Διεξήχθη πριν από λίγο στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής, της ΕΠΣΣ, η κλήρωση για τα Play Out της Β' Κατηγορίας σε Α' και Β' όμιλο με τους αγώνες να ξεκινούν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 23 και 24 Μαρτίου.

Αναλυτικά η κλήρωση για τον Α' όμιλο της Β' κατηγορίας:
 
1η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ(Σ 23/3)
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ(Κ 24/3)
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ(Κ 24/3)
ΧΑΡΟΠΟ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ(Σ 23/3)
Ρεπό: ΔΑΣΟΧΩΡΙ
 
2η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΧΑΡΟΠΟ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Ρεπό: ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
Ρεπό: ΙΩΝΙΚΟΣ 
 
4η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΠΟΣ 2000 
 
5η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΧΑΡΟΠΟ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
6η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ– ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΠΟΣ 2000 
Ρεπό: ΧΑΡΟΠΟ
 
7η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΠΟΣ 2000 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΗΡΑΚΛΗΣ 
 
8η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΟΣ 2000
ΔΑΣΟΧΩΡΙ– ΗΡΑΚΛΗΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ –ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΧΑΡΟΠΟ - ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
Ρεπό: ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
 
9η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 - ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ– ΙΩΝΙΚΟΣ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΒΥΡΩΝΕΙΑ
 
Αναλυτικά η κλήρωση για τον Β' όμιλο της Β' κατηγορίας:
 
1η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΟΙΝΟΥΣΑ(Κ 24/3)
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ(2Κ 4/3)
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ(Κ 24/3)
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Κ 24/3)
Ρεπό: ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
 
2η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΨΥΧΙΚΟ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΟΙΝΟΥΣΑ
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΛΑΣΣΑ- ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΨΥΧΙΚΟ
 
4η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΤΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
 
5η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ - ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΨΥΧΙΚΟ - ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
 
6η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ - ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
Ρεπό: ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
 
7η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΨΥΧΙΚΟ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
 
8η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΟΙΝΟΥΣΑ
Ρεπό: ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ 
 
9η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΨΥΧΙΚΟ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
 
 
Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας(Α’ όμιλος) και οι ομάδες οδηγούνται στα μπαράζ για να κερδίσουν μέσα από την διαδικασία οι δυο πρώτες ομάδες τα δυο εισιτήρια ανόδου που αντιστοιχούν στον όμιλο. Μια διαδικασία καινούργια για το Σερραϊκό ποδόσφαιρο αφού εφαρμόζεται για πρώτη φορά. 
Τα ιδιαίτερα αυτά Play Off θα ολοκληρωθούν σε 9 αγωνιστικές, αφού οι ομάδες θα συναντηθούν από μία φορά μεταξύ τους, δηλαδή θα δώσουν 8 παιχνίδια και θα έχουν ένα ρεπό.
Το πλεονέκτημα που παίρνουν οι 4 πρώτες ομάδες από την κανονική διάρκεια είναι τα 5 εντός έδρας παιχνίδια και 3 εκτός έδρας που θα δώσουν. Πιο συγκεκριμένα οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
 
Βάσει του πίνακα που σας παραθέτουμε παρακάτω το συνολικό πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:
 
1η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΧΑΡΟΠΟ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΔΑΣΟΧΩΡΙ
 
2η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΧΑΡΟΠΟ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ
Ρεπό: ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
Ρεπό: ΙΩΝΙΚΟΣ 
 
4η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΠΟΣ 2000 
 
5η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 – ΧΑΡΟΠΟ 
ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
ΙΩΝΙΚΟΣ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
6η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ– ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΠΟΣ 2000 
Ρεπό: ΧΑΡΟΠΟ
 
7η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΠΟΣ 2000 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ 
ΧΑΡΟΠΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ - ΒΥΡΩΝΕΙΑ
Ρεπό: ΗΡΑΚΛΗΣ 
 
8η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΟΣ 2000
ΔΑΣΟΧΩΡΙ– ΗΡΑΚΛΗΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ –ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΧΑΡΟΠΟ - ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ 
Ρεπό: ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
 
9η αγωνιστική(A’ όμιλος)
ΠΟΣ 2000 - ΗΡΑΚΛΗΣ 
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΧΑΡΟΠΟ 
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ– ΙΩΝΙΚΟΣ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ - ΔΑΣΟΧΩΡΙ 
Ρεπό: ΒΥΡΩΝΕΙΑ
 
 2 EPSS PROGRAMMA
 
Αναλυτικά η προκήρυξη της ΕΠΣΣ που αφορά την Β’ κατηγορία.
 
Β΄ Κατηγορία Περιόδου 2018-2019
Το πρωτάθληµα της κατηγορίας αυτής την περίοδο 2018-2019 διεξάγεται σε δύο (2) οµίλους των εννιά (9) οµάδων . [Σύνολο (18)]
Αφού οριστικοποιηθεί η κατάταξη των οµάδων σε κάθε όµιλο σύµφωνα µε τις διατάξεις του ΚΑΠ, εν συνεχεία γίνεται η οριστική ενιαία κατάταξη από την 1η  µέχρι την 18η  θέση ως εξής:
Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων και στους δύο οµίλους, θα υπάρξει και τρίτος γύρος µεταξύ των οµάδων µε την υπάρχουσα βαθµολογία σε κάθε όµιλο, µε την έδρα να καθορίζεται βάση της βαθµολογικής θέσης των οµάδων.
Οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
Συγκεκριµένα:
1.- Η οµάδα που βρίσκεται στην πρώτη θέση (1η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις δύο έως έξι (2η-6η θέση).
2. - Η οµάδα που βρίσκεται στη δεύτερη θέση (2η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τρία ως επτά (3η-7η θέση).
3. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τρίτη θέση (3η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τέσσερα έως οχτώ (4η-8η θέση).
4. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τέταρτη θέση (4η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις πέντε έως εννέα (5η-9η θέση).
5. - Η οµάδα που βρίσκεται στην πέµπτη θέση (5η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η-9ηθέση).
6. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έκτη θέση (6η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις επτά έως εννέα (7η-9ηθέση).
7. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έβδοµη θέση (7η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις οχτώ, εννέα και ένα (8η-9η-1η).
8. - Η οµάδα που βρίσκεται στην όγδοη θέση (8η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις εννέα, ένα και δύο (9η-1η-2η).
9. – Η οµάδα που βρίσκεται στην ένατη θέση (9η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τρία (1η-3η).
Στη φάση αυτή όλα τα έσοδα και τα έξοδα του αγώνα ανήκουν στη γηπεδούχο οµάδα. 
 
Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας(Β’ όμιλος) και οι ομάδες οδηγούνται στα μπαράζ για να κερδίσουν μέσα από την διαδικασία αυτή οι δυο πρώτες ομάδες τα δυο εισιτήρια ανόδου που αντιστοιχούν στον όμιλο. Μια διαδικασία καινούργια για το Σερραϊκό ποδόσφαιρο αφού εφαρμόζεται για πρώτη φορά. 
Τα ιδιαίτερα αυτά Play Off θα ολοκληρωθούν σε 9 αγωνιστικές, αφού οι ομάδες θα συναντηθούν από μία φορά μεταξύ τους, δηλαδή θα δώσουν 8 παιχνίδια και θα έχουν ένα ρεπό.
Το πλεονέκτημα που παίρνουν οι 4 πρώτες ομάδες από την κανονική διάρκεια είναι ότι θα δώσουν 5 παιχνίδια εντός έδρας και 3 εκτός έδρας. Πιο συγκεκριμένα οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
Βάσει του πίνακα που σας παραθέτουμε παρακάτω το συνολικό πρόγραμμα διαμορφώνεται ως εξής:
 
1η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΟΙΝΟΥΣΑ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
 
2η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΨΥΧΙΚΟ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΟΙΝΟΥΣΑ
 
3η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΛΑΣΣΑ- ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΨΥΧΙΚΟ
 
4η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΠΕΘΑΛΙΝΟΣ-ΨΥΧΙΚΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΤΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΜΥΣΟΡΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
 
5η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ - ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ - ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΨΥΧΙΚΟ - ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
 
6η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΟΙΝΟΥΣΑ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ - ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
Ρεπό: ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
 
7η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΨΥΧΙΚΟ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Ρεπό: ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
 
8η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΨΥΧΙΚΟ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΟΙΝΟΥΣΑ
Ρεπό: ΕΜΜΝΑΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ 
 
9η αγωνιστική(Β’ όμιλος)
ΠΕΠΟΝΙΑ/ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΨΥΧΙΚΟ
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ
Ρεπό: ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2 EPSS PROGRAMMA
 
Αναλυτικά η προκήρυξη της ΕΠΣΣ που αφορά την Β’ κατηγορία.
 
Β΄ Κατηγορία Περιόδου 2018-2019
Το πρωτάθληµα της κατηγορίας αυτής την περίοδο 2018-2019 διεξάγεται σε δύο (2) οµίλους των εννιά (9) οµάδων . [Σύνολο (18)]
Αφού οριστικοποιηθεί η κατάταξη των οµάδων σε κάθε όµιλο σύµφωνα µε τις διατάξεις του ΚΑΠ, εν συνεχεία γίνεται η οριστική ενιαία κατάταξη από την 1η  µέχρι την 18η  θέση ως εξής:
Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων και στους δύο οµίλους, θα υπάρξει και τρίτος γύρος µεταξύ των οµάδων µε την υπάρχουσα βαθµολογία σε κάθε όµιλο, µε την έδρα να καθορίζεται βάση της βαθµολογικής θέσης των οµάδων.
Οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τέσσερα (1η- 4η) σε κάθε όµιλο θα δώσουν πέντε (5) εντός έδρας αγώνες. Η οµάδα που βρίσκεται στην θέση πέντε (5η) θα δώσει τέσσερις (4)εντός έδρας αγώνες και οι οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η– 9η) θα δώσουν τρεις (3) εντός έδρας αγώνες.
Συγκεκριµένα:
1.- Η οµάδα που βρίσκεται στην πρώτη θέση (1η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις δύο έως έξι (2η-6η θέση).
2. - Η οµάδα που βρίσκεται στη δεύτερη θέση (2η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τρία ως επτά (3η-7η θέση).
3. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τρίτη θέση (3η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις τέσσερα έως οχτώ (4η-8η θέση).
4. - Η οµάδα που βρίσκεται στην τέταρτη θέση (4η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις πέντε έως εννέα (5η-9η θέση).
5. - Η οµάδα που βρίσκεται στην πέµπτη θέση (5η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις έξι έως εννέα (6η-9ηθέση).
6. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έκτη θέση (6η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις επτά έως εννέα (7η-9ηθέση).
7. - Η οµάδα που βρίσκεται στην έβδοµη θέση (7η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδεςπου βρίσκονται στις θέσεις οχτώ, εννέα και ένα (8η-9η-1η).
8. - Η οµάδα που βρίσκεται στην όγδοη θέση (8η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις εννέα, ένα και δύο (9η-1η-2η).
9. – Η οµάδα που βρίσκεται στην ένατη θέση (9η) θα αντιµετωπίσει εντός έδρας τις οµάδες που βρίσκονται στις θέσεις ένα έως τρία (1η-3η).
Στη φάση αυτή όλα τα έσοδα και τα έξοδα του αγώνα ανήκουν στη γηπεδούχο οµάδα. 
 
Επιστρέφει "στα πάτρια εδάφη" ο νεαρός ποδοσφαιριστής Γιάννης Kουθουρίδης μετά από την εμπειρία του  στην Επίλεκτη και Ανώτερη κατηγορία της Ε.Π.Σ. Σερρών.
Ο νεαρός ποδοσφαιριστής ξεκίνησε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην ομάδα του Τριεθνή και στην πορεία έδειξαν ενδιαφέρον διάφορες ομάδες της περιοχής όπως και ο Διγενής Άνω Ποροΐων όπου και αγωνίστηκε για έναν χρόνο συνεχίζοντας μετά στον Ολυμπιακό Ροδόπολης για τα επόμενα δύο χρόνια.
Σήμερα επιστέφει και συνεχίζει την ποδοσφαιρική του καριέρα στον Τριεθνή Πλατανακίων  στην Β' κατηγορία της Ε.Π.Σ Σερρών βάζοντας μεγάλους στόχους.
 
ΦΩΤΟ: ο γιος του εκλιπόντα προέδρου, Γιάννης Τσάπος, ο νυν πρόεδρος, Βασίλης Μοσχάκης, ο προπονητής Παναγιώτης Κασάπης και το μέλος του ΔΣ, Θανάσης Βαλκάνης. 

Ευχές και χαμόγελα στην κοπή της Βασιλόπιτας στον Ηρακλή Σερρών, αφού υπήρχε και ένα πρόσθετος λόγος καθώς είχαμε και την παρουσίαση των 3 νέων μεταγραφικών αποκτημάτων. Ο Δημήτρης Μελαδίνης, από την Αναγέννηση Νέου Πετριτσίου και οι Σαρακατσάνης Ιωάννης και Αποστόλου Παναγιώτης από τον Πήγασο θα φορούν την «Γαλάζια φανέλα» για το υπόλοιπο της σεζόν και θα βοηθήσουν τον «Γηραιό» τον Σερρών στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στην Ανώτερη.
Ο πρόεδρος Βασίλης Μοσχάκης παίρνοντας τον λόγο ευχήθηκε για το νέο έτος χαρά, υγεία, ευτυχία και εξέφρασε την πίστη του στους ποδοσφαιριστές της ομάδας για την επίτευξη των στόχων της και την ελπίδα στο τέλος του πρωταθλήματος να είναι αυτοί που θα πανηγυρίσουν την άνοδο στην Ανώτερη κατηγορία...!!!
Στη συνέχεια ο προπονητής, Παναγιώτης Κασάπης, ευχήθηκε υγεία κι ευτυχία στους παίκτες και στις οικογένειες τους ατομική και ομαδική βελτίωση για την επίτευξη των στόχων που τέθηκαν το καλοκαίρι από την 1η Αυγούστου όταν και ξεκίνησε η προετοιμασία της ομάδας και πίστη ότι αυτή η δουλειά θα αποδώσει και η ομάδα θα πρωταγωνιστήσει μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος...!!!
Η όμορφη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Cafe bar cammeo και η φιλοξενία ήταν άψογη.
50217150 241334753458136 8679875935937232896 n
Τυχερός της βραδιάς ο προπονητής, Παναγιώτης Κασάπης, με τον πρόεδρο Βασίλη Μοσχάκη...
metagrafes 3
Τα 3 νέα αποκτήματα: Δημήτρης Μελαδίνης, Παναγιώτης Αποστόλου με το μέλος του ΔΣ και ποδοσφαιριστή Θανάση Βαλκάνη και Γιάννης Σαρακατσάνης.  
50439798 527646754409625 550338984547450880 n
 
Prev Next
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
STUDIO FOTO KLIK
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2019... ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ...

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Αύγουστος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΣΕΡΡΑΪΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ… ΕΝΝΕΑ(9) ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ…

Ιουλ 18, 2019

ΣΕΡΡΑΪΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ… ΕΝΝΕΑ(9) ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ…

Ανακοινώθηκαν σήμερα, Τετάρτη 17 Ιουλίου 2019,  από την κεντρική Επιτρ...