Η Επιτροπή Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής αποφάσισε οριστικά τη διεξαγωγή της αγωνιστικής της 14/02/16. Σε αυτή την ημερομηνία θα γίνουν οι αγώνες που βάσει προγράμματος επρόκειτο να διεξαχθούν στις 31/01/16 και μετατέθηκαν.
 
Αναλυτικά, για τον 1o και τον 2o όμιλο θα πραγματοποιηθεί η 21η αγωνιστική, για τον 3ο όμιλο η 15η αγωνιστική και για τον 4ο όμιλο η 17η αγωνιστική.
Δυο στροφές πριν τον τερματισμό τρεις θέσεις είναι σε εκκρεμότητα, καθώς εδώ και καιρό, ο Οδυσσέας  Αναγέννησης και ο Απόλλων Παραλιμνίου και από την περασμένη Κυριακή και ο Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής, έχουν καπαρώσει τις 3 θέσεις των Play Off. 
Από κει και πέρα όλα είναι ρευστά για τις τρεις θέσεις και οι όποιες προβλέψεις μπορεί να αποδειχτούν παρακινδυνευμένες στο ποδόσφαιρο.
Ασφαλώς η Ασπίς Δραβίσκου που είναι στην 4η θέση και απέχει 5 πόντους από το 7ο Δασοχώρι, θέλει ένα τρίποντο για να εξασφαλιστεί και μαθηματικά και υπό προϋποθέσεις μπορεί να της είναι αρκετός και ο πόντος της ισοπαλίας αλλά μπορεί και με δυο ήττες(αγωνίζεται με Παραλίμνιο εντός και Σιδηρόκαστρο εκτός). 
Και για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου που ακολουθεί στην 5η θέση, 4 πόντους πάνω από το Δασοχώρι, αρκεί το τρίποντο για να εξασφαλίσει την συμμετοχή του στα Play Off και μπορεί να το κερδίσει αφού έχει στην έδρα του και τα δυο παιχνίδια.  Με την Καρπερή την ερχόμενη Τετάρτη και με τον Δραβίσκο την ερχόμενη Κυριακή.
Από κει και πέρα ο Ηρακλής Αμμουδιάς που βρίσκεται στην 6η θέση, 2 βαθμούς πάνω από το Δασοχώρι, με το οποίο στην μονομαχία του περασμένου Σαββάτου έμειναν στο "Χ" και άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς για την συνέχεια, υποδέχεται την Τετάρτη το Γόνιμο και την τελευταία αγωνιστική θα δοκιμασθεί στο Χρυσό και μόνο με δυο νίκες θα αισθάνεται σίγουρος, αλλά πολύ πιθανόν να του είναι αρκετή και μια χειρότερη βαθμολογική συγκομιδή.
Ο Διαγόρας Δασοχωρίου μετά τον χαμένο τελικό της περασμένης Τετάρτης, θέλει να καταφέρει την είσοδό του στην εξάδα, αλλά αυτό δεν είναι και τόσο εύκολο, αφού δεν εξαρτάται μόνον από τα δικά του αποτελέσματα. Κι αυτό γιατί ακόμη και οι δυο νίκες στα δυο τελευταία παιχνίδια, μπορεί να μην αρκούν για την είσοδο του στην εξάδα, αν νικήσουν οι ομάδες που προπορεύονται. Ο Διαγόρας στα δυο τελευταία παιχνίδια υποδέχεται τη Νέα Ζίχνη και τελευταία αγωνιστική παίζει στο Άνω Μητρούσι.
Τέλος η Αθλητική Ένωση Χρυσού που έχει μόνον μαθηματικές ελπίδες για είσοδο στην εξάδα, την ερχόμενη Τετάρτη θα δοκιμασθεί στην Σκοτούσσα και την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την Αμμουδιά.
Όσο για την μάχη των Play Out αναμένεται και αυτή με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, αφού όλες οι ομάδες στους 2 τελευταίους αγώνες θα τα δώσουν όλα για το καλύτερο βαθμολογικό πλασάρισμα την καλύτερη βαθμολογική συγκομιδή.
Ένα όμως είναι βέβαιο ότι οι μάχες και στα δυο μίνι πρωταθλήματα που θα ακολουθήσουν θα είναι συναρπαστικές, αφού οι διαφορές στους βαθμολογικούς πίνακες δεν πρόκειται να διαφοροποιηθούν και όπως θα δείτε παρακάτω οι διαφορές δεν είναι μεγάλες και μπορούμε να έχουμε ανατροπές και στις δυο ειδικές βαθμολογίες.
Αν οι αγώνες των Play Off και Play Out ξεκινούσαν αύριο οι βαθμολογίες θα είχαν ως εξής.
 
PLAY OFF
1. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ.............6
2. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ.............6
3. ΚΑΡΠΕΡΗ...................2
4. ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ...............1
5. ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.........1
6. ΑΜΜΟΥΔΙΑ................0
 
PLAY OUT
1. ΔΑΣΟΧΩΡΙ...............6
2. ΧΡΥΣΟ.....................6
3. ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ.............3
4. ΓΟΝΙΜΟ..................3
5. ΝΕΑ ΖΧΙΝΗ..............2
6. ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ........0
* Η βαθμολογία προκύπτει με διαίρεση με το 3 της διαφοράς της 1ης με την 6η ομάδα και το ίδιο γίνεται και για τις υπόλοιπες και όπου η σχετική διαίρεση δεν παράγει ακέραιο αριθμό τότε γίνεται στρογγυλοποίηση του αποτελέσματος προς τα επάνω(π.χ. 2,1=3).
 
ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ
Την Τρίτη 16-2-2016 ώρα 7:00 μμ στα Γραφεία της Ενώσεως θα γίνει η κλήρωση των αγώνων των PLAY OFF και PLAY OUT για την Επίλεκτη Κατηγορία.
Οι αγώνες της φάσης αυτής θα ξεκινήσουν το Σαββατοκύριακο 20-21/2/2016.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας στην 6η και 7η θέση δηλαδή μεταξύ των θέσεων που διαχωρίζουν τις ομάδες των PLAY OFF και PLAY OUT θα εφαρμοστούν οι διατάξεις του ΚΑΠ και αν χρειασθεί αγώνας, αυτός θα γίνει την Τετάρτη 17-2-2016.
  
Το υπόλοιπο πρόγραμμα:
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 10-2-2016 - 3:30μμ - 21η Αγων.
 
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΚΑΡΠΕΡΗ
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΣΚΟΤΟΥΣΑ-ΧΡΥΣΟ
(ΗΡΑΚΛΕΙΑ)ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΓΟΝΙΜΟ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 14/02/2016 - 03:30 μμ - 22η Αγων.
 
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ
ΚΑΡΠΕΡΗ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ-ΣΚΟΤΟΥΣΑ
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΧΡΥΣΟ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
ΝΕΑ  ΖΙΧΝΗ-ΓΟΝΙΜΟ
 
Η σημερινή βαθμολογία:
 
    ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ ΒΑΘΜ Ν Ι Η ΤΕΡΜ ΔΤ
1   ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 20 46 14 4 2 38 - 11 27
2   ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ 20 45 14 3 3 43 - 21 22
3   ΚΑΡΠΕΡΗ 20 34 10 4 6 29 - 23 6
4   ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ 20 32 9 5 6 28 - 26 2
5   ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ 20 31 9 4 7 29 - 21 8
6   ΑΜΜΟΥΔΙΑ 20 29 8 5 7 25 - 23 2
7   ΔΑΣΟΧΩΡΙ 20 27 7 6 7 24 - 29 -5
8   ΧΡΥΣΟ 20 26 7 5 8 32 - 32 0
9   ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ 20 19 5 4 11 21 - 35 -14
10   ΓΟΝΙΜΟ 20 18 4 6 10 23 - 29 -6
11   ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ 20 16 4 4 12 21 - 37 -16
12   ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ 20 10 2 4 14 12 - 38 -26
 
 
 
 
 
 
Φιλική νίκη του Πανσερραϊκού επί του Εθνικού Νέου Αγιονερίουμε 2-1, σήμερα Δευτέρα 8/2, το απόγευμα, χάρις σε γκολ των Φουρτάδο και Προβατίδη. 
Ο Πάουλο Κάμπος που κάθισε για πρώτη φορά στον πάγκο των Λιονταριών χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του. Τα «Λιοντάρια» εμφάνισαν μία καλή εικόνα ενώ ο βραζιλιάνος τεχνικός σίγουρα χρήσιμα έβγαλε.
 

Παρακολουθήστε ττις καλύτερες φάσες και τα γκολ του αγώνα:

Γόνιμο-Σκοτούσσα 3-0

Με διπλό μέσα στο Άνω Μητρούσι με 2-0 επί του Θρακικού, πανηγύρισε την οριστική συμμετοχή του στα Play Off, ο Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής και από δω και στο εξής θα επιδιώξει το καλύτερο πλασάρισμα με την καλύτερη βαθμολογική συγκομιδή. Το παιχνίδι πέρα από τα δυο γκολ που σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου, από τον Ζέττα το πρώτο και τον Πασχάλογλου το 2ο, στιγματίστηκε από τις τρεις κόκκινες κάρτες(ΦΩΤΟ), 2 για τους γηπεδούχους και μια για τους φιλοξενούμενους9όλες με 2η κίτρινη). Ένα παιχνίδι που μπορεί να μην πρόσφερε υψηλό θέαμα, πρόσφερε όμως πολλές συγκινήσεις και εντάσεις. 
Συγκινήσεις, αφού το εύπλαστο 1-0 παρέμεινε μέχρι το 91’ και το παιχνίδι ήταν στην κόψη του ξυραφιού, με τους γηπεδούχους να πιέζουν για την ισοφάριση, κυρίως με στημένα και τους φιλοξενούμενους στις αντεπιθέσεις να χάνουν πολλές ευκαιρίες. 
Εντάσεις αφού οι γηπεδούχοι εξέφρασαν πολλά παράπονα προς τον διαιτητή κ. Φωτιάδη και κατά τις αποβολές των Παπαδόπουλου Γιάννη και Μελίδη, αλλά κυρίως μετά  την λήξη του αγώνα.
Στον Α’ όμιλο της Ανώτερης η πρωτοπόρος Δόξα Λιθοτόπου έμεινε για 3η φορά φέτος στην ισοπαλία, αυτή τη φορά στο Βαμβακόφυτο, με 0-0, κόντρα στην τοπική Αστραπή, διατηρεί όμως ένα πολύ μεγάλο προβάδισμα με 9 πόντους διαφορά από τον 2ο Χείμαρρο.
Ισοπαλία και στο άλλο παιχνίδι του ομίλου που διεξήχθη στα Χρυσοχώραφαμε 1-1, ανάμεσα στον γηπεδούχο Ορφέα και την Ελπίδα Προβατά με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Μαντέλα και αλλά να δέχονται την ισοφάριση από το Νικολαΐδη.
Στον Β΄ όμιλο της Ανώτερης η Ελπίς Σκουτάρεως με την άνετη νίκη που πέτυχε επί του Πήγασου διεύρυνε κι άλλο το σερί των νικών που τις έφτασε στις 15, αλλά και τη διαφορά από τους διώκτες της που την έφτασε στους 16 πόντους. Τα γκολ: 18' Διαμαντής, 44' Αντωνογλούδης Π., 51' Νικολούδης Κ., 85' Τσικνίδης
Σοκ για τον Πανσουλιακό στον Μαυρόλοφο, αφού ο τοπικός ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, με τον Δράκογλου, και να του στερήσει το τρίποντο που θα τον έφερνε μια ανάσα από την 2η προνομιούχο θέση, ένα τρίποντο που φαινόταν σίγουρα χάρις στο γκολ που πέτυχε στο 54΄ ο Μπάλτσιος. Από την άλλη ο σημερινός πόντος μοιάζει με χρυσάφι για τους γηπεδούχους, αφού απομακρύνθηκαν 4 πόντους από τη ζώνη του υποβιβασμού.  
Μεγάλη νίκη και βαθμολογική ανάσα για τον Λαϊλιά Ορεινής που κέρδισε με 3-1 την ΑΕ Νιγρίτας, τρέχει ένα σερί 3Χ3 και απομακρύνθηκε 5 πόντους από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Τα γκολ: 38', 70' Δερμεντζής, 50' Ταπάσκος - 64' Κουκούτσης
Η Δόξα Νέου Σκοπού παραχώρησε λευκή ισοπαλία, στον Κουπατσιανό Βέργης και παραμένει πολύ κοντά στην διακεκαυμένη ζώνη.
Στον Α’ όμιλο της Β΄ κατηγορίας ο Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας πέρασε σαν τυφώνας από το Μοναστηράκι αφού φιλοδώρησε τον τοπικό Αχιλλέα με 7 γκολ και εκμεταλλευόμενος την ήττα της Κερκίνης μέσα στο Παλιόκαστρο πήρε αέρα 6 πόντων, από το Άγκιστρο και την Κεκρίνη ισοβαθμούν στη 2η θέση. Η Κερκίνη μετά το Κύπελλο χάνει και για το πρωτάθλημα μέσα στο Παλαιόκαστρο που αναδεικνύεται σε δήμιό της.
Στον Β΄ όμιλο της Β΄ΕΠΣΣ, η Πεπονιά κέρδισε με 5-0 την Κρηνίδα και πέρασε στην 2η θέση, ενώ ένα τρίποντο πιο πίσω ακολουθεί ο ΑΟΝ που κέρδισε με 2-1 την Μεσολακκιά κι έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 6 και 7 Φεβρουαρίου είναι:
 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 07/02/2016 - 03:30 μμ

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 20η Αγων.

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΚΑΡΠΕΡΗ................................0-2

Σκόρερ: 45'+ Ζέττας, 91' Πασχάλογλου

Διαιτητές: Φωτιάδης, Πούλιος Ι., Ζιγκερίδης

 

 ΑΝΩΤΕΡΗ - Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγων

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ...........................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Π., Κεραμάρης, Δουλακάκης Σ.

ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ..............................1-1

Σκόρερ: 57' Νικολαΐδης - 06' Μαντέλας

Διαιτητές: Χαψάς, Κρυωνάς, Πολυζώης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγω-0

ΟΡΕΙΝΗ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ..........................................3-1

Σκόρερ: 38', 70' Δερμεντζής, 50' Ταπάσκος - 64' Κουκούτσης

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Καρασάββας, Δημητριάδης

ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΠΗΓΑΣΟΣ...........................................4-0

Σκόρερ: 18' Διαμαντής, 44' Αντωνογλούδης Π.. 51' Νικολούδης Κ., 85' Τσικνίδης

Διαιτητές: Πενίρης, Βότσης, Παπαποστόλου

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΒΕΡΓΗ........................................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τσαπάρας, Σάββας, Κουρτίδης

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ.......................1-1

Σκόρερ: 93' Δράκογλου - 54' Μπάλτσιος

Διαιτητές: Πετρίδης, Οικονόμου, Σαπαρδάνης

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 18η Αγων.

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΚΕΡΚΙΝΗ.................................3-2
Σκόρερ: 05' Μοναστηρλής Ν., 17' Κούδας Ν., 35' Αλταντζής Στ. - 43' Χριστοδουλάρας, 92' Σαμουηλίδης Φ.

Διαιτητές: Σαφούρης, Τσερκέζης, Σώμης

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΑ.................................0-7

Σκόρερ: 02', 04', 28' Πάνου Στ., 09' Δελής Γ., 13', 65' Γκόρας, 52' Μεσιούρης Αθ.

Διαιτητές: Γαβριήλ, Χουρίδης, Μιχαηλίδου

(ΟΜ.Β)ΗΡΑΚΛΗΣ-ΘΥΕΛΛΑ..................................0-1

Σκόρερ: 43' Δημουλίδης

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Βασάκης, Τρανούδης

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ.......................................1-3

Σκόρερ: 42' Παρασιάδης - 05' Τσαμπαλάτης, 60', 67' Κορδώνης

Διαιτητές: Μπάτσιος, Παπαδόπουλος Δ., Τούτκας

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ...............................2-2

Σκόρερ: 72' Αγαπίδης, 88' Σταφυλάς  - 25' Σιδηρόπουλος, 88' Κούρτογλου

Διαιτητές: Μενέξης, Γκιόκας, Τσούλκας

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 18η Αγων.

ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ................................2-1

Σκόρερ: 30', 86' Στεφανίδης - 56' Καραμπουγιούκας

Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Παυλίδου, Στεργάκης
(ΟΙΝΟΥΣ)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ............0-4

Σκόρερ: 54' Παπαδόπουλος Επ., 64', 66' Καφαλίδης Χ., 79' Γάδος

Διαιτητές: Παπουτσής, Κιοσσές, Πασχαλίδης

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟ..........3-1

Σκόρερ: 71', 83' Τσίγκης, 87' Καρανάσιος Β. - 73' Γιαννακούδης

Διαιτητές: Κεφαλάς, Καπρινιώτης, Σάκκος

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΟΙΝΟΥΣΑ...................................3-1

Σκόρερ: 38', 72' Μολώζης Βαγγ., 42' Σκαπής - 23'(π) Φάκης Ν.

Διαιτητές: Μαγής, Μαλλίδης, Τρικάζης

ΠΕΠΟΝΙΑ-ΚΡΗΝΙΔΑ.............................................5-0

Σκόρερ: 07' Παντελίδης, 15' Βαγιάκης, 58', 67' Αποστολίδης, 74' Τσιγκράκης

Διαιτητές: Φραγκάκης, Παπαδόπουλος Χ., Σεβοζλίδης

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 06/02/2016 - 03:30 μμ

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 20η Αγων.

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.........................2-1

Σκόρερ: 59', 68' Αγγελακάς - 55' Παρούκας

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Π., Δουλγέρης, Τσαουσίδης

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ................................1-1

Σκόρερ: 15' Καλογιάννης - 45'(π) Μεντής

Διαιτητές: Στόλης, Πούλιος Ι., Τούτκας

ΓΟΝΙΜΟ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ........................................3-0

Σκόρερ: 32' Καριοφύλλης, 68' Παπαδόπουλος Λ., 80' Παπαδόπουλος Τ.

Διαιτητές: Πετρίδης, Αναστασιάδης,Σώμης

ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ......................................1-1

Σκόρερ: 71' Μητκώνης - 50' Μεταλλίδης

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Ζιγκερίδης, Σάββας

ΧΡΥΣΟ-ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ............................................1-1

Σκόρερ: 55'(π) Λαπούσι - 34' Βουβούκης

Διαιτητές: Τσαπάρας, Γκαϊντατζής, Παπαδόπουλος Χ.

 

ΑΝΩΤΕΡΗ - Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγων.

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ...............................0-3

Σκόρερ: 16' Γκατέκας, 61' Μαυρομάτης, 77' Τσούλιας

Διαιτητές: Παγωνάς, Αρχοντογιάννης Γ., Παπαδόπουλος Ι.

ΧΡΙΣΤΟΣ-ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ........................................1-0

Σκόρερ: 60' Καλαμάρας

Διαιτητές: Μανδαλαρίδης, Ηλιάδης, Κωνσταντινίδης

ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ.................................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Τσούλκας, Κιοσσές

(ΒΑΛΤΕΡΟ)ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ.............4-2

Σκόρερ: 38', 42', 78'(π), 81' Κολοκοτρώνης - 51' Καριοφύλλης, 71' Τρύφωνας

Διαιτητές: Τρακαλιάνης, Γκιόκας, Στεργάκης

ΧΑΡΟΠΟ-ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ.....................................4-0

Σκόρερ: 52' Εμμανουήλ, 60' Μελαδίνης Δ., 62' Ρούπελης, 78' Ταχτάκης

Διαιτητές: Καρασάββας, Μπάτσιος, Βασάκης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγων

ΤΟΥΜΠΑ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ.....................................1-4

Σκόρερ: 87'(π) Αναστασιάδης - 40' Τσακανιάς, 59', 78' Αρβανίτης Θ., 68' Κτίστου

Διαιτητές: Κρυωνάς, Πατσιατζής, Βαρώσης

ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ.................................1-1

Σκόρερ: 94' Θεοδωρίδης - 93' Πάντσιος

Διαιτητές: Μαγής, Καπρινιώτης, Πασχαλίδης

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΙΒΗΡΑ.............................................0-1

Σκόρερ: 32' Καμηλάρης

Διαιτητές: Παπουτσής, Μπομπόγιας, Βουρλιάκης

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 18η Αγων.

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ....................................0-2

Σκόρερ: 42' Ευθυμιάδης, 84' Ευσταθιάδης

Διαιτητές: Μενέξης, Σάκκος, Σεβοζλίδης

(ΑΕΡ.Α)SERRES 1800-ΛΕΟΝΤΕΣ........................1-3

Σκόρερ: 78' Γκοντινόπουλος - 41' Ζαφειρίου, 82', 88' Πάντσιος

Διαιτητές: Πενίρης, Δουλακάκης Σ., Σαββάτης

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 1η Αγων.

ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ.......................................4-2

Σκόρερ: 50', 62'(π) Σακόλης, 55' Ιντζές, 95' Παπαθεοδώρου - 31' Ντινούδης, 37' Βλαχούδης

Διαιτητές: Σαφούρης, Τρανούδης, Μαλλίδης

ΠΡΩΤΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ............................................2-4

Σκόρερ: 70' Κουταλάκης, 80' Παναγιώτου - 32' Μοσκοφίδης, 53', 61' Μηλάρης Β., 75' Καραμπατάκης

Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Κεφαλάς, Καβακλιώτης

 

ΡΕΠΟ: ΠΟΣ 2000, ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

 

 

Η ατυχία χτύπησε την οικογένεια του Πήγασου καθώς στο σημερινό παιχνίδι με την Ελπίδα Σκούταρεως τραυματίστηκε σοβαρά ο νεαρός κεντρικός αμυντικός, Πασχάλης Μπουτάκογλου.  
Δεν είχε συμπληρωθεί καλά καλά το 1ο δεκάλεπτο του αγώνα, όταν ο νεαρός ποδοσφαιριστής στην προσπάθεια του να ανακόψει αντίπαλο επιθετικό, στραβοπάτησε και έπεσε κάτω σφαδάζοντας από τους πόνους. Ευτυχώς στο Δημοτικό Γήπεδο Σκουτάρεως υπήρχε γιατρός, ο οποίος διέγνωσε την σοβαρότητα της κατάστασης και συνέστησε πλήρη ακινησία. 
Το παιχνίδι αναγκαστικά διακόπηκε για 22 λεπτά, όσα χρειάστηκαν για να καταφθάσει το ασθενοφόρο το οποίο μετέφερε τον νεαρό ποδοσφαιριστή στο γενικό Νοσοκομείο Σερρών. Η ακτινογραφία στην οποία υποβλήθηκε εκεί έδειξε, αποσπαστικό κάταγμα στη λεκάνη, και αύριο θα περάσει και αξονικό τομογράφο για να υπάρξει η ακριβής διάγνωση.  
Ο Πασχάλης Μπουτάκογλου παρά την περιπέτειά του είναι αισιόδοξος και περιμένει την αυριανή ημέρα. 
Η οικογένεια του Πήγασου και των Ακαδημιών του Πανσερραϊκού, πρωτίστως, αλλά και όλος  ο ποδοσφαιρικός κόσμος των Σερρών και βεβαίως εμείς προσωπικά από την ιστοσελίδα Serresgoal, του ευχόμαστε περαστικά, σιδερένιος και πολύ σύντομα να βρεθεί και πάλι στους αγωνιστικούς χώρους.
*Αργά το βράδυ επικοινώνησε με την ιστοσελίδα μας ο πρόεδρος της Ελπίδας Σκουτάρεως, Κώστας Νταούδης και θέλησε να εκφράσει τις θερμότερες ευχές του για ταχεία ανάρρωση στον άτυχο Πασχάλη. 
 

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό την 2η ημέρα, από τα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών(Επίλεκτη 20η, Ανώτερη 19η, B’ Κατηγορία 17η), που διεξάγονται σήμερα Κυριακή 07 Ιανουαρίου 2016, στις 15:30.

 
Κάντε ανανέωση πατώντας F5 ή με τον Κλασσικό τρόπο(Enter).
* Μαύρο χρώμα σε εξέλιξη…
** Κόκκινο σε εξέλιξη με γκολ…
*** Γαλάζιο τα τελικά αποτελέσματα…

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 07/02/2016 - 03:30 μμ

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 20η Αγων.

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΚΑΡΠΕΡΗ................................0-2

Σκόρερ: 45'+ Ζέττας, 91' Πασχάλογλου

Διαιτητές: Φωτιάδης, Πούλιος Ι., Ζιγκερίδης

 

 ΑΝΩΤΕΡΗ - Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγων

ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ...........................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Π., Κεραμάρης, Δουλακάκης Σ.

ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ-ΠΡΟΒΑΤΑΣ..............................1-1

Σκόρερ: 57' Νικολαΐδης - 06' Μαντέλας

Διαιτητές: Χαψάς, Κρυωνάς, Πολυζώης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγω-0

ΟΡΕΙΝΗ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ..........................................3-1

Σκόρερ: 38', 70' Δερμεντζής, 50' Ταπάσκος - 64' Κουκούτσης

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Καρασάββας, Δημητριάδης

ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΠΗΓΑΣΟΣ...........................................4-0

Σκόρερ: 18' Διαμαντής, 44' Αντωνογλούδης Π.. 51' Νικολούδης Κ., 85' Τσικνίδης

Διαιτητές: Πενίρης, Βότσης, Παπαποστόλου

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΒΕΡΓΗ........................................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τσαπάρας, Σάββας, Κουρτίδης

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ.......................1-1

Σκόρερ: 93' Δράκογλου - 54' Μπάλτσιος

Διαιτητές: Πετρίδης, Οικονόμου, Σαπαρδάνης

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 18η Αγων.

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΚΕΡΚΙΝΗ.................................3-2
Σκόρερ: 05' Μοναστηρλής Ν., 17' Κούδας Ν., 35' Αλταντζής Στ. - 43' Χριστοδουλάρας, 92' Σαμουηλίδης Φ.

Διαιτητές: Σαφούρης, Τσερκέζης, Σώμης

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΑ.................................0-7

Σκόρερ: 02', 04', 28' Πάνου Στ., 09' Δελής Γ., 13', 65' Γκόρας, 52' Μεσιούρης Αθ.

Διαιτητές: Γαβριήλ, Χουρίδης, Μιχαηλίδου

(ΟΜ.Β)ΗΡΑΚΛΗΣ-ΘΥΕΛΛΑ..................................0-1

Σκόρερ: 43' Δημουλίδης

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Βασάκης, Τρανούδης

ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ.......................................1-3

Σκόρερ: 42' Παρασιάδης - 05' Τσαμπαλάτης, 60', 67' Κορδώνης

Διαιτητές: Μπάτσιος, Παπαδόπουλος Δ., Τούτκας

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ-ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ...............................2-2

Σκόρερ: 72' Αγαπίδης, 88' Σταφυλάς  - 25' Σιδηρόπουλος, 88' Κούρτογλου

Διαιτητές: Μενέξης, Γκιόκας, Τσούλκας

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 18η Αγων.

ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ................................2-1

Σκόρερ: 30', 86' Στεφανίδης - 56' Καραμπουγιούκας

Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Παυλίδου, Στεργάκης
(ΟΙΝΟΥΣ)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ............0-4

Σκόρερ: 54' Παπαδόπουλος Επ., 64', 66' Καφαλίδης Χ., 79' Γάδος

Διαιτητές: Παπουτσής, Κιοσσές, Πασχαλίδης

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟ..........3-1

Σκόρερ: 71', 83' Τσίγκης, 87' Καρανάσιος Β. - 73' Γιαννακούδης

Διαιτητές: Κεφαλάς, Καπρινιώτης, Σάκκος

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ-ΟΙΝΟΥΣΑ...................................3-1

Σκόρερ: 38', 72' Μολώζης Βαγγ., 42' Σκαπής - 23'(π) Φάκης Ν.

Διαιτητές: Μαγής, Μαλλίδης, Τρικάζης

ΠΕΠΟΝΙΑ-ΚΡΗΝΙΔΑ.............................................5-0

Σκόρερ: 07' Παντελίδης, 15' Βαγιάκης, 58', 67' Αποστολίδης, 74' Τσιγκράκης

Διαιτητές: Φραγκάκης, Παπαδόπουλος Χ., Σεβοζλίδης

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 06/02/2016 - 03:30 μμ

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ – 20η Αγων.

ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.........................2-1

Σκόρερ: 59', 68' Αγγελακάς - 55' Παρούκας

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Π., Δουλγέρης, Τσαουσίδης

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ................................1-1

Σκόρερ: 15' Καλογιάννης - 45'(π) Μεντής

Διαιτητές: Στόλης, Πούλιος Ι., Τούτκας

ΓΟΝΙΜΟ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ........................................3-0

Σκόρερ: 32' Καριοφύλλης, 68' Παπαδόπουλος Λ., 80' Παπαδόπουλος Τ.

Διαιτητές: Πετρίδης, Αναστασιάδης,Σώμης

ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ......................................1-1

Σκόρερ: 71' Μητκώνης - 50' Μεταλλίδης

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Ζιγκερίδης, Σάββας

ΧΡΥΣΟ-ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ............................................1-1

Σκόρερ: 55'(π) Λαπούσι - 34' Βουβούκης

Διαιτητές: Τσαπάρας, Γκαϊντατζής, Παπαδόπουλος Χ.

 

ΑΝΩΤΕΡΗ - Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγων.

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ...............................0-3

Σκόρερ: 16' Γκατέκας, 61' Μαυρομάτης, 77' Τσούλιας

Διαιτητές: Παγωνάς, Αρχοντογιάννης Γ., Παπαδόπουλος Ι.

ΧΡΙΣΤΟΣ-ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ........................................1-0

Σκόρερ: 60' Καλαμάρας

Διαιτητές: Μανδαλαρίδης, Ηλιάδης, Κωνσταντινίδης

ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ.................................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Τσούλκας, Κιοσσές

(ΒΑΛΤΕΡΟ)ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ.............4-2

Σκόρερ: 38', 42', 78'(π), 81' Κολοκοτρώνης - 51' Καριοφύλλης, 71' Τρύφωνας

Διαιτητές: Τρακαλιάνης, Γκιόκας, Στεργάκης

ΧΑΡΟΠΟ-ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ.....................................4-0

Σκόρερ: 52' Εμμανουήλ, 60' Μελαδίνης Δ., 62' Ρούπελης, 78' Ταχτάκης

Διαιτητές: Καρασάββας, Μπάτσιος, Βασάκης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 19η Αγων

ΤΟΥΜΠΑ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ.....................................1-4

Σκόρερ: 87'(π) Αναστασιάδης - 40' Τσακανιάς, 59', 78' Αρβανίτης Θ., 68' Κτίστου

Διαιτητές: Κρυωνάς, Πατσιατζής, Βαρώσης

ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ.................................1-1

Σκόρερ: 94' Θεοδωρίδης - 93' Πάντσιος

Διαιτητές: Μαγής, Καπρινιώτης, Πασχαλίδης

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΙΒΗΡΑ.............................................0-1

Σκόρερ: 32' Καμηλάρης

Διαιτητές: Παπουτσής, Μπομπόγιας, Βουρλιάκης

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 18η Αγων.

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΑΓΚΙΣΤΡΟ....................................0-2

Σκόρερ: 42' Ευθυμιάδης, 84' Ευσταθιάδης

Διαιτητές: Μενέξης, Σάκκος, Σεβοζλίδης

(ΑΕΡ.Α)SERRES 1800-ΛΕΟΝΤΕΣ........................1-3

Σκόρερ: 78' Γκοντινόπουλος - 41' Ζαφειρίου, 82', 88' Πάντσιος

Διαιτητές: Πενίρης, Δουλακάκης Σ., Σαββάτης

 

Β΄ ΕΠΣΣ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 1η Αγων.

ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ.......................................4-2

Σκόρερ: 50', 62'(π) Σακόλης, 55' Ιντζές, 95' Παπαθεοδώρου - 31' Ντινούδης, 37' Βλαχούδης

Διαιτητές: Σαφούρης, Τρανούδης, Μαλλίδης

ΠΡΩΤΗ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ............................................2-4

Σκόρερ: 70' Κουταλάκης, 80' Παναγιώτου - 32' Μοσκοφίδης, 53', 61' Μηλάρης Β., 75' Καραμπατάκης

Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Κεφαλάς, Καβακλιώτης

 

ΡΕΠΟ: ΠΟΣ 2000, ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

 

 

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουνν οι Νέοι της FC Serres, αφού στο πρωτάθλημα Νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας, μετά από έξοχη εμφάνιση συνέτριψαν την αντίστοιχη ομάδα του Κολχικού με 4-0. Οι Σερραίοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και απώλεσαν και άλλες ευκαιρίες για να διαμορφώσουν ακόμη  μεγάλο σκορ.
Τα γκολ πέτυχαν οι:  10’, 15’, 65’ Σιψής Κ., 27’ Αραμπατζής
 
FC SERRES(Χρ. Ησαΐδης): Μυσιρλής, Ανθουλάκης, Τζιτζής, Χουμκοζλής, Τσαταλπασίδης Ελ., Σπαχής, Ευφραιμίδης, Αραμπατζής, Σιψής Κ, Μέγκλας, Σιψής Π.
Στο Β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παγκάλης, Τσαταλπασίδης Π., Τύραλης, Χριστόπουλος, Σώμης, Γιαννακίδης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ: Αιγίδης, Κόντρα, Λουκοβίτης, Θεοχάρους, Μαμουλίδης, Παπαελευθερίου, Ζαβρακίδης, Μακρόπουλος, Διαμαντίδης, Γιορμάνης, Γκόσιος
 

…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Ιανουάριος 2020 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31