάννης Kουθουρίδης μετά από την εμπειρία του  στην Επίλεκτη και Ανώτερη κατηγορία της Ε.Π.Σ. Σερρών.
Ο νεαρός ποδοσφαιριστής ξεκίνησε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην ομάδα του Τριεθνή και στην πορεία έδειξαν ενδιαφέρον διάφορες ομάδες της περιοχής όπως και ο Διγενής Άνω Ποροΐων όπου και αγωνίστηκε για έναν χρόνο συνεχίζοντας μετά στον Ολυμπιακό Ροδόπολης για τα επόμενα δύο χρόνια.
Σήμερα επιστέφει και συνεχίζει την ποδοσφαιρική του καριέρα στον Τριεθνή Πλατανακίων  στην Β' κατηγορία της Ε.Π.Σ Σερρών βάζοντας μεγάλους στόχους.
 
Prev Next
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
STUDIO FOTO KLIK
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
Le@rn it... ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ...
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2019... ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ...

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιούνιος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ... ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ 25/5 - 17:00

Μαϊ 24, 2019

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ... ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ 25/5 - 17:00

ΦΩΤΟ: ο Απόστολος Τζουμαλάκης θα σφυρίξει τον αγώνα μπαράζ, ανάμεσα στη Δόξ...