Στους ημιτελικούς του κυπέλλου της ΕΠΣΣ, πέρασαν ο Απόλλων Παραλιμνίου, κέρδισε 3-1 στο Χρυσό, την τοπική ΑΕΧ, ο Πυθαγόρας Καλών Δένδρων, ομάδα της Β’ ΕΠΣΣ, που επιβλήθηκε με 2-0 του Εθνικού Ροδολίβους, που αγωνίζεται στην Επίλεκτη και η Serres 1800, που πέρασε νικηφόρα με 4-2 από την Πρώτη, κόντρα στον τοπικό Άρη, παρότι οι «Πρωτευουσιάνοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 γύρισαν τελικά το παιχνίδι στην παράταση με 4-2.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
ΤΕΤΑΡΤΗ  20-11-2019 
 
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ...............2-0
Σκόρερ: 15'(αυτογκόλ) Χατζηθεοδωρίδης, 72' Μουσικάκης Κ.
ΠΡΩΤΗ – SERRES 1800........................2-4 παρ. (2-2 κ.δ.)
Σκόρερ: 16΄ Δρακούλης, 49΄ Τσιγγενόπουλος – 64' Πανίδης, 76',109' Βόγκλι, 105' Βασιλειάδης
ΧΡΥΣΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ.....1-3
Σκόρερ: 80' Πεχλιβανίδης – 26' Βασάρας, 71' Πεκρής, 89' Ντάριο Λοβέκιο
 
Εκκρεμεί: ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ή ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
 
Κοινοποιήθηκε από την διοργανώτρια αρχή, την  ΕΠΣΣ, το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων για την 4η φάση του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Σ «bristot», με  ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου στις 14:30. 
Ο αγώνας που εκκρεμεί ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και τη Δόξα Κάτω καμήλας θα διεξαχθεί αύριο Τετάρτη 13 Νοεμβρίου, στις 14:30, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών.
 
Αναλυτικά:
Γήπεδο K. Δένδρων
20/11/2019 - 14:30 ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
Γήπεδο Χρυσού
20/11/2019 - 14:30 ΧΡΥΣΟ - ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ
Γήπεδο Πρώτης
20/11/2019 - 14:30 ΠΡΩΤΗ - ΑΝΑΤΟΛΗ
Γήπεδο Ροδόπολης Εκκρεμεί
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ή ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
 
Είχε κέφια η κληρωτίδα της ΕΠΣ Σερρών στην σημερινή κλήρωση για την φάση των "16" που διεξήχθη πριν λίγο στα γραφεία της διοργανώτριας, καθώς έβγαλε και ντέρμπυ Γ’ Εθνικής και παιχνίδια φωτιά, αλλά και γειτονικά ντέρμπυ.
Πιο συγκεκριμένα ο Πανσερραϊκός θα υποδεχθεί την Δόξα Κάτω Καμήλας, ο Απόλλων Παραλιμνίου, θα δοκιμασθεί στο Σιδηρόκαστρο κόντρα στον ισχυρό Εθνικό, ενώ ενδεικτικά αναφέρουμε και το Δόξα Λιθοτόπου-Serres 1800, Ηρακλής Αμμουδιάς-ΑΕ Χρυσού, αλλά και το Πυθαγόρας Καλών Δένδρων-Άρης Σκοτούσσας.
 
Αναλυτικά τα ζευγάρια για την φάση των «16» είναι:
 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ - SERRES 1800
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ - ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ - ΑΣΤΗΡ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ - ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΑΛΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ - ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ
 
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ: 23/9/2017, ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΧΡΙΣΤΟΣ 6-1
 
Ολοκληρώθηκε η πρώτη δόση της 2ης φάσης του Kυπέλλου της ΕΠΣΣ "Bristot", καθώς μετά τα 4 χθεσινά παιχνίδια σήμερα διξηχθησαν άλλα 9. Μέχρι στιγμής σε 8 από αυτά έχουμε νικητή και ως εκ τούτου 8 ομάδες έχουν σφραγίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση και είναι οι εξής:
Σκοτούσσα, Κάτω Καμήλα, Serres 1800, Νεοχώρι, Ροδολίβος, Παραλίμνιο, Άνω Πορόια, Χρυσό και η Πρώτη.
Ένα παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, αυτό του Δραβίσκου με την Πρώτη και τελικά οι φιλοξενούμενοι μετά το ισόπαλο 2-2, στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι πήραν με 5-4, το εισιτήριο για την φάση των 16.
 
Οι 13 ομάδες που πήραν το εισιτήριο για την φάση των 16 είναι οι εξής:
Εθνικός Σιδηροκάστρου, Δόξα Λιθοτόπου, Πυθαγόρας Καλών Δένδρων, Ηρακλής Αμμουδιάς, Άρης Σκοτούσσας, Δόξα Κάτω Καμήλας, Serres 1800, Αστήρ Νεοχωρίου, Εθνικός Ροδολίβους, Απόλλων Παραλιμνίου, Διγενής Άνω Ποροΐων, ΑΕ Χρυσού, Άρης Πρώτης.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  08/09/2019 – 16:45
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ..............................0-3 
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Καμπαρντίνας, Αρχοντογιάννης
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ.................1-9
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Παγωνάς, Καρασάββας
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - SERRES 1800..................2-6
Διαιτητές: Κεφαλάς, Κιοσσές Κ., Mαυρίδης
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ - ΝΕΟΧΩΡΙ...........................0-6
Διαιτητές: Μαγής, Κουρουζίδης, Μπάρμπας
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ.....................0-2
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαδένης, Χατζηαθανασίου
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ.....0-3
Διαιτητές: Μπάτσιος, Μπεριντζής Στυλ., Γαβριήλ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ.....................1-3
Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Βασίλογλου
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΧΡΥΣΟ....................0-1 
Διαιτητές: Φράγγαλας Ρ., Αχιλλεύς, Φραγκάκης
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΠΡΩΤΗ..................................4-5 πεν. (2-2 παρ.) 
Διαιτητές: Χαψάς, Σάββας, Δουλγέρης
 

ΣΑΒΒΑΤΟ  07-09-2019 – 16:45 

ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ..............................6-5 πεν(παρ. 0-0)
Διαιτητές: Σαφούρης, Γεωργίου, Βογιατζής
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.............................0-1
Σκόρερ: 68' Τσεμπερίδης
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Χολάνης, Πoύλιος Ι.
(Γήπ. Λιθοτόπου)ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ–ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ.......0-6 
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Παυλίδου, Καραμανίδης Σ.
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ...............................4-2
Σκόρερ: Βαλ. Παπαδόπουλος 2, Γαλακτερός 2 - ...  
Διαιτητές: Κρυωνάς, Mαυρίδης, Μπομπόγιας
 
ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/9/2019  16:30 
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/9/2019  16:30 
ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ
 
Σε 3 δόσεις θα διεξαχθεί η 2η φάση(16 αγώνες) του Κυπέλλου Bristot της ΕΠΣ Σερρών, με τον κύριο όγκο των αγώνων(13 αγώνες) να διεξάγεται όμως το προσεχές Σαββατοκύριακο 7 και 8 Σεπτεμβρίου, στις 16:45, ενώ 3 παιχνίδια θα διεξαχθούν την Τετάρτη 11/9(1 παιχν.) και Τετάρτη 18/9(2 παιχν.).
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα: 
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 07/9/2019  16:45 
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 08/9/2019  16:45 
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΑΝΑΤΟΛΗ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ - ΠΡΩΤΗ
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ - ΝΕΟΧΩΡΙ
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ - ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΧΡΥΣΟ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/9/2019  16:30 
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/9/2019  16:30 
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ
 

Prev Next
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
STUDIO FOTO KLIK
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Δεκέμβριος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30

Σεπ 06, 2019

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… Τ…

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών διοργανώνει την Τετάρτη 11/9 και ώρα 1...