Το δικό της ξεκάθαρο μήνυμα για απελευθέρωση των 2 Ελλήνων στρατιωτικών έστειλε η Διοίκηση του Οινουσιακού που παραμένουν στις φυλακές της Αδριανούπολης. 
Τα παραπάνω έγιναν λίγο πριν την έναρξη του αγώνα των Play Off της Β’ κατηγορίας με τον Αστέρα Πεπονιάς.
 
Αναλυτικά η  ανακοίνωση:
ΑΠΑΝΤΕΣ ΠΑΡΟΝΤΕΣ σε συμπαράσταση των ΔΥΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ δηλώνει ο Πρόεδρος του Οινουσιακού Παναγιώτης Κατσαμπάκης με σύσσωμη την ομάδα πριν την έναρξη του αγώνα μαζί με την ομάδα του Αστέρα Πεπονιάς.
 
Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΣ Σερρών η κλήρωση των Play Off των Μικρών, αού από φέτος εφαρμόζονται και στην Β’ κατηγορία. 
Το πρωτάθλημα ξεκινά το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 10 και 11/3 χωρίς να έχουν γίνει μέχρι στιγμής γνωστό οι ακριβείς ημερομηνίες.
Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων Play Off, οι δυο πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογίας ανά όμιλο, σύνολο 4, κερδίζουν την άνοδο στην Ανώτερη κατηγορία. Θα διεξαχθούν αγώνες μπαράζ ανάμεσα στους τρίτους και πιθανόν και στους τέταρτους της βαθμολογίας για να καταρτισθεί η ενιαία βαθμολολγική κατάταξη, από την οποία θα προβιβασθούν κάποιες ομάδες σε περίπτωση που προκύψουν κενά στις ανώτερες κατηγορίες.
Η βαθμολογία με την οποία ξεκινούν τα Play Off ανά όμιλο είανι η εξής:
PLAY OFF - Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ηρακλής Αμμουδιάς...................... 8 π.
2. Αναγέννηση Ν.Πετριτσίου..............8 π.
3. Άρης Ποντισμένου.........................7 π. 
4. Τριεθνής Πλατανακίων..................3 π. 
5. Ιωνικός.........................................2 π.
6. Δόξα Βυρώνειας............................0 π.
 
PLAY OFF -  Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ατρόμητος Βαλτοτοπίου................. 7 π. 
2. Δόξα Παλαιοκώμης.........................5 π.
3. Οινουσιακός Οινούσας....................5 π.
4. Στρυμών Πεθελινού........................2 π.
5. Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης.......0 π.
6. Αστέρας Πεπονιάς...........................0 π.
 
Αναλυτικά η κλήρωση.
 
Α’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OFF
1η Αγωνιστική
ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
2η Αγωνιστική
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ
3η Αγωνιστική
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ
4η Αγωνιστική
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
5η Αγωνιστική
ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
6η Αγωνιστική
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ
7η Αγωνιστική
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
8η Αγωνιστική
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ
ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
9η Αγωνιστική
ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΒΥΡΩΝΕΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ
10η Αγωνιστική
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ
ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ
 
Β’ ΟΜΙΛΟΣ – PLAY OFF 
1η Αγωνιστική
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΠΕΠΟΝΙΑ
2η Αγωνιστική
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ
3η Αγωνιστική
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΠΕΠΟΝΙΑ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΟΙΝΟΥΣΑ
4η Αγωνιστική
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
5η Αγωνιστική
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΠΕΠΟΝΙΑ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
6η Αγωνιστική
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΟΙΝΟΥΣΑ
7η Αγωνιστική
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΠΕΠΟΝΙΑ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
8η Αγωνιστική
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΟΙΝΟΥΣΑ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
9η Αγωνιστική
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΠΕΠΟΝΙΑ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΟΙΝΟΥΣΑ
10η Αγωνιστική
ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ
ΠΕΠΟΝΙΑ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΟΙΝΟΥΣΑ
 
Ολοκληρώθηκε σήμερα και η τελευταία αγωνιστική και στους δυο ομίλους της Β’ κατηγορίας και έγιναν γνωστές οι 12 φιναλίστ των Play Off, έξι ανά όμιλο που θα διεκδικήσουν τα 4 εισιτήριαανόδου(2 ανά όμιλο)  στην Ανώτερη κατηγορία***. 
Με την ολοκλήρωση δηλαδή των Play Off θα γίνουν αγώνες μόνο όπου κρίνει η ΕΠΣΣ για να καταρτισθεί η Ενιαία βαθμολογική κατάσταση. Και επειδή υποβιβάζεται μία ομάδα από την Γ’ Εθνική, όπως προβλέπει η προκήρυξη θα ανεβούν στην Ανώτερη 4 ομάδες. Δηλαδή δυο από κάθε όμιλο. 
Το πιο πιθανόν είναι να δοθούν αγώνες κατάταξης μεταξύ των 3 αλλά και των 4 και ίσως των 5 για την περίπτωση που προκύψουν κενά στις παραπάνω κατηγορίες.
Αναλυτικά οι δυο όμιλοι καταρτίζονται ως εξής:
 
PLAY OFF - Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ηρακλής Αμμουδιάς, (46-22=24:3=8) 8 π.
2. Αναγέννηση Ν.Πετριτσίου, (45-22=23:3= 7,66) 8 π.
3. Άρης Ποντισμένου 7 π. 
4. Τριεθνής Πλατανακίων 3 π. 
5. Ιωνικός 2 π.
6. Δόξα Βυρώνειας 0 π.
 
PLAY OFF -  Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1. Ατρόμητος Βαλτοτοπίου (54-32=22:3=7,33) 7 π. 
2. Δόξα Παλαιοκώμης (48-32=16:3=5,33) 5 π.
3. Οινουσιακός Οινούσας 5 π.
4. Στρυμών Πεθελινού 2 π.
5. Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης, 0 π.
6. Αστέρας Πεπονιάς 0 π.
 
*** Υπολείπεται ένα παιχνίδι που δεν επηρεάζει την κατάταξη των 6 πρώτων ομάδων, αυτό ανάμεσα στον Εμμανουήλ Παπά και το Δημητρίτσι που θα διεξαχθεί αύριο. 
 
Την δική τους προσπάθεια κάνουν οι Διοικούντες της Αναγέννησης Νέου Πετριτσίου, στην χειμερινή μεταγραφιοκή περίοδο, προκειμένου η ομάδα να είναι πανέτοιμη στα Play Off που σε λίγο καιρό ξεκινούν και να διεκδικήσει το εισιτήριο της ανόδου στην Ανώτερη. 
Έτσι στα ασπρόμαυρα ντύθηκαν 5 παίκτες που δίνουν σημαντικές λύσεις και βοήθειες στον προπονητή Αντώνη Ζλατίντση. 
 
Πρόκειται για τους: 
 
1. Αραμπατζής Πασχάλης, ο χαρισματικός μεοσεπιθετικός, με πλούσιες παραστάσεις και από ανώτερες κατηγορίες, που έλειψε από την ομάδα,  επιστρέφει μετά από ένα διάστημα απουσίας στο εξωτερικό.
2. Συμεούνοφ Συμεών, τερματοφύλακας, που αγωνίζονταν στον ΑΟ Ψωμοτοπίου.
3. Βλαδιμίροφ Γκεόργκι, επιθετικός, προερχόμενος κι αυτός από τον ΑΟ Ψωμοτοπίου
4. Κούμλελης Θεόδωρος, νεαρός και ταλαντούχος αμυντικός που έμεινε ελεύθερος από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου
5. Γάδος Θάνος, ο έμποιρος μέσος που τον τελευταίο καιρός αγωνίζονταν στον Λαϊλιά Ορεινής που πρωταγωνιστεί στον Β’ όμιλο της Ανώτερης κατηγορίας, με εμπειρία στα τοπικά πρωταθλήματα που θα δώσει σημαντική βοήθεια.
 
ΦΩΤΟ: 20-10-2013, Πανσερραϊκός-ΠΑΟ Κοσμίου 5-0(Γ' Εθνική)....

Η άνοδος Δόξα Παλαιοκώμης στην κορυφή του Β’ ομίλου της Β’ κατηγορίας άνοιξε την όρεξη των Διοικούντων που αμέσως ενεργοποιήθηκαν και αστραπιαίες κινήσεις προχώρησαν σε μια μεταγραφή από το πάνω ράφι βάζοντας ξεκάθαρο στόχο την άνοδο στην Ανώτερη κατηγορία της ΕΠΣΣ. 
Πιο συγκεκριμένα χθες ανακοινώθηκε επίσημα η απόκτηση του Παντελή Ζαράκη, ενός παίκτης που έχει πλούσια εμπειρία από τα Εθνικά πρωταθλήματα καθώς έχει αγωνισθεί σε ΠΑΟ Κοσμίου(Γ’ Εθνική),  Μέγα Αλέξανδρο Νέας Ζίχνης(Δ’ Εθνική) και Εθνικό Γαζώρου(Ομάδα Νέων).
Τελευταίος σταθμός της καριέρας του έμπειρου και ικανού μεσοεπιθετικού ο Οδυσσέας Αναγέννησης, από τον οποίο τον απέκτησαν οι Μαυραετοί της Παλαιοκώμης κάνοντας ακόμη πιο σίγουρο τον προπονητή της ομάδας Κώστα Μάρλα για την επίτευξη του στόχου της ανόδου στην Ανώτερη κατηγορία.
 
Prev Next
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
STUDIO FOTO KLIK
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
Le@rn it... ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ...
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ 2019... ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ...

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιούνιος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ... ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ 25/5 - 17:00

Μαϊ 24, 2019

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ... ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ 25/5 - 17:00

ΦΩΤΟ: ο Απόστολος Τζουμαλάκης θα σφυρίξει τον αγώνα μπαράζ, ανάμεσα στη Δόξ...