Αμείωτο το ενδιαφέρον στην Επίλεκτη κατηγορία, καθώς η μάχης της κορυφής, αλλά και της εξάδας συνεχίζεται με πολλές εκπλήξεις και ανατροπές και οκτώ ομάδες κατ’ αρχή να διεκδικούν τις έξι προνομιούχες θέσεις.
Χαμόγελα για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου που πέρασε νικηφόρα από την Καρπερή κόντρα στον γηπεδούχο Μέγα Αλέξανδρο και βρέθηκε στην κορυφή παρέα με τον Οδυσσέα Αναγέννησης έχοντας όμως παιχνίδι περισσότερο(εκτενές ρεπορτάζ σε λίγο).
Στο αγώνα που έμοιαζε με τελικό για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου κόντρα στον Ηρακλή Αμμουδιάς, πήρε τη νίκη έστω και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρις στο γκολ που πέτυχε ο Χρήστος Λεωνίδας.  Ένα τρίποντο που φέρνει τους νικητές στην 6η θέση σε τριπλή ισοβαθμία, με τον σημερινό χαμένο(Αμμουδιά και τον Δραβίσκο που έχει παιχνίδι λιγότερο-αγωνίζεται αύριο στο Άνω Μητρούσι). Για την Αμμουδιά η σημερινή ήττα έδωσε τέλος σε ένα θετικό σερί 5 νικών και μιας ισοπαλίας.
Στη Νέα Ζίχνη ο τοπικός Μέγας Αλέξανδρος πέτυχε τη νίκη της ημέρας, κόντρα στον Άρη Σκοτούσσας, καθώς τον φιλοδώρησε με 6 γκολ, χάρις στο χατ τρκ του Μαλετσκάνοφ, αλλά και τα γκολ των Ρούμπου, Πελιτάρη και Πεχλιβανίδη. Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Τόλης Μίλιος με πέναλτι. Με τη νίκη αυτή οι «κοκκινόμαυρου της Νέας Ζίχνης πήραν βαθιά βαθμολογική και ψυχολογική ανάσα, αφού ξέφυγαν από τις τρεις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και ενισχύουν τη θέση τους για τη δύσκολη μάχη των Play Out.
Στο Γόνιμο η τοπική Σαλαμίνα πρόσθεσε μια ακόμη εντυπωσιακή νίκη στις τελευταίες της εμφανίσεις, αυτή τη φορά κόντρα στον Διαγόρα Δασοχωρίου, με 2-0, χάρις στα γκολ του Κώστα Τσουμαϊλή και του Βασίλη Καρυοφύλλη  και βλέπει πολύ πιο αισιόδοξα το μέλλον της στην ελίτ του Σερραϊκού ποδοσφαίρου.
Πολύ σημαντικά παιχνίδια και για τον Α΄όμιλο της Ανώτερης κατηγορίας, καθώς διασταυρώθηκαν όλες οι ομάδες της εξάδας.
Κερδισμένη της ημέρας ασφαλώς η πρωτοπόρος ομάδα της Δόξας Λιθοτόπου που πέρασε με το εντυπωσιακό 4-1 και από την Ροδόπολη κόντρα στον τοπικό Ολυμπιακό και διεύρυνε στους 10 πόντους τη διαφορά από τους διώκτες της. Τα γκολ πέτυχαν οι 13'(π) Παπαδόπουλος - 37' Δημητρίου, 44' Παπαδόπουλος Χρ., 67' Καλπακίδης Δ., 80' Ζιγκερίδης.
Κερδισμένος της ημέρας και ο Διγενής Άνω Ποροΐων που κέρδισε στο ουδέτερο Βαλτερό τον τυπικά γηπεδούχο ΑΟ Ψωμοτοπίου και βρέθηκε στη 2η προνομιούχο θέση, σε ένα παιχνίδι πλούσιο σε φάσεις γκολ και με πολλές συγκινήσεις ανατροπές, αφού η νίκη για τους φιλοξενούμενους ήρθε με δυο ανατροπές.  Τα γκολ: 40', 60' Κολοκοτρώνης - 64' Τρύφων, 70' Τσαλής, 87' Ντιμιτρόφ
Στον Β΄όμιλο της Ανώτερης μεγάλο διπλό για τον Ολυμπιακό Λευκώνα, στο Δημητρίτσι κόντρα στον τοπικό Απόλλωνα που τον φέρνει στ 2η θέση, έστω και με παιχνίδι περισσότερο, χάρις στα γκολ των Κυριάκοφ και Στογιαντζίκη.
Στην Β’ κατηγορία(Α’ όμιλος) εύκολη νίκη για την Serres 1800, με 4-0 με τα Πλατανάκια, ενώ στο Β’ όμιλο ο Ατρόμητος Βαλτοτοπίου, είδε τον χάρο με τα μάτια του στην Κορμίστα, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά τελικά δραπέτευσε με το διπλό χάρις σε 2 γκολ του Καραμπετάκη και του Μηλάρη.
Τα συνολικά αποτελέσματα της ημέρας:
 

 ΣΑΒΒΑΤΟ 19/12/2015  - 03:00 μμ

EΠΙΛΕΚΤH – 15η Αγων.    

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ...........................1-0

Σκόρερ: 95' Λεωνίδας

Διαιτητές: Δαουλτζής, Πούλιος Ι., Παπαδόπουλος Χ.,

ΓΟΝΙΜΟ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ........................................2-0

Σκόρερ: 28' Τσουμαϊλής Κ., 76' Καριοφύλλης

Διαιτητές: Γκουγκούδης, Δουλγέρης, Ευθυμιάδης

ΝEA ΖΙΧΝΗ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ.................................6-1

Σκόρερ: 25', 32', 36' Μαλετσκάνοφ, 43' Ρούμπος, 61' Πελιτάρης, 90' Πεχλιβανίδης - 87'(π) Μήλιος Τ.

Διαιτητές: Πετρίδης, Πολυζώης, Βαρώσης

ΚΑΡΠΕΡΗ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ.................................0-1

Σκόρερ: 38' Αγγελακάς

Διαιτητές: Τσαπάρας, Ζιγκερίδης, Αρχοντογιάννης

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

(ΒΑΛΤΕΡΟ)ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ.............2-3

Σκόρερ: 40', 60' Κολοκοτρώνης - 64' Τρύφων, 70' Τσαλής, 87' Ντιμιτρόφ

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Π., Κιοσσές, Πούλιος Αντ.

ΧΑΡΟΠΟ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ.....................................1-1

Σκόρερ: 89' Ρούπελης - 82' Τσούλιας

Διαιτητές: Μαγής, Τσαουσίδης, Σώμης

ΧΡΙΣΤΟΣ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ.................................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Σαφούρης, Δημητριάδης, Στεργάκης

ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ................................1-4

Σκόρερ: 13'(π) Παπαδόπουλος - 37' Δημητρίου, 44' Παπαδόπουλος Χρ., 67' Καλπακίδης Δ., 80' Ζιγκερίδης

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Χαψάς, Τούτκας

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων..

ΒΕΡΓΗ-ΤΟΥΜΠΑ..............................................2-2

Σκόρερ: 09' Τσούκας Αθ., 56' Πολυχρονιάδης - 48' Τζουράκης, 87' Βόγκλι

Διαιτητές: Κεφαλάς, Βότσης, Τσούλκας

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ.................................0-2

Σκόρερ: 19' Κυριάκοφ, 85' Στογιαντζίκης

Διαιτητές: Κρυωνάς, Σάββας, Παυλίδου

 Β’  ΕΠΣΣ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

(ΑΕΡ.Α)SERRES 1800-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ................4-0

Σκόρερ: 31', 59' Παπαδόπουλος Στ., 52' Αλεξούδης, 77' Κοράκης

Διαιτητές: Στόλης, Βασάκης, Ηλιάδης

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΘΥΕΛΛΑ....................................6-1

Σκόρερ: 17' Κωνσταντινίδης, 25', 36', 68', 73' Σεφέρογλου Κ., 77' Δεληγιάννης Π. - 59' Αγιάνογλου

Διαιτητές: Γαβριήλ, Σάκκος, Παπαδόπουλος Δ.

 Β’  ΕΠΣΣ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ-ΠΡΩΤΗ.........................................1-1

Σκόρερ: 05' Μητρούδης - 88' Κουρτίδης

Διαιτητές: Μπάτσιος, Σαββάτης, Φραγκάκης

ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ...................................2-3

Σκόρερ: 44' Μιστρίδης, 71' Παύλου Δ. - 51', 90' Καραμπατάκης, 62'(π) Μηλάρης Β.

Διαιτητές: Παγωνάς, Βουρλιάκης, Μενέξης

 ΚΥΡΙΑΚΗ 20/12/2015  - 03:00 μμ

EΠΙΛΕΚΤH – 15η Αγων.

ΧΡΥΣΟ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γκουγκούδης, Δουλγέρης, Σαπαρδάνης

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Τσαουσίδης

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Πετ., Κεραμάρης, Οικονόμου

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τσαπάρας, Χουρίδης, Γάδος

ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ-ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Χαψάς, Βαρώσης, Καβακλιώτης

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’  ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Στόλης, Καπρινιώτης, Μπομπόγιας

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πετρίδης, Τούτκας, Πατσιατζής

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΙΒΗΡΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μπάτσιος, Αρχοντογιάννης Γ., Μανδαλαρίδης

ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Γκιόκας, Παπαδόπουλος  Χ.

ΟΡΕΙΝΗ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Κεφαλάς Κ., Παπαδόπουλος Δ.

 Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΗΡΑΚΛΗΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος Ι., Γκίρμπας

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ-ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φραγκάκης, Τρικάζης, Βουρλιάκης

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Σαφούρης, Τσούλκας, Δημητριάδης

ΚΕΡΚΙΝΗ-ΚΕΣΣΑΝΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Καρασάββας, Πολυζώης,  Πούλιος Ι.

(ΟΜ.Β)ΛΕΟΝΤΕΣ-ΠΟΣ 2000

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παγωνάς, Βασάκης, Μαλλίδης

 Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Δαουλτζής, Μενέξης, Κεραμιδάς

(ΟΙΝΟΥΣ)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΠΕΠΟΝΙΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γαβριήλ, Σάκκος, Αναγνωστίδης

ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Αρχοντογιάννης Χ., Δουλακάκης Σ., Σεβοζλίδης

(ΠΑΛΑΙΟΚ)ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Παπαποστόλου, Στεργάκης

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μαγής, Παυλίδου, Τρανούδης

ΡΕΠΟ: ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ, ΚΡΗΝΙΔΑ

 

Παρακολουθήστε Λεπτό Προς Λεπτό την 1η ημέρα, από τα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών(Επίλεκτη 15η, Ανώτερη 14η, B’ Κατηγορία 13η), που διεξάγονται σήμερα Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015, στις 15:00.
Κάντε ανανέωση πατώντας F5 ή με τον Κλασσικό τρόπο(Enter).
* Μαύρο χρώμα σε εξέλιξη…
** Κόκκινο σε εξέλιξη με γκολ…
*** Γαλάζιο τα τελικά αποτελέσματα…

 ΣΑΒΒΑΤΟ 19/12/2015  - 03:00 μμ

EΠΙΛΕΚΤH – 15η Αγων.    

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ...........................1-0

Σκόρερ: 95' Λεωνίδας

Διαιτητές: Δαουλτζής, Πούλιος Ι., Παπαδόπουλος Χ.,

ΓΟΝΙΜΟ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ........................................2-0

Σκόρερ: 28' Τσουμαϊλής Κ., 76' Καριοφύλλης

Διαιτητές: Γκουγκούδης, Δουλγέρης, Ευθυμιάδης

ΝEA ΖΙΧΝΗ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ.................................6-1

Σκόρερ: 25', 32', 36' Μαλετσκάνοφ, 43' Ρούμπος, 61' Πελιτάρης, 90' Πεχλιβανίδης - 87'(π) Μήλιος Τ.

Διαιτητές: Πετρίδης, Πολυζώης, Βαρώσης

ΚΑΡΠΕΡΗ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ.................................0-1

Σκόρερ: 38' Αγγελακάς

Διαιτητές: Τσαπάρας, Ζιγκερίδης, Αρχοντογιάννης

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

(ΒΑΛΤΕΡΟ)ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ.............2-3

Σκόρερ: 40', 60' Κολοκοτρώνης - 64' Τρύφων, 70' Τσαλής, 87' Ντιμιτρόφ

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Π., Κιοσσές, Πούλιος Αντ.

ΧΑΡΟΠΟ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ.....................................1-1

Σκόρερ: 89' Ρούπελης - 82' Τσούλιας

Διαιτητές: Μαγής, Τσαουσίδης, Σώμης

ΧΡΙΣΤΟΣ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ.................................0-0

Σκόρερ:

Διαιτητές: Σαφούρης, Δημητριάδης, Στεργάκης

ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ................................1-4

Σκόρερ: 13'(π) Παπαδόπουλος - 37' Δημητρίου, 44' Παπαδόπουλος Χρ., 67' Καλπακίδης Δ., 80' Ζιγκερίδης

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Χαψάς, Τούτκας

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων..

ΒΕΡΓΗ-ΤΟΥΜΠΑ..............................................2-2

Σκόρερ: 09' Τσούκας Αθ., 56' Πολυχρονιάδης - 48' Τζουράκης, 87' Βόγκλι

Διαιτητές: Κεφαλάς, Βότσης, Τσούλκας

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ.................................0-2

Σκόρερ: 19' Κυριάκοφ, 85' Στογιαντζίκης

Διαιτητές: Κρυωνάς, Σάββας, Παυλίδου

 Β’  ΕΠΣΣ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

(ΑΕΡ.Α)SERRES 1800-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ................4-0

Σκόρερ: 31', 59' Παπαδόπουλος Στ., 52' Αλεξούδης, 77' Κοράκης

Διαιτητές: Στόλης, Βασάκης, Ηλιάδης

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΘΥΕΛΛΑ....................................6-1

Σκόρερ: 17' Κωνσταντινίδης, 25', 36', 68', 73' Σεφέρογλου Κ., 77' Δεληγιάννης Π. - 59' Αγιάνογλου

Διαιτητές: Γαβριήλ, Σάκκος, Παπαδόπουλος Δ.

 Β’  ΕΠΣΣ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ-ΠΡΩΤΗ.........................................1-1

Σκόρερ: 05' Μητρούδης - 88' Κουρτίδης

Διαιτητές: Μπάτσιος, Σαββάτης, Φραγκάκης

ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ...................................2-3

Σκόρερ: 44' Μιστρίδης, 71' Παύλου Δ. - 51', 90' Καραμπατάκης, 62'(π) Μηλάρης Β.

Διαιτητές: Παγωνάς, Βουρλιάκης, Μενέξης

 ΚΥΡΙΑΚΗ 20/12/2015  - 03:00 μμ

EΠΙΛΕΚΤH – 15η Αγων.

ΧΡΥΣΟ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γκουγκούδης, Δουλγέρης, Σαπαρδάνης

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Τσαουσίδης

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Πετ., Κεραμάρης, Οικονόμου

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τσαπάρας, Χουρίδης, Γάδος

ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ-ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Χαψάς, Βαρώσης, Καβακλιώτης

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’  ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Στόλης, Καπρινιώτης, Μπομπόγιας

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πετρίδης, Τούτκας, Πατσιατζής

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΙΒΗΡΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μπάτσιος, Αρχοντογιάννης Γ., Μανδαλαρίδης

ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Γκιόκας, Παπαδόπουλος  Χ.

ΟΡΕΙΝΗ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Κεφαλάς Κ., Παπαδόπουλος Δ.

 Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΗΡΑΚΛΗΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος Ι., Γκίρμπας

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ-ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φραγκάκης, Τρικάζης, Βουρλιάκης

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Σαφούρης, Τσούλκας, Δημητριάδης

ΚΕΡΚΙΝΗ-ΚΕΣΣΑΝΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Καρασάββας, Πολυζώης,  Πούλιος Ι.

(ΟΜ.Β)ΛΕΟΝΤΕΣ-ΠΟΣ 2000

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παγωνάς, Βασάκης, Μαλλίδης

 Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Δαουλτζής, Μενέξης, Κεραμιδάς

(ΟΙΝΟΥΣ)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΠΕΠΟΝΙΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γαβριήλ, Σάκκος, Αναγνωστίδης

ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Αρχοντογιάννης Χ., Δουλακάκης Σ., Σεβοζλίδης

(ΠΑΛΑΙΟΚ)ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Παπαποστόλου, Στεργάκης

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μαγής, Παυλίδου, Τρανούδης

ΡΕΠΟ: ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ, ΚΡΗΝΙΔΑ

 

Διενεργήθηκε στα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος για την 3η φάση του Κυπέλλου Επαγγελματικών Ομάδων περιόδου 2015-2016.
 
Τα ζευγάρια που προέκυψαν μετά την κλήρωση, με τις ομάδες που αναφέρονται πρώτες να είναι γηπεδούχες στους πρώτους αγώνες και αυτές που αναφέρονται δεύτερες να είναι γηπεδούχες στους αγώνες ρεβάνς, είναι τα εξής:
 
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΧΑΝΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΛΑΡΙΣΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ
ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΟΚ
 
Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 5-6-7/1/2016 και οι αγώνες ρεβάνς στις 12-13-14/1/2016.
Το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα θα ανακοινωθεί εντός των προσεχών ημερών.
 
Με σημερινή της απόφαση η Football League μετέθεσε την 14η αγωνιστική που ήταν προγραμματισμένη να διεξαχθεί το πρώτο Σαββατοκύριακο του Νέου έτους για το δεύτερο και θα διεξαχθεί στις 10 Ιανουαρίου 2016. Το πλήρες πρόγραμμα θα ανακοινωθεί με νεώτερη απόφαση της διοργανώτριας αρχής:
 
Αναλυτικά:
 
Μετάθεση 14ης αγωνιστικής ημέρας του Πρωταθλήματος FOOTBALL LEAGUE OΠΑΠ
 
H 14η αγωνιστική ημέρα του Πρωταθλήματος FOOTBALL LEAGUE ΟΠΑΠ αγωνιστικής περιόδου 2015 – 2016, η οποία ήταν προγραμματισμένη να διεξαχθεί την Κυριακή 3 Ιανουαρίου 2016 , μετατίθεται για  την Κυριακή  10 Ιανουαρίου 2016  μετά από την 18-12-2015 απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της FOOTBALL LEAGUE.
 
Την χειμερινή μεταγραφική αντεπίθεση που προανήγγειλε η Διοίκηση του Απόλλωνα Παραλιμνίου με την πρόσληψη του προπονητή, Νίκου Κουζουτζίδη, ξεκίνησε σήμερα με την επίσημη ανακοίνωση της απόκτησης του Δήμου Κοσμίδη, η οποία αποτελεί την πρώτη από μια σειρά μεταγραφών που πολύ σύντομα θα ακολουθήσουν.  
Ο 26χρονος πλάγιος αμυντικός  με πλούσια καριέρα στις εθνικές κατηγορίες, ξεκίνησε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα από τον Ολυμπιακό Λευκώνα, αγωνίστηκε σε Θερμαϊκό, Πυρσό Γρεβενών, Οδυσσέα Αναγέννησης, Ηράκλεια, Εθνικό Γαζώρου Αγροτικό Αστέρα, Καβάλα, ενώ είχε ένα σύντομο πέρασμα φέτος και από τον Πανσερραϊκό, από τον οποίο πριν λίγες μέρες αποχώρησε, χωρίς να αγωνιστεί σε επίσημο παιχνίδι.
 
Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών(Μαυρόπουλος, Γκυρίνης, Κυριακίδης Δ.) οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τα παιχνίδια που διεξάγονται για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών, το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 19 και 20 Δεκεμβρίου 2015, με ώρα έναρξης τις 15:00
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητικές τριπλέτες:

 ΣΑΒΒΑΤΟ 19/12/2015  - 03:00 μμ

EΠΙΛΕΚΤH – 15η Αγων.    

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Δαουλτζής, Πούλιος Ι., Παπαδόπουλος Χ.,

ΓΟΝΙΜΟ-ΔΑΣΟΧΩΡΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γκουγκούδης, Δουλγέρης, Ευθυμιάδης

ΝEA ΖΙΧΝΗ-ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πετρίδης, Πολυζώης, Βαρώσης

ΚΑΡΠΕΡΗ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τσαπάρας, Ζιγκερίδης, Αρχοντογιάννης

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

(ΒΑΛΤΕΡΟ)ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Π., Κιοσσές, Πούλιος Αντ.

ΧΑΡΟΠΟ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μαγής, Τσαουσίδης, Σώμης

ΧΡΙΣΤΟΣ-ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Σαφούρης, Δημητριάδης, Στεργάκης

ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Χαψάς, Τούτκας

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων..

ΒΕΡΓΗ-ΤΟΥΜΠΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Κεφαλάς, Βότσης, Τσούλκας

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Κρυωνάς, Σάββας, Παυλίδου

 Β’  ΕΠΣΣ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

(ΑΕΡ.Α)SERRES 1800-ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Στόλης, Βασάκης, Ηλιάδης

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ-ΘΥΕΛΛΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γαβριήλ, Σάκκος, Παπαδόπουλος Δ.

 Β’  ΕΠΣΣ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ-ΠΡΩΤΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μπάτσιος, Σαββάτης, Φραγκάκης

ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παγωνάς, Βουρλιάκης, Μενέξης

 ΚΥΡΙΑΚΗ 20/12/2015  - 03:00 μμ

EΠΙΛΕΚΤH – 15η Αγων.

ΧΡΥΣΟ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γκουγκούδης, Δουλγέρης, Σαπαρδάνης

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ-ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Τσαουσίδης

 ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

ΠΡΟΒΑΤΑΣ-ΒΑΜΒΑΚΟΦΥΤΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Πετ., Κεραμάρης, Οικονόμου

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τσαπάρας, Χουρίδης, Γάδος

ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ-ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Χαψάς, Βαρώσης, Καβακλιώτης

ΑΝΩΤΕΡΗ – Α’  ΟΜΙΛΟΣ – 14η Αγων.

ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Στόλης, Καπρινιώτης, Μπομπόγιας

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ-ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πετρίδης, Τούτκας, Πατσιατζής

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΙΒΗΡΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μπάτσιος, Αρχοντογιάννης Γ., Μανδαλαρίδης

ΣΚΟΥΤΑΡΙ-ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Γκιόκας, Παπαδόπουλος  Χ.

ΟΡΕΙΝΗ-ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Κεφαλάς Κ., Παπαδόπουλος Δ.

 Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΗΡΑΚΛΗΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος Ι., Γκίρμπας

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ-ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Φραγκάκης, Τρικάζης, Βουρλιάκης

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Σαφούρης, Τσούλκας, Δημητριάδης

ΚΕΡΚΙΝΗ-ΚΕΣΣΑΝΗ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Καρασάββας, Πολυζώης,  Πούλιος Ι.

(ΟΜ.Β)ΛΕΟΝΤΕΣ-ΠΟΣ 2000

Σκόρερ:

Διαιτητές: Παγωνάς, Βασάκης, Μαλλίδης

 Β΄ ΕΠΣΣ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 13η Αγων.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ-ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Δαουλτζής, Μενέξης, Κεραμιδάς

(ΟΙΝΟΥΣ)ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ-ΠΕΠΟΝΙΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Γαβριήλ, Σάκκος, Αναγνωστίδης

ΑΟ ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΟΙΝΟΥΣΑ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Αρχοντογιάννης Χ., Δουλακάκης Σ., Σεβοζλίδης

(ΠΑΛΑΙΟΚ)ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΤΟ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Πούλιος Αντ., Παπαποστόλου, Στεργάκης

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

Σκόρερ:

Διαιτητές: Μαγής, Παυλίδου, Τρανούδης

ΡΕΠΟ: ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ, ΚΡΗΝΙΔΑ

 

Ο Νίκος Μαρόπουλος από το σύνδεσμο Ημαθίας θα σφυρίξει στο πολύ δύσκολο εκτός παιχνίδι του Πανσερραϊκού στη Λαμία κόντρα στην ομώνυμη ομάδα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 13ης αγωνιστικής:
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/12 - 15:00
 
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΖΑΚΥΝΘΟΣ (14.30)
Διαιτητής: Μπουρμασόπουλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Νατσιούλας, Αναστασίου (Λάρισας)
4ος: Μήτση (Πειραιά)
 
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 
Διαιτητής: Κουλούδης (Λέσβου)
Βοηθοί: Σάββας, Ζιγκερίδης (Σερρών)
4ος: Σκουλάς (Σερρών)
 
ΛΑΜΙΑ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 
Διαιτητής: Μαρόπουλος (Ημαθίας)
Βοηθοί: Κωστάντιος (Εύβοιας), Παπαδάκης (Ημαθίας)
4ος: Φώτης (Εύβοιας)
 
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (OTE TV)
Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)
Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας), Σεφέρης (Κορινθίας)
4ος: Κακρίδης (Κορινθίας)
 
ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ (18.00- OTE TV)
Διαιτητής: Γκράνας (Θράκης)
Βοηθοί: Εμπλιούκ, Κούλα (Ξάνθης)
4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/12 - 15:00
 
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 
Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Βοηθοί: Λάμιας, Σερεμέτης (Μεσσηνίας)
4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)
 
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΧΑΝΙΑ 
Διαιτητής: Μίαρης (Δωδ/νήσου)
Βοηθοί: Παπανικολάου (Κορινθίας), Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (OTE TV)
Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Νενεκούμης (Αργολίδας)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)
 
ΚΕΡΚΥΡΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (18.00 – ΟΤΕ TV)
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Κορτέσης, Καραγιαννίδης (Αθηνών)
4ος: Καραλιόλιος (Γρεβενών)
 
Ο Σάββας Σιδηρόπουλος, από το σύνδεσμο Έβρου, σφυρίζει στο παιχνίδι FC Serres-Κοζάνη που διεξάγεται την ερχόμενη Κυριακή 20 Δεκεμβρίου, στις 15:00, στα γήπεδα της ΕΠΣΣ, στην Ομόνοια.
Από την άλλη ο Πασχάλης Τρακαλιάνης συρίζει στο παιχνίδι Εθνικός Νέου Αγιονερίου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με 2ο βοηθό το Χρήστο Κρυωνά.
 
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 17ης αγωνιστικής.
 
FC SERRES-ΚΟΖΑΝΗ
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Έβρου), 
Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας), Κίτσος (Έβρου)
AΡΗΣ-EΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ
Διαιτητής: Σπυριάδης (Χίου), 
Βοηθοί: Κωτούλας (Τρικάλων), Στεφανής (Καρδίτσας)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας), 
Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Γκιόση (Θράκης)
ΚΑΒΑΛΑ-ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
Διαιτητής: Συμεωνίδης, 
Βοηθοί: Κύφος, Θεοδώρου (Πιερίας)
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ
Διαιτητής: Τσιτσανούδης (Λάρισας), 
Βοηθοί: Καραγιάννης (Λάρισας), Λεωνίδας (Τρικάλων)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ
Διαιτητής: Τρέβλας (Ημαθίας) 
Βοηθοί: Κελεσίδης, Χρυσάνης (Ημαθίας)
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ-ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ
Διαιτητής: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας), 
Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Τυριακίδης (Μακεδονίας)
ΕΘΝΙΚOΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ-ΒΥΖAΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ
Διαιτητής: Τρακαλιάνης (Σερρών), 
Βοηθοί: Μποζατζίδης (Μακεδονίας), Κρυωνάς (Σερρών)
 

Prev Next
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
STUDIO FOTO KLIK
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Δεκέμβριος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30

Σεπ 06, 2019

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… Τ…

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών διοργανώνει την Τετάρτη 11/9 και ώρα 1...