Είχε κέφια η κληρωτίδα της ΕΠΣ Σερρών στην σημερινή κλήρωση για την φάση των "16" που διεξήχθη πριν λίγο στα γραφεία της διοργανώτριας, καθώς έβγαλε και ντέρμπυ Γ’ Εθνικής και παιχνίδια φωτιά, αλλά και γειτονικά ντέρμπυ.
Πιο συγκεκριμένα ο Πανσερραϊκός θα υποδεχθεί την Δόξα Κάτω Καμήλας, ο Απόλλων Παραλιμνίου, θα δοκιμασθεί στο Σιδηρόκαστρο κόντρα στον ισχυρό Εθνικό, ενώ ενδεικτικά αναφέρουμε και το Δόξα Λιθοτόπου-Serres 1800, Ηρακλής Αμμουδιάς-ΑΕ Χρυσού, αλλά και το Πυθαγόρας Καλών Δένδρων-Άρης Σκοτούσσας.
 
Αναλυτικά τα ζευγάρια για την φάση των «16» είναι:
 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ - SERRES 1800
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ - ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ - ΑΣΤΗΡ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ - ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΑΛΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ - ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ
 
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ: 23/9/2017, ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΧΡΙΣΤΟΣ 6-1
 
Ολοκληρώθηκε η πρώτη δόση της 2ης φάσης του Kυπέλλου της ΕΠΣΣ "Bristot", καθώς μετά τα 4 χθεσινά παιχνίδια σήμερα διξηχθησαν άλλα 9. Μέχρι στιγμής σε 8 από αυτά έχουμε νικητή και ως εκ τούτου 8 ομάδες έχουν σφραγίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση και είναι οι εξής:
Σκοτούσσα, Κάτω Καμήλα, Serres 1800, Νεοχώρι, Ροδολίβος, Παραλίμνιο, Άνω Πορόια, Χρυσό και η Πρώτη.
Ένα παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, αυτό του Δραβίσκου με την Πρώτη και τελικά οι φιλοξενούμενοι μετά το ισόπαλο 2-2, στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι πήραν με 5-4, το εισιτήριο για την φάση των 16.
 
Οι 13 ομάδες που πήραν το εισιτήριο για την φάση των 16 είναι οι εξής:
Εθνικός Σιδηροκάστρου, Δόξα Λιθοτόπου, Πυθαγόρας Καλών Δένδρων, Ηρακλής Αμμουδιάς, Άρης Σκοτούσσας, Δόξα Κάτω Καμήλας, Serres 1800, Αστήρ Νεοχωρίου, Εθνικός Ροδολίβους, Απόλλων Παραλιμνίου, Διγενής Άνω Ποροΐων, ΑΕ Χρυσού, Άρης Πρώτης.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  08/09/2019 – 16:45
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ..............................0-3 
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Καμπαρντίνας, Αρχοντογιάννης
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ.................1-9
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Παγωνάς, Καρασάββας
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - SERRES 1800..................2-6
Διαιτητές: Κεφαλάς, Κιοσσές Κ., Mαυρίδης
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ - ΝΕΟΧΩΡΙ...........................0-6
Διαιτητές: Μαγής, Κουρουζίδης, Μπάρμπας
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ.....................0-2
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαδένης, Χατζηαθανασίου
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ.....0-3
Διαιτητές: Μπάτσιος, Μπεριντζής Στυλ., Γαβριήλ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ.....................1-3
Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Βασίλογλου
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΧΡΥΣΟ....................0-1 
Διαιτητές: Φράγγαλας Ρ., Αχιλλεύς, Φραγκάκης
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΠΡΩΤΗ..................................4-5 πεν. (2-2 παρ.) 
Διαιτητές: Χαψάς, Σάββας, Δουλγέρης
 

ΣΑΒΒΑΤΟ  07-09-2019 – 16:45 

ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ..............................6-5 πεν(παρ. 0-0)
Διαιτητές: Σαφούρης, Γεωργίου, Βογιατζής
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.............................0-1
Σκόρερ: 68' Τσεμπερίδης
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Χολάνης, Πoύλιος Ι.
(Γήπ. Λιθοτόπου)ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ–ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ.......0-6 
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Παυλίδου, Καραμανίδης Σ.
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ...............................4-2
Σκόρερ: Βαλ. Παπαδόπουλος 2, Γαλακτερός 2 - ...  
Διαιτητές: Κρυωνάς, Mαυρίδης, Μπομπόγιας
 
ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/9/2019  16:30 
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/9/2019  16:30 
ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ
 
Σε 3 δόσεις θα διεξαχθεί η 2η φάση(16 αγώνες) του Κυπέλλου Bristot της ΕΠΣ Σερρών, με τον κύριο όγκο των αγώνων(13 αγώνες) να διεξάγεται όμως το προσεχές Σαββατοκύριακο 7 και 8 Σεπτεμβρίου, στις 16:45, ενώ 3 παιχνίδια θα διεξαχθούν την Τετάρτη 11/9(1 παιχν.) και Τετάρτη 18/9(2 παιχν.).
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα: 
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 07/9/2019  16:45 
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ - ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 08/9/2019  16:45 
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΑΝΑΤΟΛΗ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ - ΠΡΩΤΗ
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ - ΝΕΟΧΩΡΙ
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ - ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΧΡΥΣΟ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/9/2019  16:30 
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/9/2019  16:30 
ΔΑΣΟΧΩΡΙ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ
 
Δεν έβγαλε ντέρμπι η κληρωτίδα της ΕΠΣΣ στη σημερινή κλήρωση, Τρίτη 3/9/2019 κι αυτό ήταν αναμενόμενο, όμως υπάρχουν πολλά γειτονικά ντέρμπι που παρουσιάζουν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει τις εκπλήξεις, καθώς ο θεσμός του Κυπέλλου κρύβει πάντοτε εκπλήξεις εκεί που δεν το περιμένεις.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 07 & 08/09/2019.
 
Αναλυτικά η κλήρωση της 2ης φάσης Κυπέλλου «bristot» της Ε.Π.Σ.Σερρών:
 
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΧΡΙΣΤΟΣ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018-ΑΝΑΤΟΛΗ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ-ΠΡΩΤΗ
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ-ΝΕΟΧΩΡΙ
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΧΡΥΣΟ
 

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ... από τον περσινό αγώνα ανάμεσα στον Ηρακλή Σερρρών και τη Νίκη, που φέτος βρήκε νικήτρια την ομάδα του Χριστός με 3-1....

 
Ημέρα των φιλοιοξενούμενων και η σημερινή Κυριακή για το Κύπελλο της ΕΠΣ Σερρών "Bristot" καθώς στα 7 παιχνίδια διεξήχθησαν την πρόκριση πήραν 5 φιλοξενούμενοι, ενώ μόνο δύο γηπεδούχοι πανηγύρισαν.
Πιο συγκεκριμένα την πρόκριση πήραν οι εξής ομάδες: Δασοχώρι, Νέο Πετρίτσι, Χριστός, Μεγαλοχώρι, Μονόβρυση, Νέα Ζίχνη, Εμμναουήλ Παπάς.
Οι παραπάνω ομάδες μαζί με τις: Ροδόπολη Λευκώνα, Δραβίσκο, Βαλτοτόπι και Νιγρίτα 2018 που πήραν την πρόκριση χθες Σάββατο 31/8 και τις: Μοναστηράκι, Καπνόφυτο, Καλά Δένδρα, Πήγασο και Άγιο Πνεύμα που πέρασαν χωρίς αγώνα, όλες μαζί θα μπουν στην κληρωτίδα της ΕΠΣΣ για τη 2η φάση, μαζί και με τις ομάδες της Επίλεκτης και της Γ' Εθνικής. 
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα: 
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 01/9/2019 - 16:45
ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ................0-1
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ...............0-2
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΧΡΙΣΤΟΣ..............................1-3
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ-ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ...............1-2
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ-ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ.............5-0
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ...............0-3
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ.......4-3
 
ΣΑΒΒΑΤΟ 31/8/2019 - 16:45
ΚΕΡΚΙΝΗ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ.................0-4
Σκόρερ: 3',16',68' Κωνσταντινίδης, 85' Μπακάλοφ
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ..........3-5
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ-ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ............2-3 (παρ.) 2-2 κ.α.
ΠΟΣ 2000-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ...............1-2
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΝΙΓΡΙΤΑ 2018.........0-4
Γκολ: Ραπάι(2), Χαριτίδης, Τσίκαλας
 
 
Prev Next
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
STUDIO FOTO KLIK
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Error: No articles to display

Prev Next
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Οκτώβριος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30

Σεπ 06, 2019

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… Τ…

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών διοργανώνει την Τετάρτη 11/9 και ώρα 1...