Με Σερραϊκό ντέρμπυ ξεκινάει η Γ΄Εθνική(1ος όμιλος) φέτος καθώς στην 1η αγωνιστική θα συναντηθούν Δόξα Κάτω Καμήλας με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ ο Πανσερραϊκός θα δοκιμαστεί στην Ξάνθη κόντρα στον νεοφώτιστο Ηρακλή Ζυγού.
Αξίζει να σημειωθεί πως η σέντρα του νέου πρωταθλήματος, θα γίνει την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου. Η τελευταία αγωνιστική των ομίλων της Γ’ Εθνικής θα διεξαχθεί στις 29 Μαρτίου, αρκετά νωρίς αφού ακολουθούν τα μπαράζ ανόδου μεταξύ των ομάδων που θα πάρουν τις πρώτες θέσεις στους ομίλους.
  
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική  
Αετός Ορφανού - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Κεραυνός Πέρνης - Άρης Αβάτου
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Πανσερραϊκός
Δόξα Κάτω Καμήλας - Απόλλων Παραλιμνίου
Πανδραμαϊκός - Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου/Ποτού - Ορφέας Puma Ξάνθης
Ρεπό: Κιλκισιακός
   
2η αγωνιστική  
Κιλκισιακός - Αετός Ορφανού
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης
Άρης Αβάτου - Δόξα Κάτω Καμήλας
Πανσερραϊκός - Πανδραμαϊκός
Απόλλων Παραλιμνίου - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Νέστος Χρυσούπολης - Ορφέας Puma Ξάνθης
Ρεπό: Ηρακλής Νέου Ζυγού
   
3η αγωνιστική  
Αετός Ορφανού - Κεραυνός Πέρνης
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Κιλκισιακός
Δόξα Κάτω Καμήλας - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Δόξα Θεολόγου/ Ποτού - Άρης Αβάτου
Ορφέας Puma Ξάνθης - Πανσερραϊκός
Νέστος Χρυσούπολης - Απόλλων Παραλιμνίου
Ρεπό: Πανδραμαϊκός
   
4η αγωνιστική  
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Αετός Ορφανού
Κεραυνός Πέρνης - Δόξα Κάτω Καμήλας
Κιλκισιακός - Πανδραμαϊκός
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Άρης Αβάτου - Νέστος Χρυσούπολης
Πανσερραϊκός - Απόλλων Παραλιμνίου
Ρεπό: Ορφέας Puma Ξάνθης
   
5η αγωνιστική  
Αετός Ορφανού - Δόξα Κάτω Καμήλας
Πανδραμαϊκός - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Δόξα Θεολόγου/ Ποτού - Κεραυνός Πέρνης
Ορφέας Puma Ξάνθης - Κιλκισιακός
Νέστος Χρυσούπολης - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Πανσερραϊκός - Άρης Αβάτου
Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου
   
6η αγωνιστική  
Πανδραμαϊκός - Αετός Ορφανού
Δόξα Κάτω Καμήλας - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Ορφέας Puma Ξάνθης
Κεραυνός Πέρνης - Νέστος Χρυσούπολης
Κιλκισιακός - Απόλλων Παραλιμνίου
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Πανσερραϊκός
Ρεπό: Άρης Αβάτου
   
7η αγωνιστική  
Αετός Ορφανού - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Ορφέας Puma Ξάνθης - Πανδραμαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης - Δόξα Κάτω Καμήλας
Απόλλων Παραλιμνίου - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Πανσερραϊκός - Κεραυνός Πέρνης
Άρης Αβάτου - Κιλκισιακός
Ρεπό:  Ένωση Αλεξανδρούπολης
   
8η αγωνιστική  
Ορφέας Puma Ξάνθης - Αετός Ορφανού
Δόξα Θεολόγου/ Ποτού - Νέστος Χρυσούπολης
Πανδραμαϊκός - Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Κάτω Καμήλας - Πανσερραϊκός
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Άρης Αβάτου
Κιλκισιακός - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης
   
9η αγωνιστική  
Αετός Ορφανού - Νέστος Χρυσούπολης
Απόλλων Παραλιμνίου - Ορφέας Puma Ξάνθης
Πανσερραϊκός - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Άρης Αβάτου - Πανδραμαϊκός
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Κεραυνός Πέρνης - Κιλκισιακός
Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας
   
10η αγωνιστική  
Απόλλων Παραλιμνίου - Αετός Ορφανού
Νέστος Χρυσούπολης - Πανσερραϊκός
Ορφέας Puma Ξάνθης - Άρης Αβάτου
Πανδραμαϊκός - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Δόξα Κάτω Καμήλας - Κιλκισιακός
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Κεραυνός Πέρνης
Ρεπό: Δόξα Θεολόγου/Ποτού
   
11η αγωνιστική  
Αετός Ορφανού - Πανσερραϊκός
Άρης Αβάτου - Απόλλων Παραλιμνίου
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Ορφέας Puma Ξάνθης
Κιλκισιακός - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Κεραυνός Πέρνης - Πανδραμαϊκός
Δόξα Κάτω Καμήλας - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης
   
12η αγωνιστική  
Άρης Αβάτου - Αετός Ορφανού
Απόλλων Παραλιμνίου - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Νέστος Χρυσούπολης - Κιλκισιακός
Ορφέας Puma Ξάνθης - Κεραυνός Πέρνης
Δόξα Θεολόγου/Ποτού - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Πανδραμαϊκός - Δόξα Κάτω Καμήλας
Ρεπό: Πανσερραϊκός
   
13η αγωνιστική  
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Άρης Αβάτου
Κιλκισιακός - Πανσερραϊκός
Κεραυνός Πέρνης - Απόλλων Παραλιμνίου
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Κάτω Καμήλας - Ορφέας Puma Ξάνθης
Δόξα Θεολόγου/Ποτού - Πανδραμαϊκός
Ρεπό: Αετός Ορφανού
 
14η αγωνιστική
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Αετός Ορφανού
Άρης Αβάτου - Κεραυνός Πέρνης
Πανσερραϊκός - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Απόλλων Παραλιμνίου - Δόξα Κάτω Καμήλας
Νέστος Χρυσούπολης - Πανδραμαϊκός
Ορφέας Puma Ξάνθης - Δόξα Θεολόγου/Ποτού
Ρεπό: Κιλκισιακός
   
  15η αγωνιστική
Αετός Ορφανού - Κιλκισιακός
Κεραυνός Πέρνης - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Δόξα Κάτω Καμήλας - Άρης Αβάτου
Πανδραμαϊκός - Πανσερραϊκός
Δόξα Θεολόγου/ Ποτού - Απόλλων Παραλιμνίου
Ορφέας Puma Ξάνθης - Νέστος Χρυσούπολης
Ρεπό: Ηρακλής Νέου Ζυγού
   
  16η αγωνιστική
Κεραυνός Πέρνης - Αετός Ορφανού
Κιλκισιακός - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Δόξα Κάτω Καμήλας
Άρης Αβάτου - Δόξα Θεολόγου/Ποτού
Πανσερραϊκός - Ορφέας Puma Ξάνθης
Απόλλων Παραλιμνίου - Νέστος Χρυσούπολης
Ρεπό: Πανδραμαϊκός
   
  17η αγωνιστική
Αετός Ορφανού - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Δόξα Κάτω Καμήλας - Κεραυνός Πέρνης
Πανδραμαϊκός - Κιλκισιακός
Δόξα Θεολόγου/Ποτού - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Νέστος Χρυσούπολης - Άρης Αβάτου
Απόλλων Παραλιμνίου - Πανσερραϊκός
Ρεπό: Ορφέας Puma Ξάνθης
   
  18η αγωνιστική
Δόξα Κάτω Καμήλας - Αετός Ορφανού
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Πανδραμαϊκός
Κεραυνός Πέρνης - Δόξα Θεολόγου/Ποτού
Κιλκισιακός - Ορφέας Puma Ξάνθης
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Νέστος Χρυσούπολης
Άρης Αβάτου - Πανσερραϊκός
Ρεπό: Απόλλων Παραλιμνίου
   
  19η αγωνιστική
Αετός Ορφανού - Πανδραμαϊκός
Δόξα Θεολόγου/ Ποτού - Δόξα Κάτω Καμήλας
Ορφέας Puma Ξάνθης - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Νέστος Χρυσούπολης - Κεραυνός Πέρνης
Απόλλων Παραλιμνίου - Κιλκισιακός
Πανσερραϊκός - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Άρης Αβάτου
   
  20η αγωνιστική
Δόξα Θεολόγου/Ποτού - Αετός Ορφανού
Πανδραμαϊκός - Ορφέας Puma Ξάνθης
Δόξα Κάτω Καμήλας - Νέστος Χρυσούπολης
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Απόλλων Παραλιμνίου
Κεραυνός Πέρνης - Πανσερραϊκός
Κιλκισιακός - Άρης Αβάτου
Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης
   
  21η αγωνιστική
Αετός Ορφανού - Ορφέας Puma Ξάνθης
Νέστος Χρυσούπολης - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Απόλλων Παραλιμνίου - Πανδραμαϊκός
Πανσερραϊκός - Δόξα Κάτω Καμήλας
Άρης Αβάτου - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Κιλκισιακός
Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης
   
  22η αγωνιστική
Νέστος Χρυσούπολης - Αετός Ορφανού
Ορφέας Puma Ξάνθης - Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Θεολόγου/ Ποτού - Πανσερραϊκός
Πανδραμαϊκός - Άρης Αβάτου
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Κιλκισιακός - Κεραυνός Πέρνης
Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας
   
  23η αγωνιστική
Αετός Ορφανού - Απόλλων Παραλιμνίου
Πανσερραϊκός - Νέστος Χρυσούπολης
Άρης Αβάτου - Ορφέας Puma Ξάνθης
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Πανδραμαϊκός
Κιλκισιακός - Δόξα Κάτω Καμήλας
Κεραυνός Πέρνης - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ρεπό: Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
   
  24η αγωνιστική
Πανσερραϊκός - Αετός Ορφανού
Απόλλων Παραλιμνίου - Άρης Αβάτου
Ορφέας Puma Ξάνθης - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Δόξα Θεολόγου/ Ποτού - Κιλκισιακός
Πανδραμαϊκός - Κεραυνός Πέρνης
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Δόξα Κάτω Καμήλας
Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης
   
  25η αγωνιστική
Αετός Ορφανού - Άρης Αβάτου
Ένωση Αλεξανδρούπολης - Απόλλων Παραλιμνίου
Κιλκισιακός - Νέστος Χρυσούπολης
Κεραυνός Πέρνης - Ορφέας Puma Ξάνθης
Ηρακλής Νέου Ζυγού - Δόξα Θεολόγου/ Ποτού
Δόξα Κάτω Καμήλας - Πανδραμαϊκός
Ρεπό:Πανσερραϊκός
   
26η αγωνιστική
Άρης Αβάτου - Ένωση Αλεξανδρούπολης
Πανσερραϊκός - Κιλκισιακός
Απόλλων Παραλιμνίου - Κεραυνός Πέρνης
Νέστος Χρυσούπολης - Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ορφέας Puma Ξάνθης - Δόξα Κάτω Καμήλας
Πανδραμαϊκός - Δόξα Θεολόγου/Ποτού
Ρεπό:Αετός Ορφανού
 
Ενόψει της έναρξης του Πρωταθλήματος της Επίλεκτης Κατηγορίας καλούνται οι υπεύθυνοι των σωματείων να προσκομίσουν στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Σ, εφόσον δε το έχουν ήδη κάνει, φωτογραφία και φωτοτυπία ταυτότητας των προσώπων που έχουν δηλώσει πως θα αναλάβουν καθήκοντα Επικεφαλής Διοργάνωσης Αγώνα προκειμένου να προμηθευτούν την απαραίτητη διαπίστευση.
 
Με επίσημη ανακοίνωση η ΕΠΣ Μακεδονίας παίρνει θέση και καταδικάζει την επίθεση που δέχθηκε η Κ16 της σχολής του Ολυμπιακού στη Θεσσαλονίκη, κατά τη διάρκεια αναμέτρησης με το Πολυδένδρι στις εγκαταστάσεις του ΤΕΦΑΑ της πόλης.
Σύμφωνα με μαρτυρίες, ομάδα περίπου 80 ατόμων επιτέθηκε κατά της αποστολής του Ολυμπιακού. Υπήρξαν και τραυματίες, καθώς ο υπεύθυνος της Ακαδημίας του Ολυμπιακού στη Θεσσαλονίκη Γιώργος Χοχλάκης και ο γιος του τραυματίστηκαν στο πρόσωπο. Οι χούλιγκανς αφαίρεσαν από τους νεαρούς παίκτες τις φανέλες με το έμβλημα του Ολυμπιακού. 
Για την υπόθεση ενημερώθηκε και το τμήμα δίωξης αθλητικής βίας. 
 
Έκτακτη ανακοίνωση της ΕΠΣ Μακεδονίας:
Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Μακεδονίας καταδικάζει απερίφραστα κάθε μορφής βίας στους αθλητικούς χώρους και ειδικότερα στο ποδόσφαιρο, περισσότερο δε, όταν αυτή έχει θύματα μικρά παιδιά.
Η πάγια θέση της ΕΠΣΜ είναι η μηδενική ανοχή σε τέτοιου είδους ανήθικες επιθέσεις.
 
Πραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 9/9, το μεσημέρι η κλήρωση για την 3η φάση του κυπέλλου Ελλάδος. 
Ο  Πανσερραϊκός θα υποδεχτεί  τον Κυπελλούχο Χαλκιδικής ΠΟ Τρίγλιας, την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019, στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών, υπό το φως των προβολέων, αφού το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 20:00.
 
Αναλυτικά η κλήρωση της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος 2019-20
 
Α/Α ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ της 14-15.09.2019
1. ΠΑΝΘΗΡΑÏΚΟΣ ΑΟ – ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Ο.Φ.
2. ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ Α.Ο. – ΤΡΙΚΑΛΑ Α.Ο.
3. ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ Α.Σ. – ΚΑΒΑΛΑ Α.Ο.
4. ΠΑΝΔΡΑΜΑÏΚΟΣ Α.Ο. – ΙΩΝΙΚΟΣ Α.Ο.
5. ΑΝΑΒΛΗΘΕΝΤΕΣ ΑΓΩΝΕΣ
Ο νικητής του αγώνα της 1ης φάσης
ΒΑΘΥΛΛΟΥ ΠΑΝΣΑΜΙΑΚΟΥ Α.Ε – ΑΙΟΛΙΚΟΣ Α.Ε.Π.Σ. που εκκρεμεί, θα αντιμετωπίσει για τη 2η φάση την ΚΟΡΙΝΘΟ ΠΑΣ και ο νικητής του παραπάνω αγώνα θα αντιμετωπίσει για την 3η φάση τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Γ.Σ.
6. ΠΑΝΣΕΡΡΑÏΚΟΣ Μ.Γ.Σ. – ΤΡΙΓΛΙΑΣ Π.Ο.
7. ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ Α.Σ. – Ο ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ Α.Σ.
8. ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ Α.Ο. – ΑΙΓΑΛΕΩ Α.Ο.
9. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ Π.Ο. – ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΔΟΞΑ
10. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ Α.Ε. – ΙΑΛΥΣΟΣ Γ.Α.Σ.
11. ΑΝΑΒΛΗΘΕΝΤΕΣ ΑΓΩΝΕΣ
Ο νικητής του αγώνα της 2ης φάσης
ΑΤΑΛΑΝΤΗ ΑΠΟ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ που εκκρεμεί, θα αντιμετωπίσει για την 3η φάση τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ Α.Σ.
12. ΒΕΡΟΙΑ Ν.Π.Σ. – ΔΙΑΓΟΡΑΣ Γ.Σ.
13. ΚΑΛΑΜΑΤΑ Π.Σ. ΠΡΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ 4Η ΦΑΣΗ ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ
 
Τη δεύτερη φιλική της αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ενόψει του Πρωταθλήματος της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ,  έδωσε το Σάββατο η νεανική ομάδα της ΑΕΣ, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας, την ομάδα της Ηράκλειας. 
Στο παιχνίδι, το οποίο είχε προπονητικό χαρακτήρα, μιας και δεν κρατήθηκε σκορ, οι «γαλάζιοι» έφηβοι είχαν μέτρια εμφάνιση κυρίως στο κομμάτι της άμυνας. 
 
Στ. Ιωσηφίδης: Συνεχίζουμε την προσπάθεια
Ο προπονητής της ομάδας, Σταύρος Ιωσηφίδης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του, εξάγοντας χρήσιμα συμπεράσματα για το απαιτητικό πρωτάθλημα που θα ακολουθήσει. Σε δήλωση του μετά το πέρας της αναμέτρησης ανέφερε χαρακτηριστικά: «Τα παιδιά προσπαθούν αρκετά στις προπονήσεις, δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό. Έχουμε κάποιους μικροτραυματισμούς, με αποτέλεσμα αρκετοί από τους παίκτες να βρίσκονται σε κατάσταση αποθεραπείας. Ελπίζουμε ωστόσο ότι θα ενσωματωθούν στις προπονήσεις αυτής της εβδομάδας. Όπως και να έχει, συνεχίζουμε την προσπάθεια έτσι ώστε να ετοιμαστούμε όσο το δυνατόν καλύτερα για το πρωτάθλημα.»
 
Η προετοιμασία της ομάδας θα συνεχιστεί με δύο ακόμη φιλικά, ένα με την ομάδα του Ορφέα Νέου Σκοπού, σήμερα Δευτέρα 9/9/2019, στις 21:30, στο κλειστό της Ομόνοιας και ένα με το Ρούπελ Σιδηροκάστρου την Τετάρτη 11/9/19.
 
Φιλική αναμέτρηση υψηλών απαιτήσεων είχαν χθες το απόγευμα τα «λιοντάρια»,  κόντρα στην Ελευθερούπολη Καβάλας, γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα, από μία ομάδα που αγωνίζεται φέτος στην Α2 Εθνική, ήτοι δύο κατηγορίες υψηλότερα από τον Πανσερραϊκό Κρι Κρι.
 
Μετά την ικανοποιητική πρώτη νικηφόρα εμφάνιση, στο παιχνίδι έναντι των Μαχητών Δόξας Πεύκων, μιας ομάδας που φιλοδοξεί να πρωταγωνιστήσει φέτος στη Β΄ Εθνική κατηγορία, τα «λιοντάρια» κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν εκτός από τη δυναμικότητα των γηπεδούχων, και τα ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά ευστοχίας των αντιπάλων στα τρίποντα. 
 
Να σημειωθεί ότι ο Πανσερραϊκός Κρι Κρι αγωνίστηκε χωρίς τους Ηλία Τράκα, Δημήτρη Χατζηανδρέου και Στέλιο Χορτομάρη.
 
Κοκολιός: Ήταν ένα πολύ καλό φιλικό. Συνεχίζουμε!
 
Μετά το πέρας της αναμέτρησης ο προπονητής των «λιονταριών» Φώτης Κοκολιός δήλωσε χαρακτηριστικά: «Στο παιχνίδι αυτό δεν είχαμε τη φρεσκάδα και την ταχύτητα, τόσο στην κίνηση όσο και στη σκέψη για να παίξουμε όπως θα θέλαμε. Επηρεασμένοι σίγουρα, από τη χρονική περίοδο της προετοιμασίας που διανύουμε, προσπαθήσαμε να παίξουμε σύμφωνα με τις αρχές μας, έχοντας να αντιμετωπίσουμε και τα πολύ υψηλά ποσοστά ευστοχίας της αντίπαλης ομάδας από τα 6,75!! Όπως και να έχει, ήταν ένα πολύ καλό φιλικό και συνεχίζουμε…!»
 
Ο Πανσερραϊκός Κρι Κρι θα δώσει αυτό το Σάββατο (07/09), το πρώτο εντός έδρας φιλικό με αντίπαλο τον συμπολίτη του Γ.Σ. Σερρών, στις 17:00 το απόγευμα, στο Κλειστό της Κοιλάδας. 
 
Δεκάλεπτα: 28-8, 43-20, 72-32, 90-49
 
 
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ: 23/9/2017, ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-ΧΡΙΣΤΟΣ 6-1
 
Ολοκληρώθηκε η πρώτη δόση της 2ης φάσης του Kυπέλλου της ΕΠΣΣ "Bristot", καθώς μετά τα 4 χθεσινά παιχνίδια σήμερα διξηχθησαν άλλα 9. Μέχρι στιγμής σε 8 από αυτά έχουμε νικητή και ως εκ τούτου 8 ομάδες έχουν σφραγίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση και είναι οι εξής:
Σκοτούσσα, Κάτω Καμήλα, Serres 1800, Νεοχώρι, Ροδολίβος, Παραλίμνιο, Άνω Πορόια, Χρυσό και η Πρώτη.
Ένα παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, αυτό του Δραβίσκου με την Πρώτη και τελικά οι φιλοξενούμενοι μετά το ισόπαλο 2-2, στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι πήραν με 5-4, το εισιτήριο για την φάση των 16.
 
Οι 13 ομάδες που πήραν το εισιτήριο για την φάση των 16 είναι οι εξής:
Εθνικός Σιδηροκάστρου, Δόξα Λιθοτόπου, Πυθαγόρας Καλών Δένδρων, Ηρακλής Αμμουδιάς, Άρης Σκοτούσσας, Δόξα Κάτω Καμήλας, Serres 1800, Αστήρ Νεοχωρίου, Εθνικός Ροδολίβους, Απόλλων Παραλιμνίου, Διγενής Άνω Ποροΐων, ΑΕ Χρυσού, Άρης Πρώτης.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  08/09/2019 – 16:45
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ..............................0-3 
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Καμπαρντίνας, Αρχοντογιάννης
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ.................1-9
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Παγωνάς, Καρασάββας
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - SERRES 1800..................2-6
Διαιτητές: Κεφαλάς, Κιοσσές Κ., Mαυρίδης
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ - ΝΕΟΧΩΡΙ...........................0-6
Διαιτητές: Μαγής, Κουρουζίδης, Μπάρμπας
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ.....................0-2
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαδένης, Χατζηαθανασίου
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ.....0-3
Διαιτητές: Μπάτσιος, Μπεριντζής Στυλ., Γαβριήλ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ.....................1-3
Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Βασίλογλου
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΧΡΥΣΟ....................0-1 
Διαιτητές: Φράγγαλας Ρ., Αχιλλεύς, Φραγκάκης
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΠΡΩΤΗ..................................4-5 πεν. (2-2 παρ.) 
Διαιτητές: Χαψάς, Σάββας, Δουλγέρης
 

ΣΑΒΒΑΤΟ  07-09-2019 – 16:45 

ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ..............................6-5 πεν(παρ. 0-0)
Διαιτητές: Σαφούρης, Γεωργίου, Βογιατζής
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.............................0-1
Σκόρερ: 68' Τσεμπερίδης
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Χολάνης, Πoύλιος Ι.
(Γήπ. Λιθοτόπου)ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ–ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ.......0-6 
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Παυλίδου, Καραμανίδης Σ.
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ...............................4-2
Σκόρερ: Βαλ. Παπαδόπουλος 2, Γαλακτερός 2 - ...  
Διαιτητές: Κρυωνάς, Mαυρίδης, Μπομπόγιας
 
ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ...
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/9/2019  16:30 
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/9/2019  16:30 
ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ
 
ΦΩΤΟ: πανηγύρια για τον Πυθαγόρα Καλών Δένδρων καθώς στην πρώτη επίσημη εμφάνιση στους αγωνιστικούς χώρους, μετά από 5 χρόνια συνοδεύτηε με νίκη πρόκριση με 4-2 επί του Ατρόμητου Βαλτοτοπίου

Ολοκληρώθηκαν τα τρία παιχνίδια, ενώ ένα οδηγήθηκε στην παράταση... Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου μέχρι στιγμής σφράγισαν ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, η Δόξα Λιθοτόπυ και ο Πυθαγόρας Καλών Δένδρων... στα πέναλτι τελικά η Αμμουδια σφράγισε το 4ο σημερινό εισιτήριο...
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
ΣΑΒΒΑΤΟ  07-09-2019 – 16:45 
ΑΜΜΟΥΔΙΑ - ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ..............................6-5 πεν(παράταση 0-0)
Διαιτητές: Σαφούρης, Γεωργίου, Βογιατζής
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ.............................0-1
Σκόρερ: 68' Τσεμπερίδης
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Χολάνης, Πoύλιος Ι.
(Γήπ. Λιθοτόπου)ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ–ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ.......0-6 
Διαιτητές: Απιδόπουλος, Παυλίδου, Καραμανίδης Σ.
ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ - ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ...............................4-2
Σκόρερ: Βαλ. Παπαδόπουλος 2, Γαλακτερός 2 - ...  
Διαιτητές: Κρυωνάς, Mαυρίδης, Μπομπόγιας
 
ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  08/09/2019 – 16:45
ΧΡΙΣΤΟΣ - ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ 
Διαιτητές: Τζουμαλάκης, Καμπαρντίνας, Αρχοντογιάννης
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ - ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Παγωνάς, Καρασάββας
ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - ΑΝΑΤΟΛΗ
Διαιτητές: Κεφαλάς, Κιοσσές Κ., Mαυρίδης
ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ - ΠΡΩΤΗ 
Διαιτητές: Χαψάς, Σάββας, Δουλγέρης
ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ - ΝΕΟΧΩΡΙ 
Διαιτητές: Μαγής, Κουρουζίδης, Μπάρμπας
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
Διαιτητές: Καρπουζέλης, Μαδένης, Χατζηαθανασίου
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
Διαιτητές: Μπάτσιος, Μπεριντζής Στυλ., Γαβριήλ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΠΑΣ - ΧΡΥΣΟ 
Διαιτητές: Φράγγαλας Ρ., Αχιλλεύς, Φραγκάκης
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ - ΑΝΩ ΠΟΡΟΪΑ
Διαιτητές: Φωτιάδης, Αναστασιάδης, Βασίλογλου
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/9/2019  16:30 
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/9/2019  16:30 
ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ
 
 
Επέστρεψε στον Εθνικό ο πολύπειρος και ικανός φορ που είχε μια εξαιρετική ποδοσφαιρική χρονιά  στην προηγούμενη παρουσία του στην ομάδα του Σιδηροκάστρου, κατά την οποία αναδείχθηκε Πρωταθλητής Σερρών, αλλά και πρώτος σκόρερ στην Επίλεκτη κατηγορία με 20 γκολ(18+2). 
Ο Μλάντεν Μαλετσκάνοφ έχει μια έντονη παρουσία στα Σερραϊκά γήπεδα και πέρα από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου έχει αγωνισθεί στον Μέγα Αλέξανδρο Νέας Ζίχνης(2015-17), στον Διγενή Άνω Ποροΐων(2014-15) και στη Δόξα Μελενικιτσίου(2012-13), στην Αναγέννηση Νέου Πετριτσίου με τη φανέλα της οποίας πέρσι πέτυχε 30 γκολ(24+6).
 
Αναλυτικά:
Το Δ.Σ. του Εθνικού Σιδηροκάστρου ανακοινώνει τη σύναψη συμφωνίας με τον επιθετικό Μladen Malechkanov.
Ο ποδοσφαιριστής επιστρέφει στην ομάδα μετά από ένα χρόνο απουσίας.
Ήταν εκ των κορυφαίων παικτών στην πορεία της ομάδας μας στην επίλεκτη Σερρών την αγωνιστική περίοδο 2017/18 και την άνοδο της ομάδας στην Γ’ Εθνική.
Ευχόμαστε στον Μladen, ξανά επιτυχίες με την ομάδα μας.
Prev Next
VETROP - ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΕΜΠΟΡΙΟ (ΕΙΔΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ) - Τηλ.: 23210 80033 - Οδός Σερρών - Θεσσαλονίκης (6o χλμ)
Goal Cafe | To Νούμερο 1 Sports Cafe της πόλης / ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΒΟΛΗΣ NOVA
ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ STUDIO - Τηλ.: 694 806 9001
Auto Club - Λευκώνας Σερρών - Τηλ. 23210 50599, 75895
Σουβλάκι ο Σώτος | Τηλέφωνο :23210 56211
STUDIO FOTO KLIK
ΒΑΦΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΣΗΜΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΤΗΛ.: 23210 36238 - Κιν: 6978 330 547
ParisNiko - Τηλ. 23210 24515, 55177 - CU: 6943 445 854, F2G: 6931 303 318, WHATS UP: 6980 018 050
BP ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - AUTO GAS
…γιατί πίσω από κάθε πετυχημένη ιστορία κρύβεται ένας Σερραίος!
  1. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
  2. ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ
Prev Next
BP Πετρέλαιο Θέρμανσης: Μανάφης Κωνσταντίνος, 2o χλμ Σερρών-Θεσσαλονίκης, τηλ: 23210 39358
Bet Αρένα - Τηλ. 23210 59586
O2  ARENA sports cafe - Γρ. Ρακιτζή 57, Σέρρες - τηλ.: 23210 65676, Υπεύθυνος: Νίκος Λάππας τηλ.: 6936145444
Family Kitchen - Χειροποίητος Γύρος, Εκλεκτά Ψητά
SELI ΦΥΣΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ - ΤΗΛ: 23210 73223
ΦΥΤΩΡΙΑ ΔΕΛΧΑΣ - ΤΗΛ.: 6943667587 - ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ
Welcome Stores ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ
Συμβουλευτική Λογιστική - Γαβριηλίδης Ιωάννης - Μεραρχίας 13 - Σέρρες - τηλ. 23210 67371 - 6934 910 968

Η "ΦΩΤΟ" ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΕΠΣΣ… ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ… ΚΑΙ VIDEO…

ΑΡΘΡΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

« Σεπτέμβριος 2019 »
Δευ Τρί Τετ Πέμ Παρ Σάβ Κυρ
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

ΝΕΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… ΤΕΤ 11/9 – 19:30

Σεπ 06, 2019

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΕΠΣΣ… ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ… Τ…

Η Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Σερρών διοργανώνει την Τετάρτη 11/9 και ώρα 1...